LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa ovo je Burza čovječe a ne socijalna služba. Svaki dan netko gubi ili dobija. Ili misliš da se samo dobija? Ja ću sad tužiti Adabaka što mu nisam prodao Lcds kad mi je nudio 52, a moš si misliti da je sad palo na 14. Ja mislim da vrijedi najmanje 150. I šta on ima tamo da kafeniše sa Jacom koji qurac dok sam ja u gabuli? Za to bum ga isto tužil.

Aime logike…pa kakve sada to ima veze s LRH i stvovima kaj sam ja iznio…

opet ista stvar …samo sve rasplinuti, relativizirati, smutiti a ona kretenčina će sada uključiti i početi dijeliti jedinice…

Lp,

Glavom kroz zid se ne ide kolega. Inatiti se možeš na forumu ali praksa je štogod okrutnija. Tek toliko.

who dares, wins


"Stav" kolege Verhallena je potpuno neutemeljen.
Pravo na cijenu iz javne ponude Opatije i dr. imaju svi imaoci dionica LRH dok je god ponuda
obvezujuća.
Bitno je imati dionice u trenutku objave javne ponude !!!
Pozdrav

Dajte prestanite pisati gluposti jer ste zaglavili u dionici. Komentirate moje pisanje samo radi komentara ili ne razumijete hrvatski jezik?
Da još pojednostavim: Opatija neće dati javnu ponudu jer nema para. Znači, možete ju samo tužiti. I sad dolazi ono bitno što sam već napisao:
uspješno tužiti Opatiju na 6000 kn mogu samo oni koji su u trenutku nastanka obveze Opatije imali dionice LRH i koji ih još uvijek imaju u trenutku podnošenja tužbe, ali ne da su ih prodali pa opet kupili nego da imaju neprekinut niz vlasništva/posjedovanja nad tom dionicom.
Poanta je da nisu zakinuti zbog nedavanja javne ponude oni koji su kupili dionice NAKON što je Opatija stekla dionice već samo oni koji su ih IMALI PRIJE i koji ih do danas NISU prodali pa opet kupili. (Naravno da kad bi bila javna ponuda Opatije da bi se odnosila na sve dioničare, ali Opatija neće dati takvu ponudu jer nema para!)
Ovo bi i osmoškolcu trebalo biti jasno. [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!


Pa ovo je Burza čovječe a ne socijalna služba. Svaki dan netko gubi ili dobija. Ili misliš da se samo dobija? Ja ću sad tužiti Adabaka što mu nisam prodao Lcds kad mi je nudio 52, a moš si misliti da je sad palo na 14. Ja mislim da vrijedi najmanje 150. I šta on ima tamo da kafeniše sa Jacom koji qurac dok sam ja u gabuli? Za to bum ga isto tužil.

Da fakat Verdi kaj nisi prodao, pa znaš kakvi su takvi likovi. On ima za bengu i sendvič, i ne treba mu da raste dionica, kad upravlja cijelom firmom u kojoj je btw. i tvoja lova kao udjeličara, samo ti ne dobiješ za gablec ko on.
Rekel sam ti da ju prodaš, ali mislio si da bu zarada.
I ja sam mislio na Vlds pa od 20+ kn na 12… I tako sad obojica plačemo….

Da sam prodao onda kupio bi nešto još i gore i Bog te pitaj gdje bi sad bio. Ovako imam utjehu u fundamentima, a i nije zadnja para pa se tek na kraju mrtvi broje. To mi je jedna od rijetkih gdje sam stvarno mislio biti dugoročni i ostvarilo mi se. Btw. tad me je brokerica nagovarala da uzmem Atpl na 2400, a ja joj velim neću te sigurne već nekaj špekulativno totalno. [lol]

who dares, wins

izgleda da svi brokeri drukaju za atpl [rolleyes]


Kakve kontra argumente? Pa nije ovo prvo preuzimanje ove godine. Ponderirani prosjek, malo cijenkanja hoćeš nećeš ili čekaš Godota. Sudovanja na ovoj dionici je bilo i previše zato si to možete zaboraviti što prije to bolje. Kaj bi sad kvarili idilu Vlade i inih aktera u predizbornoj godini? Ljudi bi sad prodali pa bi onda poslije tužili a onda dionicu nisu ni imali. Ko tu koga mislim…

Ali kolega Verdi već se vode sporovi dioničara protiv Opatije i dr.!!!
Ti sporovi se moraju nekako pravno okončati.Odustati od njih bi bilo "glupo i skupo"!
Hanfa je nedavno ponovila da obveza Optije i dr. stoji!!!
Osim toga još se ne zna sadržaj nagodbe i cijena preuzimanja!!!
Zbog medijske exponiranosti smatram da su dioničari u boljem položaju sada nego prije desetak dana.
Pozdrav

Kolega pa koja je sad medijska eksopniranost? U biti pozitivni spin je na djelu. Onda su bile čak i neke lagano ležerne demonstracije. Bit cijelog problema je u tome da je Hanfa u koju se vi uzdate tad zapravi kaznila grad zbog toga što nije pristao na ono što sad pristaje. Nemoš dobiti od Opatije 6000 kn kad oni to nemaju. Dok se svi ti procesi završe dionica će u rukama Ostoje vrijedjeti tu cifru i pojeo vuk magare. Hanfa je nebitna institucija za TK jer da je suprotno onda bi već nekoliko njih bilo u buvari.

who dares, wins



"Stav" kolege Verhallena je potpuno neutemeljen.
Pravo na cijenu iz javne ponude Opatije i dr. imaju svi imaoci dionica LRH dok je god ponuda
obvezujuća.
Bitno je imati dionice u trenutku objave javne ponude !!!
Pozdrav

Dajte prestanite pisati gluposti jer ste zaglavili u dionici. Komentirate moje pisanje samo radi komentara ili ne razumijete hrvatski jezik?
Da još pojednostavim: Opatija neće dati javnu ponudu jer nema para. Znači, možete ju samo tužiti. I sad dolazi ono bitno što sam već napisao:
uspješno tužiti Opatiju na 6000 kn mogu samo oni koji su u trenutku nastanka obveze Opatije imali dionice LRH i koji ih još uvijek imaju u trenutku podnošenja tužbe, ali ne da su ih prodali pa opet kupili nego da imaju neprekinut niz vlasništva/posjedovanja nad tom dionicom.
Poanta je da nisu zakinuti zbog nedavanja javne ponude oni koji su kupili dionice NAKON što je Opatija stekla dionice već samo oni koji su ih IMALI PRIJE i koji ih do danas NISU prodali pa opet kupili. (Naravno da kad bi bila javna ponuda Opatije da bi se odnosila na sve dioničare, ali Opatija neće dati takvu ponudu jer nema para!)
Ovo bi i osmoškolcu trebalo biti jasno. [bye]
[/quote]
Netočno u cijelosti.
Žao mi je kolega.Ja Vas neću vređati,već samo mogu konstatirati da Vam ova materija nije bliska.
Pozdrav



"Stav" kolege Verhallena je potpuno neutemeljen.
Pravo na cijenu iz javne ponude Opatije i dr. imaju svi imaoci dionica LRH dok je god ponuda
obvezujuća.
Bitno je imati dionice u trenutku objave javne ponude !!!
Pozdrav

Dajte prestanite pisati gluposti jer ste zaglavili u dionici. Komentirate moje pisanje samo radi komentara ili ne razumijete hrvatski jezik?
Da još pojednostavim: Opatija neće dati javnu ponudu jer nema para. Znači, možete ju samo tužiti. I sad dolazi ono bitno što sam već napisao:
uspješno tužiti Opatiju na 6000 kn mogu samo oni koji su u trenutku nastanka obveze Opatije imali dionice LRH i koji ih još uvijek imaju u trenutku podnošenja tužbe, ali ne da su ih prodali pa opet kupili nego da imaju neprekinut niz vlasništva/posjedovanja nad tom dionicom.
Poanta je da nisu zakinuti zbog nedavanja javne ponude oni koji su kupili dionice NAKON što je Opatija stekla dionice već samo oni koji su ih IMALI PRIJE i koji ih do danas NISU prodali pa opet kupili. (Naravno da kad bi bila javna ponuda Opatije da bi se odnosila na sve dioničare, ali Opatija neće dati takvu ponudu jer nema para!)
Ovo bi i osmoškolcu trebalo biti jasno. [bye]
[/quote]

Kolega ja sam vas samo pitao od kuda vam ta informacija?
Ako je to vaš stav da li on počiva samo na nekoj logici ili na nekom zakonu?

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com



"Stav" kolege Verhallena je potpuno neutemeljen.
Pravo na cijenu iz javne ponude Opatije i dr. imaju svi imaoci dionica LRH dok je god ponuda
obvezujuća.
Bitno je imati dionice u trenutku objave javne ponude !!!
Pozdrav

Dajte prestanite pisati gluposti jer ste zaglavili u dionici. Komentirate moje pisanje samo radi komentara ili ne razumijete hrvatski jezik?
Da još pojednostavim: Opatija neće dati javnu ponudu jer nema para. Znači, možete ju samo tužiti. I sad dolazi ono bitno što sam već napisao:
uspješno tužiti Opatiju na 6000 kn mogu samo oni koji su u trenutku nastanka obveze Opatije imali dionice L[/u]RH i koji ih još uvijek imaju u trenutku podnošenja tužbe, ali ne da su ih prodali pa opet kupili nego da imaju neprekinut niz vlasništva/posjedovanja nad tom dionicom.
Poanta je da nisu zakinuti zbog nedavanja javne ponude oni koji su kupili dionice NAKON što je Opatija stekla dionice već samo oni koji su ih IMALI PRIJE i koji ih do danas NISU prodali pa opet kupili. (Naravno da kad bi bila javna ponuda Opatije da bi se odnosila na sve dioničare, ali Opatija neće dati takvu ponudu jer nema para!)
Ovo bi i osmoškolcu trebalo biti jasno. [bye]
[/quote]

KOLEGA KADA JE TO TOČNO BILO?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Da se i ja malo uključim:
Iz famoznog "Sporazuma", kojeg uskoro se nadamo vidjeti na osnovu Hanfinog mišljenja o tome i našeg zahtjeva upućenog istoj, “navodno” sve obveze Opatije preuzima SNHO. Dakle pitanje je samo dali obveza Opatije stoji ili ne stoji? I tu je HANFA jasno rekla da (za sada) stoji!! Da li će SNHO te obveze podmiriti dobrovoljno ili će se to morati utuživati tek će se vidjeti.
Dakle: dok postoji obveza Opatije znamo tko i po kojoj cijeni mora platiti dionice!

Moramo na žalost prihvatiti mogućnost da se obveza Opatije “ukine” (Upravni sud, ili famozna “ništavnost”) Naravno da ćemo se boriti protiv toga svim sredstvima ali recimo da postoji i ta mogućnost. Tada i tek nakon što bude jasno što što je sa ponudom Opatije treba vidjeti po kojoj cijeni je SNHO stekao LRH i to bi morao dati malim dioničarima u ponudi tj ako je manja od cca 2300 onda prosjek. Naravno da smatram da je cijena stjecanja veća od prosjeka.

Nadajmo se da će Hanfa uvažiti naše argumente i pozivanje na Zakon čl.3 st.2 da mali dioničari “ na koje se odnosi ponuda za preuzimanje moraju imati dovoljno vremena i informacija kako bi potpunim uvidom u stanje stvari mogli odlučiti o ponudi za preuzimanje”

Ostale pravne egzibicije mogle bi nas dovesti u situaciju da se ponovo povedu nekakvi sudski procesi koji ne odgovaraju nikome

New Report

Close