LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo sada jedan moj malo drugačiji post potaknut mailom i pozivom jednog od malih dioničara. Tiče su LRH i SNHO ali zapravo izigravanja prava ali što je puno gore “pravde”. Ne bih se želio sad patetićno “opravdavati” ali u proteklih nekoliko dana u kontaktu sa nekim novinarima koji su tražili “malo krvi” i ja sam se osobno ograđivao i izjašnjavao da ne želim(o) ulaziti u pitanje nastanka potraživanja holdinga(PIF-va) prema državi tj. HFP-u. Često se to sad čuje, “a da znamo da to baš nije bilo…, nećemo se sad vračati…” ali se prelazi preko toga. Da, evo i “mi” (ja) tražimo dosljedno poštivanje zakonskih propisa, poštovanje prava dioničara, zaštite ulagača, itd. Ja osobno ni u jednom svom postu ili mailu nisam napisao “Ostoja” već sam svaki puta po mom mišljenju korektno napisao “SN holding” jer sam smatrao da zapravo je i on samo dioničar nekog društva kao i ja. No SN holding koji je nastao iz famoznih PIF-ova, i evo sada u Večernjem g.Ostoja kaže da njih 5 vlasnika drži 70% istog. Možda sam samo “umoran” od svega ovoga, ali ova činjenica i gore već spomenuti mail jednog stradalnika i invalida me je malo natjerao da se zamislim. Čiji su zapravo novci koje je SN holding utjerao sada od države. Ok, u slučaju SN holdinga recimo da je proradila “pravna država” i natjerali su Vladu da plati što je dužna. Ali kome je Vlada dužna, koga je HFP (ajmo reći sudski dokazano) oštetio? SN holding čijih 70% je sada u vlasništvu 5 ljudi? Zapravo vrlo žalosno i potpuno razumijem frustracije ljudi koji su imali nesreću da dobiju “vaučere” jer su sad ispali dupli stradalnici. Kao da im jedan puta nije bilo dosta.. Baš me zanima što o takvom “razmišljanju” misle oni koji su ovo odradili neki dan na sjednici Vlade…

p.s. nemojte se uplašiti da sam sad smekšao..


Po meni je strategija pozivanje na Opatijinu ponudu, poništavanje ugovora po kojem su dobili obvezu podnošenja ponude za preuzimanje, a usput zadržavanje dionica je takva kemija koja stvarno ako prođe onda smo Bangladeš. Trebalo bi i Vladu i Hanfu i medije dnevno bombardirati a neznam koji međunarodni subjekt bi bio adekvatan za upoznavanje s ovim neredom. Bit će kasno nakon što HANFA eventualno priključi ovom prljavi dealu. U hrvatske sudove ne vjerujem, to Ostoja sve kontrolira, imam dojam da će ako HANFA da mišljenje u skladu s našim, Ostoja sve tužiti sudovima koje kontrolira i ići na mrcvarenje. Treba animirati strance (možda Slovence u vlasničkoj strukturi) da skupa s nama stvaraju pritisak. Nažalost samo pritisak izvana koordiniran s pritiskom iznutra može iznuditi pravičnu odluku. Pišem ovo i razmišljam zašto sam bio dragovoljac tri godine u ratu i tuka se za nešto drugo. Ali nema vremena za patetiku idemo pokušat napravit što možemo i svaka čast Draženu na trudu.

potpisujem!! ova shema pije vodu

Cookie Monster

također se slažem i sa savom

Cookie Monster



Zanimljivo.
Polako ali sigurno stvara se psihoza da je 3200 pravedna cijena.

Pa sto smo svi zaboravili da je jedina fer ponuda ona od 5998 Kn!!!
Nemojmo pomagat Ostojinim PR-ovima pod raznim nickovima kao sto je "save" i sličnih.

Ma svima je jasno da je Ostoja SADA stekao dionice ispod 2,2k i pitam se šta ga to obvezuje da ponudi više.
Ni 2005. ne bi nudio 3,2k da nije djelovao zajednički s KORF-om jer KORF je svoja potraživanja stekao po NOMINALI.

[/quote]

Obvezuje ga još uvijek pravomoćna obveza prema gradu Opatiji na 5999 Kn.
Podsjećam da je HANFA donijela odluku i nije ju opozvala (jer jedino ona to stvarno može.
Pa čak i da opozove odluku … ostaju posljedice te odluke koje su privukle mnoge. To je kao brak…može se raskinuti ali obveze (recimo djeca) ostaju kao obveza i ne može ih se negirati… Inače je sve relativno i moguće ako prihvatiš retroaktivnost!




Zanimljivo.
Polako ali sigurno stvara se psihoza da je 3200 pravedna cijena.

Pa sto smo svi zaboravili da je jedina fer ponuda ona od 5998 Kn!!!
Nemojmo pomagat Ostojinim PR-ovima pod raznim nickovima kao sto je "save" i sličnih.

Ma svima je jasno da je Ostoja SADA stekao dionice ispod 2,2k i pitam se šta ga to obvezuje da ponudi više.
Ni 2005. ne bi nudio 3,2k da nije djelovao zajednički s KORF-om jer KORF je svoja potraživanja stekao po NOMINALI.

[/quote]

Obvezuje ga još uvijek pravomoćna obveza prema gradu Opatiji na 5999 Kn.
Podsjećam da je HANFA donijela odluku i nije ju opozvala (jer jedino ona to stvarno može.
Pa čak i da opozove odluku … ostaju posljedice te odluke koje su privukle mnoge. To je kao brak…može se raskinuti ali obveze (recimo djeca) ostaju kao obveza i ne može ih se negirati… Inače je sve relativno i moguće ako prihvatiš retroaktivnost!
[/quote]

A u kojim je to NN objavljeno – daj da svi pročitamo!
Godina i broj?

@sava
a web stranicama Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga nalazi se: Rješenje kojim se utvrđuje da je za GRAD OPATIJU, Opatija, Maršala Tita 3, OPĆINU MATULJI, Matulji, Trg maršala Tita 11, OPĆINU MOŠĆENIČKA DRAGA, Mošćenička Draga, Trg slobode 7, OPĆINU LOVRAN, Lovran, Šetalište maršala Tita 41 i trgovačko društvo NOVA LIBURNIJA d.o.o., Opatija, Ulica Maršala Tita 3, dana 14. lipnja 2007. godine, nastala obveza objavljivanja ponude za preuzimanje društva LIBURNIA RIVIERA HOTELI d.d. Opatija, Ulica Maršala Tita 198 http://www.hanfa.hr/uploads/26-09-7.pdf
Pozdrav



@sava

a web stranicama Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga nalazi se: Rješenje kojim se utvrđuje da je za GRAD OPATIJU, Opatija, Maršala Tita 3, OPĆINU MATULJI, Matulji, Trg maršala Tita 11, OPĆINU MOŠĆENIČKA DRAGA, Mošćenička Draga, Trg slobode 7, OPĆINU LOVRAN, Lovran, Šetalište maršala Tita 41 i trgovačko društvo NOVA LIBURNIJA d.o.o., Opatija, Ulica Maršala Tita 3, dana 14. lipnja 2007. godine, nastala obveza objavljivanja ponude za preuzimanje društva LIBURNIA RIVIERA HOTELI d.d. Opatija, Ulica Maršala Tita 198 http://www.hanfa.hr/uploads/26-09-7.pdf
Pozdrav

I šta im tko može – nisu objavili, platili su valjda 20k kuna što su bili obvezni po rješenju i život ide dalje. To zaboravi i izbij iz glave.
Sad ide ponuda SNHO i ako to prođe to je kraj sage o LRH.

Htio sam dioničarima pomoći svojim viđenjem situacije.
Dakle – ovo je stvar na koju je oko bacila i EU zato će se do kraja morati ispoštivati Zakon.
Mišljenja sam da je bolje ići po starom Zakonu jer onda to garantira 3,2k – po starom Zakonu jer obveza je nastala sudskim odlukama i dogovorom s HFP-om 2005. godine.




@sava

a web stranicama Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga nalazi se: Rješenje kojim se utvrđuje da je za GRAD OPATIJU, Opatija, Maršala Tita 3, OPĆINU MATULJI, Matulji, Trg maršala Tita 11, OPĆINU MOŠĆENIČKA DRAGA, Mošćenička Draga, Trg slobode 7, OPĆINU LOVRAN, Lovran, Šetalište maršala Tita 41 i trgovačko društvo NOVA LIBURNIJA d.o.o., Opatija, Ulica Maršala Tita 3, dana 14. lipnja 2007. godine, nastala obveza objavljivanja ponude za preuzimanje društva LIBURNIA RIVIERA HOTELI d.d. Opatija, Ulica Maršala Tita 198 http://www.hanfa.hr/uploads/26-09-7.pdf
Pozdrav

I šta im tko može – nisu objavili, platili su valjda 20k kuna što su bili obvezni po rješenju i život ide dalje. To zaboravi i izbij iz glave.
Sad ide ponuda SNHO i ako to prođe to je kraj sage o LRH.

Htio sam dioničarima pomoći svojim viđenjem situacije.
Dakle – ovo je stvar na koju je oko bacila i EU zato će se do kraja morati ispoštivati Zakon.
Mišljenja sam da je bolje ići po starom Zakonu jer onda to garantira 3,2k – po starom Zakonu jer obveza je nastala sudskim odlukama i dogovorom s HFP-om 2005. godine.

[/quote]

Kolega,
ne mislite li da postoji mogučnost da Hanfa i ne poništi obvezu Opatije? Ako Hanfa ne poništi Rješenje dioničari mogu tužbom utjerati novce od Opatije. (Famozni sporazum kojeg nitko još nije vidio spominje da bi tada SNHO preuzeo tu obvezu?)

Kolega "sava"
Zbog toga što Nova Liburnija ima 25%+1 dionicu LRH, ima obavezu davanja javne ponude.
Zbog toga što SNHO ima 58% dionica LRH, ima obavezu davanja javne ponude.
Obaveza Nove Liburnije je određena i iznosi koliko je utvrdila HANFA.
Obaveza SNHO će se utvrditi kolika je, ali da bi anulirala ponudu Nove Liburnije, mora biti VEĆA OD
PONUDE koju mora dati NOVA LIBURNIJA.

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

po mom skromnom sudu, općina i i bilo koji pravni subjekt nastao iz nje više nije bitan, svima je od uvijek bilo jasno da oni niti su kad bili u stanju niti ce kada biti dati javnu ponudu po cijeni koja iz elementarnog prava pogotovo u ovakvim situacijama proizlazi, (niti su ikada imali kadar koji to shvaća, a pitanje je da li će ga kad i i imati), međutim sada se ponovno javlja država (sa istim problemiima kao i malo sprije spomenuta općina), po svemu sudeći biti će interesantno… i ako niste znali, ili ste u pohlepi i strahu zaboravili sjetite se da zivite u banana republici, a nisam baš siguran ni da je ta evropa (stara baba koja smrdi po smrti), išta bolja… laku noć

by t w i am long , suludo ali da u BP

"sava" i "ribar" = same nick?
😉

New Report

Close