LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Liburnia case settlement boosts accession for Croatia
3 August 2010 – Issue : 868

Prime Minister Jadranka Kosor has successfully settled out of court a controversial and long standing dispute that previously threatened to hold up negotiation of Chapter 23 (Justice and Home Affairs) of the Croatian Accession Negotiations to join the EU.

In what has come to be known as the “Liburnia case”, previous Croatian Governments had delayed payment of compensation amounting to 78 million euros due to SN Holdings and Dom Holdings although a series of legally binding court and independent arbitration decisions dating back to 2005 had ruled against the government. Successive governments’ failure to respect the court rulings had given rise to concerns for respect of the rule of law.

http://www.neurope.eu/articles/Liburnia-case-settlement-boosts-accession-for-Croatia/102095.php

a kaže i ovo

U ovom ste poslu već imali takvih "kočenja"?

Na žalost bilo je i pogrešaka koje su nas nečemu naučile. Godine 1999. u Dubrovniku se stvorila situacija kada su svi građani i lokalne vlasti bili protiv Dom holdinga, koji je postao većinski vlasnik Babina kuka. To je stanje trajalo godinama i iz prve smo ruke naučili koliko to štete donosi. Ne možeš ništa – vlast, grad, mediji, zaposlenici su protiv tebe…, činili smo pogreške, nećemo ih ponavljati.

sada će zaposlenici biti oduševljeni što im za dionice koje su skupo platili nudi "siću"
pametnom jednom dosta,a nepametnom ……..

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

http://www.neurope.eu/art…on-for-Croatia/102095.php

misle oni da nitko iz EU ne prati što se ovde događa. Ako mogu nas preveslati neće ovu gospodu koja sve prati budnim okom….


http://www.neurope.eu/art…on-for-Croatia/102095.php

misle oni da nitko iz EU ne prati što se ovde događa. Ako mogu nas preveslati neće ovu gospodu koja sve prati budnim okom….


Dobro na temelju čega izvodiš svoju rečenicu.
U tom članku nisam naša ništa bitnije dobro za nas male…ili sam nešto previdio…
Hvala i lp LRH-ovcima



http://www.neurope.eu/art…on-for-Croatia/102095.php

misle oni da nitko iz EU ne prati što se ovde događa. Ako mogu nas preveslati neće ovu gospodu koja sve prati budnim okom….


Dobro na temelju čega izvodiš svoju rečenicu.
U tom članku nisam naša ništa bitnije dobro za nas male…ili sam nešto previdio…
Hvala i lp LRH-ovcima
[/quote]

A šta ćeš bolje od ovog ispod – HR država u kojoj vlada pravo!
To je odlično za sve a ne samo za LRH!

“This is a landmark decision,” commented James Wilson, Director of the Croatia EU Business Council. “It sends a clear and unambiguous message that the government of Prime Minister Kosor is committed to respect for the rule of law and to upholding the rights of citizens to receive fair compensation in good time for their property under the conditions provided for by the law.”




http://www.neurope.eu/art…on-for-Croatia/102095.php

misle oni da nitko iz EU ne prati što se ovde događa. Ako mogu nas preveslati neće ovu gospodu koja sve prati budnim okom….


Dobro na temelju čega izvodiš svoju rečenicu.
U tom članku nisam naša ništa bitnije dobro za nas male…ili sam nešto previdio…
Hvala i lp LRH-ovcima
[/quote]

A šta ćeš bolje od ovog ispod – HR država u kojoj vlada pravo!
To je odlično za sve a ne samo za LRH!

“This is a landmark decision,” commented James Wilson, Director of the Croatia EU Business Council. “It sends a clear and unambiguous message that the government of Prime Minister Kosor is committed to respect for the rule of law and to upholding the rights of citizens to receive fair compensation in good time for their property under the conditions provided for by the law.”
[/quote]

Ma deklarativno ovo može biti i "boogie wonderland" ali sto je stvarno … to je druga priča.
Izjave političara iz HR ja ne uzimam previše jer oni funkcioniraju samo pod pritiskom a toga ne vidim u prethodnom članku.
Sorry ali tako ja to vidim
P.S.
I ova udruga je upavo na tom tragu-da učini pritisak na HANFU da regira pošteno…





http://www.neurope.eu/art…on-for-Croatia/102095.php

misle oni da nitko iz EU ne prati što se ovde događa. Ako mogu nas preveslati neće ovu gospodu koja sve prati budnim okom….


Dobro na temelju čega izvodiš svoju rečenicu.
U tom članku nisam naša ništa bitnije dobro za nas male…ili sam nešto previdio…
Hvala i lp LRH-ovcima
[/quote]

A šta ćeš bolje od ovog ispod – HR država u kojoj vlada pravo!
To je odlično za sve a ne samo za LRH!

“This is a landmark decision,” commented James Wilson, Director of the Croatia EU Business Council. “It sends a clear and unambiguous message that the government of Prime Minister Kosor is committed to respect for the rule of law and to upholding the rights of citizens to receive fair compensation in good time for their property under the conditions provided for by the law.”
[/quote]

Ma deklarativno ovo može biti i "boogie wonderland" ali sto je stvarno … to je druga priča.
Izjave političara iz HR ja ne uzimam previše jer oni funkcioniraju samo pod pritiskom a toga ne vidim u prethodnom članku.
Sorry ali tako ja to vidim
P.S.
I ova udruga je upavo na tom tragu-da učini pritisak na HANFU da regira pošteno…
[/quote]

Polovan odvjetnik će dobiti slučaj u korist veće cijene dionice u preuzimanju od ove sada.
Za cijenu u preuzimanju je bitan trenutak STJECANJA dionica a ne upis u SKDD!
DAKLE PO MOJOJ PROCJENI SNHO JE DIONICE STEKAO JOŠ DAVNE 2005. A TEK SADA JE UPISAN KAO DIONIČAR:
NA TOME TREBA GRADITI STRATEGIJU!

Po meni je strategija pozivanje na Opatijinu ponudu, poništavanje ugovora po kojem su dobili obvezu podnošenja ponude za preuzimanje, a usput zadržavanje dionica je takva kemija koja stvarno ako prođe onda smo Bangladeš. Trebalo bi i Vladu i Hanfu i medije dnevno bombardirati a neznam koji međunarodni subjekt bi bio adekvatan za upoznavanje s ovim neredom. Bit će kasno nakon što HANFA eventualno priključi ovom prljavi dealu. U hrvatske sudove ne vjerujem, to Ostoja sve kontrolira, imam dojam da će ako HANFA da mišljenje u skladu s našim, Ostoja sve tužiti sudovima koje kontrolira i ići na mrcvarenje. Treba animirati strance (možda Slovence u vlasničkoj strukturi) da skupa s nama stvaraju pritisak. Nažalost samo pritisak izvana koordiniran s pritiskom iznutra može iznuditi pravičnu odluku. Pišem ovo i razmišljam zašto sam bio dragovoljac tri godine u ratu i tuka se za nešto drugo. Ali nema vremena za patetiku idemo pokušat napravit što možemo i svaka čast Draženu na trudu.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Po meni je strategija pozivanje na Opatijinu ponudu, poništavanje ugovora po kojem su dobili obvezu podnošenja ponude za preuzimanje, a usput zadržavanje dionica je takva kemija koja stvarno ako prođe onda smo Bangladeš. Trebalo bi i Vladu i Hanfu i medije dnevno bombardirati a neznam koji međunarodni subjekt bi bio adekvatan za upoznavanje s ovim neredom. Bit će kasno nakon što HANFA eventualno priključi ovom prljavi dealu. U hrvatske sudove ne vjerujem, to Ostoja sve kontrolira, imam dojam da će ako HANFA da mišljenje u skladu s našim, Ostoja sve tužiti sudovima koje kontrolira i ići na mrcvarenje. Treba animirati strance (možda Slovence u vlasničkoj strukturi) da skupa s nama stvaraju pritisak. Nažalost samo pritisak izvana koordiniran s pritiskom iznutra može iznuditi pravičnu odluku. Pišem ovo i razmišljam zašto sam bio dragovoljac tri godine u ratu i tuka se za nešto drugo. Ali nema vremena za patetiku idemo pokušat napravit što možemo i svaka čast Draženu na trudu.

Ali ako ne želi dati javnu ponudu po rješenju Hanfe dionice LRH "Ostoji" ništa ne vrijede!!!
Naime ne bi imao upravljačka prava i praktično bi mi mali dioničari imali većinu glasova!!!
Postupit će on po nalogu Hanfe.
Pozdrav

HANFA bi trebala POKRENUTI ISPITNI POSTUPAK GLEDE CIJENE za preuzimanje.
Ili se jednostavno vratiti u 2005. kada je Ostoja ponudio 3.200,00 kuna po dionici!
Jer ponavljam bitno je kada su dionice stečene a ne kada je to provedeno u SKDD.
STARI ZAKON KAŽE , CITIRAM:

6) dionice su stečene sklapanjem pravnog posla ili drugim pravnim temeljem za prijenos dionica, neovisno o prijenosu dionica i upisu u depozitorij ili knjigu dionica izdavatelja, a pravni posao smatra se sklopljenim i u slučaju kada je sklopljen pod odgodnim uvjetom,

Zanimljivo.
Polako ali sigurno stvara se psihoza da je 3200 pravedna cijena.

Pa sto smo svi zaboravili da je jedina fer ponuda ona od 5998 Kn!!!
Nemojmo pomagat Ostojinim PR-ovima pod raznim nickovima kao sto je "save" i sličnih.


Zanimljivo.
Polako ali sigurno stvara se psihoza da je 3200 pravedna cijena.

Pa sto smo svi zaboravili da je jedina fer ponuda ona od 5998 Kn!!!
Nemojmo pomagat Ostojinim PR-ovima pod raznim nickovima kao sto je "save" i sličnih.

Ma svima je jasno da je Ostoja SADA stekao dionice ispod 2,2k i pitam se šta ga to obvezuje da ponudi više.
Ni 2005. ne bi nudio 3,2k da nije djelovao zajednički s KORF-om jer KORF je svoja potraživanja stekao po NOMINALI.

New Report

Close