LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nakon što je objavljeno da je posrednik pri sklapanju sporazuma bio ugledni lobist Dr. Mate Granić, jasno je kojim je izračunom Ostoja došao do javne ponude od svega 2.100,00 kuna. Pa poznata je Granićeva kalkulacija o podjeli provizije "pola meni, pola tebi, pola Bagi!" Pošto postoje samo dvije polovice jedne cjeline, a nikako tri netko mora izvisiti. Pogodite to visi u kombinaciji Vlada-SNHO-mali dioničari, uz posredstvo Očenašeka???

LRH u prvih šest mjeseci povećao gubitak na 15,38 milijuna kuna

Liburnia Riviera Hoteli u prvom su ovogodišnjem polugodištu zabilježili gubitak u iznosu od 15,38 milijuna kuna, što predstavlja povećanje za 58,23 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje kada je gubitak iznosio 9,72 milijuna kuna, vidljivo je iz financijskog izvješća objavljenog na Zagrebačkoj burzi.
http://www.poslovni.hr/vijesti/lrh-u-prvih-sest-mjeseci-povecao-gubitak-na-1538-milijuna-kuna-154106.aspx

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)


Evo javljam se samo toliko da obavjestim da se iz "seljacke bune" nešto ipak lagano događa.. Do sada smo kontaktirani od nekoliko novinara koji su se nešto naglo zainteresirali da čuju i našu priću.. Sastavili smo i nekakvu izjavu za medije pa hvala svima koji su do sada svojim konstruktivnim raspravama i na ovom forumu, kao i kritikama proširili nam znanje tako da sada možemo prilićno argumentirano zastupati stavove nas malih dioničara. O daljem tijeku povremeno ćemo informirati i kolege koji se nisu pridružili inicijeativi udruživanja, no o svemu nadam se da ćete uskoro ćitati i u medijima

Pozdrav

Koliko ja znam sve s novinama u Hrvatskoj traje max. 2 tjedna.

Ako u tom roku stvar ne "eksplodira" niti jedne novine to više neće zanimati … i biti ćemo još jedna tužna priča iz Hrvatske!

P.S.
Da li je objavljen kompletan tekst o nagodbi između vlade i SNHO? Bio sam U Tunisi a tamo je internet kao lutrija …sretan si ako imas neku cmoljavu vezu…
Hvala

Kako sam malo požurio miolim da me ispravi netko ako u nečemu griješim:
Po pisanju (još uvijek nemam točan tekst) nagodba je bila:
54.83%
Ukupan broj dionica je:
302.641 (prema skdd.hr)
To iznosi 165.938 dionica.
Ako je iznos nagodbe 531 mil Kn
Onda ispada
531.000.000/165.938=3200 Kn!

Dakle minimalni iznos javne ponuda je 3200 Kn (ili nominala u ovom slučaju)??!!!

Imam još pitanja za "znalce" :

1) Ako recimo i dalje SNHO kupuje dionice (ne na trezorac !) onda u slučaju da je cijena 3200 to ispativo…?
2) Koji su krajnji datumi da se HANFA oglasi u ovom slučaju?
Hvala

kolega funky,
da postoji ikakva šansa da cijena bude 3200 veliki igrači odavna bi poskidali sve do te cijene. cijena ne uspjeva prijeći ni 2300, to vam je valjda sasvim jasan znak koja se cijena očekuje

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...

@funky
U pravu ste kolega,po nagodbi cijena treba biti 3200 kuna.
Trenutačna tržišna cijena je vjerovatno rezultat napovjerenja dioničara u pravnu državu.
Koliko mi je poznato,mali dioničari se udružuju (i već sada imaju respektabilan broj dionica)
radi zajedničkog nastupa .
Pozdrav


kolega funky,
da postoji ikakva šansa da cijena bude 3200 veliki igrači odavna bi poskidali sve do te cijene. cijena ne uspjeva prijeći ni 2300, to vam je valjda sasvim jasan znak koja se cijena očekuje

Kolega voley, ja ne znam na koje to velike igraće mislite? U ovoj dionici ih baš nešto i nema. Istina je doduše da jedina cijena koja se za sada od SNHO spominje je prosiječna, no dok se ne objavi sporazum, i Hanfa ne potvrdi ponudu postoji mogućnost da bude i neka druga.

Eto u Novom listu bi trebao izaći tekst o "našem" mišljenju o cijeloj prići..


LRH u prvih šest mjeseci povećao gubitak na 15,38 milijuna kuna

Liburnia Riviera Hoteli u prvom su ovogodišnjem polugodištu zabilježili gubitak u iznosu od 15,38 milijuna kuna, što predstavlja povećanje za 58,23 posto u odnosu na isto lanjsko razdoblje kada je gubitak iznosio 9,72 milijuna kuna, vidljivo je iz financijskog izvješća objavljenog na Zagrebačkoj burzi.
http://www.poslovni.hr/vijesti/lrh-u-prvih-sest-mjeseci-povecao-gubitak-na-1538-milijuna-kuna-154106.aspx

kolega to za ovu dionicu više nije bitno, ovdje je cijena određena


kolega funky,
da postoji ikakva šansa da cijena bude 3200 veliki igrači odavna bi poskidali sve do te cijene. cijena ne uspjeva prijeći ni 2300, to vam je valjda sasvim jasan znak koja se cijena očekuje

O kakvim velikim igračima mi govorimo.
Prvih 10:
1. SN HOLDING D.D.
2. NOVA LIBURNIJA D.O.O.
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D.
5. CROATIA OSIGURANJE D.D.
6. ABANKA D.D.
7. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN
8. KD BANKA D.D.
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D.
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D.

Ako izuzmeno 3 koja su prvi onda ja vidim samo velike…ili je Vama "veliki" nešto drugo?


kolega funky,
da postoji ikakva šansa da cijena bude 3200 veliki igrači odavna bi poskidali sve do te cijene. cijena ne uspjeva prijeći ni 2300, to vam je valjda sasvim jasan znak koja se cijena očekuje

a i ovo …veliki se nekada međusobno dogovore što je čija "igra" i ne miješaju se.
Tko zezne …. bude u vrlo neugodnom položaju kasnije.

Ako je tome malo istine onda je ovdje samo jedan veliki koji pokušava sve napraviti da što više otme jer je igra samo jedan krug i vrlo brzo odlaze njegovi koji mu u u tome pomažu….i dolaze drugi koji će za nas male biti jednako loši kao i ovi samo gladniji novih igara…



kolega funky,
da postoji ikakva šansa da cijena bude 3200 veliki igrači odavna bi poskidali sve do te cijene. cijena ne uspjeva prijeći ni 2300, to vam je valjda sasvim jasan znak koja se cijena očekuje

O kakvim velikim igračima mi govorimo.
Prvih 10:
1. SN HOLDING D.D.
2. NOVA LIBURNIJA D.O.O.
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D.
5. CROATIA OSIGURANJE D.D.
6. ABANKA D.D.
7. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN
8. KD BANKA D.D.
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D.
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D.

Ako izuzmeno 3 koja su prvi onda ja vidim samo velike…ili je Vama "veliki" nešto drugo?
[/quote]

kolega, funky,
uopće ne govorim o ovima iz top 10 nego o onima koji imaju na računu po 3-4 milje kuna i koji uvijek imaju info iz prve ruke. imali su ga i sada, zato cijena u ponedjeljak uopće nije rasla iako su svi to očekivali. ti igrači znaju da će cijena biti oko 2200 i zato im nije na kraj pameti kupovati LRH.
mogao bih izbaciti i VA target za LRH, ali nema smisla da vas dodatno deprimiram. neću se više uopće javljati ovdje pa će vam valjda biti lakše. sretno

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...




kolega funky,
da postoji ikakva šansa da cijena bude 3200 veliki igrači odavna bi poskidali sve do te cijene. cijena ne uspjeva prijeći ni 2300, to vam je valjda sasvim jasan znak koja se cijena očekuje

O kakvim velikim igračima mi govorimo.
Prvih 10:
1. SN HOLDING D.D.
2. NOVA LIBURNIJA D.O.O.
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D.
5. CROATIA OSIGURANJE D.D.
6. ABANKA D.D.
7. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN
8. KD BANKA D.D.
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D.
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D.

Ako izuzmeno 3 koja su prvi onda ja vidim samo velike…ili je Vama "veliki" nešto drugo?
[/quote]

kolega, funky,
uopće ne govorim o ovima iz top 10 nego o onima koji imaju na računu po 3-4 milje kuna i koji uvijek imaju info iz prve ruke. imali su ga i sada, zato cijena u ponedjeljak uopće nije rasla iako su svi to očekivali. ti igrači znaju da će cijena biti oko 2200 i zato im nije na kraj pameti kupovati LRH.
mogao bih izbaciti i VA target za LRH, ali nema smisla da vas dodatno deprimiram. neću se više uopće javljati ovdje pa će vam valjda biti lakše. sretno
[/quote]
Hvala na mišljenju.
Deprimirat se mogu jedino kada me netko iz uže familije razočara ili iznevjeri…ili učini nešto što smatram lošim.
Ovo ne!
Lovu sam odlučio uložiti i sada što je tu je. A ne bi bilo loše da čem i dio oko "VA target za LRH" da i to vidim.
Inače nažalost ja ne mogu (i nisam školovan) da prosudbe donosim na temelju magle i "informacija" koje samo u Koreji još egzistiraju ( pored HR) tako da ne mgu sve uzeti da je relativno i moguće jer onda ako je tako ništa nema smisla.
Nisam pesimista i ne padam lako u depru tako da niti Vaš post ne smatram takvim.
Ono što me smeta jest da na ovom forumu postoji kretenčina koja dijeli jedinice svima kako mu se mjehur napuni a admini foruma ga ne žele objaviti ili ukloniti makar sam im ponudio svoju besplatnu pomoć da takve bolesnike maknemo s ovih mjesta a vjerujte mi da bih brzo našao i popravio kod da se to više ne događa.
Kada malo bolje razmislim … i to me deprimira
😉

New Report

Close