LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Spidermane a jesu li navučeni oni koji su kupili nakon objave HANFE za Opatiju?, Jel onda trebalo blokirati trgovanje?

Nisu, tad je cijena bila 1600 kn!

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Čini se da netko u ovoj situaciji pokušava napraviti uspješan daytrade kupnjom na 2200 i prodajom 60-tak kuna više…… [shocked]
Eto što su ti teška vremena…..što učiniše od razumnih ljudi….. [lol]


Za Ostoju da, za Grad Opatiju ne.

Ne bi me začudilo da nekom pravnom bravurom uspiju eskivirati učinak nagodbe koju poništavaju. Ipak smo u hrvatskoj.

realno ovdje svi popuštaju, jer da netko ima informacije i da će lrh nešto strašno ići gore, već bi sve ovo bilo pometeno. Ovako postoji 100 nekakvih računica i svi špekuliraju oko kupnje



Spidermane a jesu li navučeni oni koji su kupili nakon objave HANFE za Opatiju?, Jel onda trebalo blokirati trgovanje?

Nisu, tad je cijena bila 1600 kn!
[/quote]

Nije to baš tako jednostavno, zaštitili su kupce ako su znali da će ponuda ići po tromjesečnom prosjeku, zajebali su imaoce jer bi se cijena bila nešto digla, a možda su zaštitili prodavaoce ako ponuda bude po 6000 [proud]

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


realno ovdje svi popuštaju, jer da netko ima informacije i da će lrh nešto strašno ići gore, već bi sve ovo bilo pometeno. Ovako postoji 100 nekakvih računica i svi špekuliraju oko kupnje

Kolega,po meni će LRH u javnoj ponudi ići svakako po cijeni iznad 2200 kuna.
O iznosu neću spekulirati,ali nadam se najmanje 3200 kuna.
S druge strane, uvjeren sam da će SNHO "pasti" na 100-150 kuna jer nema nikakvog razumnog razloga za višu cijenu.
Pričekajmo mjesec dva i tržište će pokazati tko je u pravu.
Pozdrav

Kad bi cijena bila po tromjesečnom prosjeku onda bi se s pravom moglo govoriti o zavjeri koju su skovali SNHO, Vlada i HANFA. Naime, blokada trgovanja u trajanju od nekoliko dana (što i nije baš uobičajeno, a sjetite se da je LRH bila blokirana cijeli tjedan dok je SNHO nesmetano rastao) imala bi onda svrhu smanjenja tromjesečnog prosjeka, a tu je najveći dobitnik SNHO. Ja se nadam da će ovo ostati samo u teoriji zavjere te da će HANFA donijeti pravično riješenje, a to je da je javna ponuda po tromjesečnom prosjeku neprihvatljiva te da će tražiti očitovanje o novčanom ekvivalentu za koji je dan ovaj iznos dionica. Jer postavlja se pitanje zašto je Vlada ustupila baš 54,83% dionica na ime duga, zašto nije 50% ili 40% ili pak 70%….??? E pa zato što je tih 54,83% ekvivalent novčanom iznosu koji je SNHO potraživao, a koji po sudskim presudama nije manji od 570 milijuna dok je uz kamate spominjano i 1,8 milijardi!!! Pa vi sad prodajte po 2200 [shocked]


Kolega,po meni će LRH u javnoj ponudi ići svakako po cijeni iznad 2200 kuna.
O iznosu neću spekulirati,ali nadam se najmanje 3200 kuna.
S druge strane, uvjeren sam da će SNHO "pasti" na 100-150 kuna jer nema nikakvog razumnog razloga za višu cijenu.
Pričekajmo mjesec dva i tržište će pokazati tko je u pravu.
Pozdrav

Dakle, ako sam dobro razumio!? LRH bi po tebi trebala vrijediti puno više nego je trenutno, a njenom vlasniku bi u tom slučaju, imovina trebala pasti drastično? Je’l si to htio reći!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire



Kolega,po meni će LRH u javnoj ponudi ići svakako po cijeni iznad 2200 kuna.
O iznosu neću spekulirati,ali nadam se najmanje 3200 kuna.
S druge strane, uvjeren sam da će SNHO "pasti" na 100-150 kuna jer nema nikakvog razumnog razloga za višu cijenu.
Pričekajmo mjesec dva i tržište će pokazati tko je u pravu.
Pozdrav

Dakle, ako sam dobro razumio!? LRH bi po tebi trebala vrijediti puno više nego je trenutno, a njenom vlasniku bi u tom slučaju, imovina trebala pasti drastično? Je’l si to htio reći!?

[/quote]
Ne imovina,već tržišna cijena dionice,jer;
1.SNHO je netransparentan,
2.u najnižoj je tržišnoj kotaciji,
3."Ostojai dr."drže upravljačku kontrolu,;
4.Diskont na druge bivše pifove JE 70% I VIŠE,
5.MOGUĆE ISTISKIVANJE "MALIH".

Evo tekst iz Novog lista:

OPATIJA – Mali dioničari Liburnia Riviera Hotela cijenu od 2.300 kuna za preuzimanje dionica te tvrtke smatraju – uvredljivom. Svoj bijes pravdaju činjenicom da je trgovanje blokirano u razdoblju od pet dana u kojima je dionica mogla postići najveće cijene, ali i da je prije pet godina, kada je Darko Ostoja prvi puta kratkotrajno postao vlasnikom LRH, nuđeno oko šest tisuća kuna po dionici. Većina malih dioničara očekuje cijenu iznad nominalne vrijednosti od 3.200 kuna.

Nekadašnji i aktualni zaposlenici LRH prema dionicama u svom vlasništvu imaju još i emotivniji odnos, a većina na te dionice gleda kao na ulaganje za svoje buduće generacije.

Ni lipe dividende
Ivo Matacin, jedan od bivših direktora u Liburnia Riviera Hotelima, kaže nam da on i njegova supruga imaju svaki po 13 dionica LRH-a, koje su stekli i u teškim uvjetima otplaćivali po višoj cijeni nego što im se sada nudi.

– Nemamo namjeru prodavati naše dionice, to ćemo ostaviti unucima. Istina, nikada nismo dobili ni lipe dividende, ali tko zna što će još biti. Koliko znam, većina bivših djelatnika LRH-a su već ranije prodali svoje dionice, tako da nas ima malo koji smo ih zadržali. Drago mi je da je Grad Opatija uspio dobiti svoj dio kolača, jer tu smo Liburniju mi desetljećima stvarali, kaže Matacin.

Zaposlenici i umirovljenici LRH dionice su prodavali kad im je cijena narasla i do sedam tisuća kuna, pa je doista teško očekivati da će oni preostali pristati na tek trećinu ove cifre.

Cijena ispod mjere
Sedam dionica svog nekadašnjeg poduzeća drži i ovogodišnji dobitnik nagrade Grada Opatije za životno djelo, Ante Zekić, koji je polovicu svog porfelja prodao je prije nekoliko godina Hypo fondu.

– Ne mislim ovih sedam dionica prodavati, pa makar bio i gladan… A cijena o kojoj govore, 2.300 kuna, to je ispod svake mjere i znači samo potcjenjivanje bivših i sadašnjih radnika. Mi smo dionice stekli teškim radom, a plaćali smo ih, ovisno o stažu, oko tisuću tadašnjih njemačkih maraka, zaključio je Zekić.

Uz mišljenje bivših zaposlenika, pitanje je kako će postupiti i mali dioničari iz Rijeke i Slovenije koji su dionice otkupili od radnika, te tužbom pokušali Grad Opatiju prisiliti da, nakon rješenja Hanfe, preuzme njihove udjele po cijeni dionice nešto manjoj od 6.000 kuna.

Davor ŽIC

Cijena po zakonu
Prvi čovjek SN Holdinga Darko Ostoja jučer nas je uputio na obavijest koju je ta tvrtka prije nekoliko dana poslala Zagrebačkoj burzi. Podsjetimo, u njoj se SN Holding obvezuje na objavljivanje ponude za preuzimanje svih dionica Liburnije i to prema Zakonu o preuzimanju dioničkih društava – prema prosječnoj cijeni koja je bila na burzi tijekom zadnja tri mjeseca. To je otprilike nešto manje od 2.300 kuna po dionici. (D. J.)

Dujmić: HFP će nam uskoro dati prijedlog nagodbe
Tijekom idućih će se nekoliko mjeseci formalno-pravno riješiti i paket od 25 posto plus jedne dionice koji prema dogovoru svih strana pripada Gradu Opatiji. U HFP-u je zaključeno da će se situacija oko dionica na koje pravo polaže Opatija biti riješeno sudskom nagodbom. »HFP će nam uskoro dati prijedlog nagodbe. Procedura nije jednostavna, ali smo na dobrom putu. Želimo napokon riješiti ovu situaciju te da Grad čim prije kao dioničar i sudjeluje u razvijanju Liburnije te da ta tvrtka postane vodeća u Hrvatskoj«, izjavio nam je gradonačelnik Opatije Ivo Dujmić. (D. J.)

da kolega cadilac, no zaboravili ste da se od tih 570 milijuna treba oduzeti 160 milijuna plaćenog u novcu

Ovdje nas i u najboljem slučaju čeka velika borba, jer kad bi HANFA donijela odluku i po 6000 kn, pretpostavljam da bi Ostoja to osporavao na Sudu, a to je karika koja je bojim se pod njegovom kontrolom. Ali nema predaje idemo napravit što možemo pa što bude.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close