LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Tužba ima smisla jedino ako HANFA poništi obvezu grada Opatije, a to u ovom trenutku ne znamo ali imamo naznake da Vlada i SNHO tako planiraju obzirom su to spomenuli u svome sporazumu. To moramo svim silama spriječiti. Moj prijedlog je da se mali dioničari pod hitno organiziraju, odaberu odvjetnika (pada mi na pamet npr. Dragičević iz ZGa, ima iskustva u ovakvim parnicama ali ako netko ima alternativni prijedlog nemam ništa protiv) i hitno konferencija za tisak, mediji, najava tužbe…. RH trenutno vodi pregovore o članstvu u EU i poglavlja o pravosuđu i zaštiti tržišnog natjecanja su najvažnija i pod budnim okom Brussella. Jebe se Vladi i Ostoji za naše tužbe na hrvatskim sudovima, za njih je svatko sa 10tkn plaće bogataš,a mali dioničari nužno zlo. Ali ako zaprijetimo Brussellom odmah će reagirati, i davati izjave da je sve na HANFAi, da nemaju namjeru izigrati male dioničare….. Ovo bi sve trebalo napraviti još ovaj tjedan kako bi i HANFA znala da mislimo ozbiljno. SNHO je 2007. rasprodao svojih portfelj LRH po 6tkn nama malim dioničarima, a sad nam za iste dionice nudi 2200 i to uz blagoslov hrvatske vlade!!! Vlada umjesto da štiti male dioničare radi upravo suprotno. Prihvatili su sporazum kojim jednom lokalnom tajkunu i idu na ruku, a male dioničare tko šiša. Dečki moji ako uzmemo stvar u svoje ruke dobit ćemo 6000 po dionici jer nam to jamči zakon, u suprotnom smo pušing. Kad bi javna ponuda bila po prosječnoj cijeni u zadnja 3 mjeseca onda se može govoriti o velikoj uroti i kaznenoj odgovornosti čak i uprave HANFAe. Oni su svjesno blokirali trgovanje LRH i to po nekoliko dana kad je dionica počela rasti čime su direktno išli na ruku SNHOu ako bi ponuda išla po tromjesečnom prosjeku. Da sad ne duljim:

1. odabrati odvjetnički ured koji će zastupati male dioničare
2. organizirati konferenciju za tisak na kojoj ćemo upozoriti o pravnom nasilju ukoliko netko misli proglasiti sprazum Opatija-Vlada ništavnim
3. upozoriti na pravne i političke posljedice takve eventulane odluke.

Uff, ovdje ima toliko materijala da je i onaj Madoff sitna riba. On je organizirao običnu ponzijevu shemu, a ovi su u igru upleli ministre, regulatora, oporbu, medije (nitko u medijima nije napisao ni jedan negativan komentar o sprazumu što je samo po sebi zabrinjavajuće)

Laku noć, talk to you tomorrow


Kolega, odlična ideja, slažem se!
[/quote]

Cadilac potpuno si u pravu! Kakva tužba hrvatskom sudu i to protiv Vlade, HFP-a, SNHO-a i eventualno HANFE ukoliko se priključi ovom "udruženom zločinačkom pothvatu." pa pojest će nas za doručak, a mi ćemo lamentirat nakon 3-4 godine da još nije sazvano prvo ročište i slično. Neki su vjerovali u Ostojino poštenje i moral, sad je jasno da toga nema ni u tragovima. Pohlepa hrvastkih tajkuna je jača od našeg poimanja iste! Sada nam je "neovisno regulatorno tijelo" zvano HANFA zadnji oslonac da će srušiti ovaj pravno-logički nonsens u kojem se proglašava da sporazum Vlade i Opatije ne vrijedi, ali SNHO priznajke da Opatija ima dionice. Pa na temelju čega ih onda ima, ako ne na temelju sporazuma Vlada-Opatija??!
HITNO, HITNO ih treba dok ne zatvore je… poglavlja pravosuđe, sloboda kretanja kapitala i tržište prijaviti uredu Europsle Komisije u Zagrebu i neka onda njma odgovaraju na pitanja. Mislim da je Dragičević dobar odvjetnik za takve stvari tužio je HT ta prevaru potrošača oko obračunske jedinice i dobio spor. Cadilac šaljem ti podatke na PM , moramo se organizirati i obavijestiti javnost da postoje ipak ljudi koji su nezadovoljni sporazumom. Apsurdno da u državi koja u Ustav unese nezastarijevanje pretvorbenog kriminala, istodobno tijela te iste države provode pretvorbeni kriminal najgore vrste. [undecid] [thumbsup]


Ne treba zanemariti medije.. O Transadriji se pisalo i odmah je to povućeno. Možda neki novinar napiše nešto i o LRH, a mogao bi.

Da nam je samo koji dobro napisan članak o toj problematici, možda bi se stvari same posložile prije nego što si reko keks….. [smiley]

Upravo sam htio predložiti da pošaljemo mail npr. Suzani Varošanec koja je potpisala ovaj tekst na poslovnom.
Vaš link

Ako netko drugi ima nekog boljeg nek predloži

Da bi vidjeli koliko nas ima predlažem da mi npr na drazenni@yahoo.com pošaljete svoj nick, broj dionica i eventualne prijedloge za mail novinaru
Ja se evo obvezujem da neću nigdje iskoristiti te podatke nego samo sumarno
Za ozbiljnije poteze milim da bi trebalo ipak ići s imenima i/ili punomoći nekom odvjetniku

Kolega,podržavam incijativu. Ali smatram da mali dioničari moraju razgovarati "licem u lice",kako bi se uvjerili u ozbiljnost i vjerodostojnost istih. Ozbiljna utakmica traži ozblijne pripreme.

Ja imam jedan savjet! Okanite se svake pomisli na tužbu, jer nikad nećete dobiti parnicu. Razmišljao sam o tužbi kada je Grad Opatija dobio od Hanfe rješenje i kad nije dao javnu ponudu. Konzultirao sam se sa odvjetnikom, koji mi je garantirao slučaj od nekih 3-5 godina. Naravno, dionice su ti vezane i sa njima ne možeš ništa. Nisam se odlučio na tužbu, već sam malo pričekao i prodao iste na burzi, čak po većoj cijeni nego što sam ih platio. Zadovoljan i sretan, prebacio novac u neku drugu dionicu, itd. Zato smatram da možete biti sretni ako ste u dobitku na trenutnim razinama, a ako ste u gubitku, pričekajte malo, pratite situaciju i nađite neki odgovarajući target za izlazak. Ukoliko ne mislite biti dugoročni ulagač, pa čuvati dionice za unuke!? I to je dobra solucija ako vam ne treba novac.
Eto, toliko od mene, a naravno da me ne morate poslušati! Nekada bi i ja bolje prošao, da "se nisam" poslušao! Hahah.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Naravno da za poduzimanje nekakvih radnji nije dovoljno ovo "piskaranje" po forumima. Vidjet ćemo za kad će biti odgođena skupština.. To je recimo i neko mjesto za gdje bi se mogla pripremiti neka izjava "nezadovoljnih" malih dioničara koji će dati nekom punomoć da ih tamo zastupa i nešto objavi

Daleko je još do tužbe, za sada se treba organizirati i pokušati malo "pritisnuti" i obavjestiti javnost. Naravno da ako nitko ne bude digao glas će ovo puno lakše proći. Oće od toga biti ikakvog rezultata ne znam, ali da je problem potpisati punomoći za sudjelovanje na skupštini i tamo pozvati nekog novinara i objaviti nešto? Naravno glupost bi bila da to radi 2-3 ljudi sa po 10 dionica ali ima tu na forumu i većih igraća


Ja imam jedan savjet! Okanite se svake pomisli na tužbu, jer nikad nećete dobiti parnicu. Razmišljao sam o tužbi kada je Grad Opatija dobio od Hanfe rješenje i kad nije dao javnu ponudu. Konzultirao sam se sa odvjetnikom, koji mi je garantirao slučaj od nekih 3-5 godina. Naravno, dionice su ti vezane i sa njima ne možeš ništa. Nisam se odlučio na tužbu, već sam malo pričekao i prodao iste na burzi, čak po većoj cijeni nego što sam ih platio. Zadovoljan i sretan, prebacio novac u neku drugu dionicu, itd. Zato smatram da možete biti sretni ako ste u dobitku na trenutnim razinama, a ako ste u gubitku, pričekajte malo, pratite situaciju i nađite neki odgovarajući target za izlazak. Ukoliko ne mislite biti dugoročni ulagač, pa čuvati dionice za unuke!? I to je dobra solucija ako vam ne treba novac.
Eto, toliko od mene, a naravno da me ne morate poslušati! Nekada bi i ja bolje prošao, da "se nisam" poslušao! Hahah.

pametan čovjek

sve ovo trabunjanje o tužbama ima smisla kad i ako se nešto dogodi i ako ne bude drugih mogućnosti

ono što se sad jedino može napraviti je probuditi interes javnosti

kako su oni to zamislili i koliko to ima smisla

tako da od toga "možda" odustanu i donesu neko "normalno" rješenje u kojem neće ići u presedane na kojima se neko enormno bogati [lol]

uz pomoć i blagoslov politike

jer sam uvjeren da su tražili da u Ugovoru stoje neke stavke koje će HANFi izbiti adute o kojima mi svi samo sanjamo

sretno svima [smiley]


Upravo sam htio predložiti da pošaljemo mail npr. Suzani Varošanec koja je potpisala ovaj tekst na poslovnom.
Vaš link

Ako netko drugi ima nekog boljeg nek predloži

Da bi vidjeli koliko nas ima predlažem da mi npr na drazenni@yahoo.com pošaljete svoj nick, broj dionica i eventualne prijedloge za mail novinaru
Ja se evo obvezujem da neću nigdje iskoristiti te podatke nego samo sumarno
Za ozbiljnije poteze milim da bi trebalo ipak ići s imenima i/ili punomoći nekom odvjetniku

evo u manje od sat vremena javilo se 5 dioničara sa po ukupno 1750 dionica

Damir Kajin upravo na press-konferenciji u dnevniku:

Citat:
"…..prepustiti LRH za 550 mil.kuna……" [shocked]

Otkud je to izvukao?

a prilog prije toga

Ostoja PR – e sad vidite kako se to radi

i pravi prostor za buduće poteze [lol]

Samo da vam napomenem, da 1 dionica, ima isti značaj kao 100 dionica u ovom slučaju! Dakle, to se sve tretira kao mali dioničari! Ako mislite napraviti neku frku u novinama, dovoljna je samo jedna "pametna" glava, koja će sastaviti vjerodostojan tekst, potkrepljen pravnim činjenicama i plasirati ga u novine. Za početak dovoljno, iako smatram da sa svim ovim akcijama ništa nećete postići!

P.S. Smatram da je ova gore brojka od 5 dioničara sa 1750 dionica samo iluzija!?

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

New Report

Close