LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tužba ima smisla jedino ako HANFA poništi obvezu grada Opatije, a to u ovom trenutku ne znamo ali imamo naznake da Vlada i SNHO tako planiraju obzirom su to spomenuli u svome sporazumu. To moramo svim silama spriječiti. Moj prijedlog je da se mali dioničari pod hitno organiziraju, odaberu odvjetnika (pada mi na pamet npr. Dragičević iz ZGa, ima iskustva u ovakvim parnicama ali ako netko ima alternativni prijedlog nemam ništa protiv) i hitno konferencija za tisak, mediji, najava tužbe…. RH trenutno vodi pregovore o članstvu u EU i poglavlja o pravosuđu i zaštiti tržišnog natjecanja su najvažnija i pod budnim okom Brussella. Jebe se Vladi i Ostoji za naše tužbe na hrvatskim sudovima, za njih je svatko sa 10tkn plaće bogataš,a mali dioničari nužno zlo. Ali ako zaprijetimo Brussellom odmah će reagirati, i davati izjave da je sve na HANFAi, da nemaju namjeru izigrati male dioničare….. Ovo bi sve trebalo napraviti još ovaj tjedan kako bi i HANFA znala da mislimo ozbiljno. SNHO je 2007. rasprodao svojih portfelj LRH po 6tkn nama malim dioničarima, a sad nam za iste dionice nudi 2200 i to uz blagoslov hrvatske vlade!!! Vlada umjesto da štiti male dioničare radi upravo suprotno. Prihvatili su sporazum kojim jednom lokalnom tajkunu i idu na ruku, a male dioničare tko šiša. Dečki moji ako uzmemo stvar u svoje ruke dobit ćemo 6000 po dionici jer nam to jamči zakon, u suprotnom smo pušing. Kad bi javna ponuda bila po prosječnoj cijeni u zadnja 3 mjeseca onda se može govoriti o velikoj uroti i kaznenoj odgovornosti čak i uprave HANFAe. Oni su svjesno blokirali trgovanje LRH i to po nekoliko dana kad je dionica počela rasti čime su direktno išli na ruku SNHOu ako bi ponuda išla po tromjesečnom prosjeku. Da sad ne duljim:

1. odabrati odvjetnički ured koji će zastupati male dioničare
2. organizirati konferenciju za tisak na kojoj ćemo upozoriti o pravnom nasilju ukoliko netko misli proglasiti sprazum Opatija-Vlada ništavnim
3. upozoriti na pravne i političke posljedice takve eventulane odluke.

Uff, ovdje ima toliko materijala da je i onaj Madoff sitna riba. On je organizirao običnu ponzijevu shemu, a ovi su u igru upleli ministre, regulatora, oporbu, medije (nitko u medijima nije napisao ni jedan negativan komentar o sprazumu što je samo po sebi zabrinjavajuće)

Laku noć, talk to you tomorrow

Ne treba zanemariti medije.. O Transadriji se pisalo i odmah je to povućeno. Možda neki novinar napiše nešto i o LRH, a mogao bi. Nek samo ode na stranice Sabora, poskida i presluša šta je Sabor rekao prilikom rasprave o pokušaju izmjene zakona i onda to uporedi s ovim što je provedeno. Ipak je to malo bezobrazno. Da ne kažem da su cijeli pregovori bili "tajni" tj nitko nije obavještavao javnost o postojanju istih dok ih HANFA nije priupitala. Da su na poćetku obavjestili javnost o započinjanju pregovovora o mirnom rješavanju spora i prosiječna cijena bi bila sigurno veća. Zamislite da nije ptocurilo i da nije objavljeno onih par tekstova u 2 mjesecu, cijena bi bila na 1500 kn, a HANFA je također zatražila informacije na osnovu tekstova u medijima.

Kolege, samo polako, neće tužba pobjeći, najprije da vidimo što će HANFA reći i kako će se situacija razvijati. Ja sam prvi za tužbu u slučaju da nas se pokuša pokrasti, ali mi još u biti ne znamo dali će biti potrebe za to.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Svi na odmoru- – i novinari?
OP meni ima SNHO 30 dana, da objavi ponudu – a onda HANFA 14 dana da potvrdi ili ne takvu ponudu. Ali uvjek je dobro, da se nešto piše o nepravdama – pamtite JDBA!!!

Ovdje neko lijepi asove svima koji prijete tužbom.
Ostoja, jesil’ to ti?
[lol]


Svi na odmoru- – i novinari?
OP meni ima SNHO 30 dana, da objavi ponudu – a onda HANFA 14 dana da potvrdi ili ne takvu ponudu. Ali uvjek je dobro, da se nešto piše o nepravdama – pamtite JDBA!!!

Ispravka,Hanfa ne potvrđuje nikakav prijedlog ponude!!!
Hanfa autonomno odlučuje o cijeni Javne ponude,a obveznik iste ,samo obznanjuje namjeru dati
ponudu.
Ovo što Ostoja pokušava(nadam se bezuspješno) je "prisiliti" Hanfu na donošenje Rješenja koje
njemu odgovara!!!To je po meni skandalozno!!!Tip je doista drzak!!!
I ja ću podići tužbu ako nas izigraju.
Pozdrav


Tužba ima smisla jedino ako HANFA poništi obvezu grada Opatije, a to u ovom trenutku ne znamo ali imamo naznake da Vlada i SNHO tako planiraju obzirom su to spomenuli u svome sporazumu. To moramo svim silama spriječiti. Moj prijedlog je da se mali dioničari pod hitno organiziraju, odaberu odvjetnika (pada mi na pamet npr. Dragičević iz ZGa, ima iskustva u ovakvim parnicama ali ako netko ima alternativni prijedlog nemam ništa protiv) i hitno konferencija za tisak, mediji, najava tužbe…. RH trenutno vodi pregovore o članstvu u EU i poglavlja o pravosuđu i zaštiti tržišnog natjecanja su najvažnija i pod budnim okom Brussella. Jebe se Vladi i Ostoji za naše tužbe na hrvatskim sudovima, za njih je svatko sa 10tkn plaće bogataš,a mali dioničari nužno zlo. Ali ako zaprijetimo Brussellom odmah će reagirati, i davati izjave da je sve na HANFAi, da nemaju namjeru izigrati male dioničare….. Ovo bi sve trebalo napraviti još ovaj tjedan kako bi i HANFA znala da mislimo ozbiljno. SNHO je 2007. rasprodao svojih portfelj LRH po 6tkn nama malim dioničarima, a sad nam za iste dionice nudi 2200 i to uz blagoslov hrvatske vlade!!! Vlada umjesto da štiti male dioničare radi upravo suprotno. Prihvatili su sporazum kojim jednom lokalnom tajkunu i idu na ruku, a male dioničare tko šiša. Dečki moji ako uzmemo stvar u svoje ruke dobit ćemo 6000 po dionici jer nam to jamči zakon, u suprotnom smo pušing. Kad bi javna ponuda bila po prosječnoj cijeni u zadnja 3 mjeseca onda se može govoriti o velikoj uroti i kaznenoj odgovornosti čak i uprave HANFAe. Oni su svjesno blokirali trgovanje LRH i to po nekoliko dana kad je dionica počela rasti čime su direktno išli na ruku SNHOu ako bi ponuda išla po tromjesečnom prosjeku. Da sad ne duljim:

1. odabrati odvjetnički ured koji će zastupati male dioničare
2. organizirati konferenciju za tisak na kojoj ćemo upozoriti o pravnom nasilju ukoliko netko misli proglasiti sprazum Opatija-Vlada ništavnim
3. upozoriti na pravne i političke posljedice takve eventulane odluke.

Uff, ovdje ima toliko materijala da je i onaj Madoff sitna riba. On je organizirao običnu ponzijevu shemu, a ovi su u igru upleli ministre, regulatora, oporbu, medije (nitko u medijima nije napisao ni jedan negativan komentar o sprazumu što je samo po sebi zabrinjavajuće)

Laku noć, talk to you tomorrow


Kolega, odlična ideja, slažem se!

Kamelija, simbol Opatije!



Svi na odmoru- – i novinari?
OP meni ima SNHO 30 dana, da objavi ponudu – a onda HANFA 14 dana da potvrdi ili ne takvu ponudu. Ali uvjek je dobro, da se nešto piše o nepravdama – pamtite JDBA!!!

Ispravka,Hanfa ne potvrđuje nikakav prijedlog ponude!!!
Hanfa autonomno odlučuje o cijeni Javne ponude,a obveznik iste ,samo obznanjuje namjeru dati
ponudu.
Ovo što Ostoja pokušava(nadam se bezuspješno) je "prisiliti" Hanfu na donošenje Rješenja koje
njemu odgovara!!!To je po meni skandalozno!!!Tip je doista drzak!!!
I ja ću podići tužbu ako nas izigraju.
Pozdrav
[/quote]

Kolege,
ovo nije dobrovoljna ponuda, nego je obvezna i nastala je stjecanjem dionica preko 25%
SNHO je objavio "namjeru" što je bio i dužan (bez odgode)
u je u istu stavio i cijenu što po Zakonu nije morao
sada u 30 dana mora dostaviti HANFI ponudu da je ista odobri (u roku od 14 dana)

No ajmo polako završiti s prepucavanjima i vidjeti što se po pitanju organiziranja malih dioničara može napraviti, stvari se mogu brzo odvijati a godišnji su i slično
Skupština LRH je sad u petak (30.7.) i do tada je teško se izorganizirati, jel ide netko?

Ja sam iz ZG ali mislim da ću skočiti do Opatije

Ljepo:
http://www.poslovni.hr/vijesti/na-sunce-s-bajicevim-ocitovanjem-o-lrh-153786.aspx
Ako su sa dionicama podmirili dug od 1,8 milijarde…. Onda… [lol] [lol] [lol] [thumbsup]

Podupirem ideju da mali dioničari ustanu sa zajedničkom tužbom.Međutim,smatram da to jako dobro treba organizirati.Ne zaboravite spor se može otegnuti na nekoliko godina,a troškovi postupka do donošenja presude su na naš teret.Možda bi bilo dobro za početak da uživo popričamo o ideji, pa da vidimo s kojim brojim dionica raspolažemo,koliki će biti VPS,i da li su dioničari u stanju podnijeti daljne troškove i pripremiti se na dugotrajno čekanje.

Skupština će najvjerojatnije biti odgođena budući da neće biti kvoruma jer ni SNHO a ni Opatija nemaju još pravo glasa

Danas ili sutra objaviti će na stranicama za kad se odgađa

Samo bi htio još nešto razjasniti ostalim dioničarima. Vidio sam puno puta ovdje ponavljanje teze kako ćemo mi mali protiv Ostoje kad i država nije mogla.Pravnici koji rade u HFP,HEP-u I HŽ-u nisu za ozbiljno shvatiti.Takvu skupinu nekompetetnih kolega na jednom okupu nisam još vidio.Ako ima drugi odvjetnik ovdje prisutan potvrdit će vam kako oni prolaze na sudovima kad su na suprotnoj strani odvjetnici koji zastupaju privatni kapital."Uvažene kolege iz državnih firmi dobivaju po turu čak i od naših vježbenika".Ja sam spreman za utakmicu,al čekam Hanfu da vidim koji mi je slijedeći korak.

New Report

Close