LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

iskreno ja više ne znam zašto bi hanfa radila javnu ponudu i čemu to uopće služi. Za mene je to sada sasvim nebitan pojam, već bi se više usredotočio na prihode koje će lrh ostvariti

@cadilac

sve, ali baš sve što si napisao stoji

samo u nekoj uređenoj državi

kad naši ministri negiraju ono što donese državna institucija samo zato što im to ne odgovara sve ti je jasno

i tko odgovara u ovom slučaju za greške koju su učinili prijašnji vladini dužnosnici?

mi, mali dioničari [embarass]

oni uživaju na malo vitra [lol]

Vi pišete o toj Hanfi kao da je to neka strana institucija na koju kradeze u opće nema nikakav utjecaj.
Pa ko je imenovao onog Samodola tamo? Nije valjda ćaća moj. Druga stvar tromjesečni prosjek je po zakonu. Maximum je moguća neka premijica od 10tak % ali Ostoja se je već bio rasplakao da je i ovako popušio puno. Moš misliti kako je ispušio. Da je i meni da me neko tako zahebe bar dva put.

who dares, wins

http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/novosti_i_najave/2010/srpanj/drzava_ce_sn_holdingu_bez_naknade_prenijeti_dionice_lrh

ovde sve pise i nema dalje rasprave

posebno procitrajte dio

…Sporazum o prijenosu 25 posto plus jednu dionicu LRH gradu Opatiji smatrat će se ništetnim i grad nije više u obvezi javne ponude za preuzimanje LRH, ali mu te dionice ostaju, jer SN Holding priznaje vlasništvo nad tim dionicama tvrtki Nova Liburnia d.o.o čiji je vlasnik grad Opatija, objasnio je Čobanković. …

amen

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


2. uzmimo da hanfa definira ponudu po iznosu većem od tromjesečnog prosjeka ( [pray] ): tko ostoju može natjerati da je i prihvati?

Oduzimanje prava upravljanja? A kako Grad Opatija vec sad nema prava upravljanja onda bi mi mali dionicari postali gazde. 😀

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Zakon pita i za cijenu po kojoj je netko stekao dionice, a ne samo za tromjesečni prosjek.

Only God, Muammar and Libya!



@cadilac

jasno je da će hanfa propisati iznos ponude, a ne snho…problem je u slijedećem:
1. ne zna se iznos kojim je snho prebio svoja potraživanja prema hfp, a taj bi iznos trebao biti mjerodavan hanfi za ponudu
2. uzmimo da hanfa definira ponudu po iznosu većem od tromjesečnog prosjeka ( [pray] ): tko ostoju može natjerati da je i prihvati?

1. To upravo i govorim, HANFA će od SNHOa i HFPa zatražiti tu informaciju. U medijima se spominjalo od 570 milijuna kuna do 1,8 milijardi koji je spominjao Čobi i Jaca. Podjelite to s 165.941 i dobit ćete iznos
2. Ovaj sporazum navodi da će sve eventualne dodatne troškove, a time i javnu ponudu snositi SNHO. Pa šta misliš da mu vlada isplaćuje 160 milijuna kuna u tri rate iz proračuna, a da će on onda ignorirati riješenje HANFAe o javnoj ponudi. Tada bi izgubio sve.


http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/novosti_i_najave/2010/srpanj/drzava_ce_sn_holdingu_bez_naknade_prenijeti_dionice_lrh

ovde sve pise i nema dalje rasprave

posebno procitrajte dio

…Sporazum o prijenosu 25 posto plus jednu dionicu LRH gradu Opatiji smatrat će se ništetnim i grad nije više u obvezi javne ponude za preuzimanje LRH, ali mu te dionice ostaju, jer SN Holding priznaje vlasništvo nad tim dionicama tvrtki Nova Liburnia d.o.o čiji je vlasnik grad Opatija, objasnio je Čobanković. …

amen

Čobi je iznad zakona
Šuki je iznad zakona
Sanader je iznad zakona

amen

aleluja, zato smo mi u tolikoj banani – aleluja, amen

Kradeze je zakon do izbora a onda netko drugi tako dugo dok ne počnu važiti EU zakoni.

who dares, wins

SNHO je morao bez odgode objaviti namjeru (to je po zakonu).. Nisam siguran da je morao spominjati cijenu (neda mi se sad baš gledati u Zakon)
Cadilac je u pravu i samo je pitanje šta piše u sporazumu i hoće li HANFA biti dosljedna (ja osobno vjerujem da hoće) Bez uvida u sporazum malo je teško procijeniti po kakvoj je cijeni SNHO dobio LRH, iz onog što je do sada izašlo po medijima cijena je višlja od tromjesečnog prosijeka i to onda mora biti cijena u ponudi.
Vlada je presjekla ovo razvlačenje ali bojim se da kao i od sada nisu baš stvar odradili do kraja već ostavili da se sad HANFA, SNHO i Opatija navlaće a oni su se ogradili da SNHO preuzima sve eventualne obveze koje bi mogle nastati
Pod 2 iz drugog Rješenja HANFE o ponudi Opatije vidljiv je i njihov stav da bi zbog nastanka obveze Opatije i traženja da se ista odgodi došlo do poremećaja tržišta jer su investitori na osnovu rješenja donosili informirane odluke. Ne znam zašto bi sad bilo drugačije? Opatiji je prilikom traženja 25%+1 od HANFE bilo sugerirano da ne uzimaju tu 1 dionicu i da su ih poslušali sve ove zavrzlame nebi bilo. Sad opet ulazimo u pravno dvojbene situacije i neki će ponovo tražiti zaštitu svojih prava na sudu.


http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/novosti_i_najave/2010/srpanj/drzava_ce_sn_holdingu_bez_naknade_prenijeti_dionice_lrh

ovde sve pise i nema dalje rasprave

posebno procitrajte dio

…Sporazum o prijenosu 25 posto plus jednu dionicu LRH gradu Opatiji smatrat će se ništetnim i grad nije više u obvezi javne ponude za preuzimanje LRH, ali mu te dionice ostaju, jer SN Holding priznaje vlasništvo nad tim dionicama tvrtki Nova Liburnia d.o.o čiji je vlasnik grad Opatija, objasnio je Čobanković. …

amen

Ne znam na kojem sudu će proći ta čobanova pravna bravura.

Nakon što je hanfa donijela odluku za Opatiju po 5995, sigurno je bilo ulagača koji su temeljem te odluke kupovali. Bilo kakav aranžman s opatijom naknadno a iz kojeg proizlazi niža ponuda je prevara ulagača nakon prvotne odluke. Naravno da sam unutra i da navijam za visoku ponudu ali stvarno smatram da bilo kakva ponuda ispod 5995 ne bi prošla u normalnim zemljama.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close