LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






Sa ponudom na razini tromjesečnog prosjeka obrišem guzicu.Tek kad vidim na papiru nagodbu u kojoj stoji koji je iznos kompenziran dionicama(po tom iznosu se regulira obveza sn-a) odlučit ću šta dalje.

Vidim da ti je pojam nagodbe kristalno jasan [lol]
[/quote]

Meni je nagodba kao ugovor građanskog prava posve jasan,a šta si ti htio reći?
[/quote]

U kratkim crtama, SNHO je ovdje prihvatio nešto (LRH) manje vrijednosti kako bi se okončao spor sa državom. To ne znači da je SNHO samim prihvaćanjem nagodbe priznao da LRH vrijedi koliko i njihova ukupna tražbina, jer po tvojoj je teoriji SNHO dobio oko 2 milijarde kuna, a nije…ne vidim onda na temelju čega bi i ponuda išla na tu cifru.

Emocije ostaviti kod kuće u ovakvom poslu.
[/quote]

Mene ismijavas,a napisao si hrpu gluposti.Svi bi se igrali pravnika,a da zakon nisu pročitali.
Probat ću to simplificirati da bude jasnije.
SNHO je imao potraživanja recimo cca 1.8 miljarde kuna,da bi nagodba uopće bila pravno valjana i jedna i druga strana se moraju odreči dijela zahtjeva. Mi ne znamo koliko se potraživanja odrekao SN ,ali sigurno nije u potpunosti.Znači SN je imao 1.8 mlrd. potraživanja,odrekao se 800 milijuna(karikiram,ne znamo točan broj),u nagodbi mora biti uneseno da se na temelju ti preostalih potraživanja prenose dionice SN-u.Kad budemo znali točan iznos podijelimo ga sa brojem dionica,dobijemo iznos po kojem je sn stekao dionice,i taj iznos mora biti u ponudi za preuzimanje sukladno ZTD-u,a nikakv tromjesečni prosjek.
[/quote]

Točno…osim ako taj iznos nije MANJI od tromjesečnog prosjeka!
Tako piše u zakonu…

@Profesore
Kaj je tako vruće za “kuljakanje”…ajde znamo mi da tvoja persona može bolje!

Mene ismijavas,a napisao si hrpu gluposti.Svi bi se igrali pravnika,a da zakon nisu pročitali.
Probat ću to simplificirati da bude jasnije.
SNHO je imao potraživanja recimo cca 1.8 miljarde kuna,da bi nagodba uopće bila pravno valjana i jedna i druga strana se moraju odreči dijela zahtjeva. Mi ne znamo koliko se potraživanja odrekao SN ,ali sigurno nije u potpunosti.Znači SN je imao 1.8 mlrd. potraživanja,odrekao se 800 milijuna(karikiram,ne znamo točan broj),u nagodbi mora biti uneseno da se na temelju ti preostalih potraživanja prenose dionice SN-u.Kad budemo znali točan iznos podijelimo ga sa brojem dionica,dobijemo iznos po kojem je sn stekao dionice,i taj iznos mora biti u ponudi za preuzimanje sukladno ZTD-u,a nikakv tromjesečni prosjek.

SNHO se odrekao svih svojih potraživanja još 2005. u prvom pokušaju rješavanja spora, a država mu je tek sada dala LRH. Svi bi se igrali investitora.

Da ne tražite:Vaš link

Zanimljiv je dio o traženju HANFE da se specificira iznos duga HFP-a holdinzima da bi se mogla utvrditi cijena stijecanja, dok se to čekalo sporazum je poništen pa je tako i odbijena ponuda.. Ukoliko se HANFA i ovaj puta bude držala ovih načela (doduše nismo još ni vidjeli tekst sporazuma) nekako mi se čini da će cijena u ponudi morati biti veća, naravno ako opet neko ne poništi sve skupa

Dobro je ribice, pojedi nešto, izgleda da si gladan, a mi bumo čekali očitovanje HANFE- u svakom slučaju namo ispod koje cijene neide


Ne vidim kojeg utjecaja ima to što će SN Holding objaviti ponudu, kad grad Opatija ima obvezu… btw. ne vidim isto da netko mora prodati po toj nekoj ponudi ukoliko mu ne odgovara. Tako da trenutno ne vidim razlog za veću bojazan od uobičajene, jer znam da u Hrvatskoj može proći sve i svašta 🙂

Ne kolega, ako je sporazum države i Opatije raskinut (a jest) onda Opatija više nema obvezu javne ponude po 5900 kn. To što će Opatija sad ponovo dobiti dionice ne obnavlja njenu prvotnu obvezu iz javne ponude. Ići će tromjesečni prosjek kao što je netko izračunao oko 2260 kn. Ne nasjedajte drukerima koji vam žele uvaliti svoje dioncie po 2500 kn.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ja mislim da Ostoja uopšte ne želi vaše akcije, a ponudu daje jel je dužan da je da. Njemu je zasad dovoljno akcija koliko ima. Opatija i država nemaju para, pa vi vidite što ćete i kako ćete… Ja ne bi nikako prezimio u ovoj akciji, posle javne ponude, teško da će gore. Primer vam je Maistra, velika ulaganja, solidna kompanija, a cena sve niža i niža…

Niste zaradili koliko ste očekivali i to je to, život teče dalje… samo se nemojte obeshrabrit, bit će drugi puta bolje.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...



Ne vidim kojeg utjecaja ima to što će SN Holding objaviti ponudu, kad grad Opatija ima obvezu… btw. ne vidim isto da netko mora prodati po toj nekoj ponudi ukoliko mu ne odgovara. Tako da trenutno ne vidim razlog za veću bojazan od uobičajene, jer znam da u Hrvatskoj može proći sve i svašta 🙂

Ne kolega, ako je sporazum države i Opatije raskinut (a jest) onda Opatija više nema obvezu javne ponude po 5900 kn. To što će Opatija sad ponovo dobiti dionice ne obnavlja njenu prvotnu obvezu iz javne ponude. Ići će tromjesečni prosjek kao što je netko izračunao oko 2260 kn. Ne nasjedajte drukerima koji vam žele uvaliti svoje dioncie po 2500 kn.
[/quote]
Pa da logično je. Sad mi je potpuno jasno. Netko je svjesno kupio za 600 000 kn iznad tih čuvenih tromjesečnih 2260!! sad sam shvatio, hvala.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




Ne vidim kojeg utjecaja ima to što će SN Holding objaviti ponudu, kad grad Opatija ima obvezu… btw. ne vidim isto da netko mora prodati po toj nekoj ponudi ukoliko mu ne odgovara. Tako da trenutno ne vidim razlog za veću bojazan od uobičajene, jer znam da u Hrvatskoj može proći sve i svašta 🙂

Ne kolega, ako je sporazum države i Opatije raskinut (a jest) onda Opatija više nema obvezu javne ponude po 5900 kn. To što će Opatija sad ponovo dobiti dionice ne obnavlja njenu prvotnu obvezu iz javne ponude. Ići će tromjesečni prosjek kao što je netko izračunao oko 2260 kn. Ne nasjedajte drukerima koji vam žele uvaliti svoje dioncie po 2500 kn.
[/quote]
Pa da logično je. Sad mi je potpuno jasno. Netko je svjesno kupio za 600 000 kn iznad tih čuvenih tromjesečnih 2260!! sad sam shvatio, hvala.
[/quote]

prosječna je danas 2345 kn što nije niti 100 kn iznad tromjesečnog prosjeka od 2260 kn , a sutra će cijena biti još niža [bye]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje





Ne vidim kojeg utjecaja ima to što će SN Holding objaviti ponudu, kad grad Opatija ima obvezu… btw. ne vidim isto da netko mora prodati po toj nekoj ponudi ukoliko mu ne odgovara. Tako da trenutno ne vidim razlog za veću bojazan od uobičajene, jer znam da u Hrvatskoj može proći sve i svašta 🙂

Ne kolega, ako je sporazum države i Opatije raskinut (a jest) onda Opatija više nema obvezu javne ponude po 5900 kn. To što će Opatija sad ponovo dobiti dionice ne obnavlja njenu prvotnu obvezu iz javne ponude. Ići će tromjesečni prosjek kao što je netko izračunao oko 2260 kn. Ne nasjedajte drukerima koji vam žele uvaliti svoje dioncie po 2500 kn.
[/quote]
Pa da logično je. Sad mi je potpuno jasno. Netko je svjesno kupio za 600 000 kn iznad tih čuvenih tromjesečnih 2260!! sad sam shvatio, hvala.
[/quote]

prosječna je danas 2345 kn što nije niti 100 kn iznad tromjesečnog prosjeka od 2260 kn , a sutra će cijena biti još niža [bye]
[/quote]
Danas je netko sekundu prije otvaranja na bid stavio 40 komada po 2431 kn. Taj je valjda iz Vrapča ili iz dobroinformiranih krugova.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

A što hanfa sad čeka? Sad će na 89 strana elaborirati da je cijena preuzimanja po želji sn holdinga zakonita.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Ovo je prevara nas malih dioničara od strane države.
Obvezna ponuda je morala biti oko 5400 kn od strane grada Opatije, a sada tobože
SN holding preuzima tu obvezu ali po cca 1700 kn.
Ovo je kriminalna država, sudstvo i zakon. [bye]

@sokolić
HANFA prvo mora ustanoviti po kojoj je cijeni SNHO stekao dionice LRH

New Report

Close