LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sa ponudom na razini tromjesečnog prosjeka obrišem guzicu.Tek kad vidim na papiru nagodbu u kojoj stoji koji je iznos kompenziran dionicama(po tom iznosu se regulira obveza sn-a) odlučit ću šta dalje.


Sa ponudom na razini tromjesečnog prosjeka obrišem guzicu.Tek kad vidim na papiru nagodbu u kojoj stoji koji je iznos kompenziran dionicama(po tom iznosu se regulira obveza sn-a) odlučit ću šta dalje.

Vidim da ti je pojam nagodbe kristalno jasan [lol]



Sa ponudom na razini tromjesečnog prosjeka obrišem guzicu.Tek kad vidim na papiru nagodbu u kojoj stoji koji je iznos kompenziran dionicama(po tom iznosu se regulira obveza sn-a) odlučit ću šta dalje.

Vidim da ti je pojam nagodbe kristalno jasan [lol]
[/quote]

Meni je nagodba kao ugovor građanskog prava posve jasan,a šta si ti htio reći?




Sa ponudom na razini tromjesečnog prosjeka obrišem guzicu.Tek kad vidim na papiru nagodbu u kojoj stoji koji je iznos kompenziran dionicama(po tom iznosu se regulira obveza sn-a) odlučit ću šta dalje.

Vidim da ti je pojam nagodbe kristalno jasan [lol]
[/quote]

Meni je nagodba kao ugovor građanskog prava posve jasan,a šta si ti htio reći?
[/quote]

U kratkim crtama, SNHO je ovdje prihvatio nešto (LRH) manje vrijednosti kako bi se okončao spor sa državom. To ne znači da je SNHO samim prihvaćanjem nagodbe priznao da LRH vrijedi koliko i njihova ukupna tražbina, jer po tvojoj je teoriji SNHO dobio oko 2 milijarde kuna, a nije…ne vidim onda na temelju čega bi i ponuda išla na tu cifru.

Emocije ostaviti kod kuće u ovakvom poslu.

evo kako ja gledam trenutno na stvari:

1. Opatija je pod obvezom
2. Ponudom SN Holdinga ne prestaje obveza Opatije
3. Ponudu SN Holdinga nitko nije obavezan prihvatiti
4. dio dioničara prodaje, uplašeni cijelim događanjem (tromjesečni prosjek prodaje)
5. dio dioničara koristi situaciju i kupuje

Sve u svemu, mišljenja sam da ne treba paničariti već treba čekati rasplet situacije, pa ako je potrebno na kraju i tužiti grad Opatiju da se sudski utjera ispunjenje obveze.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Ja sam u plusu i ako ide ponuda po tromjesecnom prosjeku. Ne prodajem i cekam ocitovanje Hanfe o cijeni u ponudi.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ne vjerujem da ni jedan ozbiljan ulagač LRH prodaje sada, u ovoj situaciji, po ovakvim smiješnim cijenama…..
Što znači pričekati još koji tjedan-dva, pa i mjesec-dva….da se situacija iskristalizira….

kako biti ozbiljan ulagač na neozbiljnoj burzi?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ne vjerujem u bas takav rasplet situacije….Ne bi li ipak sakupljao proteklih dana po ovim niskim cijenama u proteklim tjednima, jer je hvala Bogu,znao da će ovako biti riješeno.Ili se varam?

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....





Sa ponudom na razini tromjesečnog prosjeka obrišem guzicu.Tek kad vidim na papiru nagodbu u kojoj stoji koji je iznos kompenziran dionicama(po tom iznosu se regulira obveza sn-a) odlučit ću šta dalje.

Vidim da ti je pojam nagodbe kristalno jasan [lol]
[/quote]

Meni je nagodba kao ugovor građanskog prava posve jasan,a šta si ti htio reći?
[/quote]

U kratkim crtama, SNHO je ovdje prihvatio nešto (LRH) manje vrijednosti kako bi se okončao spor sa državom. To ne znači da je SNHO samim prihvaćanjem nagodbe priznao da LRH vrijedi koliko i njihova ukupna tražbina, jer po tvojoj je teoriji SNHO dobio oko 2 milijarde kuna, a nije…ne vidim onda na temelju čega bi i ponuda išla na tu cifru.

Emocije ostaviti kod kuće u ovakvom poslu.
[/quote]

Mene ismijavas,a napisao si hrpu gluposti.Svi bi se igrali pravnika,a da zakon nisu pročitali.
Probat ću to simplificirati da bude jasnije.
SNHO je imao potraživanja recimo cca 1.8 miljarde kuna,da bi nagodba uopće bila pravno valjana i jedna i druga strana se moraju odreči dijela zahtjeva. Mi ne znamo koliko se potraživanja odrekao SN ,ali sigurno nije u potpunosti.Znači SN je imao 1.8 mlrd. potraživanja,odrekao se 800 milijuna(karikiram,ne znamo točan broj),u nagodbi mora biti uneseno da se na temelju ti preostalih potraživanja prenose dionice SN-u.Kad budemo znali točan iznos podijelimo ga sa brojem dionica,dobijemo iznos po kojem je sn stekao dionice,i taj iznos mora biti u ponudi za preuzimanje sukladno ZTD-u,a nikakv tromjesečni prosjek.

Savjetovao bi svima da pročitaju HANF-ino obrazloženje odbijanja zadnje ponude SNHO i DOM za preuzimanje LRH iz 2005-e

@MR Wiseguy
Naravno da ste u pravu,kolega,ali sumnjam da to vrijedi objašnjavati!!!
Ostoja je samo sulkadno zakonu o pr. izjavio da će dati ponudu,jer to jedino u ovoj fazi postupka
može i mora.
To što bi on htio tromjesečni prosjek nije pravno relevantno!!!
Rješenje koje će Hanfa donijeti je jedino bitno.
Oni će tražiti ugovor o nagodbi i odrediti po njoj cijenu ako je povoljnija za dioničare.
Pozdrav

New Report

Close