LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Poštovani forumaši,do sada nisam pisao tako da netrebate razbijat glavu radi novog nick-a,imam nesto iskustva sa burzom(zadnje tri godine),nešto novaca uloženo u razne dionice raznih sektora najviše turizam i građevina.
Za sada ne planiram biti posebno aktivan u pisanju,čitanje mi je uglavnom dovoljno.
imam dionice lrh oko 10% portfelja.

pozdrav svima

Profesori te očito vole!





@bisakovi

Koliki je bio BV ĐKVŠ prije dva mjeseca 5 puta veći od tržišne cijene.

Kod LRH treba napraviti revalorizaciju imovine koja nije realna jer se desio ogromni pad cijena nekretnina i do 100%.

Fižulić je bio u obavezi preuzimanja MGMA po 320 a vidimo gdje je cijena, i kako je prošla ta obaveza malo pročitajte.

[bye]

koje ti kretenarije pišeš! pa imovina je vrednovana 1994. kod privatizacije, m2 je od onda poskupio 500% sa svom krizom tako da BV će može skočiti nekoliko puta kad se napravi revalorizacija imovine. pad nekretnina od 100%??? koje budalaštine!
[/quote]
Ne piši gluposti i ne izmišljaj laži da je imovina vrednovana 1994 imovina je usklađene i revalozirana prije ovog velikog pada cijena nekretnina koji se desio.

Rađe malo pogledaj a ne navlači ljude bez veze.
[/quote]

KAda je napravljen izračun za BV?
Koje godine?
P.S.
u SKDD je ušo 2001 godine no tonije podatak koji pitam…

Nedje sam pročitao da je BV računat oko 1995., godina prije ili kasnije, ali mislim da ne igra neku ulogu. pozdrav

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...


Nedje sam pročitao da je BV računat oko 1995., godina prije ili kasnije, ali mislim da ne igra neku ulogu. pozdrav

Pa igra.
Ako "barbastari" implicira izračun nedavno (ili u najmanju ruku ne tako davno) tada su cijene nekretninan bile u maksimumu pa je, po njegovu, i BV prenapuhan.

Ako je to 1995 (ili tu negdje) onda to sigurno ne može biti slučaj jer su cijene tek kasnije jurnule u nebesa….

Malo logike…
😉


Nedje sam pročitao da je BV računat oko 1995., godina prije ili kasnije, ali mislim da ne igra neku ulogu. pozdrav

BV je računat 2008, kada je bilo ročišto o utvrđivanu vrijednosti imovine, tako da mislim da je BV trenutno precjenjen, e sada treba viditi koliko su od tada cijene nekretnina pale, sigurno jesu samo je pitanje koliko.



Nedje sam pročitao da je BV računat oko 1995., godina prije ili kasnije, ali mislim da ne igra neku ulogu. pozdrav

BV je računat 2008, kada je bilo ročišto o utvrđivanu vrijednosti imovine, tako da mislim da je BV trenutno precjenjen, e sada treba viditi koliko su od tada cijene nekretnina pale, sigurno jesu samo je pitanje koliko.
[/quote]

kolega, pomiješali ste BV koji se nalazi u FI sa BV-om koji su možda računali u arbitražnom postupku. ovaj potonji ne ulazi u FI jer je neslužben, ali bilo bi ga jako zanimljivo saznati jer je sigurno nekoliko puta veći od starog i službenog BV-a koji je prikazan u FI.

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...

Poslovni Dnevnik, tiskano izdanje

Kristijan Staničić, predsjednik uprave LRH, govori o potrebi za većim sredstvima koja bi se kroz poticaje usmjerila u turizam…

Javni sektor mora poticati turizam

Pametan momak, nema šta

[smiley]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

pametna državi ne bi trebala nikoga poticati!

idiotizam je trošiti pare onih koji znaju voditi posao na one koji to neznaju

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.


Poslovni Dnevnik, tiskano izdanje

Kristijan Staničić, predsjednik uprave LRH, govori o potrebi za većim sredstvima koja bi se kroz poticaje usmjerila u turizam…

Javni sektor mora poticati turizam

Pametan momak, nema šta

[smiley]

LRH treba privatizirati, a ne dati onim kokošarima iz SNHO-a da se se domognu ogromne vrijednosti za badava. Da ovdje uleti jedan Adris kao vlasnik (sam ili preko Maistre) pa biste vidjeli kako bi ti hoteli zasjali i kako bi se razvijao cjelogodišnji turizam. zato sam jako protiv da Ostoja i SNHO dobiju badava ovaj biser hrvatskog turizma i obogate se preko tuđih leđa

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Poslovni Dnevnik, tiskano izdanje

Kristijan Staničić, predsjednik uprave LRH, govori o potrebi za većim sredstvima koja bi se kroz poticaje usmjerila u turizam…

Javni sektor mora poticati turizam

Pametan momak, nema šta

[smiley]

LRH treba privatizirati, a ne dati onim kokošarima iz SNHO-a da se se domognu ogromne vrijednosti za badava. Da ovdje uleti jedan Adris kao vlasnik (sam ili preko Maistre) pa biste vidjeli kako bi ti hoteli zasjali i kako bi se razvijao cjelogodišnji turizam. zato sam jako protiv da Ostoja i SNHO dobiju badava ovaj biser hrvatskog turizma i obogate se preko tuđih leđa
[/quote]

A preko čijih leđa je Vlahović došao do ADRISA?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


A šta ako sporazum već uključuje strateškog partnera? SNHO je svojevremeno imao sporazum sa Štrokom za LRH; tko kaže da već nemaju to pitanje riješeno s nekim drugim partnerom? Država sporazumom riješava jedan težak i dugotrajan spor, štedi kamate koje su samo na uplaćeni iznos predujma poreza narasle toliko da mogu srušiti državni proračun, grad Opatija i lokalna zajednica mogu odahnuti jer će netko drugi dati veću ponudu nego je njihova zakonska obveza….Bilo bi transprentnije privatizirati LRH na javnom natječaju ali tko ti danas bilo šta garantira. Javili bi ti se npr. Rusi koji bi uz pritisak politike i mafije lovili u mutnom. A kakva nam je vlada to bi tek onda završilo u skandalu. Primjer ti je SUNH i Orco; poznati "developeri", a u biti beleosvjetki hoštalperi. Za nikoga danas ne možeš staviti ruku u vatru. Pa zar nas nisu pohlepni bankari sve skupa doveli na rub ponora. Kad sve ovo malo analiziram onda sve više dolazim do zaključka da SNHO u ovim okolnostima i ne bi bio loš odabir. U nekim drugim vremenima kad je cijena bila na vrhuncu, naravno da bi javni natječaj bio najbolji izbor, ali danas, uz ovakve ministre ……bolje da što prije potpišu taj sporazum.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Preuzimanja-i-spajanja/EPIC-izvijestio-o-preuzimanju-Valamara?homesrclink=carousel

jel to onaj Valamar koji je ovdje bio često spominjan kao preuzimatelj LRH…

New Report

Close