LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro jutro ljudi, opet danas upeklo 😀

Evo kolega Funky malo za relaksaciju- http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Hanfa-nikoga-ne-moze-natjerati-na-objavu-javne-ponude-za-preuzimanje


4. Pa ne znam, meni se po svemu tako čini. Ako je bilo više osoba koje su bile zainteresirane za lrh tipa štroka, rođe itd. Ne znam zašto država nije prodala svoj udio u lrh. Mislim da bi se taj udio još uvijek jako dobro mogao prodati objavljivanjem nekog natječaja, no i ovako će država dobro proći sklopivši dogovor sa snho-om. Ne mogu se sada sjetiti onog najuspiješnijeg hotela u Zagrebu, no i njegov vlasnik je nudio prilično velike novce za lrh, preko 5000kn. I od svega toga ništa, a mene zanima zašto? Ne mogu vjerovat da će sve to past na sudu, da će država Ostoji isplatiti 1,3 milijarde kuna i da će se lrh nekome pokloniti za 1000kn. Mislim da takav scenarij nečemo imati ni u najgorem hororu.
Što se tiće obveze Opatije o preuzimanju lrh, to će se morati desiti. No problem je što lrh nije jedina firma, postoji još par sličnih dionica na zse. Neke su nastale još 2002, ali zakon ne predviđa nikakvu kaznu za to, osim oduzimanja prava u odlučivanju, što Opatija ni nema. Nedavno je jedan spor takav riješen i dioničari su dobili pravednu nadoknadu. Znate i sami da je jedan od gorućih problema za ulazak u EU pitanje pravosuđa i korupcije. A ovakvih slučajeva na zse-u ima par i to će se sve morati riješiti. Ja ne drukam za ovu dionicu, osobno mi zauzima dobar dio portfelja i u slučaju daljnjeg pada neću se libiti ući u nju.

sa svime se slažem, osim s prvom rečenicom, no moja diskusija ide u pravcu ako se do 1.12 ništa ne riješi koja će biti cijena. jedna vijest ili nagovještaj imaju velik utjecaj na cijenu.
država se ponaša stupidno, no to je uvijek tako kad se tuđim po gloginjama lupa.

kaj se opatije tiće, smatram da je hanfa donijela nezakonitu odluku, već sam o tome razglabao i neda mi se opet.
bumo vidli!

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

Ja mislim sa su postupci vlade krajnje bezobrazni i neodgovorni i da tako ne možemo ući u EU. Imamo jednog našeg političara koji je kupio preko 25% udjela u jednom poduzeću i na hanfino rješenje da mora obajviti javnu ponudu on je rekao ovako- ja nisam znao da se to mora…. nisam htio kupiti na sebe, to je greška, htio sam uzeti i malo na ženu. Njegovo ne znanje nitko ne opravdava i ne znam kako je stekao toliku lovu kad mu osnovna pravila igre nisu jasna. Mislim da je to sve sramota i da bi vlasnici trebali po zakonu objaviti javnu ponudu u roku 6mj ili bi im se trebale oduzeti dionice. Tada ovakvih problema više zasigurno ne bi bilo

Profesore, dobar dan.
Zahvaljujem se u ime svih nestašnih đaka koji su eto objektivnom procjenom vašeg zlo-duha dobili jedinice na ovom forumu.
Drago mi je da ste zdravi i živi i orni za iživljavanje…
Samo napred, ovaj forum bez vas je kao šunka bez dima !
Živjeli ponavljači!


Dobro jutro ljudi, opet danas upeklo 😀

Evo kolega Funky malo za relaksaciju- http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Hanfa-nikoga-ne-moze-natjerati-na-objavu-javne-ponude-za-preuzimanje


Bome je…opet je vruće.

Fala, na odgovoru, ali to je samo djelić mojih pitanja … odnosno komentara…
Ostalo na PM?
Lp,
F

drage kolege …
ne radi se uopce tu o zakonu o preuzimanju..radi se o tome..da postoji spor izmedju Ostoje i drzave..
i to se ceka..
hvala

Nekom su popustili živci….30 kom po bid-u!!!

ma ovo je ko žikina dinastija neznaš ko koga


ma ovo je ko žikina dinastija neznaš ko koga

nažalost ,da-uvjek bila i biti će,od ovih triper kombinacija mi je lagano zlo,nadam se da će ovaj dogovor postići do kraja godine,ako ne [bye] poslije toga slijede izbori ,i nastavak trakavice.

Gledam ovih dana koliko je u Opatiji (LRH) oronulih hotela, pa nije čudno da LRH nije zadužena, još bi samo to trebalo, da su još i zaduženi uz sve te oronule nekretnine u koje će trebati uložiti hrpu love. U Imperialu košta polupansion na kraju junija isto, kao soba sa doručkom negdje recimo na Krku.

O parkiranju, kako automobila tako i brodica, da ne govorim…


Gledam ovih dana koliko je u Opatiji (LRH) oronulih hotela, pa nije čudno da LRH nije zadužena, još bi samo to trebalo, da su još i zaduženi uz sve te oronule nekretnine u koje će trebati uložiti hrpu love. U Imperialu košta polupansion na kraju junija isto, kao soba sa doručkom negdje recimo na Krku.

O parkiranju, kako automobila tako i brodica, da ne govorim…

Grebza,
kako ti to zoveš "junij" a imaš takav nick? Mi tako nikada nismo govorili u Zagrebu!
Mislim da si potpuno druga osoba nego što se predstavljaš…

A što se tiče oronulosti …
Tvoja izjava je jako jako neodmjereno izrečena. Bio sam u nekoliko hotela (zadnji recimo Adriatic) i sve je OK. Ne znam koja je razina tvojih hotela ali ovi su meni sasvim ok.

A što se tiče parkinga…to je problem cijele Opatije, Dubrovnika…treba dalje?
Ajmo što još ne valja…ah znam! Da LRH ne ostane na 2400 nega “Korekcija” do 1600!
😉

@grebza
Opatija je definitivno IN u turističkom smislu i ima sjajnu prošlost i imat će sjajnu budućnost.
LRH je zadnji najvredniji turistički biser za kojeg definitivno ima interesa.
Naravno da je privatizacija LRH nužna i dobra i vjerujem da će do nje i doći do konca godine.
Tržišna cijena dionice je potcjenjena i u nju je ugrađena nervoza i niz drugih stvari psihološke
naravi.
Stanje dijela hotela nije "bajno",ali to je uvjetovano privatizacijom i na taj će način i biti rješeno.
Mislim da LRH treba polako akumulirati.
Pozdrav

New Report

Close