LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kolega Meister malo pretjerujete, na 1000kn ovu dionicu nećete gledati sigurno. 6 milja prometa na današnjoj burzi …

ukoliko npr do 1.10 nema nagodbe, koliku vi cijenu ocekujete npr 1.12?

@6milja
e to je najveci problem jer takav promet nije samo danas, a pamtimo i gore dane!!!

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.


ukoliko npr do 1.10 nema nagodbe, koliku vi cijenu ocekujete npr 1.12?

Koliku cijenu Vi očekujete ako se nagodba objavi primjerice 1.07.?

A teško je to sada reći kolega Maister, ja vjerujem u tu nagodbu 100%. U slučaju da ne bude nagodbe 1.12 bi cijena mogla biti oko 2500-2600. No ovdje može biti još par valova od 2100 do 3000kn prije tog datuma. No za lrh ima itekako zainteresiranih kupaca, mislim da su pojedinci nudili i dosta visoke svote, negdje oko 5000kn. Ulaskom u EU, sređivanjem situacije u državi i ako država odustane od nagodbe i odlući ovo prodati nekom drugom, tada će cijena biti vrlo visoka. Čak možda i preko 6000kn. A još nam ostaje i grad Opatija i udružena tužba malih dioničara.

eto, nesto smo napisali pa cemo vidjeti 1.12. tko je bio vise u pravu.

puno negativnih aspekata moze utjecati na pad cijene, a samo jedan na rast.

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

ja opet vidim to obrnuto od vas, ovdje dosta aspekata može utjecati na rast. Eu, preuzimanje ili odustajanje (što je po meni još bolje), obveza Opatije, presude i tužbe, zainteresiranost drugih poduzetnika tipa onog rođe iz Amerike koji je nudio 5000kn i javno objavio da je spreman ponuditi i više. A ovakva niska cijena je opravdana jedino tim da to država za nekog čuva.



jer vam nitko ne garantira koliko će SN ponuditi za dionicu ako dodje do nagodbe (sve je predmet nagadjanja)

Opet smo na početku da je sve relativno i sve moguće!
Od kuda više ovi dolaze da prosipaju svoje mudrosti….


eto, nesto smo napisali pa cemo vidjeti 1.12. tko je bio vise u pravu.

puno negativnih aspekata moze utjecati na pad cijene, a samo jedan na rast.


Cool.

Dođe 1.12, u pravu je Mr. X…i kaj onda?



eto, nesto smo napisali pa cemo vidjeti 1.12. tko je bio vise u pravu.

puno negativnih aspekata moze utjecati na pad cijene, a samo jedan na rast.


Cool.

Dođe 1.12, u pravu je Mr. X…i kaj onda?
[/quote]

odgovorit cu vam kada vi dadete svoju procjenu [tongue]


@kanabis

1. Eu – sigurno ne do 1.12
2. preuzimanje ili odustajanje (što je po meni još bolje), obveza Opatije, presude i tužbe – na to sam i ja mislio
3. zainteresiranost drugih poduzetnika tipa onog rođe iz Amerike koji je nudio 5000kn i javno objavio da je spreman ponuditi i više. – ali nije ponudio….
4. A ovakva niska cijena je opravdana jedino tim da to država za nekog čuva. – kolega?! pa kojim mehanizmom to "drzava za nekog cuva"?

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

4. Pa ne znam, meni se po svemu tako čini. Ako je bilo više osoba koje su bile zainteresirane za lrh tipa štroka, rođe itd. Ne znam zašto država nije prodala svoj udio u lrh. Mislim da bi se taj udio još uvijek jako dobro mogao prodati objavljivanjem nekog natječaja, no i ovako će država dobro proći sklopivši dogovor sa snho-om. Ne mogu se sada sjetiti onog najuspiješnijeg hotela u Zagrebu, no i njegov vlasnik je nudio prilično velike novce za lrh, preko 5000kn. I od svega toga ništa, a mene zanima zašto? Ne mogu vjerovat da će sve to past na sudu, da će država Ostoji isplatiti 1,3 milijarde kuna i da će se lrh nekome pokloniti za 1000kn. Mislim da takav scenarij nečemo imati ni u najgorem hororu.
Što se tiće obveze Opatije o preuzimanju lrh, to će se morati desiti. No problem je što lrh nije jedina firma, postoji još par sličnih dionica na zse. Neke su nastale još 2002, ali zakon ne predviđa nikakvu kaznu za to, osim oduzimanja prava u odlučivanju, što Opatija ni nema. Nedavno je jedan spor takav riješen i dioničari su dobili pravednu nadoknadu. Znate i sami da je jedan od gorućih problema za ulazak u EU pitanje pravosuđa i korupcije. A ovakvih slučajeva na zse-u ima par i to će se sve morati riješiti. Ja ne drukam za ovu dionicu, osobno mi zauzima dobar dio portfelja i u slučaju daljnjeg pada neću se libiti ući u nju.




eto, nesto smo napisali pa cemo vidjeti 1.12. tko je bio vise u pravu.

puno negativnih aspekata moze utjecati na pad cijene, a samo jedan na rast.


Cool.

Dođe 1.12, u pravu je Mr. X…i kaj onda?
[/quote]

odgovorit cu vam kada vi dadete svoju procjenu [tongue]


@kanabis

1. Eu – sigurno ne do 1.12
2. preuzimanje ili odustajanje (što je po meni još bolje), obveza Opatije, presude i tužbe – na to sam i ja mislio
3. zainteresiranost drugih poduzetnika tipa onog rođe iz Amerike koji je nudio 5000kn i javno objavio da je spreman ponuditi i više. – ali nije ponudio….
4. A ovakva niska cijena je opravdana jedino tim da to država za nekog čuva. – kolega?! pa kojim mehanizmom to "drzava za nekog cuva"?
[/quote]

Iskreno ne znam.

Mogao bih svašta nareći ali to bi bilo više na temelju dojma svega oko mene nego nečega što bio se moglo zvati procjenom. Uostalom nisam niti stručan za to područje… tako da se unaprijed ograđujem od svojih procjena koje su zaista ništavne…

Evo rekao sam svoju procjenu (koja se možda nekima čini da to nije ali u biti ipak je). Može sada odgovor na moje pitanje "Kaj onda"?
😉


4. Pa ne znam, meni se po svemu tako čini. Ako je bilo više osoba koje su bile zainteresirane za lrh tipa štroka, rođe itd. Ne znam zašto država nije prodala svoj udio u lrh. Mislim da bi se taj udio još uvijek jako dobro mogao prodati objavljivanjem nekog natječaja, no i ovako će država dobro proći sklopivši dogovor sa snho-om. Ne mogu se sada sjetiti onog najuspiješnijeg hotela u Zagrebu, no i njegov vlasnik je nudio prilično velike novce za lrh, preko 5000kn. I od svega toga ništa, a mene zanima zašto? Ne mogu vjerovat da će sve to past na sudu, da će država Ostoji isplatiti 1,3 milijarde kuna i da će se lrh nekome pokloniti za 1000kn. Mislim da takav scenarij nečemo imati ni u najgorem hororu.
Što se tiće obveze Opatije o preuzimanju lrh, to će se morati desiti. No problem je što lrh nije jedina firma, postoji još par sličnih dionica na zse. Neke su nastale još 2002, ali zakon ne predviđa nikakvu kaznu za to, osim oduzimanja prava u odlučivanju, što Opatija ni nema. Nedavno je jedan spor takav riješen i dioničari su dobili pravednu nadoknadu. Znate i sami da je jedan od gorućih problema za ulazak u EU pitanje pravosuđa i korupcije. A ovakvih slučajeva na zse-u ima par i to će se sve morati riješiti. Ja ne drukam za ovu dionicu, osobno mi zauzima dobar dio portfelja i u slučaju daljnjeg pada neću se libiti ući u nju.

" postoji još par sličnih dionica na zse."
Može li se znati koje?

"Nedavno je jedan spor takav riješen i dioničari su dobili pravednu nadoknadu"
O kome je riječ?

"ovakvih slučajeva na zse-u ima par"
Može li informacija o kojim vrijednosnicama (tvrtkama) je riječ?

Hvala,
F



eto, nesto smo napisali pa cemo vidjeti 1.12. tko je bio vise u pravu.

puno negativnih aspekata moze utjecati na pad cijene, a samo jedan na rast.


Cool.

Dođe 1.12, u pravu je Mr. X…i kaj onda?
[/quote]
Ništa se neće bitno dogoditi u negativnom smislu.
Gotovo svi (uključujući mene) lagano akumuliraju ovu dionicu zbog toga jer se kraj "pravne
priče" oko LRH nazire.Mali free float dionice jamči da velikih prodaja neće i ne može biti.
Nagodba je dakako najbrže rješenje,ali nije i jedino,iako se čini najizvjesnije.
Svako rješenje i privatizacija LRH dobra je za dioničare.
I da se dogodi veći pad,to bi bilo samo kratkotrajno i za nas koji imamo casha šansa za
jeftiniji dokup.
"Svjetlo" se nazire!!!
Pozdrav

New Report

Close