LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



***obrisano*** ljudi, rastemo već tjednima, vrijeme je da se malo cijena ohladi. to je prirodan proces i tako mora biti. komu hitno treba lova neka prodaje, komu ne treba, isplati se čekanje. danas sam doznao da se oko SN-a i LRH spominje i Valamar kao konačni vlasnik LRH nako cijelog procesa. Vidjet ćemo ima li u tomu istine vrlo skoro. Prvo čekamo HFP da objavi da prihvaća upuštanje u proces pregovora sa SNHO-om, a onda pregovori konačno mogu početi. Samo strpljivo.

Čudi me ovo od tebe Delboy, pa Upravni odbor HFPa je već ovlastio i obvezao svoje službe da stupe u pregovore, a što je i potvrđeno ovim očitovanjem HFPa http://www.zse.hr/default.aspx?id=30402. Ovo će vrlo brzo biti gotovo, Vladi hitno treba jedna pozitivna priča u cijeloj ovoj gunguli, a to će biti LRH.

[/quote]
Pozitivna priča možda za dioničare.
Za Vladu sigurno ne.Oporba će od ovoga definitivno stvoriti aferu,iako je SDP i doveo do ovih
problema.
Tvrdnja da "će ovo vrlo brzo biti gotovo" je krajnje neargumentirana i uvjeren sam netočna.
Pozdrav

Uh, ovo baš ne veseli… [angry]


Točno je kolega Lacoste da ova dionica "visoko kotira" zbog moguće nagodbe,a ne poslovnih rezultata.
Naime ista fundamentalna potcjenjenost je postojala i kada je dionica bila 1400 kuna pa je likvidnost bila mala i moglo se mjesecima skupljati do 1600 kuna što sam ja i činio.
Stoga,iako sam umjereni optimist,uvjeren sam da će idućih dana doći do "hlađenja cijene" ili bar
"tehničke korekcije" ako ne dođe potvrda skorog sklapanja nagodbe.
Iako sam u zadnja tri-četiri dana opet prodao dionice LRH kupljene u zadnja dva tjedna i dalje mislim da se
"ova priča" bliži kraju.
Prodao sam jer sam opet solidno zaradio,a opći trend na tržištu je negativan te smatram da je ipak biti bolje u cashu.
LRH je dobra i perspektivna firma,ali previše ovisi o politici.
I dakako,nadam se da ću ponovno moći kupiti dionicu znatno jeftinije.
Tržište će odlučiti.

Zanimljivo razmišljanje, naročito kad znamo da se radi o izuzetno nelikvidnoj dionici, pa neznam kolega ako i dođe do nekog pada (u što čisto sumnjam jer ova dionica ne prati tržište – logično, očekuje se nagodba) što ćete vi to ponovno kupiti? 10 kom??? 🙂 U svakom slučaju nek vam je sa srećom…

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

kolega gledajte malo logičnije, neki su zbrisali po 2511, zatim je netko namjerno prodao dionicu po 2450 misleći da će još malo spustiti cijenu. A sada mislim da će onaj sa 6 komada na 2560 nestati, jer je to čist dobra kupnja

mecena moj javljam ti se
da si me duboko ražalostio sa svojim komentarom
daj delboy nemogu spati zbog tebe
nestat će sunca a izgleda i peneza


Pozitivna priča možda za dioničare.
Za Vladu sigurno ne.Oporba će od ovoga definitivno stvoriti aferu,iako je SDP i doveo do ovih
problema.
Tvrdnja da "će ovo vrlo brzo biti gotovo" je krajnje neargumentirana i uvjeren sam netočna.
Pozdrav

Vlada je ta koja će najviše profitirati nagodbom. Uštedjet će 650 mil. kuna kamata, a u ugovoru sa Gradom Opatijom su se obvezali na nešto što nikako nije izvedivo, a i da je, koštalo bi ih dodatnih 400 mil. kuna. Naime, oni su se u slučaju da izgube spor, obvezali Gradu Opatiji nadoknadu 25% dionica, iz svog portfelja ili kupnjom na burzi!!! Kako bi u slučaju da izgube spor morali vratiti preko 80% dionica SNHO, nije mi jasno kako bi bilo izvedivo, naći dodatnih 25%!? Nema šta, genijalne ideje Polančeca, koji je tamo gdje je, upravo zbog ovakvih stvari! Mislim da ne postoji nikakva šansa da Vlada ne pristane na nagodbu, a dioničari su u tom slučaju sigurno veliki dobitnici, ali ni blizu kao Vlada RH! U zraku im visi dug od 1 milijardu kuna. Nije malo u ova vremena, tek onda bi ih javnost, kao i oporba razapela!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

kolega Smart slažem se sa vama u potpunosti. Najviše će profitirati vlada, a time i mali građani, a nakon toga i dioničari lrh-a i snho-a

Evo vam i taj članak, iz tog famoznog ugovora! Ne znam na koji drugi način su mislili, možda krađom iz SKDD!? [smiley]

“Ako bi holdinzi uspjeli u zahtjevu da im se prepusti paket s više od 80 posto dionica LRH, a Opatija izgubi kontrolni paket dionica, HFP će u roku od 6 mjeseci nadoknaditi dionice i prenijeti ih na Opatiju. HFP bi dionice nadoknadio iz vlastita portfelja, kupnjom na tržištu ili na bilo koji drugi način.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

ma je znaš kaj delboy
bilo bi fora da se burza spusti 15%
a mi odemo preko 3 i onda šopingiranje
pa wellnes u stvari banana


Evo vam i taj članak, iz tog famoznog ugovora! Ne znam na koji drugi način su mislili, možda krađom iz SKDD!? [smiley]

"Ako bi holdinzi uspjeli u zahtjevu da im se prepusti paket s više od 80 posto dionica LRH, a Opatija izgubi kontrolni paket dionica, HFP će u roku od 6 mjeseci nadoknaditi dionice i prenijeti ih na Opatiju. HFP bi dionice nadoknadio iz vlastita portfelja, kupnjom na tržištu ili na bilo koji drugi način.



@Smart
,

Od kuda je izvor ovoga citata?
Hvala,
[pray] 5995



Evo vam i taj članak, iz tog famoznog ugovora! Ne znam na koji drugi način su mislili, možda krađom iz SKDD!? [smiley]

"Ako bi holdinzi uspjeli u zahtjevu da im se prepusti paket s više od 80 posto dionica LRH, a Opatija izgubi kontrolni paket dionica, HFP će u roku od 6 mjeseci nadoknaditi dionice i prenijeti ih na Opatiju. HFP bi dionice nadoknadio iz vlastita portfelja, kupnjom na tržištu ili na bilo koji drugi način.



@Smart
,

Od kuda je izvor ovoga citata?
Hvala,
[pray] 5995
[/quote]

ja ne znam od kuda je ovaj citat ali se sjećam da je ugovor bio takav

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

A sad nešto za inteligentne koji znaju čitati između redaka. Šifra Poreč-Valamar, šifra Ostoja i šifra sporazum. Oni manje inteligentni neka zaobiđu ovaj tekst kojeg treba pažljivo pročitati. Bez preskakanja.
Dvadesetu godišnjicu centralna praonica rublja u Lovranu, ali i 25 radnika dočekuju u neizvjesnosti
U LRH dnevno prali dvanaest, a danas pali na pet tona rublja

LOVRAN – Sudbina centralne praonice rublja Liburnia Riviera Hotela i dalje ostaje glavno pitanje u mislima dvadeset i petero tamošnjih zaposlenika. Nakon probnog, dvotjednog roka, tijekom kojeg su usluge pranja obavljane izvan poduzeća – odnosno, u objektima porečke »Rivijere«, ustalio se dotadašnji »status quo« dok Uprava društva radi na konačnom rješenju ovog problema.

– Odluka još uvijek nije donesena, a nadamo se da ćemo to pitanje zaključiti do kraja ovog mjeseca. Trenutačno smo odustali od potpune rekonstrukcije, tražimo alternativu u kojoj bismo mogli u vlastitom aranžmanu prati robu u manjem obimu, odnosno onom dijelu koje se odnosi na gostinjsko rublje, kazao je predsjednik Uprave LRH Kristijan Staničić.

U svakom slučaju, naglasio je, radnici ne moraju biti zabrinuti za svoju egzistenciju.

– Nitko od radnika neće ostati bez posla. Ako se bude išlo na soluciju privremene obustave rada zbog adaptacije prostora, radnici će biti raspoređeni na odgovarajuća radna mjesta unutar LRH, pojasnio je Staničić.

Zanimljivo je napomenuti da se odluka o budućnosti centralne praonice donosi u godini u kojoj ovaj objekt »slavi« svojevrsni jubilej – naime, novi pogon, tada po mjeri vrhunskih europskih tehnoloških standarda, rekonstruiran je u jesen 1990. godine, a s punim radom započeo je u proljeće 1991. godine.

U danima »ponosa i slave« dnevni obim posla često je dosizao i 12 tona opranog rublja, a u praonici je bilo zaposleno pedesetak radnika. Međutim, ratna zbivanja i kasnije zatvaranje objekata u vlasništvu Liburnia Riviera Hotela svoj su obol ostavili i u djelatnosti praonice, a ovaj su pogon kasnije »nagrizli« i česti kvarovi strojeva starih dva desetljeća, pa je danas maksimum »proizvodnje« pet tona čistog rublja.

I ta se brojka dostiže tek tijekom vršnih ljetnih mjeseci, kada se stalnom osoblju od 25 zaposlenih pridružuju i sezonski radnici. Ove godine, međutim, sezonsko je zapošljavanje izostalo, a rupe u kadru »krpaju« se posudbom iz ostalih radnih jednica u sklopu Liburnia Riviera Hotela.

A dok praonica »sitno broji« do svoje dvadesete godišnjice, odluka o tome hoće li dočekati i onu dvadeset i prvu, vjerojatno će u dobroj mjeri ovisiti i o očekivanom skorom dogovoru između Vlade i Darka Ostoje o tome da SN Holding preuzme većinski vlasnički paket Liburnia Riviera Hotela.

Vidite i sami da netko kupuje kao mahnit. Šteta što ste prodali danas vaše dionice. Teško ćete se vratiti unutra na lagan način i bez trošenja živaca. Puno će se nasekirati ovi trejderi. A na kraju će kupiti na 3000 i biti će sretni;)

Davor ŽIC

...povijest se ponavlja...

New Report

Close