LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


dat ćeš kolega dati i još ćeš biti sretan
ma ne vridi ovo ništa ako nema nagodbe opet dugogodišnje
čekanje ma banana smo

Kolega ne bih se baš s vama složio oko toga da ne vrijedi ako nema nagodbe. Meni potpuno odgovara da Ostoja dobije neki drugi dio iz privatizacijskog fonda, samo što onda nadoknada neće biti od 600 milijuna kuna, već će se popeti preko milijardu kuna. Pa ćemo vidjeti što je povoljnije za hrvatske građane. A što se tiće lrh, ne brinite za nju. Bit će dovoljno zainteresiranih, samo neka se riješi više ova farsa. Mislim da je kolega free energy želio malo trgovati na ovim razinama ispod 3000kn, no uplašio bih se pošto je lako moguće da više ne uspije ući po tim cijenama. No svatko je kovač svoje sreće, neki mogu ulagati u ht,ernt i adras i ostvarivati bankovne kamate. Dok drugi i mimo Opatije i njene obveze po 5995kn i mimo Ostoje koji bi mogao kupiti cijelu lrh, jer će već imati solidan dio unutra, kupovati lrh na osnovu njenog položaja, brenda i vrijednosti.

***obrisano*** ljudi, rastemo već tjednima, vrijeme je da se malo cijena ohladi. to je prirodan proces i tako mora biti. komu hitno treba lova neka prodaje, komu ne treba, isplati se čekanje. danas sam doznao da se oko SN-a i LRH spominje i Valamar kao konačni vlasnik LRH nako cijelog procesa. Vidjet ćemo ima li u tomu istine vrlo skoro. Prvo čekamo HFP da objavi da prihvaća upuštanje u proces pregovora sa SNHO-om, a onda pregovori konačno mogu početi. Samo strpljivo.

...povijest se ponavlja...


ne ljudi. pa kako vi niste shvatili. meister je altruist. on će upozoriti svakog novog ulagača da se kloni LRH. toliko si je truda dao kako bi spriječio jadne naivne ulagače koji srljaju svojim teško stečenim novcima u LRH da se čovjek zaista pita ima li plemenitijeg stvorenja u cijeloj regiji i šire. Ma što on govorio, činjenica je da treba stati na loptu i reći – LRH raste na temelju očekivanja, ali isto tako još nismo niti na BOOK-VALUE koji iznosi cca 3000 kuna, a firma ima najmanji dug od svih turističkih dionica i posluje cijele godine za razliku od ostalih. Već to je dovoljno da pređemo 3000 kuna, a ako dodamo ponudu onda je i 4000 kuna malo ako će ići po 5995 kuna. Meisteru, i dalje promatraj i promatraj i pripomogni malo tim ovcama da ne kupuju LRH. Takvi koji se ravnaju po forumu nam ionako ne trebaju. Ovo kupuju čvrste ruke. Vidimo da top 10 podebljava. To je dobro.

nigdje ne vidim da ste naveli da je LRH ostvarila gubitak u prvom tromjesečju od 21,2 miliona kuna gubitaka ,što je 15,2% više nego godinu -dvije , unazad.
-ukupni prihodi poslovanja pali su za 8,27%na 18,36 milijuna kuna,a ukupni rashodi porasli su za 3% na 39,56 milijuna kuna.
– stoga ova dionica kotira visoko samo zbog mogućeg dogovora o kojem se priča, ništa drugo..
-možda malo presmiono razmišljnje imate kolega,treba ovdje vremena da se stvari dovedu do potpisa,stoga predlažem oprez,do konačnog dogovora.

***obrisano***. kako nisam rekao kad sam neki dan podsjetio sve na izvješće LRH za 1q, dakle uputio sam ljude da pročitaju izvješće. ti moraš znati nešto o sezonskom karakteru turističkih dionica i premda LRH jedina u RH posluje tijekom cijele godine u većini objekata, naravno je da je u prva dva kvartala (i idući neće biti bolji) slaba dobit ili čak gubitak kao ove godine. to nije čudno, to je prirodno i to je očekivano. ja sam govorio o minimalnoj zaduženosti firme od samo 14 % (a ne 15% kako kaže seebiz i lider), dok je prva slijedeća turistička dionica zadužena 69% i posluje s gubitkom. prosjek zaduženja u turizmu je čak 89% ako izuzmemo LRH. Ja također predlažem oprez, no mora se znati da smo i dalje ispod booka i da ja ne vidim drugog načina da SNHO preuzme LRH osim da ponudi malo veću cijenu u ponudi od grada opatije. Pa ionako ništa ne moraju platiti, a još će im država ostati nešto malo dužna – jedno što im treba je lova za preostalu šačicu dioničara a to je za SNHO sitna lova. Po meni tu ne možemo fulati, ali svak ima pravo i na drugačije mišljenje. Ako pratimo grafove, sad će par dana malo dolje, gore , gore, dolje i onda nakon stabilizacije opet jaki rast, moguće i proboj preko 3000 kuna. Tu će mnogi napustiti ovu dionicu, a najhrabriji i najeduciraniji će ostati do kraja priče i uzeti sav mogući prinos. Treba biti umjereno optimističan ovdje, ne pretjerivati ali kao pravnik ja zaista ne vidim niti jednu zakonsku mogućnost da ostoja dobije dionice za manje od 5995 tj. 5996 kuna. Ako vi vidite, molim izložite uz citiranje zakonskih tekstova. Za mene je ovo gotova stvar.

...povijest se ponavlja...



ne ljudi. pa kako vi niste shvatili. meister je altruist. on će upozoriti svakog novog ulagača da se kloni LRH. toliko si je truda dao kako bi spriječio jadne naivne ulagače koji srljaju svojim teško stečenim novcima u LRH da se čovjek zaista pita ima li plemenitijeg stvorenja u cijeloj regiji i šire. Ma što on govorio, činjenica je da treba stati na loptu i reći – LRH raste na temelju očekivanja, ali isto tako još nismo niti na BOOK-VALUE koji iznosi cca 3000 kuna, a firma ima najmanji dug od svih turističkih dionica i posluje cijele godine za razliku od ostalih. Već to je dovoljno da pređemo 3000 kuna, a ako dodamo ponudu onda je i 4000 kuna malo ako će ići po 5995 kuna. Meisteru, i dalje promatraj i promatraj i pripomogni malo tim ovcama da ne kupuju LRH. Takvi koji se ravnaju po forumu nam ionako ne trebaju. Ovo kupuju čvrste ruke. Vidimo da top 10 podebljava. To je dobro.

nigdje ne vidim da ste naveli da je LRH ostvarila gubitak u prvom tromjesečju od 21,2 miliona kuna gubitaka ,što je 15,2% više nego godinu -dvije , unazad.
-ukupni prihodi poslovanja pali su za 8,27%na 18,36 milijuna kuna,a ukupni rashodi porasli su za 3% na 39,56 milijuna kuna.
– stoga ova dionica kotira visoko samo zbog mogućeg dogovora o kojem se priča, ništa drugo..
-možda malo presmiono razmišljnje imate kolega,treba ovdje vremena da se stvari dovedu do potpisa,stoga predlažem oprez,do konačnog dogovora.
[/quote]
sjedi 1!!!
ovo stvarno nema smisla komentirati!

Točno je kolega Lacoste da ova dionica "visoko kotira" zbog moguće nagodbe,a ne poslovnih rezultata.
Naime ista fundamentalna potcjenjenost je postojala i kada je dionica bila 1400 kuna pa je likvidnost bila mala i moglo se mjesecima skupljati do 1600 kuna što sam ja i činio.
Stoga,iako sam umjereni optimist,uvjeren sam da će idućih dana doći do "hlađenja cijene" ili bar
"tehničke korekcije" ako ne dođe potvrda skorog sklapanja nagodbe.
Iako sam u zadnja tri-četiri dana opet prodao dionice LRH kupljene u zadnja dva tjedna i dalje mislim da se
"ova priča" bliži kraju.
Prodao sam jer sam opet solidno zaradio,a opći trend na tržištu je negativan te smatram da je ipak biti bolje u cashu.
LRH je dobra i perspektivna firma,ali previše ovisi o politici.
I dakako,nadam se da ću ponovno moći kupiti dionicu znatno jeftinije.
Tržište će odlučiti.
Pozdrav

@darac
nisam nigdje ni naveo potrebu da nešto komentiraš,razovaramo o Liburniji i njenom stanju,mogućim riješenjima i poslovanju, [bye] [undecid]

ovo što sam naveo su činjenice koje se tiču navedene dionice.


lacoste, nemoj se ljutiti ali opet bulazniš. kako nisam rekao kad sam neki dan podsjetio sve na izvješće LRH za 1q, dakle uputio sam ljude da pročitaju izvješće. ti moraš znati nešto o sezonskom karakteru turističkih dionica i premda LRH jedina u RH posluje tijekom cijele godine u većini objekata, naravno je da je u prva dva kvartala (i idući neće biti bolji) slaba dobit ili čak gubitak kao ove godine. to nije čudno, to je prirodno i to je očekivano. ja sam govorio o minimalnoj zaduženosti firme od samo 14 % (a ne 15% kako kaže seebiz i lider), dok je prva slijedeća turistička dionica zadužena 69% i posluje s gubitkom. prosjek zaduženja u turizmu je čak 89% ako izuzmemo LRH. Ja također predlažem oprez, no mora se znati da smo i dalje ispod booka i da ja ne vidim drugog načina da SNHO preuzme LRH osim da ponudi malo veću cijenu u ponudi od grada opatije. Pa ionako ništa ne moraju platiti, a još će im država ostati nešto malo dužna – jedno što im treba je lova za preostalu šačicu dioničara a to je za SNHO sitna lova. Po meni tu ne možemo fulati, ali svak ima pravo i na drugačije mišljenje. Ako pratimo grafove, sad će par dana malo dolje, gore , gore, dolje i onda nakon stabilizacije opet jaki rast, moguće i proboj preko 3000 kuna. Tu će mnogi napustiti ovu dionicu, a najhrabriji i najeduciraniji će ostati do kraja priče i uzeti sav mogući prinos. Treba biti umjereno optimističan ovdje, ne pretjerivati ali kao pravnik ja zaista ne vidim niti jednu zakonsku mogućnost da ostoja dobije dionice za manje od 5995 tj. 5996 kuna. Ako vi vidite, molim izložite uz citiranje zakonskih tekstova. Za mene je ovo gotova stvar.

kolega nebih se složio sa riječju -bulazniš ,ako ste pravnik onda bi ovu riječ trebali izbjegavati .
detalje koje sam iznjeo su točni,i naveo sam da ova dionica raste na vjestima o preuzimanju a ne na rezultatima rada,želim da se ova trakavica konačno riješi na dobrobit dioničara ,ali sam želio upozoriti da je ovdje previše interesa u obliku politike ,na što sam i prije 9-10 mjeseci upozoravao,
same vaše poruke kada se pročitaju , upućuju da navodite moguće ponude po nekim cijenama,a vezane su za preuzimanje LRH od strane Ostoja i SNHO.

Stoga sam uporabio riječ oprez,bilo je i do sada pokušaja koji su propali,gotovo riješenih stvari,i očekivanja dioničara koji su prevelike novce izgubili zbog nečijih igara.



@darac

nisam nigdje ni naveo potrebu da nešto komentiraš,razovaramo o Liburniji i njenom stanju,mogućim riješenjima i poslovanju, [bye] [undecid]

ovo što sam naveo su činjenice koje se tiču navedene dionice.


koje činjenice, da ima gubitak u 1. kvartalu, kao i sve druge turističke tvrtke, baš se pitam zašto, svake godine 1-2 mil više manje …odat ću ti malu tajnu, imat će gubitak i u 2. kvartalu, pa da ne ispadne da i to tajimo…izvješća su javna i svaki pismen ih može isčitat
stvarno si izmislio toplu vodu, pa naravno da raste zbog mogućeg dogovora, pa ne raste valjda zbog profitabilnosti, koja je za mene katastrofalna
sorry, samo mi je dosta više velikih dušebrižnika koji sutra u 10. čekaju na bid-u…toliko od mene




@darac

nisam nigdje ni naveo potrebu da nešto komentiraš,razovaramo o Liburniji i njenom stanju,mogućim riješenjima i poslovanju, [bye] [undecid]

ovo što sam naveo su činjenice koje se tiču navedene dionice.


koje činjenice, da ima gubitak u 1. kvartalu, kao i sve druge turističke tvrtke, baš se pitam zašto, svake godine 1-2 mil više manje …odat ću ti malu tajnu, imat će gubitak i u 2. kvartalu, pa da ne ispadne da i to tajimo…izvješća su javna i svaki pismen ih može isčitat
stvarno si izmislio toplu vodu, pa naravno da raste zbog mogućeg dogovora, pa ne raste valjda zbog profitabilnosti, koja je za mene katastrofalna
sorry, samo mi je dosta više velikih dušebrižnika koji sutra u 10. čekaju na bid-u…toliko od mene
[/quote]
ja sutra u 10. ne čekam na bidu,nezanima me kupovina na ovim cijena,zbog mene netrebaš stvarati nervozu.
-nema ovdje izmišljanja tople vode,niti me zanimaju druge turističke tvrtke nego LRH.
ova firma nikada neće biti u mogućnosti iskoristiti svoje kapicitete ako se na nivou općine ne promjene nekakva svaćanja o obogaćivanju ponude u Opatiji, jednostavno moraju svatiti da im penzići neće donijeti takav profit u poslovanju-upravo zbog toga i je ovakvo stanje u Opatiji što mladog turista nema niti za lijeka, ili ih možeš prebrojati na ruke, glavna preokupacija u zadnjih desetak godina im je bila da nema noćne buke u gradu-neš ti fore,turistički grad gdje ne možeš popiti piće poslije ponoći,ako i nađeš neko okupljalište ,dvoje ljudi je u tim lokalima,sve se preselilou Rijeku.


***obrisano*** ljudi, rastemo već tjednima, vrijeme je da se malo cijena ohladi. to je prirodan proces i tako mora biti. komu hitno treba lova neka prodaje, komu ne treba, isplati se čekanje. danas sam doznao da se oko SN-a i LRH spominje i Valamar kao konačni vlasnik LRH nako cijelog procesa. Vidjet ćemo ima li u tomu istine vrlo skoro. Prvo čekamo HFP da objavi da prihvaća upuštanje u proces pregovora sa SNHO-om, a onda pregovori konačno mogu početi. Samo strpljivo.

Čudi me ovo od tebe Delboy, pa Upravni odbor HFPa je već ovlastio i obvezao svoje službe da stupe u pregovore, a što je i potvrđeno ovim očitovanjem HFPa http://www.zse.hr/default.aspx?id=30402. Ovo će vrlo brzo biti gotovo, Vladi hitno treba jedna pozitivna priča u cijeloj ovoj gunguli, a to će biti LRH.





@darac

nisam nigdje ni naveo potrebu da nešto komentiraš,razovaramo o Liburniji i njenom stanju,mogućim riješenjima i poslovanju, [bye] [undecid]

ovo što sam naveo su činjenice koje se tiču navedene dionice.


koje činjenice, da ima gubitak u 1. kvartalu, kao i sve druge turističke tvrtke, baš se pitam zašto, svake godine 1-2 mil više manje …odat ću ti malu tajnu, imat će gubitak i u 2. kvartalu, pa da ne ispadne da i to tajimo…izvješća su javna i svaki pismen ih može isčitat
stvarno si izmislio toplu vodu, pa naravno da raste zbog mogućeg dogovora, pa ne raste valjda zbog profitabilnosti, koja je za mene katastrofalna
sorry, samo mi je dosta više velikih dušebrižnika koji sutra u 10. čekaju na bid-u…toliko od mene
[/quote]
ja sutra u 10. ne čekam na bidu,nezanima me kupovina na ovim cijena,zbog mene netrebaš stvarati nervozu.
-nema ovdje izmišljanja tople vode,niti me zanimaju druge turističke tvrtke nego LRH.
ova firma nikada neće biti u mogućnosti iskoristiti svoje kapicitete ako se na nivou općine ne promjene nekakva svaćanja o obogaćivanju ponude u Opatiji, jednostavno moraju svatiti da im penzići neće donijeti takav profit u poslovanju-upravo zbog toga i je ovakvo stanje u Opatiji što mladog turista nema niti za lijeka, ili ih možeš prebrojati na ruke, glavna preokupacija u zadnjih desetak godina im je bila da nema noćne buke u gradu-neš ti fore,turistički grad gdje ne možeš popiti piće poslije ponoći,ako i nađeš neko okupljalište ,dvoje ljudi je u tim lokalima,sve se preselilou Rijeku.
[/quote]

Sve što si rekao vrijedi općenito za cijelu (pa uključujući i samu ) Republiku Hrvtasku.

New Report

Close