LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim nitko nije mogao znati da će do ovakve krize doći i da nije došlo do nje danas bi lrh vrijedio 10 000kn i Opatija bi našla partnera koji bi po povoljnjijoj cijeni ušao u Lrh. Ovdje ima itekakvih osnova za tužbu, prvo grada Oparije, a onda i hanfe zbog objavljivanja ovakog rješenja. Hanfa, vlada i grad Opatija su od svega napravili dječiji vrtić, a to im sigurno neće proći u Eu.

I meni ovo spuštanje cijena sa 2500 na 2300, pa onda ista igra i na snho- sa 190 na 180 izgleda kao da netko štopa cijenu. Znači nekom je to u interesu

Kolega, slažem se.

Više nego očito je latentno skupljanje dionica.

Npr. : u petak u jednom trenutku, nije bilo kupnje na 180kn, dok je u drugom u 5sec kupljeno 300-injak kom dionica…ne želim dužiti, no nadam se da će i dalje ostati na ovoj razini, kako bi mogli i drugi martljivo skupljati dionice, pogotovo LRH.

Srdačan pozdrav

neznam zašto se uopće zamarate sa kombinacijama,i mogućim scenarijima, ovdje je moguće riješenje u skorijoj budućnosti ,tko vjeruje u to- akumulacija, ako dođe do prekida pregovora slijedi ponovni tijek događaja koji smo bili svjedoci u nekoliko navrata,pad cjene i monotomija .
Dali će doći do riješenja u idućih mjesec-dva ili za godinu dana manje bitno.



Naime, Grad Opatija pokrenuo je upravni spor kako bi osporio rješenje Hanfe doneseno 4. lipnja ove godine prema kojem je obveza podnošenja ponude za preuzimanje društva LRH nastala 14. lipnja 2007. na temelju Sporazuma o razrješenju imovinsko-pravnih odnosa i prijenosa 25 posto plus jedne dionice LRH-a s Hrvatskog fonda za privatizaciju na Grad Opatiju.

Sporazum su sklopili Republika Hrvatska, HFP, društvo LRH te Grad Opatija, koji je zastupao i općine Lovran, Moščenička Draga i Matulji.

Grad Opatija sporazumom se obvezao osnovati društvo s ograničenom odgovornošću – Nova Liburnija – na koje će prenijeti preuzete dionice LRH, a s općinama Matilji, Lovran i Mošćenička Draga ugovorena je međusobna raspodjela preuzetih dionica, način upravljanja te raspolaganja imovinom novoosnovanog društva.

u cijelosti se slažem s navedenim, a posebno s citiranim dijelom!


@oberst

iako na prvi pogled izgleda da je opatija bila vlasnik svih dionica ocito je iz svih dokumenat da opatija nikada nije imala svih 25%+1 opatija je samo skrbila o dionicama do osnutka NL doo!

hanfa je očito napravila cirkus tamo gdje ga nije trebalo biti. hanfa vrlo često donosi vrlo upitne zaključke koje gotovo nitko ne osporava na upravnom sudu jer sudu trebaju godine da donese presudu koja tada više nema nikakvog smisla! ali ovaj puta nije tako!

hanfa je u svom zaključku donijela nekakve analoške zaključke i upravo je tim svojim zaključivanjem dopisala par članaka zakona, a hanfa to ne smije! hanfa NEMA ovlasti pisanja i dopunjavanja zakona!

ukoliko pažljivo pročitate hanfin zaključak uočit ćete da je opatija samo preuzela na sebe "pravno zastupati" sve općine ALI NE I TRAJNO PREUZETI NA SEBE NJIHOVO VLASNIŠTVO!
dapače, iz istog je vidljivo da su imali dogovorenu raspodjelu dionica te da će se sve dionice prenijeti na novo društvo NL doo.

meister, 16.05.2010. u 11:30
U svrhu ostvarenja zajedničkog upravljanja predmetnim dionicama, a kako je predviñeno
navedenim Sporazumom, Grad Opatija obvezao se osnovati društvo s ograničenom
odgovornošću i unijeti u to društvo preuzetih 25% + 1 dionicu, kao imovinu društva, a
potpisnice Sporazuma ugovorile su i način meñusobne raspodjele preuzetih dionica, kao i
način upravljanja i raspolaganja imovinom novoosnovanog društva.

dakle, NL doo je prva koja je stekla dionice na način da upravlja i raspolaže istim!

ukoliko bi taj glupi analoški zaključak hanfe ostao na snazi, tada bi hanfa mogla svaki sljedeći puta narediti direktoru tvrtke da i on preda obvezujuću ponudu jer je de facto on taj koji upravlja tvrtkom, a samim time i preuzetim dionicama, ili da je banka za "skrbničke dionice" jednako tako obavezna dati ponudu.
IDIOTIZAM!

u svakom slučaju, odluka suda će biti vrlo vrlo interesantna i iskreno se nadam da će sud u presudi jako jako izvrijeđati hanfu.

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.




No ipak samo je Opatija vlasnik:

…Nadalje, uvidom u predmet Agencije Klasa: 451-04/07-13/124 utvrñeno je da je Rješenjem
Trgovačkog suda u Rijeci od dana 12. lipnja 2007. godine, upisano osnivanje društva Nova
Liburnija d.o.o. Opatija, u sudski registar, a jedini osnivač društva je Grad Opatija…..

http://www.hanfa.hr/uploads/26-09-7.pdf

slažem se da je 2007 samo opatija bila vlasnik, ali to je u konačnosti nevažno

važno je samo da opatija nije stekla 25%+1 dionicu, već da je prvi koji je stekao 25+1 NL d.o.o.

[/quote]

Nije li Opatija ta koja je prva stekla?

Stanje 27.08.

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 177.256 58,57
2. GRAD OPATIJA, OPATIJA 75.661 25,00
3. KD BPD D.O.O. 2.452 0,81
4. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 2.184 0,72
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D 2.000 0,66
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTO. 1.788 0,59
7. CROATIA OSIGURANJE D.D. 1.530 0,51
8. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 1.501 0,50
9. PBZ D.D. 1.470 0,49
10. ABANKA D.D. 997 0,33

U obavijesti trgovačkog društva Nova Liburnija d.o.o., Opatija, navodi se da je dana 11. rujna 2007. ugovorom o prijenosu dionica sklopljenim između Grada Opatije i Nove Liburnije, Grad Opatija kao prenositelj prenio bez naknade na trgovačko društvo Nova Liburnija d.o.o. Opatija, kao stjecatelja, 75.661 redovnih dionica izdavatelja Liburnia Riviera Hoteli dioničkog društva iz Opatije.

[/quote]

@oberst

Može ovaj top 10 sa prikazom stupca"vrste računa".
Ako je Opatija bila vlasnik pisat će: "Osnovni račun"
Ako je Oaptija bila skrbnik (kao što ima natpisa u zadnje vrijeme na forumu) pisat će "Skrb. račun".

I to je to što se tiče skrbništva.

P.S.
Kako teta Živka (direktor svemira u SDA alias SKDD) još dan dans ima zamisli naplaćivati ovakve podatke iz prošlosti, ali eto nema aplikacije koja bi to podržala (navodno je lik koji je to osmislio otišao), iste je nemoguće vidjeti na web-u skdd.hr, te nam je Oberst jedini pravi izvor. Stoga…Oberst…you’re in play.
Hvala,
F

@Funky

Važeći podaci za uredovni dan 12.09.2007 .
LIBURNIA RIVIERA HOTELI D.D./REDOVNA NA IME LRH-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 177.256 58,57 Osnovni račun
2. GRAD OPATIJA, OPATIJA 75.661 25,00 Osnovni račun
3. KD BPD D.O.O. 2.426 0,80 Osnovni račun
4. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 2.184 0,72 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./PROSPECTUS JUGOISTOČNA EUROPA OIF S JAVNOM PONUDOM 2.000 0,66 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 1.818 0,60 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 1.690 0,56 Osnovni račun
8. CROATIA OSIGURANJE D.D. 1.530 0,51 Zast. račun
9. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 1.501 0,50 Skrb. račun
10. ABANKA D.D. 1.153 0,38 Osnovni račun
Ukupno: 88,30

P.S. Izvor su mi prijašnji postovi kolega

Only God, Muammar and Libya!



@Funky

Važeći podaci za uredovni dan 12.09.2007 .
LIBURNIA RIVIERA HOTELI D.D./REDOVNA NA IME LRH-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 177.256 58,57 Osnovni račun
2. GRAD OPATIJA, OPATIJA 75.661 25,00 Osnovni račun
3. KD BPD D.O.O. 2.426 0,80 Osnovni račun
4. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 2.184 0,72 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./PROSPECTUS JUGOISTOČNA EUROPA OIF S JAVNOM PONUDOM 2.000 0,66 Skrb. račun
6. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 1.818 0,60 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 1.690 0,56 Osnovni račun
8. CROATIA OSIGURANJE D.D. 1.530 0,51 Zast. račun
9. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 1.501 0,50 Skrb. račun
10. ABANKA D.D. 1.153 0,38 Osnovni račun
Ukupno: 88,30

P.S. Izvor su mi prijašnji postovi kolega


"GRAD OPATIJA, OPATIJA 75.661 25,00 Osnovni račun "

O kojem skrbništvu mi onda govorimo? Što god da je bilo, SDA (SKDD) je to proknjižila na način da je Opatija vlasnik!!!!!

E sada ako je i to relativno onda stvarno netko ovdje muti vodu ….
Ali neće mu uspjeti-jer Valter brani Sarajevo!

hvala bisakoviju i meisteru što mi ponovno oduzimaju teško stečenu diplomu. kao i uvijek u ovoj zemlji, svatko bolje zna neku struku od pripadnike te struke pa vam prepuštam da laprdate gluposti i dalje a valjda će se ovdje naći još pokoji moj kolega pravnik da vidi kakve gluposti pišete. dakle, pravnik sam a tko mi ne vjeruje njegov problem.
ovdje je pokazano kardinalno nepoznavanje trgovačkog prava. naime, spominje se da NL doo nema imovine. Ima imovine i to 25% dionica LRH kojima ne može raspolagati osim prisilno, tj. mi se iz tih dionica možemo naplatiti u slučaju ovršnog postupka kojeg od nas ulagača.
No, to sad nije bitno. Ajmo ovako: stavimo na stranu sve mogućnosti raspleta ove priče, ostoju, SNHO, državu, NL, Opatiju – sve maknite na stranu i sagledajmo samo LRH kao turističku tvrtku:
trenutno se trži 500-600 kuna ispod knjigovodstvene vrijednosti a posluje s dobiti i prepuna je potencijala. Zar to nije dovoljno da cijena bude barem na 1,5 booka i to nerevaloriziranog jer cijene u opatiji su preko 2500 eura po m2 trenutno u doba krize, a ovi izračuni rađeni su davno prije dok su cijene bile u njemačkim markama. Dakle, LRH neminovno vrijedi preko 3500 kuna u najgoroj varijanti i bez ikakvih ponuda i priča o preuzimanju, a ako te priče dodamo, dolazimo do cijene preuzimanja tj. 5995 kuna. Mislite što hoćete, ali u ovo doba loših vijesti, LRH je pristojno utočište za kapital jer cijena može samo rasti . Ne računamo ove ispade i sitne padove jer to je normalno nakon onakvog rasta do 2800 kuna.

...povijest se ponavlja...


hvala bisakoviju i meisteru što mi ponovno oduzimaju teško stečenu diplomu

Vrag ti takvu diplomu koju ti po više puta oduzimaju. Meni moju nikada nitko nije oduzeo!

dakle, pravnik sam a tko mi ne vjeruje njegov problem.

Netočno, imati će problem onaj koji vam vjeruje!

ovdje je pokazano kardinalno nepoznavanje trgovačkog prava. naime, spominje se da NL doo nema imovine. Ima imovine i to 25% dionica LRH kojima ne može raspolagati osim prisilno, tj. mi se iz tih dionica možemo naplatiti u slučaju ovršnog postupka kojeg od nas ulagača.

Iz ovoga se divno vidi da osim što niste pravnik niste niti u stanju točno prepisati napisano.

trenutno se trži 500-600 kuna ispod knjigovodstvene vrijednosti a posluje s dobiti i prepuna je potencijala. Zar to nije dovoljno da cijena bude barem na 1,5 booka i to nerevaloriziranog jer cijene u opatiji su preko 2500 eura po m2 trenutno u doba krize, a ovi izračuni rađeni su davno prije dok su cijene bile u njemačkim markama. Dakle, LRH neminovno vrijedi preko 3500 kuna u najgoroj varijanti i bez ikakvih ponuda i priča o preuzimanju, a ako te priče dodamo, dolazimo do cijene preuzimanja tj. 5995 kuna. Mislite što hoćete, ali u ovo doba loših vijesti, LRH je pristojno utočište za kapital jer cijena može samo rasti . Ne računamo ove ispade i sitne padove jer to je normalno nakon onakvog rasta do 2800 kuna.

Otiđite u prvu banku, izložite im opisano, dignite 100mil eura margina i kupite sve dionice jeftinije od 5995kn.

Moj vam je savjet da promislite zašto nema budala koji bi platili dionicu 1000kn više nego što trenutno vrijedi jer se iz trgovanja dionicom nakon izlaska iz blokade prošli tjedan može zaključiti da nema blesana koji će prije presude upravnog suda ili nagodbe plati i kunu više!

@ostali
Provjerite da li je zastara nakon 3 ili 5 godina da za par mjeseci ne bi ronili suze!

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

ne bulazni dječače. kao pravi domoljub, moraš prvo naučiti pravopis jer pišeš kao da ni srednju nisi završio. moju diplomu nitko mi ne može oduzeti, ali vi i vama slični stalno je osporavate. dosad sam davao ispravne prognoze pa pričekajmo vidjeti hoće li i ovog puta biti tako. Što se tiče LRH, znam da biste htjeli jeftino dokupiti ali teško. Sve što se izložilo na BID-u ovih dana bilo je skinuto ako je bilo u znatnijoj količini što govori da netko dionice stavlja u bunker. Vi i dalje po svom, ja ću po svom pa da vidimo za par tjedana tko je bio u pravu. I nemojte onda kupovati po 4000 kao 90% ljudi na burzi. Tada je možda već kasno.

...povijest se ponavlja...

Kolega Delboy,budite bez brige nitko Vam ne može oduzeti nešto što nemate,pa tako ni diplomu.
No ono što bi se mogli "priučiti"je pristojna konverzacija.
I obratite malo pažnje na velika i mala slova.
Malo poznavanja gramatike ne bi štetilo.
A pravo ostavite drugima.
Pozdrav

Dragi forumaši,

ajmo malo spustit loptu. Ono što ja kao neki intlektualac (ali sasvim druge profesije) mogu reći da ovolko zbrke me upravo silno podsjeća na trenutačni najveći problem ekonomskog tržišta: Koliko je čiji dug i kako valorizirati rizik.

Molio bih samo onog kolegu koji je spomenuo konzultacije s odvjetnikom da mi na private javi ako zna kojeg…vrlo rado bih pun saznanja sa ovog foruma ušao u konzultacije s njime da pokušam ćuti "second oppinion".

Hvala,

@meister

"iako na prvi pogled izgleda da je opatija bila vlasnik svih dionica ocito je iz svih dokumenat da opatija nikada nije imala svih 25%+1 opatija je samo skrbila o dionicama do osnutka NL doo!"

Nisi se očitovao na moje činjenice o vlasništvu? Ili ne misliš da je SDA (SKDD) meritum prikaza vlasništva?

Može respond…?

New Report

Close