LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ja ne očekujem u ponedjeljak znatniji rast nego tek u utorak ili srijedu jer kad novci sjednu treba koji dan da se prebace na brokerske račune i da se počne trgovati. zato će u ponedjeljak biti dan kupovine za one koji nisu HTovci, a HTovci nam se pridružuju tek od utorka ili srijede kad će vrijediti načelo "najbržeg prsta". u svakom slučaju, na ovu cijenu izvjesna je dobit od najmanje 100% ako sve bude kako se očekuje tj. po zakonu. već sam spomenuo da mislim da ostoja dokupljuje sve od 1000 kuna kako bi smanjio obujam dionica za otkup. kad vidi da nema trgovine polako diže cijenu i skuplja sve sa bid-a, naravno uz slovence koji moguće da skupljaju za njega. ostalo je još vrlo malo dionica izvan top 10 i to je jako povoljno za SNHO, ali bogme i za grad Opatiju i općine i NL d.o.o.

..i s tim se slažem u potpunosti..ugodan vikend svima..


Nadalje, utvrđeno je da je Rješenjem Trgovačkog suda u Rijeci od dana 12. lipnja 2007. godine, upisano osnivanje društva Nova Liburnija d.o.o. Opatija, u sudski registar, a jedini osnivač društva je Grad Opatija. Isto tako, utvrñeno je da su Grad Opatija i društvo Nova Liburnija d.o.o., Opatija, dana 11. Temeljem članka 3. navedenog Ugovora, Grad Opatija kao prenositelj, prenosi bez naknade, a društvo Nova Liburnija d.o.o. kao stjecatelj, preuzima 75.661 redovnu dionicu na ime trgovačkog društva Liburnia Riviera Hoteli d.d., svaka nominalnog iznosa 3.200,00 kn, odnosno ukupnog nominalnog iznosa 242.115.200,00 kn, koje se kod Središnje depozitarne agencije d.d. Zagreb, vode pod oznakom LRH-R-A. Uvidom u podatke Središnje depozitarne agencije, utvrđeno je da je prijenos predmetnih dionica na račun stjecatelja izvršen dana 28. rujna 2007. godine.

vani lije kiša pa čitam stare postove [lol]

no nikako da pročitam da se itko od vlasnika dionica pobrinuo sam za sebe već se svi pozivaju kako je linić reako ovo ili ono, kako je sdp uputio prijedlog zakona, kako se ne smije uništiti opatiju s ponudom za preuzimanje i sl.

iako nemam lrh, tema mi je postala zanimljiva pa eto par komentara

1. Vlasnik lrh nije opatija već Nova Liburnija d. o. o. s temeljnim kapitalom "Odlukom člana Društva od 28. kolovoza 2007. godine povećan je temeljni kapital sa 20.000,00 kn za 242.115.200,00 kn na 242.135.200,00 kn."
Iako je danas temeljni kapital velik, članovi društva svojom odlukom mogu smanjiti temeljni kapital

2. Obveza za preuzimanje je nastala po "starom" zakonu iz 2002 ali obzirom da ponuda nije podnesena obveza nasutupa po novom zakonu

3. U zakonu iz 2007 postoji samo jedna važna odredba koja se tiče dioničara LRH a to je

meister, 15.05.2010. u 13:02
Članak 49.

Ako ponuditelj ne objavi ponudu za preuzimanje, pod uvjetima i na način iz ovoga Zakona, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje.

E sad, svi oni koji misle da imaju pravo zahtijevati putem suda sklapanje ugovora griješe jer to pravo imaju samo dioničari na koje je stjecanje dionica doista utjecalo. To su samo vlasnici dionica iz 2007.

Gospodo, zastara vam je pred nosom!

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.


ja sam pretpostavio da su to najatraktivnije dionice na burzi, no oni malo iskusniji će sigurno uložiti u dionice poput lrh-a, gdje je zagarantirana dobra premija

Na burzi ništa nije zagarantirano.
A pogotovo ne velike premije.



Nadalje, utvrđeno je da je Rješenjem Trgovačkog suda u Rijeci od dana 12. lipnja 2007. godine, upisano osnivanje društva Nova Liburnija d.o.o. Opatija, u sudski registar, a jedini osnivač društva je Grad Opatija. Isto tako, utvrñeno je da su Grad Opatija i društvo Nova Liburnija d.o.o., Opatija, dana 11. Temeljem članka 3. navedenog Ugovora, Grad Opatija kao prenositelj, prenosi bez naknade, a društvo Nova Liburnija d.o.o. kao stjecatelj, preuzima 75.661 redovnu dionicu na ime trgovačkog društva Liburnia Riviera Hoteli d.d., svaka nominalnog iznosa 3.200,00 kn, odnosno ukupnog nominalnog iznosa 242.115.200,00 kn, koje se kod Središnje depozitarne agencije d.d. Zagreb, vode pod oznakom LRH-R-A. Uvidom u podatke Središnje depozitarne agencije, utvrđeno je da je prijenos predmetnih dionica na račun stjecatelja izvršen dana 28. rujna 2007. godine.

vani lije kiša pa čitam stare postove [lol]

no nikako da pročitam da se itko od vlasnika dionica pobrinuo sam za sebe već se svi pozivaju kako je linić reako ovo ili ono, kako je sdp uputio prijedlog zakona, kako se ne smije uništiti opatiju s ponudom za preuzimanje i sl.

iako nemam lrh, tema mi je postala zanimljiva pa eto par komentara

1. Vlasnik lrh nije opatija već Nova Liburnija d. o. o. s temeljnim kapitalom "Odlukom člana Društva od 28. kolovoza 2007. godine povećan je temeljni kapital sa 20.000,00 kn za 242.115.200,00 kn na 242.135.200,00 kn."
Iako je danas temeljni kapital velik, članovi društva svojom odlukom mogu smanjiti temeljni kapital

2. Obveza za preuzimanje je nastala po "starom" zakonu iz 2002 ali obzirom da ponuda nije podnesena obveza nasutupa po novom zakonu

3. U zakonu iz 2007 postoji samo jedna važna odredba koja se tiče dioničara LRH a to je

Funky, 15.05.2010. u 14:41
Članak 49.

Ako ponuditelj ne objavi ponudu za preuzimanje, pod uvjetima i na način iz ovoga Zakona, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje.

E sad, svi oni koji misle da imaju pravo zahtijevati putem suda sklapanje ugovora griješe jer to pravo imaju samo dioničari na koje je stjecanje dionica doista utjecalo. To su samo vlasnici dionica iz 2007.

Gospodo, zastara vam je pred nosom!
[/quote]

Ako si htio sve pomutiti onda si uspio jer ja ionako malo što uspijevam pvezati u logiku sada ne razumijem uglavnom…ništa!

Ako je prethodno sve prije rečeno u tvom postu možda moguće i vjerojatno (ne mogu o tome jer “samo pravnici mogu”…pa šutim i čudim se!) ….ipak imam pitanje čime temeljiš ovu izjavu:
"Gospodo, zastara vam je pred nosom! "

Koji je to po tebi onda datum važan?

Hvala,
[pray] 5995

opet se kojekakvi javljaju da nas pravnike nauče pravu. pa mi smo godinama studirali kako bismo znali, a onda vi s placa nas podučavate, ali dobro. zastara teče od dana utvrđivanja obveze, u ovom slučaju od dana objave hanfinog rješenja u narodnim novinama. mislim da je rok zastare ovdje 5 godina, ali u svakom slučaju nije manji od 2-3 godine (ne da mi se sada tražiti u zakonu). Dakle, nije nama nikakva zastara pred nosom nego ponuda dječače. Imao si prilike za dokup ovih dana, a sada pođi na drugu temu i na toj temi pametuj. hvala na komplimentima – znamo da smo u posjedu vrijedne dionice koja će uskoro koštati preko 3000 kuna, a onda preko 4000 kuna sve do objave ponude. eto, takva su moja skromna predviđanja a vi mislite što hoćete. jesam li dosad pogriješio? mislim da nisam.

...povijest se ponavlja...

@meister
Kolega molim vas da pojasnite dio oko temeljnog kapitala Nove liburnije d.o.o., te kakve veze uopce Ima koliki je ( da li 200000 ili 20000). Zaista me zanima jer ne razumijem sto ste time htjeli reci

Mean people suck and nice people swallow!



@meister

Kolega molim vas da pojasnite dio oko temeljnog kapitala Nove liburnije d.o.o., te kakve veze uopce Ima koliki je ( da li 200000 ili 20000). Zaista me zanima jer ne razumijem sto ste time htjeli reci

ne obraćaj pažnju na glupe priče koje nemaju veze s pravom. temeljni kapital nema nikakve veze sa imovinom firme. NL doo je vlasnik 25%+1 dionice LRH i za slučaj da tužiš njih. naplatit ćeš se ovrhom na tim dionicama ili na drugoj imovini tog društva ukoliko ima imovine. Opatija i ostale općine su u obvezi ne zbog vlasništva nad dionicama nego zbog činjenice da su iste stekle odlukom vlade, a to što su one te dionice prenjele na NL doo nema nikakve veze. Zato taj temeljni kapital zaboravi. To je imovina koju osnivači unose u trg. društvo, dakle može biti u stolovima i stolicama. nebitno je je li 20 ili 200 ili 2000000 kuna – za nas je isto jer ta imovina ne mora biti u novcu, iako može biti u novcu. uostalom, to nam sada više nije niti bitno jer tu je ostoja koji bi morao preuzeti obvezu od Grada i NL doo ako želi postati vlasnikom većine dionica. Nema načina da se grad i općine oslobode obveze osim na upravnom sudu, no u to zaista sumnjam da je moguće.

...povijest se ponavlja...


1. Vlasnik lrh nije opatija već Nova Liburnija d. o. o. s temeljnim kapitalom "Odlukom člana Društva od 28. kolovoza 2007. godine povećan je temeljni kapital sa 20.000,00 kn za 242.115.200,00 kn na 242.135.200,00 kn."
Iako je danas temeljni kapital velik, članovi društva svojom odlukom mogu smanjiti temeljni kapital

Opatija je jedini osnivač društva Nova Liburnija d.o.o. i osnovala ga je s 20.000 kn kapitala kojeg je uplatila u novcu a zatim je dokapitalizirala drštvo prenjevši dionice LRH na Liburniju d.o.o. (75661 (25%) po 3200 = 242.115.200) Prema rješenju HANFE Opatija (i ostale općine), NL d.o.o. djeluju zajednički i kao takvi zajednički su obveznici davanja ponude. Ne vidim kakve sad veze ima osnivački kapital ali točno je da osnivać može donjeti i odluku o smanjenju kapitala i tada npr vrtiti dionice na Opatiju ili izvršiti isplatu u novcu ako ga imaju, ali to ne mijenja nešto bitno na stvari jer logično je utužiti Opatiju a ne NL.


1. Vlasnik lrh nije opatija već Nova Liburnija d. o. o. s temeljnim kapitalom "Odlukom člana Društva od 28. kolovoza 2007. godine povećan je temeljni kapital sa 20.000,00 kn za 242.115.200,00 kn na 242.135.200,00 kn."
Iako je danas temeljni kapital velik, članovi društva svojom odlukom mogu smanjiti temeljni kapital

Opatija je jedini osnivač društva Nova Liburnija d.o.o. i osnovala ga je s 20.000 kn kapitala kojeg je uplatila u novcu a zatim je dokapitalizirala drštvo prenjevši dionice LRH na Liburniju d.o.o. (75661 (25%) po 3200 = 242.115.200) Prema rješenju HANFE Opatija (i ostale općine), NL d.o.o. djeluju zajednički i kao takvi zajednički su obveznici davanja ponude. Ne vidim kakve sad veze ima osnivački kapital ali točno je da osnivać može donjeti i odluku o smanjenju kapitala i tada npr vrtiti dionice na Opatiju ili izvršiti isplatu u novcu ako ga imaju, ali to ne mijenja nešto bitno na stvari jer logično je utužiti Opatiju a ne NL.
[/quote]

samo načelno. upitno je ima li NL doo sada pravo upravljanja dionicama, odnosno smije li išta napraviti u tom pogledu tijekom trajanja ponude. kad bi oni objavili ponudu po 5995 , tada bi stekli upravljačka prava. trebalo bi proučiti sudsku praksu u njemačkoj jer sumnjam da je kod nas bilo ovakvih slučajeva.
nego , koncentrirajmo se na bitno: obveza postoji, dogovori s ostojom su u tijeku i prirodno je da je slobodnih dionica sve manje i manje. do kraja idućeg tjedna mogli bismo zaista preći 3000 kuna, a tada očekujem mirovanje dionice do objave, uz lagane rastove i padove sve do 3500 kuna, a možda i do 4000 kuna. zato valja polako sakupljati LRh i čekati na rezultate sporazuma SNHO i RH ili na preuzimanje obveze od Opatije i općina.

...povijest se ponavlja...


opet se kojekakvi javljaju da nas pravnike nauče pravu. pa mi smo godinama studirali kako bismo znali, a onda vi s placa nas podučavate, ali dobro. zastara teče od dana utvrđivanja obveze, u ovom slučaju od dana objave hanfinog rješenja u narodnim novinama. mislim da je rok zastare ovdje 5 godina, ali u svakom slučaju nije manji od 2-3 godine (ne da mi se sada tražiti u zakonu).

o jado!
o bijedo!
o drago jadno i bijedno visoko hrvatsko skolstvo kad dajes diplomu onim koji ni zastaru racunat ne znaju (ili pak ovaj nije niti vidio srednju upravnu, a to mi se cini vjerojatnije)!


Opatija je jedini osnivač društva Nova Liburnija d.o.o. i osnovala ga je s 20.000 kn kapitala kojeg je uplatila u novcu a zatim je dokapitalizirala drštvo prenjevši dionice LRH na Liburniju d.o.o. (75661 (25%) po 3200 = 242.115.200)

netocno!!! kada je SAMO JEDAN VLASNIK u pretrazi na https://sudreg.pravosudje.hr/ imas folder Članovi društva – osnivači. ako je vise vlasnika istoga nema!

temeljni kapital je vazan jer se iz njega moze naplatiti u slucaju stecaja.

****
vlasnici d.o.o. NE ODGOVARAJU VLASTITOM imovinom za dugove d.o.o.

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

opet brkanje pojmova. hvala na uvredama ali malo bolje pročitaj što sam napisao. koliko je osnivača, to je nebitno. zastaru jako dobro znam računati, ali ti moraš proučiti par zakona. u svakom slučaju, zastare još nema. po tebi bi zastara mogla početi i prije nego je hanfa objavila rješenje u kojem se slučaju postavlja pitanje čemu uopće donositi takvo rješenje. no, to sad nije važno – mislim da zastara nije ispod 5 godina u ovom slučaju. nije lijepo da nam se s visoka obraćaju studenti prava jer ti mi nećeš diplomu oduzimati dječače. ne bih ti bio u koži ,ali ako te baš veseli vrijeđati me, slobodno nastavi. činjenice su već odavno iznesene, a ionako je to sve nebitno kad će uskoro biti objavljen sporazum RH-SNHO, a to je ono što mi čekamo jer nikom se ne vuče po sudovima ako ne mora.

...povijest se ponavlja...



opet se kojekakvi javljaju da nas pravnike nauče pravu. pa mi smo godinama studirali kako bismo znali, a onda vi s placa nas podučavate, ali dobro. zastara teče od dana utvrđivanja obveze, u ovom slučaju od dana objave hanfinog rješenja u narodnim novinama. mislim da je rok zastare ovdje 5 godina, ali u svakom slučaju nije manji od 2-3 godine (ne da mi se sada tražiti u zakonu).

o jado!
o bijedo!
o drago jadno i bijedno visoko hrvatsko skolstvo kad dajes diplomu onim koji ni zastaru racunat ne znaju (ili pak ovaj nije niti vidio srednju upravnu, a to mi se cini vjerojatnije)!


Opatija je jedini osnivač društva Nova Liburnija d.o.o. i osnovala ga je s 20.000 kn kapitala kojeg je uplatila u novcu a zatim je dokapitalizirala drštvo prenjevši dionice LRH na Liburniju d.o.o. (75661 (25%) po 3200 = 242.115.200)

netocno!!! kada je SAMO JEDAN VLASNIK u pretrazi na https://sudreg.pravosudje.hr/ imas folder Članovi društva – osnivači. ako je vise vlasnika istoga nema!

temeljni kapital je vazan jer se iz njega moze naplatiti u slucaju stecaja.

****
vlasnici d.o.o. NE ODGOVARAJU VLASTITOM imovinom za dugove d.o.o.

[/quote]

Možeš li biti tako ljubezan i odgovoriti na moje pitanje: Na čemu temeljiš svoje brojeve o zastari? Kada je po tebi start day i koliko je vrijeme zastare koju ti smatraš točnom?
Hvala,
F

New Report

Close