LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jutro
zasto?
pa zato jer ce taj koji preuzme LRH imati vise od 25% (papira) i zna se po zakonu da mora dati ponudu…
hvala

Slavko Linić, član radne skupine LRH 30.05.2006.g.

OPATIJA – Na jučerašnjoj sjednici opatijskog Poglavarstva jednoglasno je prihvaćen prijedlog sporazuma o uređivanju odnosa između Grada Opatije, HFP-a i LRH d. d. U tom, kazao je gradonačelnik Muzur, jednostavnom, čistom i jasnom sporazumu stoji ono za što se Grad Opatija od početka zalaže, kontrolni paket od 25 + 1 dionicu LRH d. d. Grad Opatija odlučio je preuzeti inicijativu jer se radna skupina za privatizaciju LRH, crikveničkoga Jadrana i rapskog Imperila pokazala neoperativnom, a od HFP-a još nije stigao nikakav prijedlog, čulo se na jučerašnjoj sjednici Poglavarstva.

Grad je spreman povući sudske tužbe zbog vlasništva nad hotelskim zemljištem a da mu država zauzvrat ustupi kontrolni paket od 25 + 1 dionice.

Jučerašnjoj sjednici Poglavarstva nazočili su župan Zlatko Komadina, članovi radne skupine, saborski zastupnik Slavko Linić i predsjednik Sindikata Istre i Kvarnera Bruno Bulić.

Sva trojica podržala su prijedlog sporazuma, ističući potreban oprez i moguću preformulaciju sedmoga članka, u kojem se kao uvjet navodi pravomoćno odbijanje tužitelja Dom Holdinga i SN Holdinga protiv RH s tužbama u upravnom i arbitražnom postupku i bez mogućnosti ulaganja izvanrednog pravnog lijeka, kao i podnošenja ustavne tužbe. Država ima vlasništvo nad dionicama, ona može potpisati sporazum s Gradom Opatijom, a hoće li se umiješati netko treći, na RH je da to riješi, kazao je Komadina.

– Ako se odlučite na nagodbu s državom, preuzmite aktivnu ulogu, pravosudna paraliza štetila bi LRH. Interes je Opatije da LRH što prije krene u razvoj, a ta odredba može stvar odgoditi na godinu-dvije. Druga je mogućnost da Vlada drugim novcem, a ne od dionica LRH, namiri troškove spora – kazao je Linić napominjući kako transkacije treba odmah obaviti.

* Očito se Linić ne sjeća ni ovoga trenutka!? 10.travanj 2007.g.

HFP izgubio spor sa SN Holdingom

Hrvatski fond za privatizaciju prema pravorijeku arbitraže Hrvatske gospodarske komore na SN Holding mora prenijeti preostalih 1570 redovitih dionica Liburnia Hotela, priopćeno je iz grada Opatije. Istovremeno je odbijen zahtjev o prijenosu 254.410 redovitih dionica LRH na SN Holding, jer arbitraža smatra da su te dionice već prenesene na SN Holding.
U pravorijeku je utvrđeno da je sporazum između SN Holdinga i Dom Holdinga, na jednoj, te Hrvatskog fonda za privatizaciju, na drugoj strani, sklopljen s ciljem konačnoga i mirnog rješavanja svih međusobnih odnosa proisteklih iz kuponske privatizacije.
Iako je između SN Holdinga i Dom Holdinga te HFP-a u tijeku još nekoliko sudskih sporova, a moguće je da arbitražni pravorijek rezultira dodatnim sudskim sporom, Grad Opatija dužan je pri donošenju odluka povezanih sa stjecanjem 25 posto +1 dionice LRH u obzir uzeti novonastalu situaciju, stoji u pravorijeku.
Gradsko poglavarstvo grada Opatije očekuje da će Vlada poduzeti sve što je potrebno da bude ispunjeno obećanje o „sigurnom“ prijenosu 25%+1 dionice LRH do 14. lipnja 2007. godine, prije svega aktivnim pregovorima, napominju iz grada.
http://www.poslovni.hr/39213.aspx


jutro
zasto?
pa zato jer ce taj koji preuzme LRH imati vise od 25% (papira) i zna se po zakonu da mora dati ponudu…
hvala

Ma naravno kolega to je sve OK. Nismo se razumjeli, ja sam mislio da smatrate da će se morati preuzeti postojeća ponuda grada Opatije, zato sam pitao zašto bi tako nešto morali. [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

kraj gotovo je sad sljedi silazna putanja prema 1900
a onda hteovci(dividenda) navalite i poslje sezone guštajte
ovo je katastrofa za nekog poput mene koji posjeduje dionice
od 2005 užas sad će sad će ma banana



jutro
zasto?
pa zato jer ce taj koji preuzme LRH imati vise od 25% (papira) i zna se po zakonu da mora dati ponudu…
hvala

Ma naravno kolega to je sve OK. Nismo se razumjeli, ja sam mislio da smatrate da će se morati preuzeti postojeća ponuda grada Opatije, zato sam pitao zašto bi tako nešto morali. [thumbsup]
[/quote]

ma sve ok 🙂
hvala

kolega pa na 2100 je nepremostiva brana za male dioničare, a veliki su se već nakrcali ili im nije u interesu zbog slabog aska

ovako..
na LRH je win win sitacija..
zbog cega?
pa zbog toga sto se vode pregovori izmedju Ostoje i HFP (drzave) sto je potvrdjeno..
znaci..pitanje je samo vremena kad se dogovore Ostoja i država,Ostoja morati dati ponudu…koja ne moze biti manja od nominale ..minimalno!
a tko sad to prodaje…taj ili je lud ili ne zna ili mu trebaju pare.
hvala

dajte kolega ima nas koji smo branili margine na
1360 ništa nije nepremostivo ak je pinka u pitanju
da se kontamo ja ne izlazim ali da smo banana od
toga ne biježim


dajte kolega ima nas koji smo branili margine na
1360 ništa nije nepremostivo ak je pinka u pitanju
da se kontamo ja ne izlazim ali da smo banana od
toga ne biježim

kolega..ne slazem se s Vama
pa da nema onog nalogcica na prodaji koji ocigledno ima cilj (da piliće pogura prema nižoj prodaji) LRH bi bio na 3000 u roku 16 milisekundi.
znaci sad je status Q
nemojte molim vas panicariti..

hvala.

…pukilud,

Veći dio protrgovanih dionica na 2500 kn je skinut sa aska, i to respektabilna količina…
ovo je očajnički čin spuštanja cijene i izazivanje malih na paniku, a mali totalna flegma,
…. znaju – ubrzo se sprema rješenje spora u korist dioničara LRH, SNHO- a i Ostoje, i to relativno brzo.

Panika će nastati na kupnji…

PS Upravo na OTVORENOM radiu vrte se primamljive reklame za odmor u LRH-otelima,

LP

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


…pukilud,

Veći dio protrgovanih dionica na 2500 kn je skinut sa aska, i to respektabilna količina…
ovo je očajnički čin spuštanja cijene i izazivanje malih na paniku, a mali totalna flegma,
…. znaju – ubrzo se sprema rješenje spora u korist dioničara LRH, SNHO- a i Ostoje, i to relativno brzo.

Panika će nastati na kupnji…

PS Upravo na OTVORENOM radiu vrte se primamljive reklame za odmor u LRH-otelima,

LP


[thumbsup]

Bitan datum idući tjedan je 19.05., završetak drugog kruga natječaja za privatizaciju brodogradilišta za kojeg se ne očekuje neki uspjeh ali ono što je bitno je to da izgleda da bi Europska komisija mogla prihvatiti osnivanje državnog holdinga za brodogradilišta (što predlažu sindikati, Vaš link) jer EK zapravo nikada nije izričito tražila privatizaciju brodogradilišta već usklađivanje subvencija sa pravilima EU (a i ne vjerujem da su im u interesu neki žešći prosvjedi nakon Grčke).
Ukoliko priča sa brodogradilištima završi na zadovoljstvo radnika (većine njih), sindikata, dakle bez velikih prosvjeda mislim da bi tada, nakon tog uspjeha, moglo doći i do sklapanja nagodbe sa Ostojom (ipak su 3.maj-ci najglasniji od svih brodograđevinara).

New Report

Close