LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


fino ti to zvuci, al’ mi nije jasno zakaj cijena nije oko 5800, nego se vrti oko 2500??


kaj je to žuti kišobran??
hvala

Trgovanje već duže vrijeme ima sve elemente tzv. "žutog kišobrana", a u motive aktera nebih ulazio.
[/quote]

ovo sve može potrajati još 2 god. do ulaska u Eu. A tada će se i tržište malo stabilizirati i lrh će sigurno i bez ponude Opatije vrijediti 5000-6000 kn. Tada će grad moći svoj dio prepustiti nekom drugom ili će se netko sam dati protuponudu, jer ovi hoteli u Opatiji vrijede jako,jako puno. No trebalo bi u njih i nešto uložiti, tada bi se cijena sigurno kretala oko 8000-9000kn. Opatiji i vladi je najpametnije da sklope ugovor sa Ostojom i to što prije. Mislim da je sve ostalo jako neodgovorno prema nama koji punimo državni proračun, jer će odštete biti jako visoke. Ostoji iz dana u dan rastu enormno velike kamate, grad Opatija je obvezan isplatiti cijenu od 5995kn i nikakav novi zakon to ne može riješiti. Jer to ide po onom zakonu koji je bio važeći na dan kada je Opatija dala ponudu. S toga im je ovo sad prilika da riješe ovu trakavicu i ma šta god napravili i kako god obeštetili dioničare i Ostoju, svejedno su napravili dobar potez i uštedjeli novce hrvatskim građanima

iz strucne literature je razvidno da se cijena vrijednosnice rapidno mijenja prije "announcement datea" ponajvise zbog curenja informacija, bez obzira sto nas je hanfa "stitila" tijekom proslog tjedna, ipak mislim da bi cijena trebala biti puno blize toj magicnoj brojci od 5995 kn nego sto trenutacno je.

zar ne mislite da na ovom nasem trzistu i u ovoj nasoj zabokrecini od drzave ne bi procurila info o mogucoj sigurnoj zaradi od cca. 150% u par dana????

dajte se ljudi malo saberite i pocnite realno sagledavati situaciju. mislim da mozemo biti zadovoljni ako dobijemo sitnu premiju na nominalu.

dr21

dobra je za selake i nominala samo da je

pa kolega dr21 problem su hrvatski zakoni. Mislim da smo svi jednaki pred zakonom i da iznad hrvatskog ustava i hr zakona vrijede zakoni EU. S toga mislim da će nažalost dioničari morati biti isplaćeni u cijelosti. A Ostojina je dobra volja ako pristane na 58% lrh i spasi Opatiju i vladu. Ne posjedujem dionice lrh, no imam dosta dionica snho. I meni čak ni ne odgovara da Ostoja otpiše kamate i spasi Opatiju. Više bi volio jedan dugotrajni sudski proces i obeštećenje snho-a u cijelosti

@doktor21 saberi se, budi ozbiljan, mi smo postali prava država i danas treba imat m _ _ a povjerljivu info bacit van

ovo se mora riješit prije ulaska u eu
zbog suda se isto tako mora riješit što prije jer nitko nije siguran u ishod


@vedro
nebo sviđa mi se tvoja teorija
58,58 % po 3150 kn
2,5% su kupili po 1500 kn
i 12% nas isplate 6000 kn
prosjek za peko 70% firme vrlo blizu nominali bez rizika gubitka spora

a i država uštedjela sve kamate koje mogu "popiti" jer dug sigurno postoji, a upitno je samo dali ga moraju keširat il dat LRH što im je bolja opcija

opatija sretna jer upravlja sa 25%

svi sretni jer će krenuti ciklus investiranja i rada pa i zarada [rolleyes]



fino ti to zvuci, al’ mi nije jasno zakaj cijena nije oko 5800, nego se vrti oko 2500??

Trgovanje već duže vrijeme ima sve elemente tzv. "žutog kišobrana", a u motive aktera nebih ulazio.
[/quote]

kaj je to žuti kišobran??
hvala

[/quote]

Pa znate kolega onu pjesmu o žutom kišobranu…
Tu si pjesmu uvijek pjevusim kad vidim da ima jedan veliki igrac i puno malih na nekoj dionici.. a zadnjih godinu-dvije je najcesce bas taj slucaj jer slabo se casha ima, znate… pa neki rade sta hoce.. [smiley]

Ma ne zna ti on to. On zna Sade eventualno. Ko još prati Đosera?

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



@doktor21
saberi se, budi ozbiljan, mi smo postali prava država i danas treba imat m _ _ a povjerljivu info bacit van

ovo se mora riješit prije ulaska u eu
zbog suda se isto tako mora riješit što prije jer nitko nije siguran u ishod


@vedro
nebo sviđa mi se tvoja teorija
58,58 % po 3150 kn
2,5% su kupili po 1500 kn
i 12% nas isplate 6000 kn
prosjek za peko 70% firme vrlo blizu nominali bez rizika gubitka spora

a i država uštedjela sve kamate koje mogu "popiti" jer dug sigurno postoji, a upitno je samo dali ga moraju keširat il dat LRH što im je bolja opcija

opatija sretna jer upravlja sa 25%

svi sretni jer će krenuti ciklus investiranja i rada pa i zarada [rolleyes]


@gazda

ozbiljan sam i sabran da ozbiljniji i sabraniji ne mogu biti. jednostavno iznosim svoje misljenje i pogled na situaciju. nesto LRH imam i meni bi u interesu bilo da poleti u nebo. samo se bojim da interes "malih dionicara" ne bi bio opet, po tko zna koji put, izigran.

mi smo ovdje definitivno najnezasticenija vrsta i steta je sto mali dionicari nisu organiziraniji (neka me netko ispravi ako nisam u pravu).

sretno svima i lp

dr21

doture jesi gleda prosijaci i sinovi

@101

jasta 🙂

hulahopka je nategnuta.. 2540kn

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close