LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cadilac! Slažem se s tobom jer nagodba kakva god bila odlićna će bit za lrh i podići će vrijednost dionice u nebo…, a ovi neka čekaju na 2300 i kupit će je sigurno… [thumbsup] [thumbsup]

Upravo na Vijestima bio prilog…..ali na žalost samo o spomeničkim rentama…..
Gdje su to baš danas izvukli, kad se sutra očekuje zna-se što….. [rolleyes]

I šta su rekli? Oće nam smanjit naknadu za par milijuna? [lol]

Only God, Muammar and Libya!

Da ti pravo kažem, čim sam čuo što baljezgaju, ušlo mi je na jedno unutra, a na drugo van….. [smiley]



Meni se nekak čini da će sn dobiti dio od države natrag i da će sn i opatija skupa u preuzimanje. To bi bilo prihvatljivo za obje strane ako proporcionalno sudjeluju u kupnji onih ostalih 15-ak posto. Ima li neko ideju po kojoj cijeni onda mora biti ponuda ako se dogodi ovaj scenarij?
Hvala i lijepi pozdrav

A po kojoj cijeni je Grad Opatija upao u obvezu preuzimanja? [wink]
[/quote]

..to je i meni logično, znači da nas čekaju bolji dani….5995

U varijanti u kojoj sudjeluje Opatija jedina moguća cijena je ona po kojoj im je nastala obveza dakle cca 6.000kn. Osobno ne vjerujem da će Grad davati ponudu, jer bi trebali bankovno jamstvo što im nije zakonski baš jednostavno ishoditi, ali je moguće da kontraponudu SNHO da uime njih i po njihovoj cijeni. Zapravo bi jedino takav deal potpuno "očistio" LRH od svih pravno-vlasničkih problema, jer ako se ide samo dvostrano HFP-SNHO, još uvijek visi situacija s obvezom Grada, zbog koje mali dioničari mogu tužiti Opatiju. ne zaboravite da država jamči za obveze koje lokalne jedinice ne mogu ispuniti, dakle Vlada se ne može ponašati kao da ju nije briga. mislim da bi se i Linić malo smirio, ukoliko se dealom s Ostojom riješi i uteg grada Opatije. A zapravo se radi o cca 20 mil. € koje bi Ostoja trebao iskeširati malim dioničarima!! Pa zar je to mnogo za upisati se 1/1 na skoro 75% dionica Liurnije??? [huh]

Ja vjerujem u ovu varijantu.

SNHO se odrice kamata. HFP prepusta 58,58% LRH na ime duga od 560 mil. kn. To je 3150 kn po dionici. SNHO radi jos jedan ustupak drzavi. Daje protuponudu od 6000 kn po dionici.

SNHO dobiva LRH a Vlada usteduje na kamatama i ispada spasitelj Grada Opatije.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Ja vjerujem u ovu varijantu.

SNHO se odrice kamata. HFP prepusta 58,58% LRH na ime duga od 560 mil. kn. To je 3150 kn po dionici. SNHO radi jos jedan ustupak drzavi. Daje protuponudu od 6000 kn po dionici.

SNHO dobiva LRH a Vlada usteduje na kamatama i ispada spasitelj Grada Opatije.

fino ti to zvuci, al’ mi nije jasno zakaj cijena nije oko 5800, nego se vrti oko 2500??

Jer nitko ne garantira taj scenarij 100%. Kad bude službeno onda će i cijena bit tu.

Only God, Muammar and Libya!

Kao sto sam napisao – ja vjerujem u ovu varijantu. Trenutno se ishod pregovora nezna. Mozda sutra na sjednici HFP donese odluku. Mozda nagodbe ni ne bude pa ce i tih 2500 biti puno. Puno je toga mozda zato je cijena oko 2500 kn. Vidjet cemo gdje ce cijena biti kad sve bude sluzbeno.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

fino ti to zvuci, al’ mi nije jasno zakaj cijena nije oko 5800, nego se vrti oko 2500??

Trgovanje već duže vrijeme ima sve elemente tzv. "žutog kišobrana", a u motive aktera nebih ulazio.



Ja vjerujem u ovu varijantu.

SNHO se odrice kamata. HFP prepusta 58,58% LRH na ime duga od 560 mil. kn. To je 3150 kn po dionici. SNHO radi jos jedan ustupak drzavi. Daje protuponudu od 6000 kn po dionici.

SNHO dobiva LRH a Vlada usteduje na kamatama i ispada spasitelj Grada Opatije.

fino ti to zvuci, al’ mi nije jasno zakaj cijena nije oko 5800, nego se vrti oko 2500??
[/quote]
..ti kao da si od jučer na burzi. Pa naravno da nije kad nema službene potvrde za to. To je ishod u koji vjeruješ ili ne i na temelju toga ulažeš u ovu dionicu. Bez obzira na ishod cijena od 2500 nije previsoka za ulaziti u ovu dionicu jer ona fundamentalno vrijedi više i zapravo ju je teško obezvrijediti osim nekom suludom rasprodajom hotela, a za to nema potrebe jer i ovakvi ćelavi hoteli rade pozitivno. kad netko poželi višak novaca uložiti u hotelski biznis ja mislim da nema na svijetu bolje prilike od ove sa LRH. zato strpljivo….

New Report

Close