LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Podsjetnik na HFP i Ostoju u listopadu 2009.:

"SN Holding, vlasništvo jednog od najbogatijih ljudi u Hrvatskoj, kontroverznog Darka Ostoje, zasad ipak neće kupiti lovranske hotele »Jadran« i »Danicu«, odlučeno je na sjednici Glavne skupštine Liburnia riviera hotela koja je održana ponedjeljak u opatijskom hotelu »Admiral«.
Na sjednici je zbog navodne proceduralne pogreške koju je uočio mali dioničar Ratko Zadravec poništena odluka Glavne skupštine LRH od 10. srpnja prema kojoj su vile Danica i Lauriana trebale na prijedlog Uprave i Nadzornog odbora biti prodane SN Holdingu za 3,5 milijuna kuna, a ponovno donošenje te odluke ipak nije prošlo.
Premda se ostatak članova skupštine opet pozitivno očitovao oko prodaje lovranskih hotela koje često nazivaju i »kućama duhova«, prevagnuo je glas Jasne Gobić, predstavnice Hrvatskog fonda za privatizaciju, najvećih dioničara liburnijske hotelske kuće koja je bila suzdržana. …

Zadravec i Ostoja u dogovoru?
Neki od upućenih procjenjuju kako je cijela priča oko lovranskih »kuća duhova« tek dio šireg scenarija oko povratka Ostoje na »kormilo« LRH sa Zadravecom kao »pijunom«, kako bi sam mogao kontrolirati stvari oko sudbine pojedinih hotela za prodaju.
Argumente pronalaze i u podatku da je Ratko Zadravec prethodno bio zaposlen i u brokerskoj kući ICF čiji je Ostoja jedan od osnivača."

Vaš link

Normalno da su krivi jer su se javili nakon mjesec dana dok je cijena otišla tu gdje je. Ako se ni su očitovali odmah ni su ni sad trebali. Ali tko je tu kriv za novinarske članke? Pa ne ulažete valjda na osnov toga ili ako ulažete onda pamet u glavu. Vidiš da je to igra kojoj se trenutno ne vidi rasplet pa neće mo prejudicirati stvar jer se i sutra igra.

who dares, wins

ako već Ostoja pristaje na 59 % dionica LRH ( 178 558 komada ), po sadašnjim cijenama LRH dobio bi nešto manje od 400 mil kuna. A znamo koliko država duguje SNHO-u ( više od mlrd kuna), pa onda možete misliti zašto Ostoja pristaje na takvu nagodbu i koliko po njegovu vrijedi LRH, barem 3 puta više…… [thumbsup]


ako već Ostoja pristaje na 59 % dionica LRH ( 178 558 komada ), po sadašnjim cijenama LRH dobio bi nešto manje od 400 mil kuna. A znamo koliko država duguje SNHO-u ( više od mlrd kuna), pa onda možete misliti zašto Ostoja pristaje na takvu nagodbu i koliko po njegovu vrijedi LRH, barem 3 puta više…… [thumbsup]

Nagodbe jednostavno nema.Postoje samo sporovi.
Može Ostoja misliti i htjeti što god želi,ali za nagodbu treba i druga strana.
Jednom se HFP prije 3 godine i mislio nagoditi.Sjećate se kako je prošlo?
Pozdrav


Normalno da su krivi jer su se javili nakon mjesec dana dok je cijena otišla tu gdje je. Ako se ni su očitovali odmah ni su ni sad trebali. Ali tko je tu kriv za novinarske članke? Pa ne ulažete valjda na osnov toga ili ako ulažete onda pamet u glavu. Vidiš da je to igra kojoj se trenutno ne vidi rasplet pa neće mo prejudicirati stvar jer se i sutra igra.

Samo slaba mi je ta igra. Da je milijunski promet dnevno to bi bilo nešto, a ovako… Čini mi se previše ručica, a premalo pekmeza za nekakvu igru. Ali da je mutno, mutno je, a na kraju šta nije mutno danas.

Only God, Muammar and Libya!

Vidim, opet se ovdje javljaju dežurni "destabilizirajući elementi", i to baš zamisli u nedjelju navečer….
Vi (znate koji ste) očito ne možete prežaliti što niste na vrijeme ušli i uzeli svoj dio kolača, odnosno iskoristili što vam se objeručke pružalo zadnjih 6 tjedana…..
Ne znam samo zašto vam toliko smeta što su drugi bili toliko smjeli i vješti da učine ono što vi niste bili u stanju….a to je jednostavno uzeti kakav-takakv profit na ovom trulom tržištu…..ili još bolje kupiti dionicu LRH i SNHO po cijeni koju sada možete samo sanjati, a i ove sadašnje će djelovati smješno kad se istinski valorizira ono što svi vi znate da uskoro slijedi…..



ako već Ostoja pristaje na 59 % dionica LRH ( 178 558 komada ), po sadašnjim cijenama LRH dobio bi nešto manje od 400 mil kuna. A znamo koliko država duguje SNHO-u ( više od mlrd kuna), pa onda možete misliti zašto Ostoja pristaje na takvu nagodbu i koliko po njegovu vrijedi LRH, barem 3 puta više…… [thumbsup]

Nagodbe jednostavno nema.Postoje samo sporovi.
Može Ostoja misliti i htjeti što god želi,ali za nagodbu treba i druga strana.
Jednom se HFP prije 3 godine i mislio nagoditi.Sjećate se kako je prošlo?
Pozdrav
[/quote]

Sjećamo se. Opatija je bila na ulici par dana zbog omraženog Ostoje inače bi nagodba najvjerojatnije prošla, a danas grad Opatija nema ništa protiv Ostoje. Ne znam kako ostalima, ali meni to malo mutno. Volim nešto ovu riječ u zadnje vrijeme. [huh]

Only God, Muammar and Libya!



Normalno da su krivi jer su se javili nakon mjesec dana dok je cijena otišla tu gdje je. Ako se ni su očitovali odmah ni su ni sad trebali. Ali tko je tu kriv za novinarske članke? Pa ne ulažete valjda na osnov toga ili ako ulažete onda pamet u glavu. Vidiš da je to igra kojoj se trenutno ne vidi rasplet pa neće mo prejudicirati stvar jer se i sutra igra.

Samo slaba mi je ta igra. Da je milijunski promet dnevno to bi bilo nešto, a ovako… Čini mi se previše ručica, a premalo pekmeza za nekakvu igru. Ali da je mutno, mutno je, a na kraju šta nije mutno danas.
[/quote]
Meni da je svaka igra ko ova ne bi se u opće žalio. Šteta samo što nisam imao veći čip ali bilo je dugo neizvjesno pa bi se žderao pretjerano za ništa. Budi siguran da je netko na ovome već uzeo milju kn a novinara danas kupiš za ručak ili još manje. I što je najvažnije svi ti članci mogu imati i smisla kad to realno sagledaš.

who dares, wins

Pojedinci će ovdje postati svjesni deala tek kad ga Vlada obznani, ali meni ih neće biti žao, naprotiv. Puno ljudi uopće ne razumije kako funkcioniraju državne institucije i tko je kome u ovoj priči nadređen, tko donosi odluku, tko daje pravno mišljenje, kada, a tko sve to samo tehnički provodi. Za neuke: HFP i njegov upravni odbor su pijunčići koji će vladi predložiti riješenje nakon što im ta ista vlada naredi da im to riješenje predlože, a sukladno pravnom mišljenju koje će im svima skupa dostaviti DORH. HFP se očitovao da njihov upravni odbor nije raspravljao o sporazumu što znači:
1. da nisu još dobili mišljenje DORHa ili
2. da nisu dobili naputak Vlade kako po tom mišljenju trebaju postupiti.
Zar još ima naivaca u ovoj zemlji koji misle da će HFP u ovom višemilijunskom sporu djelovati samostalno???? Pa Duvnjak je neki dan javno izjavio da to nadilazi njegove ovlasti i da je sve na Vladi, a neki ovdje tvrde da nema ništa od sporazuma, sve propalo, vraćamo se natrag u 2003[lol]. HFP se očitovao na prilog u Dnevniku HTVa i to na način da nije rekao ništa što već ne zna cijela Hrvatska.." nisu još raspravljali na upravnom odboru… nisu ovlašteni bez odluke vlade… ne preudiciraju ishod sporova niti opcije koje će se razmatrati za konačno razrješenje (jedna od opcija je i ovaj sporazum o kojem svi naveliko pričaju). Priopćenje samo potvrđuje sumnje da je sporazum blizu.

Kolege, molio bih Vaš komentar na jedan od mogućih scenarija:
grad Opatija vraća dionice fondu, prestaje obveza preuzimanja (ili ne?), Ostoja dobiva LRH, daje gradu 25% + 1, daje ponudu za preuzimanje po cijeni od ……?
Da li je to uopće moguće s pravog stajališta?

Kamelija, simbol Opatije!


Naravno da nije moguće; to bi bilo ko da sad ovi iz Podravke kažu ajmo sve na početak, našli smo kupca za ove dionuce na Malti, prodat ćemo ovom liku iz Srbije i pravit ćemo se da se ništa nije dogodilo!!! Dogodilo se, dogodilo…Tako je i s LRH




@PeroS

apsolutno se slažem s tvojim postom. Jedini dobitnici ovdje će biti imatelji SN-a. Pa valjda je ostoja magistar dionica i kupona.
Za LRH je važno da napokon dobije gazdu, pa će stići do cifri o kojim delboy piše.
Još jednom da napomenem. SN će se, po dobivanju duga, vratiti u službenu kotaciju.

pa kako će biti jedini dobitnici kad će za LRH biti dana ponuda po prilično dobroj cijeni. Naravno, moguće je da SNHO skoči puno više, ali to je rizično, dok je biti vlasnikom dionice LRH puno manje rizično. Sve u svemu, probni baloni su pušteni, opozicija je složna sa vladajućima, lokalna zajednica se slaže, radnici se slažu – sporazum tek što nije objavljen.
[/quote]

Meni se čini, da vama dragi delboy puno toga nije jasno. Čim višu cijenu bude SNHO platio za LRH, manje će vrijediti..i obrnuto , kupi li jeftino, po vašem jako vrijednu LRK , će sam više vrijediti.
Pa nije to ni tako komplicirano. Kad bi bilo po vašem, onda bi i vi i ja bili vredniji, ako bi više trošili. To ne bi bilo loše zapravo 🙂 , ali nije moguće.

New Report

Close