LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@bisakovi

nije točno da je hfp rekao-citiram vas:"da ne namjeravaju sklopiti nagodbu". Rekli su da ju nisu sklopili. Neuko oko bi reklo da namjerno izvrćete činjenice i da iznosite neistine. Ali ja sam uvjeren da se u ovonm slučaju radi o bezezlenoj pogrešci uslijed žara pisanja [smiley] Sportski pozdrav kolega i nemojte se brinuti kupiti ćete idući tjedan, vjerovatno nešto skuplje al’ što je tu je [thumbsup]

Dragi kolega,bez ikakve,a posebice zle namjere iznio sam svoju percepciju vezano za objavljenu,dakle
službenu izjavu HFP-a vezano za nagodbu,a koja se odnosi na namjeru sklapanja nagodbe.
Dakle, u istoj nije spomenuto niti da se vode ikakvi pregovori u smislu sudske ili vansudske nagodbe,
niti da postoji nacrt ili prijedlog nagodbe niti da postoji politička volja da se na taj način rješi spor.

Spominje se da je u tijeku sudski spor na kojem po meni Država ima određenih izgleda u povoljan ishod.
Što se tiče LRH ne namjeravam je kupovati na razini iznad 1500-1600 kuna.
Nemam dionice LRH, prodao sam ih prošli mjesec po prosječnoj cijeni 1975 kuna(prosjek kupnje
1541 kunu).Mogao sam i skuplje,ali ja sam zadovoljan ostvarenom zaradom.
Osim toga nakon ovog očitovanja HFP-a,mislim da će cijena dionice osjetno pasti.
To je moje mišljenje, a tržište je najbolji sudac.
Ako netko vjeruje i misli drugačije, postupit će sukladno svojim uvjerenjima.
Pozdrav
[/quote]
Sve 5 kolega. Uostalom i ja sam svoje prodao ali ne zato što mislim da će cijena pasti već zato mislim da će snho najviše izvući iz svega ovoga te sukladno i rasti više od lrh jer ipak on dobiva znatnu imovinu, dok lrh može rasti zbog cijene u ponudi, a koja je po mom mišljenju upitna jer g. Ostoja nikada nije ništa preplatio-zašto bi i ovo?!. Objasnio sam ukratko par postova gore.Mislim da će se lrh-r-a konslolidirati na ovim razinama i to je to, dok ako snho dobije lrh po prosjeku cijene od npr. 2200kn tada dobiva nešto zaista vrijedno za daleko manje novaca. E sada što će to napraviti dionici snho-vidjet ćemo. U odnosu na "boldani" dio vašeg posta ističem da se jednako tako nigdje ne spominje kako se pregovori ne vode niti da ne postoji prijedlog nagodbe. Rečeno je kratko i jasno-nagodba nije potpisana, što nikako ne znači da neće biti, niti da ne postoji prijedlog ili možebitna suglasnost volja oko njezinog sadržaja. [wink] Također ne vidim razloga zašto bi dionica zbog toga pala, ali kao što kažete to je vaše mišljenje isto kao što je ovo moje, a na što obojica imamo pravo [smiley] Eto toliko, veseli pozdrav [proud]

Mean people suck and nice people swallow!

svima jedinica. kao prvo, LRH vrijedi najmanje 3200 kuna jer to je book value, uz to i nerevaloriziran, tako da je knjigovodstvena vrijednost puno veća od prikazane. kao drugo, pa neće valjda HFP koji je politički dirigiran reći: da, pregovaramo, jer to bi bilo protivno zakonima o tržištu kapitala i to bi lansiralo LRH na 5000 kuna u 2 dana, treće – znam da boli što ste prodavali i znam da biste htjeli jeftin dokup ali to neće biti moguće, barem ne u većim količinama jer neće baš biti puno dionica na prodaju ispod ovih razina, četvrto – bit će sporazma i to vrlo skoro, a i presuda također vrlo skoro. SDP-ov protuustavan prijedlog neće proći, a ako proće srušit će ga ustavni sud jer se ne može jednog držatelja dionica stavljati u privilegirani položaj obzirom da smo svi jednaki. Dakle, ovo ide gore i idući tjedan a vi i dalje razmatrajte svoju hranu i piće. i pero, ja sam ovdje par godina i isto tako s prijateljima idem po restoranima i isto tako uživamo bez brige. vidiš, sve je u glavi. Ti si zadovoljan s malim pa nećeš biti dostojan velikog prinosa. to je tvoje pravo, a naše je pravo da se tomu smijemo. 30% – wow- zaista ogroman prinos. Bolje da si pare ostavio u LRH jer trenutno nema dionica koje bi mogla jače porasti od LRH.

...povijest se ponavlja...

@delboy
mislite da snho neće rasti?

Mean people suck and nice people swallow!

Dragi kolega,bez ikakve,a posebice zle namjere iznio sam svoju percepciju vezano za objavljenu,dakle
službenu izjavu HFP-a vezano za nagodbu,a koja se odnosi na namjeru sklapanja nagodbe.
Dakle, u istoj nije spomenuto niti da se vode ikakvi pregovori u smislu sudske ili vansudske nagodbe,
niti da postoji nacrt ili prijedlog nagodbe niti da postoji politička volja da se na taj način rješi spor.
Spominje se da je u tijeku sudski spor na kojem po meni Država ima određenih izgleda u povoljan ishod.

Kolega, vi stvarno kao da ste pali s Marsa ili glumite da ne znate što se zbivalo po tom pitanju proteklih godina…..a što se tiče izgleda za dobivanje spora, izgleda da niste vidjeli zadnju izjavu Duvnjaka ili mislite da je to nešto beznačajno:

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/vedran-duvnjak-sn-holding-u-dobroj-poziciji-da-preuzme-lrh,72039.html

pero, da- mislim tj. uvjeren sam da će SNHO rasti. imam nešto dionica SNHO i veseli me i njegov rast, ali ne volim netransparentnost te dionice i prelazak u najnižu burzovnu kotaciju. to je svojevrstan rizik za dioničare koji kod LRH ne postoji prije preuzimanja. veseli me skori rasplet oko LRH jer, iako se slažem da će ostoja ponuditi minimalni iznos koji bude moguć, i cijena od 5800 po dionici vrlo je niska obzirom da se za sadašnju trž. kapitalizaciju LRH može kupiti samo 2-3 hotela, dok LRH ima puno više od 2-3 hotela. Ma što da vam pričam, uopće se niti ne zna koja je ukupna imovina LRH. To će tek biti veselje kad se otkrije. Tu je i Turist Matulji d.o.o., Kamp Medveja i ostalo što će pripasti očigledno SNHO-u. Dakle, čuvajte LRH i čuvajte SNHO jer sigurno ćete zaraditi ako se mene pita. Ne budite škrti – pa nisu ni ovo visoke cijene za ući. Tek smo na 0,7 bv-a koji još nije revaloriziran i usklađen sa današnjim cijenama nekretnina u opatiji. Kad to bude napravljeno, doći ćemo do 1 BV-a na cijeni od cca 5000 kuna po dionici, a turističke firme se trže po 3 booka. Dakle, izračunajte sami potencijal ove dionice i slobodno ju prodajte. Kupaca ne nedostaje.

...povijest se ponavlja...

@PeroS

apsolutno se slažem s tvojim postom. Jedini dobitnici ovdje će biti imatelji SN-a. Pa valjda je ostoja magistar dionica i kupona.
Za LRH je važno da napokon dobije gazdu, pa će stići do cifri o kojim delboy piše.
Još jednom da napomenem. SN će se, po dobivanju duga, vratiti u službenu kotaciju.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius



@PeroS

apsolutno se slažem s tvojim postom. Jedini dobitnici ovdje će biti imatelji SN-a. Pa valjda je ostoja magistar dionica i kupona.
Za LRH je važno da napokon dobije gazdu, pa će stići do cifri o kojim delboy piše.
Još jednom da napomenem. SN će se, po dobivanju duga, vratiti u službenu kotaciju.

pa kako će biti jedini dobitnici kad će za LRH biti dana ponuda po prilično dobroj cijeni. Naravno, moguće je da SNHO skoči puno više, ali to je rizično, dok je biti vlasnikom dionice LRH puno manje rizično. Sve u svemu, probni baloni su pušteni, opozicija je složna sa vladajućima, lokalna zajednica se slaže, radnici se slažu – sporazum tek što nije objavljen.

...povijest se ponavlja...


… Sve u svemu, probni baloni su pušteni, opozicija je složna sa vladajućima, lokalna zajednica se slaže, radnici se slažu – sporazum tek što nije objavljen.

A "katedrala duha" na dnevniku isto pušta balon u dnevniku…Malo je preznakovito ovoliko slučajnosti…Čak i za mene koji sam jako "ratio".
Molio bih one koji tako ne misle da pokažu jedan link ili izjavu koja tvrdi suprotno…tj. da ima naznaka da se stavr neće brzo razrješiti (osim navedene tvrdnje HFP-a koji nije relevantan jer ne može imati samostalan stav)-dakle politički milje ako može…

[pray] 5800

Izjava HFP-a je jedina službena izjava o "nagodbi" ,sviđao se nekom njen sadržaj ili ne.
U izjavi stoji između ostalog "da Upravni odbor kao nadležno tijelo HFP-a,nije raspravljao ni odlučivao
o mogućnosti nagodbe" te "budući da su sudski sporovi još u tijeku ne može se prejudicirati niti
njihov završetak niti ishod itd".
Dakle ne radi se o samo jednom sporu!!!
Tvrdnje HFP-a jesu relevantne jer svaki prijedlog Vladi vezano za "nagodbu" ipak mora proći
Upravni odbor HFP-a.
Medije uglavnom zanima senzacionalizam i ne vidim razlog zašto bi se više vjerovalo njima nego
državnim institucijama.
Ako se sutra izjava HFP-a objavi na službenoj stranici burze to će imati itekakav značaj za
investicijsku javnost.
Pozdrav


Izjava HFP-a je jedina službena izjava o "nagodbi" ,sviđao se nekom njen sadržaj ili ne.
U izjavi stoji između ostalog "da Upravni odbor kao nadležno tijelo HFP-a,nije raspravljao ni odlučivao
o mogućnosti nagodbe"
te budući da su sudski sporovi još u tijeku ne može se prejudicirati niti
njihov završetak niti ishod itd.

Pa ne znam što još treba napisati da svima bude jasno!
HFP o nagodbi preko svog glavnog tijela Upravnog odbora uopće nije raspravljao, prema tome notorne su laži da je nagodba poslana Bajiću i da se samo čeka njegov potpis, što je bilo lansirano prije 2-3 mjeseca!
Ja se samo nadam da će proraditi pravna država i žestoko kazniti novinare i drukere po forumima koji su svojim izmišljotinama napumpali SNHO za 100%, a LRH za 50% i da će većina tih drukera i varalica završiti u Remetincu jer ovo je KRIMINAL što se radi na SNHO i LRH zadnjih mjeseci!!

Ne, ne ovdje netko novinarima plasira informacije sa određenim ciljem i to nije njihova osobna kuhinja jer prosječan novinar nema pojma ni gdje je Liburnija, a o ovim finesama da ne govorim. Trgovina u petak je išla dosta čudno i ovo očitovanje od fonda je bilo dosta kasno koliko se sjećam.
Mislim sve u svemu neki valovi moraju biti. Ne bu valjda sve pravocrtno.
Koji dan Sabor raspravlja o ovome? Njih se bojim najviše jer su neuračunljivi totalno i mogu se odlučiti za najgoru kombinaciju.

who dares, wins

Kad se već proziva. Da li su i koliko krivi i HFP i Bajićev ured što nisu isti dan reagirali i opovrgli neistine i sve srezali u korijenu, ako je to sve već izmišljotina i neistina. I naravno odmah počeli goniti odgovorne za izmišljenu nagodbu.

Only God, Muammar and Libya!

New Report

Close