LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

"Budući da su sudski sporovi između SN Holdinga i Hrvatskog fonda za privatizaciju još u tijeku, ne može se prejudicirati niti njihov završetak niti ishod, niti opcije koje će se razmatrati radi konačnog rješavanja pitanja vezanih za dionice Liburnia Riviera Hotela d.d. Opatija", kaže se u priopćenju HFP-a.

Koje gluposti, očaj živi…kakve veze imaju sudski sporovi i eventualna nagodba sa SNHO ? Prejudicirati ? Pa ako se dogovore, SNHO miče tužbe i sve 5. S čime to oni prejudiciraju izhod sudskih sporova molim vas lijepo ? Luda kuća, a mi se igramo investitora.

@delboy
Kolega motivi za prodaju lrh su dvojaki.
1. imam osjećaj da će snho proći jako dobro sa ovom nagodbom jer gospodin je gospodin Ostoja iz svega što je do sada radio izvukao najviše. Sukladno tome smatram da neće preplatiti ovu dionicu ako može proći jeftinije. Mislim da će iznaći načina da ponuda ide po prosjeku cijena zadnja 3 mjeseca, ako je tome tako tada snho stječe znatnu imovinu po jako povoljnim cijenama i samim time bolje prolazi nego da mora dati 5800 kn i snho u konačnici vrijedi više (pojednostavljeno). Da i podebljao sam snho jer mislim da će rasti više nego lrh (upravo sada vidio da mi je upalo cca xxx snho-a)
2. budući je bid jako tanak na lrh (uostalom i na snho) morao sam skratiti jer u slučaju naglog izlaska morao bi jako rušiti cijenu, a opet imam osjećaj da će mi taj novac vrlo brzo trebati za jednu drugu dionicu koju popularno nazivam "mirovina" [lol] jer očekujem brzi rasplet oko nje, a za nju smatram da će rasti više i od lrh i snho zajedno.
Naravno da mi je žao što nisam uspio barem dio prodati po 2200 i ako bude dalje raslo neće mi biti baš svejedno, ali zato je tu snho koji će odraditi "taj dio ove priče".
U svakom slučaju nije se radilo o nikakvoj panici već sam morao odvagnuti što mi je u ovom trenutku isplativije-i eto "kocka je pala" na prodati lrh [lol] Eto tako sam odprilike rezonirao i ako sam pogriješio stojički ću podnijeti sve posljedice koje ta moja odluka nosi. U ovoj turi sam uzeo OK plus na njoj i ponavljam sretno svima koji su ostali u lrh.

@buksa

Kolega hvala lijepo na ocjeni i ne da me tješi već me iznimno raduje jer uvijek je lijepo dobiti dobru ocjenu tako da možda i ona moja žuta zvjezdica uskoro postane zelena.
P.S.:Inače tek sada pišem jer sam čitav dan proveo po Zagorju (Krapina, Bežanec, Grešne gorice-jako zgodan naziv) u ugodnom društvu popraćeno finom hranom i pićem. I mogu vam reći da mi je baš godilo malo odmora od svega pa i burze.(doduše imao sam jedan post ali to je bilo tipkano s telefona-ipak stare navike teško umiru)
Sportski pozdrav koelge, a ja se odoh malo podružiti s prijateljima uz čašicu razgovora [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!

Vidim da će biti neka prilika za ponovni ulaz ovdje. Odradila me automatika malo prerano ali bolje i to nego prekasno.

who dares, wins


"Budući da su sudski sporovi između SN Holdinga i Hrvatskog fonda za privatizaciju još u tijeku, ne može se prejudicirati niti njihov završetak niti ishod, niti opcije koje će se razmatrati radi konačnog rješavanja pitanja vezanih za dionice Liburnia Riviera Hotela d.d. Opatija", kaže se u priopćenju HFP-a.

Koje gluposti, očaj živi…kakve veze imaju sudski sporovi i eventualna nagodba sa SNHO ? Prejudicirati ? Pa ako se dogovore, SNHO miče tužbe i sve 5. S čime to oni prejudiciraju izhod sudskih sporova molim vas lijepo ? Luda kuća, a mi se igramo investitora.


Odgovor HFP-a je vrlo jasan,konkretan i određen.
On glasi da nikakve nagodbe nema i da je ne namjeravaju sklopiti.
Postupat će se sukladno pravomoćnim sudskim odlukama kada budu donešene.
Dakle pravosudna "trakavica" može trajati godinama,a ishod je krajnje neizvjestan.
Ovaj svojevrsni demanti spekulativnih nagađanja niza medija je za mene očekivan.
U ovo vrijeme "otvaranja afera" i uhićenja niza visokih državnih dužnosnika,sklapati nagodbu
sa jednim od ključnih sudionika "kuponske privatizacije" kojom će mu se prepustiti LRH bilo
bi iznimno štetan potez za vladajuće i to godinu dana prije parlamentarnih izbora jednostavno
ne može biti realna opcija.
Pozdrav

A što je HFP trebao reći, pa jasno da oni nisu ovlašteni sklopiti sporazum bez političke odluke. Samo su se ponukani medijskim istupima očitovali da sporazum još nije sklopljen, što i nije. JOŠ. Ne shvaćam kako se može biti slijep pored zdravih očiju, ajmo ovako:

Prvo Globus objavi da se bliži postizanje sporazuma – njima baš i nije 100% za vjerovati, ali počela se golicati mašta.

Nedugo nakon toga to napravi i Nacional – ni njima samima često nije previše za vjerovati, ali malo je čudno da u tako kratkom razdoblju to naprave dvije konkurentske tiskovine. E sada je već moguće da se nešto kuha…

Danas se sve navedeno ponovi na DRŽAVNOJ televiziji. E sad čovjek već mora biti pomalo ograničen da ne shvati da se nešto kuha, ovakve su slučajnosti nemoguće.

Dajte shvatite ljudi, država ovo MORA riješiti, svaki dan teku bolesne kamate, a pravo je na strani SNHO, pa makar i u Strasbourgu. Pa samo luđak bi to vukao do tamo ako zna da u konačnici gubi, zašto sada ne iskoristiti iskazanu dobru volju Ostoje. A tri manje ili više neovisna medijska izvora su u zadnjih dva tjedna navela da je spor pred rješenjem.

A vi svi sada razmislite isplati li vam se idućih dana ovo šortati u nadi da ćete kasnije kupiti par posto jeftinije i stići uhvatiti vlakić. Nećete, jer ćete si svaki dan govoriti da nećete još kupovati, da stignete uhvatiti vlakić i da ste dovoljno brzi…a onda će samo odjedanput na sređišnjem dnevniku objaviti informaciju da je dogovor postignut. I opet ćete škrgutati zubima i proklinjati sami sebe što niste bili strpljiviji.

Najbolji investitor na forumu je plavi!

Zašto nisu napisali "ne pregovaramo", "ne radimo na nagodbi", "ne namjeravamo sklapati nikakve nagodbe" ?

Sve što je napisano je dvoznačno.

"Hrvatski fond za privatizaciju (HFP) priopćio je danas da nije sklopio nagodbu sa SN Holdingom"

što ne znači da se na nagodbi ne radi i da ju neće za par dana, tjedana, mjeseci i sklopiti.

"Nadalje, navode da Upravni odbor HFP, kao nadležno tijelo HFP, nije raspravljao ni odlučivao o toj mogućnosti."

što opet ne znači da ako SNHO pristane na povoljne uvjete za HFP isti neće o tome raspravljati ni odlučivati.

Umjesto te ćitabe mogli su sve reći u jednoj rečenici tipa nagodbe neće biti, čekamo odluku TS. Točka.

I još u prilogu jedan prijašnji članak
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/vedran-duvnjak-sn-holding-u-dobroj-poziciji-da-preuzme-lrh,72039.html

Only God, Muammar and Libya!

Fino sam se odmorio i neke ideje mi sinule pa da podijelim. Mislim da i vrapci žutokljunci presumiraju da je sve već dogovoreno. Ono što meni golica maštu je 25% dionica grada i kamate te troškovi do sada. Kako će to prelomiti. Dobro, neka svaka strana snosi svoje troškove, ali što je s vrijednosti paketa od 25% i kamatama do sada?! Ja se toga ne bih odrekao samo tako-ne znam kako vi ostali kolege razmišljate. Ako već moram dati gradu 25% i nedo Bog objaviti ponudu umjesto grada, tada bi sigurno rekao hfp-u da u nagodbu ubace na ime toga dijela i barem dijela kamata još nešto iz svog portfelja, čisto onako kao znak dobre volje [proud]

Mean people suck and nice people swallow!

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/turizam/opatiji-nagodbom-25%25-dionica-liburnia-riviera-hotela%3f,73747.html

who dares, wins


Odgovor HFP-a je vrlo jasan,konkretan i određen.
On glasi da nikakve nagodbe nema i da je ne namjeravaju sklopiti.
Postupat će se sukladno pravomoćnim sudskim odlukama kada budu donešene.
Dakle pravosudna "trakavica" može trajati godinama,a ishod je krajnje neizvjestan.
Ovaj svojevrsni demanti spekulativnih nagađanja niza medija je za mene očekivan.
U ovo vrijeme "otvaranja afera" i uhićenja niza visokih državnih dužnosnika,sklapati nagodbu
sa jednim od ključnih sudionika "kuponske privatizacije" kojom će mu se prepustiti LRH bilo
bi iznimno štetan potez za vladajuće i to godinu dana prije parlamentarnih izbora jednostavno
ne može biti realna opcija.
Pozdrav
[/quote]

Bez uvrede, ali čini mi se da dosta zlonamjerno pišeš.
Čitam tvoje postove i na drugim tickerima, tipa VLDS, gdje javno priznaješ da nemaš dionice od 2008, ali svejedno gorljivo zagovaraš neke "nevesele" teorije. Na trzištu gdje ne postoji shortanje to nije nikome od koristi.
Što se tiče ovog topica, ti izričeš tvrdnju da HFP u svojoj jučerašnjoj izjavi kaže da ne namjeravaju sklopiti nagodbu. Zašto onda HRT i danas Seebiz prenose vijest da će u Saboru raspravljati citiram "o svemu tome". Zašto bi u državnom Saboru netko raspravljao o nečemu što se definitivno neće dogoditi, jer je po tebi jedna strana odlučila tako. To baš i nema smisla, zar ne? Ili pak misliš da su svi medijski napisi u zadnjih cca 6 tjedana čiste izmišljotine? Tko bi uopće imao koristi od toga?




Evo ja danas završio s prodajom i prodao 16 kom ostatka što sam imao. Ostalima koji su unutra sretno [thumbsup]

e moj pero, pročitaj moj post od jučer. upravo si popušio 25% u jednom danu, a uskoro i još više. ovdje uvijek treba biti hladne glave, čitati između redaka i ne paničariti. tada slijedi ogromna zarada. sporazum tek što nije sklopljen jer ovo je skoro pa gotova stvar koja obećava na sadašnju cijenu preko 100% prinosa. tko tomu može išta prigovoriti? čuvajte dionice LRH, uskoro će vrijediti puno više, a nakon preuzimanja još barem duplo više od tadašnje cijene. i da, dajte mi jedinicu.
[/quote]

I upravo objavljena vijest:

Vaš link
HFP nije sklopio nagodbu sa SN Holdingom vezano uz dionice LRH

Delboy sjedi, 1. Nikad ne donosi zaključke dok nije službeno potvrđeno.

Ova se dionica trebala kupovat na tehničkom proboju po 1600-1700, a prodavat po 2100-2200. Sve ostalo je glupost. PeroS je dobro postupio što je prodao, kapa do poda.
[/quote]

Pa Vlada treba dati suglasnost,ne HFP..spor se vodi protiv RH a ne HFP…kakva opet naručena vijest…SRAMOTA od države koja dozvoljava ovakve svakodnevne manipulacije u medijima…HFP će postupiti u skladu što mu Vlada naredi,to je jasno i malom djetetu…samo naivcima i budalama nije,i naravno onima koji žele jeftinije kupiti..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

@bisakovi
nije točno da je hfp rekao-citiram vas:"da ne namjeravaju sklopiti nagodbu". Rekli su da ju nisu sklopili. Neuko oko bi reklo da namjerno izvrćete činjenice i da iznosite neistine. Ali ja sam uvjeren da se u ovonm slučaju radi o bezezlenoj pogrešci uslijed žara pisanja [smiley] Sportski pozdrav kolega i nemojte se brinuti kupiti ćete idući tjedan, vjerovatno nešto skuplje al’ što je tu je [thumbsup]

Mean people suck and nice people swallow!



@bisakovi

nije točno da je hfp rekao-citiram vas:"da ne namjeravaju sklopiti nagodbu". Rekli su da ju nisu sklopili. Neuko oko bi reklo da namjerno izvrćete činjenice i da iznosite neistine. Ali ja sam uvjeren da se u ovonm slučaju radi o bezezlenoj pogrešci uslijed žara pisanja [smiley] Sportski pozdrav kolega i nemojte se brinuti kupiti ćete idući tjedan, vjerovatno nešto skuplje al’ što je tu je [thumbsup]

Dragi kolega,bez ikakve,a posebice zle namjere iznio sam svoju percepciju vezano za objavljenu,dakle
službenu izjavu HFP-a vezano za nagodbu,a koja se odnosi na namjeru sklapanja nagodbe.
Dakle, u istoj nije spomenuto niti da se vode ikakvi pregovori u smislu sudske ili vansudske nagodbe,
niti da postoji nacrt ili prijedlog nagodbe niti da postoji politička volja da se na taj način rješi spor.
Spominje se da je u tijeku sudski spor na kojem po meni Država ima određenih izgleda u povoljan ishod.
Što se tiče LRH ne namjeravam je kupovati na razini iznad 1500-1600 kuna.
Nemam dionice LRH, prodao sam ih prošli mjesec po prosječnoj cijeni 1975 kuna(prosjek kupnje
1541 kunu).Mogao sam i skuplje,ali ja sam zadovoljan ostvarenom zaradom.
Osim toga nakon ovog očitovanja HFP-a,mislim da će cijena dionice osjetno pasti.
To je moje mišljenje, a tržište je najbolji sudac.
Ako netko vjeruje i misli drugačije, postupit će sukladno svojim uvjerenjima.
Pozdrav

New Report

Close