LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


….Pa to je neki špekulant, koji bi htio na brzinu zaraditi na račun malog hrvatskog čovjeka…

Ovo se slažem u potpunosti ali ipak mislim da će se ukupna vrijednost kako sporazuma pa tako i LRH morati iskazati, a ona teško može ispod nominale (tvrtka posluje s dobiti, vrhunska lokacija, malo zadužena…) Naravno da Vlada može puno toga ali nije realno očekivati da bi Vlada ulazila u neki deal s SNHO samo zato da bi on morao dati manju ponudu malim dioničarima!!! Politički je to neodrživo, preriskantno za Vladu, a bome i za SNHO jer se izlažu riziku oporbene, medijske i svake druge hajke koja im može srušiti taj dogovor. To im se već jednom dogodilo, zar ne? Btw. danas je Jutarnji objavio da postoji interes za Kuparima i navode cijenu od 200 mill eura. Kad bi se Vlada nagodila s SNHO na način da cijena u ponudi bude 1500 kn to bi značilo da cijela LRH vrijedi cca 60 milijuna eura!!!



….Pa to je neki špekulant, koji bi htio na brzinu zaraditi na račun malog hrvatskog čovjeka…

Ovo se slažem u potpunosti ali ipak mislim da će se ukupna vrijednost kako sporazuma pa tako i LRH morati iskazati, a ona teško može ispod nominale (tvrtka posluje s dobiti, vrhunska lokacija, malo zadužena…) Naravno da Vlada može puno toga ali nije realno očekivati da bi Vlada ulazila u neki deal s SNHO samo zato da bi on morao dati manju ponudu malim dioničarima!!! Politički je to neodrživo, preriskantno za Vladu, a bome i za SNHO jer se izlažu riziku oporbene, medijske i svake druge hajke koja im može srušiti taj dogovor. To im se već jednom dogodilo, zar ne? Btw. danas je Jutarnji objavio da postoji interes za Kuparima i navode cijenu od 200 mill eura. Kad bi se Vlada nagodila s SNHO na način da cijena u ponudi bude 1500 kn to bi značilo da cijela LRH vrijedi cca 60 milijuna eura!!!
[/quote]

to je tako 200 mil E za lokaciju i sve srušeno

60 mil E za 15 hotela koji rade od kojih je 4 sa 4* i jedan sa 5+
a lokacija valjda ništa ne vrijedi [rolleyes]

To bi baš bilo lijepo za vidjet. Marich nudio više od 200 milijuna eura za LRH, Ostoja tražio 80 milijuna eura obeštećenja za samo 25% dionica koje su otišle Opatiji, a sad cijela LRH 60 milijuna.

Only God, Muammar and Libya!



….Pa to je neki špekulant, koji bi htio na brzinu zaraditi na račun malog hrvatskog čovjeka…

Ovo se slažem u potpunosti ali ipak mislim da će se ukupna vrijednost kako sporazuma pa tako i LRH morati iskazati, a ona teško može ispod nominale (tvrtka posluje s dobiti, vrhunska lokacija, malo zadužena…) [/quote]

Dragi moji, dao Bog da griješim, ali pogledajte istini u oči i recite, kakve veze ima to (boldano) u ovakvim poslovima, dogovaranjima u kojima se tuđim qrcem po koprivama mlati i sasvim je izvjesno, da u tome postoji i velik mogućnost da je konačni rasplet ovisan ponajviše od toga koliko će kome pasti u džep.

U državnom interesu je, a i u interesu malih dioničara, da se ovakve stvari prodaju javno i transparentno. Sve ostalo je …


U državnom interesu je, a i u interesu malih dioničara, da se ovakve stvari prodaju javno i transparentno.

Obliti privatorum publica curate ("Zaboravite privatne i brinite se za javne stvari").
Nažalost, u Hrvatskoj vrijedi isključivo (i doslovno) "obrnuta" varijanta.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw


To bi baš bilo lijepo za vidjet. Marich nudio više od 200 milijuna eura za LRH, Ostoja tražio 80 milijuna eura obeštećenja za samo 25% dionica koje su otišle Opatiji, a sad cijela LRH 60 milijuna.

Prijatelju,

pa na takvim se poslovima u ovoj državi može "uštinuti" koji milijunčić …

Pa kako bi se netko u ovoj državi obogatio, vozao jahte, automobile i sve ostalo …
nije valjda da su to stekli poštenim radom ???

Pa pogledaj samo primjer Ostoje …. kad bi radom stekao sve to što ima, a koliko je takvih

ovo mu je samo diplomski rad.

Živjela Hrvatska, zna se … [bye]

evo stotka na kupnji bog ga blagoslovio



…naravno ako dodamo kamate to bi onda možda(!!!) iznosilo dug oko 1,2 milijarde kuna ili oko 5.800 kuna na dionicu lrh…

A možda isplate i dividendu od 12000 kn.
Kao Transadrija.
[/quote]

…a možda nitko od nas nije tako lijep, pametan i duhovit kao što volimo umišljati o samim sebi, posebno kad smo još malo zeleni…

i za grebzu:
u životu, svemiru i burzi sve je moguće. sam se držim načela: "show me the money", dakle stavljam novac na ono za što mislim, da je više moguće (puno puta me čak dobro plaćaju,da kažem ono što mislim, tako, da je ovaj istup na forumu neke vrste "pro bono":))).
danas je cijena dionica 1.800 i sitniš, pogledajmo na kraju priče koja mogućnost je bila "mogućnija" i isplativija…



…naravno ako dodamo kamate to bi onda možda(!!!) iznosilo dug oko 1,2 milijarde kuna ili oko 5.800 kuna na dionicu lrh…

A možda isplate i dividendu od 12000 kn.
Kao Transadrija.
[/quote]

[lol] [thumbsup]

sve što pišem moje je mišljenje, i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!


…naravno ako dodamo kamate to bi onda možda(!!!) iznosilo dug oko 1,2 milijarde kuna ili oko 5.800 kuna na dionicu lrh…

Dug je iznosio 1,3 milijarde i sad dodajte par godina kta na to još. To je navodno bilo ovako. Spojena su 2 spora u jedan i tako je umjesto 500 milijuna došlo do 1,3 milijarde zbog toga da se SNHO-u lakše omogući upravljanje sa 60% LRH. A kako će se oni sad dogovorit i ko će od čega odustat i na šta pristat to samo oni znaju.

Only God, Muammar and Libya!

delboy vrati se [pray] došli su neki novi klinci
molim te ak ti odeš i ja ne bum pisal

ma vidi ih kako su se uzjogunili ovi naši drukeri. malo im dionica prolazi po njihovim nalozima, štoviše prenisko su se postavili i očekivali su da će se ponoviti situacija otprije par mjeseci, ali avaj – ništa od toga. ovo je bila tehnička korekcija i na sve ove loše vijesti LRH je jako dobro odreagirala. Dakle, u čvrstim je rukama glavnina dionica i nitko sa većom količinom neće je davati prije objave sporazuma. Dečki i cure, tko je jamio – jamio je. Nikakvi vaši plaćeni članci i slično vam ne pomažu. Kupovali su slovenski fondovi a oni nema šanse da vam daju ispod 4000 kuna, kupovao je možda i ostoja da smanji masu dionica za otkup. Samo vi i dalje čekajte i nadajte se. Pa nije vam ovo ad-plastik i slične dionice gdje putem foruma možete strašiti. ovdje čak i ima investitora unutra. Ja bih se lupao po glavi da sad prodam ispod 1900 a da cijena za tjedan-dva skoči na 3000 kuna…to je gore nego prodati s gubitkom…dakle, vaša podla akcija nije uspjela. i pozdravite svoje novinarčiće.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close