LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zeko_ma, 18.03.2010. u 10:09

Ako grad Opatija izbjegne obvezu javne ponude po 6.000,00 Kn, na što ukazuje SDP-ov "Prijedlog zakona o dopuni zakona o preuzimanju dioničkih društava", koga da tužim ?
Možda Boga, što mi je dao da živim u ovom kukuruzu od države, gdje ujutro vrijede jedni, a popodne drugi zakoni !?

Pa čak i ako se zakon izmjeni to ne bi trebalo utjecati na dosadašnje obveze, jer sumnjam da zakon može biti retroaktivan. Obaveza postoji, po današnjim zakonima i legalno gledano to se ne bi smjelo moći promjeniti nekim budućom izmjenom, ta izmjena bi trebala djelovati s danom kad bude donešena. (naravno u Hrvatsko je sve moguće, čak i ono što nema veze s zdravom pameću 😉 )

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

@zeko_ma

Saladin, 18.03.2010. u 10:12
sumnjam da zakon može biti retroaktivan

u našoj državi je sve moguće!

Cookie Monster



@zeko_ma

gazda joza, 18.03.2010. u 10:18
sumnjam da zakon može biti retroaktivan

u našoj državi je sve moguće!
[/quote]

e da ovo pročita naša premijerka, il ministar pavosuđa

da steknu malo pravu sliku o tome koliko ima vjere u narodu

da je politika "služenje" narodu a ne"k _ _ _ _ a" [rolleyes]

Hitna procedura miriši na to da su se HDZ i SDP dogovorili, a vidimo da se oko ničega ne mogu dogovoriti ali eto oko LRH izgleda jesu. Pitanje je što taj dogovor sadrži, a nije objavljeno. Što će HDZ dobiti zauzvrat ukoliko podrži ovaj prijedlog izmjena zakona. Ja mislim da je dogovor HDZ-SDP jednostavan: mi vama podršku za izmjenu zakona, vi nama za sporazum HFP-SNHO. I svi sretni osim malih dioničara za koje se priprema nova javna ponuda, naravno puno manja nego ona koju je Opatija trebala dati. Ali ipak i puno viša od trenutnog stanja na burzi i tu je kvaka. Obzirom da je 2005. sporazumna cijena bila oko 3200 mislim da SDP ne bi pristao na nikakav dogovor kojim bi se izigrali mali dioničari jer za to jednostavno nemaju interesa. Ovi iz HDZa bi možda i išli na ruku Ostoji, ali imaju oporbu za vratom tako da sam uvjeren da ponuda neće ispod nominale. Obzirom na stanje K/P očito sam u manjini. Ekipa koja je zaglavila u LRH, a kojoj i sam pripadam, vjerovatno će prodati za 3200 jer sudski spor u Hrvata traje do groba. Hoće li ponuda biti 3000 ili 3100, 3200 je nebitno jer je to u odnosu na današnju cijenu velika premija. Kad ne bi bilo ovako, kad bi sporazum uključivao prijevaru malih dioničara te im se ponudi smiješnih 1500 ili 2000 kn za dionicu, ja prvi bi zaboravio na dionice koje imam i tužio bi do Salzburga kako reče onaj cigo jučer na HTVu.

ako malo realno analitički razmislimo bez euforije, panike i mudrih upozorenja investitora sa dvije ili tri dionice u životu, to izgleda tako:

1. ako je bio prije za snho i državu dug države prema snho vrijedi 85 procenata lrh po 3.200, i ako je sada isti dug (bez kamata) vrijedan 59 posto lrh, onda to iznosi oko 4.600 kuna na dionicu.
2. ako se dionice dobije za dug, onda je tromjesečni tečaj dionice potpuno irelevantan za ponudu za preuzimanje.
3. zakon može, da bude dopunjen samo ako su se hdz in sdp dogovorili.
to su fakti.
a sada teorije: ako se izmjena zakona prihvati, to po mome znači, da dogovor oko lrh postoji, vjerojatno po cijeni oko 4.600 kuna. – tako, da su svi relativno zadovoljni…ipak sam mislim, da je tako retroaktivno mijenjanje zakona veoma slabo, ne zbog cijene – koja će biti po moje sasvim dobra u ovoj situaciji (ima mnogo drugih dobrih prilika za investiranje na našim prostorima), nego zato jer je to strašno slabo za pravnu državo, tuđe investicije i opći pravni sistem… i kod nas smo se prije tako malo šalili sa zakonima i tuđim investitorima, pa pogledajte kako nam dobro burzno i što se tiče stranih ulagača ide..:))

inače što se tiče drukanja, zadnji put sam tako dobro druko, da sam nadruko samog sebe i svoje kolege, i nije baš, da nešto lrh već nemamo…:)

…naravno ako dodamo kamate to bi onda možda(!!!) iznosilo dug oko 1,2 milijarde kuna ili oko 5.800 kuna na dionicu lrh…



@zeko_ma

verdi, 18.03.2010. u 11:27
sumnjam da zakon može biti retroaktivan

u našoj državi je sve moguće!
[/quote]
Retroaktivnost je moguća i o tome u opće nemoj te dvojiti. Ako Sabor to izglasa to je to. Npr. zastara za pretvorbeni kriminal je bila 10 godina i sad su ju produžili do pitaj Boga kad. 2035 će možda nekoga posthumno i osuditi.

who dares, wins


…naravno ako dodamo kamate to bi onda možda(!!!) iznosilo dug oko 1,2 milijarde kuna ili oko 5.800 kuna na dionicu lrh…

Mogućnost je recimo, da umjesto da bildaju dug sa nekim kamatama, da su se dogovorili da SNHO odustaje od kamata, čak i od dijela duga ( o tome smo već govorili ) , pa se vrijednost te transakcije a time i pojedine dionice bitno smanjuje.

A drugo, šte se neki pozivaju na obavezu države do malih dioničara mislim, da je mali dioničar na ovim prostorima najslabije zaštićena životinja, netko kojeg politika i političari uvažavaju samo u negativnom smislu i prije će radit na tome da ga se zahebe, nego obrnuto. Mali dioničar ? Pa to je neki špekulant, koji bi htio na brzinu zaraditi na račun malog hrvatskog čovjeka…


…naravno ako dodamo kamate to bi onda možda(!!!) iznosilo dug oko 1,2 milijarde kuna ili oko 5.800 kuna na dionicu lrh…

A možda isplate i dividendu od 12000 kn.
Kao Transadrija.


Pa čak i ako se zakon izmjeni to ne bi trebalo utjecati na dosadašnje obveze, jer sumnjam da zakon može biti retroaktivan. Obaveza postoji, po današnjim zakonima i legalno gledano to se ne bi smjelo moći promjeniti nekim budućom izmjenom, ta izmjena bi trebala djelovati s danom kad bude donešena. (naravno u Hrvatsko je sve moguće, čak i ono što nema veze s zdravom pameću 😉 )

"HITNA PROCEDURA – SDP u Saboru spašava Opatiju od obveze da preuzme Liburniju – Hrvatski sabor prihvatio je u srijedu da se u hitnu proceduru uvede SDP-ov prijedlog izmjene Zakona o preuzimanju dioničkih društava kojima se traži da i za jedinice lokalne samouprave vrijede odredbe o iznimkama od obveznog objavljivanja ponuda za preuzimanje.
Konačan prijedlog izmjene zakona glasi: „Jedinica lokalne samouprave ili područne samouprave kada samostalno ili djelujući zajednički stječe dionice ciljnog društva od strane Republike Hrvatske, Hrvatskog fonda za privatizaciju ili drugog tijela koje upravlja dionica u vlasništvu Republike Hrvatske nije obvezna objaviti ponudu za preuzimanje“.”

Izvor: http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/SDP-u-Saboru-spasava-Opatiju-od-obveze-da-preuzme-Liburniju?homesrclink=carousel

Čovjek ne mora biti osobito pametan da bi shvatio "kamo vjetar puše" glede objavljivanja javne ponude od strane grada Opatije.
I kad mi nakon svega netko kaže da svoja prava idem istjerivati na hrvatskim sudovima, ja mu odvratim tek ironičnim smiješkom i grčem u želucu.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

To je jedna od mjera za investiranja u hrvatsku:)

Cookie Monster

Pa zar je itko mislio da je HANFA neovisno i stručno donijela odluku o obvezi Opatije? Taj je pritisak napravljen kako bi ih se prisililo da lrh ide Ostoji. Sad je samo pitanje po kojoj cijeni će to preuzeti Ostoja jer će HANFA bilo koju cijenu koju vlada dogovori "stručno" elaborirati. Nadam se da će radi neprevelikog talasanja ponuditi neku pristojnu premiju na sadašnju cijenu, mada su sve opcije moguće jer mi živimo u Hrvatskoj.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close