LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ponekad stranke prihvate nagodbu i svi zadovoljni .

ajmee koliko teksta u jedan dan .
jbga , pozdrav svim dionicarima , ostaje samo strpljenje
ejj , dell booy
jao nam ako si ti dionicar , samo da ne zavrsimo kao ( jdkm , bzjk, eig anddd……………..)
ehhehhhhee
noccc

najvrednije stvari u životu su besplatne


Moja teorija je sljedeća:

Pitam zbog toga jer mi se čini da se, kao što rekoh, ide na varijantu poništavanja obveze objavljivanja javne ponude za grad Opatiju, a možda, što će pokazati vrijeme, i na moguću izmjenu zakona o preuzimanju kako bi Ostoja, ukoliko bude objavljivao svoju javnu ponudu za preuzimanje, prošao što jeftinije (što bi se dogodilo ako se postojeći ZPDD izmjeni na način da se umjesto prosječne cijene dionice u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje, što nalaže odredba ZPDD-a Čl. 16. st. 3., u obzir uzme npr. prosječna cijene dionice u zadnja tri mjeseca prije objavljivanje ponude za preuzimanje u sredstvima javnog informiranja, za koju svi znamo da bi bila puno, puno niža od 6.000,00 Kn – cirka 2.000,00 Kn po dionici).

Obzirom na velike potrebe državnog proračuna, ne bi me začudilo da Ostoja bude taj koji će u ovom konkretnom slučaju vladi RH krojiti uvjete, pogotovo stoga što ista očekuje da im dotični gospodin uplati 162 milijuna kuna u državni proračun na ime predujma poreza ("Iz dobro upućenih izvora doznajemo da je HFP dobio prijedlog nagodbe kojim SN holding pristaje da mu se vrati ne više 84, nego 59 posto dionica, koliko ih je još u portfelju HFP-a, jer je u međuvremenu vlada 25 posto dionica LRH prenijela na Grad Opatiju. Umjesto tih dionica HFP plaća SNH-u 162 milijuna kuna a oni taj novac uplaćuju u državni proračun na ime predujma poreza. Nakon toga obje strane prekidaju sve sporove i odriču se svih drugih međusobnih potraživanja." Izvor: http://www.jutarnji.hr/drzava-ostoji-vraca-liburniju–a-on-162-milijuna-kuna-u-proracun/583079/ ).

Dakle, država nema novca kako bi financirala javnu ponudu grada Opatije od 6.000,00 Kn po dionici, te bi popuštanjem Ostoji i izmjenama postojećeg ZPDD-a, tu obvezu elegantno izbjegla, dotičnom gospodinu omogućila za trećinu manju javnu ponudu, što bi g. Ostoja "nagradio" uplatom 162 mil. kn u državni proračun.

Draga Ema,

Niste li Vi prije godinu dvije Profu, Oberesta, mene i neke druge forumaše ismijavali kada smo rekli da dug države postoji i da će se priča završiti na sličan način kako ste gore upisali, odnosno da će SN Holdingu biti vraćen dug prijenosom dionica LRH. Da sad imam više vremena tražio bi te postove… Nevjerojatno je koliko toga se promijeni u tako kratkom vremenu, nije li? Treba biti pošten i reći da je istina da ste bili u pravu da će cijena SN Holdinaga pasti ispod 100 kuna, što se u to vrijeme činilo nevjerojatnim ali je financijska kriza uzela svoj danak. Želim Vam sreću s investiranjem…

Pozdrav, [wink]


Ema, jesi li razmislila o tužbi?

Ako grad Opatija izbjegne obvezu javne ponude po 6.000,00 Kn, na što ukazuje SDP-ov "Prijedlog zakona o dopuni zakona o preuzimanju dioničkih društava", koga da tužim ?
Možda Boga, što mi je dao da živim u ovom kukuruzu od države, gdje ujutro vrijede jedni, a popodne drugi zakoni !?

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw



Ema, jesi li razmislila o tužbi?

Ako grad Opatija izbjegne obvezu javne ponude po 6.000,00 Kn, na što ukazuje SDP-ov "Prijedlog zakona o dopuni zakona o preuzimanju dioničkih društava", koga da tužim ?
Možda Boga, što mi je dao da živim u ovom kukuruzu od države, gdje ujutro vrijede jedni, a popodne drugi zakoni !?
[/quote]

Britko, kratko i s porukom koja boli….
Samo oni koji mogu tu nešto mijenjati ne čitaju ovaj forum. Njih jedino brine ulica, štrajk, prosvjedi…NAŽALOST!



Moja teorija je sljedeća:

Pitam zbog toga jer mi se čini da se, kao što rekoh, ide na varijantu poništavanja obveze objavljivanja javne ponude za grad Opatiju, a možda, što će pokazati vrijeme, i na moguću izmjenu zakona o preuzimanju kako bi Ostoja, ukoliko bude objavljivao svoju javnu ponudu za preuzimanje, prošao što jeftinije (što bi se dogodilo ako se postojeći ZPDD izmjeni na način da se umjesto prosječne cijene dionice u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje, što nalaže odredba ZPDD-a Čl. 16. st. 3., u obzir uzme npr. prosječna cijene dionice u zadnja tri mjeseca prije objavljivanje ponude za preuzimanje u sredstvima javnog informiranja, za koju svi znamo da bi bila puno, puno niža od 6.000,00 Kn – cirka 2.000,00 Kn po dionici).

Obzirom na velike potrebe državnog proračuna, ne bi me začudilo da Ostoja bude taj koji će u ovom konkretnom slučaju vladi RH krojiti uvjete, pogotovo stoga što ista očekuje da im dotični gospodin uplati 162 milijuna kuna u državni proračun na ime predujma poreza ("Iz dobro upućenih izvora doznajemo da je HFP dobio prijedlog nagodbe kojim SN holding pristaje da mu se vrati ne više 84, nego 59 posto dionica, koliko ih je još u portfelju HFP-a, jer je u međuvremenu vlada 25 posto dionica LRH prenijela na Grad Opatiju. Umjesto tih dionica HFP plaća SNH-u 162 milijuna kuna a oni taj novac uplaćuju u državni proračun na ime predujma poreza. Nakon toga obje strane prekidaju sve sporove i odriču se svih drugih međusobnih potraživanja." Izvor: http://www.jutarnji.hr/drzava-ostoji-vraca-liburniju–a-on-162-milijuna-kuna-u-proracun/583079/ ).

Dakle, država nema novca kako bi financirala javnu ponudu grada Opatije od 6.000,00 Kn po dionici, te bi popuštanjem Ostoji i izmjenama postojećeg ZPDD-a, tu obvezu elegantno izbjegla, dotičnom gospodinu omogućila za trećinu manju javnu ponudu, što bi g. Ostoja "nagradio" uplatom 162 mil. kn u državni proračun.

Draga Ema,

Niste li Vi prije godinu dvije Profu, Oberesta, mene i neke druge forumaše ismijavali kada smo rekli da dug države postoji i da će se priča završiti na sličan način kako ste gore upisali, odnosno da će SN Holdingu biti vraćen dug prijenosom dionica LRH. Da sad imam više vremena tražio bi te postove… Nevjerojatno je koliko toga se promijeni u tako kratkom vremenu, nije li? Treba biti pošten i reći da je istina da ste bili u pravu da će cijena SN Holdinaga pasti ispod 100 kuna, što se u to vrijeme činilo nevjerojatnim ali je financijska kriza uzela svoj danak. Želim Vam sreću s investiranjem…

Pozdrav, [wink]

Poznata je teorija:
Što god da se dogodi, uvijek ima netko tko je baš to predvidio….

[/quote]
Hvala kolega, mišljenja sam da se, ako to i bude izglasano, ništa neće promijeniti (uglavnom nebitno). Čini mi se da ovdje sve ide svojim tokom i da će sve uskoro biti rješeno. Jedino preostaje sutra još dokupiti [thumbsup]
[/quote]
Pa Vi Pero zaista pišete kao da ste Ostojin pobočnik ili u najmanju ruku veliki druker!!!

Nisam Vam ja kolega nikakav druker već stvari sagledavam objektivno. Ako imate ispravne činjenice i na temelju njih donesete odluku ona će tada biti ispravna i isplativa, neovisno o tome što bilo tko pisao u novinama ili na forumu [wink] I samo da napomenem kako meni činjenice govore da će ovdje biti dobre zarade……. [cool]

Mean people suck and nice people swallow!

o ovom balkanskom sistemu se uopće ne treba trsiti govoriti
ovaj slučaj mogućih obrata i ponovnog pisanja zakona me uopce ne bi čudio
što se ovdje sve dešavalo u posljednjih 10,20,40,60 ili pak 100 godina bio bi samo nastavak tog cirkusa

sjetite se samo nacionalizacije nakon 2. svjetsko rata, konfiskacije, agrarne reforme pa onda ispravljanja postojeće nepravde kojekakvim sumnjivim zakonskim rjesenjima koji jedino prolaze na balkanu i sličnim kvazi državama
pa se onda sjetite otkupa nacionaliziranih stanova za kikiriki
pa se onda sjetite ovog zadnjeg rata i svih mogućih kriminalnih radnji i pljačke
pa se sjetite tzv pretvorbe iz društvenog u državno vlasništvo gdje je država popljačkala vlastiti narod i prelila sve u svoje šape
ja ne znam što vas ovdje više može čuditi

mene će samo čuditi kolko će ovaj zatucani priglupi narod gutati ta s…a

Postanite Eu-robovi

sve sami špekulanti :)? ima li dugoročnih investitora/dioničara .. ?

Cookie Monster


sve sami špekulanti :)? ima li dugoročnih investitora/dioničara .. ?

ima, ja i kolega Delboy

ja sam dugoročni nažalost
sreća da sam kupio 10 komada na 1100 njak kuna pa ću čekati
ako treba do svetog nikdarjeva

Postanite Eu-robovi

New Report

Close