LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Cestitam igracima na ovoj dionici. Po treci put ste uspjeli na istu foru okrenuti na dionici po 35-45% u par dana! E, pa slijedeci put cu i ja s vama! Al stvarno -svaka vam cast-tri puta na istu, istacku, u zarez istu foru. Fenomenalno.Pozdrav.Cekam vas, gdje ono? Oko 1500?

Ako si pametna koliko si lijepa čudim se da nisi već "uvatila" barem jedan vjetar…
🙂


Cestitam igracima na ovoj dionici. Po treci put ste uspjeli na istu foru okrenuti na dionici po 35-45% u par dana! E, pa slijedeci put cu i ja s vama! Al stvarno -svaka vam cast-tri puta na istu, istacku, u zarez istu foru. Fenomenalno.Pozdrav.Cekam vas, gdje ono? Oko 1500?

Ako je ovo bila igra "nekolicine sposobnih" onda moramo svi primjetiti da su jako moćni…
HANFA je počela pričati o tome i tražiti izjave, novine, Poslovni klub je javno o tome progovrio, televizija, radio i na koncu čak je došlo i do sabora…da ne spominjem tko sve ne iz ove business branše. A sve to na spin "nekolicine sposobnih"!

Brate pretjera ga koliko si lijepa!
[pray] 5800



Cestitam igracima na ovoj dionici. Po treci put ste uspjeli na istu foru okrenuti na dionici po 35-45% u par dana! E, pa slijedeci put cu i ja s vama! Al stvarno -svaka vam cast-tri puta na istu, istacku, u zarez istu foru. Fenomenalno.Pozdrav.Cekam vas, gdje ono? Oko 1500?

Ako si pametna koliko si lijepa čudim se da nisi već "uvatila" barem jedan vjetar…
🙂
[/quote]
A nisam vas na vrijeme skuzila kada ste poceli surf. Cekala, cekala, malo mi dosadilo… a sad opet koji mjesec nista….valjda mi nece opet dosaditi prije vremena….osim ako mi javis pvt da su na Kvarneru valovi [wink]

...nikad ne budi siguran što nisi spreman učiniti....

Moja teorija je sljedeća:

ako je SDP pokrenuo “Prijedlog zakona o dopuni zakona o preuzimanju dioničkih društava” koji će, ako se usvoji (izvjesno je da hoće, jer grad Opatija nema dovoljno novca za javnu ponudu po 6.000,00 Kn, kao ni proračun RH), najvjerojatnije osloboditi Opatiju obveze javne ponude, kakvi su izgledi da se ista stvar dogodi sa Zakonom o preuzimanju dioničkih društava (skraćeno: ZPDD), posebno u točki koja se odnosi na formiranje prosjeka cijene u javnoj ponudi ?

Pitam zbog toga jer mi se čini da se, kao što rekoh, ide na varijantu poništavanja obveze objavljivanja javne ponude za grad Opatiju, a možda, što će pokazati vrijeme, i na moguću izmjenu zakona o preuzimanju kako bi Ostoja, ukoliko bude objavljivao svoju javnu ponudu za preuzimanje, prošao što jeftinije (što bi se dogodilo ako se postojeći ZPDD izmjeni na način da se umjesto prosječne cijene dionice u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje, što nalaže odredba ZPDD-a Čl. 16. st. 3., u obzir uzme npr. prosječna cijene dionice u zadnja tri mjeseca prije objavljivanje ponude za preuzimanje u sredstvima javnog informiranja, za koju svi znamo da bi bila puno, puno niža od 6.000,00 Kn – cirka 2.000,00 Kn po dionici).

Obzirom na velike potrebe državnog proračuna, ne bi me začudilo da Ostoja bude taj koji će u ovom konkretnom slučaju vladi RH krojiti uvjete, pogotovo stoga što ista očekuje da im dotični gospodin uplati 162 milijuna kuna u državni proračun na ime predujma poreza (“Iz dobro upućenih izvora doznajemo da je HFP dobio prijedlog nagodbe kojim SN holding pristaje da mu se vrati ne više 84, nego 59 posto dionica, koliko ih je još u portfelju HFP-a, jer je u međuvremenu vlada 25 posto dionica LRH prenijela na Grad Opatiju. Umjesto tih dionica HFP plaća SNH-u 162 milijuna kuna a oni taj novac uplaćuju u državni proračun na ime predujma poreza. Nakon toga obje strane prekidaju sve sporove i odriču se svih drugih međusobnih potraživanja.” Izvor: http://www.jutarnji.hr/drzava-ostoji-vraca-liburniju–a-on-162-milijuna-kuna-u-proracun/583079/ ).

Dakle, država nema novca kako bi financirala javnu ponudu grada Opatije od 6.000,00 Kn po dionici, te bi popuštanjem Ostoji i izmjenama postojećeg ZPDD-a, tu obvezu elegantno izbjegla, dotičnom gospodinu omogućila za trećinu manju javnu ponudu, što bi g. Ostoja “nagradio” uplatom 162 mil. kn u državni proračun.

Treba li uopće isticati da bi u takvom raspletu priče interesi i prava malih dioničara LRH bili brutalno pogaženi, međutim ne vidim koja državna institucija uopće mari za iste – HANFA sigurno ne, jer bi u protivnom grad Opatija već objavio javnu ponudu po 6.000,00 Kn.

Dobrodošli su svi konstruktivni, u granicama pristojnosti, lucidni komentari.

ZAKON O PREUZIMANJU DIONIČKIH DRUŠTAVA (skraćeno: ZPDD)

CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE

Članak 16.

(1) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički obvezni su za sve dionice istog roda ponuditi jednaku cijenu, odnosno jednak broj zamjenskih dionica.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.
(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.
(4) Ako ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički nisu u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze stekli dionice s pravom glasa, cijena u ponudi ne smije biti niža od prosječne cijene ostvarene na burzama ili uređenim javnim tržištima.
(5) Ako ponuditelj i/ili osoba koja s njim djeluje zajednički, p

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw


Imam potrebu prokomentirati tekst objavljen u Poslovnom pod naslovom "SN Holding skočio 102%".
Novinar gospodin Bašić postavlja pitanje zašto regulator nije reagirao i tražio privremenu obustavu trgovanja dionicom snho-r-a, te kao dobar primjer navodi sljedeće:"Kada su mediji objavili informacije kojima IGH i Konstruktor gube “posao stoljeća” u Crnoj Gori, regulator je dionicama IGH i Tehnike odmah naredio privremeno obustavljanje trgovanja zbog pada cijene.". Propustio je navesti da je trgovina dopuštena unatoč "nikakvim" obrazloženjima uprava i IGH i Tehnike te da je upravo regulator mirno promatrao dvotjedno divljanje cijene gore-dolje. Isti taj regulator nije pronašao elemente kaznenog djele objave "neistinitih informacija" uslijed kojih je došlo do poremećaja na burzi, a činjenica je da su i IGH i Tehnika u svojim dostavljenim obavijestima o dostavljenju jamstava lagali. Jedino su zaključili da nije bilo insajderskog trgovanja, kao da je to jedino kazneno djelo??!! Smatram da niti SNHO nioti LRH nemaju obvezu bili što objaviti, pogotovo LRH jer uprava niti vodi kakav postupak niti ima utjecaja na bilo kakvu nagodbu, tako da je i nejasno zašto je uopće i bila u segmentu promatranja. Komentirani članak, nakon par čitanja, ostavio je na mene snažan dojam da se njime pokušava namjerno srušiti cijena obadvije dionice, pogotovo kada se autor toliko trudi gospodina Ostoju distancirati od cijelog zbivanja i prikazati ga kao da on uopće nema pojma da se vodi bilo kakav spor, sporazum pred potpisivanjm…… itd. U potpunosti se slažem sa svime što je kolega delboy do sada napisao, a pogotovo u djelu da je ovdje rasplet na dobrobit svih dioničara vrlo vrlo blizu. Oni koji to ne prepoznaju (ne znaju ili ne žele znati), hm… pa tko im kriv, nek prodaju. Kolege stojte mi dobro i sportski pozdrav [thumbsup]

ma taj članak je za prijaviti HANFI. Napisao je samo da je Ostoja njemu na upit odgovorio Sporaum nije postignut. i točka. A ostavio je potpunu nedoumicu između barem tri opcije:
1) Pregovara se, još ništa nije postignuto.
2) Nije se uopće pregovaralo,
3) Pregovaralo se i prekinuti su pregovori bez dogovora…

Nije se potrudio pitati HFP o pregovorima. Dok je Ostoja recimo odgovoran svojim dioničarima, HFP je državni organ i ima odgovornost za informiranje cjelokupne javnosti. Da ih je novinar pitao morao bi dobiti neki odgovor.


Moja teorija je sljedeća:

što bi se dogodilo ako se postojeći ZPDD izmjeni na način da se umjesto prosječne cijene dionice u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje, što nalaže odredba ZPDD-a Čl. 16. st. 3., u obzir uzme npr. prosječna cijene dionice u zadnja tri mjeseca prije objavljivanje ponude za preuzimanje u sredstvima javnog informiranja, za koju svi znamo da bi bila puno, puno niža od 6.000,00 Kn – cirka 2.000,00 Kn po dionici).


Trenutak nastanka obveze za preuzimanje je relevantan za određivanje cijene, a ne trenutak same objave. Smatram da je ovakva izmjena nemoguća jer se njome mijnjaju uvjeti za sve sudionike i za sva buduća preuzimanja, a ne samo za Ostoju, dok je prijedlog SDP-a iznimka jer je ograničen na jedinice lokalne samouprave.

Mean people suck and nice people swallow!

Ljudi moji biti će država sretna ako ih Ostoja na kraju ne da na sud u Štrazburu pa ćeš da vidiš belaja. Ako su juče Oršoši dobili presudu za nešto što baš i nisu u pravu. Bez ikakve rasne i ove one diskriminacije nisu u pravu da rak raka hebe. Moš si onda misliti šta bi bilo sa ovim gdje je već 2× čini mi se presuđeno u Ostojinu korist. Kamata ide a oni nek se nadhebavaju u Saboru dok ne dođe crni petak pa ovrha na proračun.

who dares, wins

@Verdi
dobro si sjećam tog vremena kada je počelo- uh,uh al sam tada zaronio na KORf- SNHO, sve u 16 – a sijećamo se i tog vremena nerazumnih izjava pojedinih osoba iz politike ,koji su u to vrijeme bili na vlasti.


Ljudi moji biti će država sretna ako ih Ostoja na kraju ne da na sud u Štrazburu pa ćeš da vidiš belaja. Ako su juče Oršoši dobili presudu za nešto što baš i nisu u pravu. Bez ikakve rasne i ove one diskriminacije nisu u pravu da rak raka hebe. Moš si onda misliti šta bi bilo sa ovim gdje je već 2× čini mi se presuđeno u Ostojinu korist. Kamata ide a oni nek se nadhebavaju u Saboru dok ne dođe crni petak pa ovrha na proračun.

Najsmiješnije je što je Ostoja već jednom dug skoro naplatio. Kad je dobio sud ovrhom je HFP u naplatio skoro cijeli dug SN holdinga, ali onda su išli odraditi LRH pa je vratio (cca 270 mil kuna + platio 160 mil akontacije poreza) a oni mu dali, pa uzeli dionice :))

Kume to su igrači pravi, posebno onaj grof i tko s njima tikve sadi moglo bi mu se to o glavu obiti. Meni se sad to neda računati ali mi se čini da je kamata veća od ovoga što su Opatiji dali. Kakav Linić kakvi bakrači i šta će gradu dionice !? Pa nije ovo socijalizam. Nisu ni drugi dobili i šta sad oni inat tjeraju. Kod mene su nedavno dobili kasarnu i poligon od Kraljevine Jugoslavije i moraju Morh-u za uzvrat izgraditi negdje skladišta za 15 Mkn. Pola kasarne zjapi prazno i tak bu ostalo narednih 20 godina. Samo troškovi nepotrebni i da se par lokalnih mamlaza može iživljavati nad tim. Napravili su šatro neko veleučilište. Kriteriji su takvi da kad to završiš još si blesaviji nego prije.

who dares, wins


Kume to su igrači pravi, posebno onaj grof i tko s njima tikve sadi moglo bi mu se to o glavu obiti. Meni se sad to neda računati ali mi se čini da je kamata veća od ovoga što su Opatiji dali. Kakav Linić kakvi bakrači i šta će gradu dionice !? Pa nije ovo socijalizam. Nisu ni drugi dobili i šta sad oni inat tjeraju. Kod mene su nedavno dobili kasarnu i poligon od Kraljevine Jugoslavije i moraju Morh-u za uzvrat izgraditi negdje skladišta za 15 Mkn. Pola kasarne zjapi prazno i tak bu ostalo narednih 20 godina. Samo troškovi nepotrebni i da se par lokalnih mamlaza može iživljavati nad tim. Napravili su šatro neko veleučilište. Kriteriji su takvi da kad to završiš još si blesaviji nego prije.

zaboravil si restoran-praktikum, zadnju nadu ulagača u lrh [lol]

Ema, jesi li razmislila o tužbi?

New Report

Close