LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vode se sporovi dioničara na trgovačkom sudu u Rijeci za sklapanje ugovora o preuzimanju dionica .
Koliko je meni poznato bilo je jedno ročište 19.01.2010 i postoji mogućnost stavljanja spora u status
mirovanja dok se ne rješi spor Opatije i dr. protiv rješenja Hanfa-e pred Upravnim sudom.
Ne znam po kom osnovu se spominje Ustavni sud???
Svim stranama je stalo da se spor što prije rješi(gradovima ide zatezna kamata na svako pojedino
utuženje dioničara).

Kakvih sve likova ovdje nema, godinama komentiraju dionicu, što valjda podrazumijeva da istu i imaju u portfelju, a ne znaju ništa o njoj!?!….Ma kakav ustavni sud, radi se o sporu između SNHO i HFP na Trgovačkom sudu u Rijeci. To je ključni spor koji blokira daljnu privatizaciju jer neće nitko kupiti tvrtku za koju netko treći (u ovom slučaju SNHO) tvrdi da je njegovo vlasništvo. Zbog toga je vijest da se vode pregovori o sporazumnom rješenju spora dobra. Nadajmo se da će se dogovoriti. Što se tiče tužbe malih dioničara to je nešto sasvim drugo, tu mozete tuziti grad Opatiju i traziti otkup svojih dionica sukladno odluci HANFE, ali to nije povezano s ovim sporom kojim strane dokazuju svoje vlasnistvo nad tvrtkom.

Kolega cadilac je u pravu za spor SNHO-HFP jer je to spor koji blokira privatizaciju državnog djela LRH.
Uvjeren sam da će se obje strane dogovoriti.Za male dioničare je bitno da ostvare zakonom propisano pravo
otkupa dionica sukladno rješenju Hanfe.Ako bi dionice dobio SNHO ili bi bila raspisana privatizacija
državnog portfelja LRH,sve bi bilo puno brže.

kolika bi cijena bila da sn dobije spor ili u slučaju da izgubi spor
a da bude donesena presuda u korist hfp
tko je bolji sn ili hfp

Ako SNHO izgubi spor HFP će vjerovatno raspisati natječaj za prodaju LRH.Najbolji ponuđač bi trebao
kupiti ponuđeni paket.
Ako SNHO dobije spor sukladno presudi morat će dati ponudu za preuzimanje po Zakonu o
preuzimanju d.d.

najtužnije je što ovdje mnogi ne znaju ulogu ustavnog suda, a kamoli upravnog ili trgovačkog. zar je tako teško naučiti podjelu sudova u RH. tada biste shvatili da ustavni sud u stvari nije sud u smislu pravosudnog tijela.

...povijest se ponavlja...

Kada možemo očekivati da se cijelo ovo "pravno klupko" raspetlja? Dali je realan rok do kraja ove godine? Imam i SNHO i LRH međutim već dugo nema nikakvih vijesti o ovom sporu koji se u medijima spominje izuzetno rijetko…


Kada možemo očekivati da se cijelo ovo "pravno klupko" raspetlja? Dali je realan rok do kraja ove godine? Imam i SNHO i LRH međutim već dugo nema nikakvih vijesti o ovom sporu koji se u medijima spominje izuzetno rijetko…

po nekim pričama da,ali kod nas je sve moguće pa tako i dodatno otezanje postupka…

Doista mi je nejasno kao malom dioničaru LRH zašto se stalno priziva žurno okončanje spora SNHO-HFP
pred Trgovačkim sudom .Za postojeće dioničare je nemjerljivo bitnije da po rješenju Hanfe postoji
obveza preuzimanja dionica po gotovo četverostrukoj cjeni(nešto manje od 6000 kuna) od strane
Opatije i dr.Pitanje je kako i po kojoj cjeni bi nešto bilo u budućnosti!!!
Vrlo je bitno da su neki dioničari već pokrenuli postupke na Trgovačkom sudu u Rijeci.
Za dioničare SNHO-a je spor SNHO-HFP bitan.


Doista mi je nejasno kao malom dioničaru LRH zašto se stalno priziva žurno okončanje spora SNHO-HFP
pred Trgovačkim sudom .Za postojeće dioničare je nemjerljivo bitnije da po rješenju Hanfe postoji
obveza preuzimanja dionica po gotovo četverostrukoj cjeni(nešto manje od 6000 kuna) od strane
Opatije i dr.Pitanje je kako i po kojoj cjeni bi nešto bilo u budućnosti!!!
Vrlo je bitno da su neki dioničari već pokrenuli postupke na Trgovačkom sudu u Rijeci.
Za dioničare SNHO-a je spor SNHO-HFP bitan.

neki su već pokrenuli, a ja i još neki čekamo da vidimo što će biti na burzi. ako uskoro cijena ne probije 3000 kuna, i nas nekoliko podižemo tužbu protiv grada i okolnih općina, ali i protiv nove liburnije d.o.o., jer sve i da grad uspije dokazati izravno stjecanje, nova liburnija d.o.o. i dalje ostaje obveznik po hanfinom rješenju a onda ćemo se namiriti iz imovine nove liburnije koja ima 25% dionica LRH. uglavnom, mislim da je pametno malo pričekati.

...povijest se ponavlja...

Dok je u drzavi sve cvalo i dok se dijelio kolac od HACa, Arena i ostalih čuda, državu nije pretjerano zanimala LRH. Danas kad je svaka kuna bitna jedini izlaz za krpanje proračuna i vraćanje dugova je užurbana privatizacija. Iskreno se nadam da će se država i SNHO dogovoriti u ovome sporu jer će u protivnom svi biti na gubitku. U suboru u večenjem izvršna podpresjednica Agrokora najavljuje ulazak Agrokora u turistički business, jer je tako najlakše plasirati proizvode koje koncern nudi!!!Biti će ovdje privatizacija još ove godine, a interesanata neće faliti [wink]

samo jedan je darko izgleda da sn dobija spor a onda preuzimanje po max 2000 kn
a mi smo bili bagremi a kaj ćeš

New Report

Close