LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



zbog plaćanja skrbničkog pogledaj temu pbz investor
ipak mislio sam da će izaći iz prvih 10
ma može da ide na 1400 ali ispod neće kolegi delboyu kad više na 6000
to je utopija mislim da bi sa cijenom 0d 3000kn nas 90% izašlo jer malo je onih koji imaju ulaz
ispod 2000 a ja sam među sretnicima koji sam kupovao i na 6000

Kolega pa nominala je 3200. Ako nešto bude biti će više od toga sad je samo pitanje kad će to biti i da li će biti.
[/quote]
Nije Opatija Umag. Nema LRH sve što i oni. Ali svjedeno da li je netko probao komparirati valuacije LRH sa ISTT, recimo po vrijednosti imovine/kapitala (ako pretpostavimo da LRH nije baš operativno posložena kako treba i nema smisla gredati trenutne prihode i profitabilnost nego one "moguće" i imovinu prije svega…) ?




zbog plaćanja skrbničkog pogledaj temu pbz investor
ipak mislio sam da će izaći iz prvih 10
ma može da ide na 1400 ali ispod neće kolegi delboyu kad više na 6000
to je utopija mislim da bi sa cijenom 0d 3000kn nas 90% izašlo jer malo je onih koji imaju ulaz
ispod 2000 a ja sam među sretnicima koji sam kupovao i na 6000

Kolega pa nominala je 3200. Ako nešto bude biti će više od toga sad je samo pitanje kad će to biti i da li će biti.
[/quote]
Nije Opatija Umag. Nema LRH sve što i oni. Ali svjedeno da li je netko probao komparirati valuacije LRH sa ISTT, recimo po vrijednosti imovine/kapitala (ako pretpostavimo da LRH nije baš operativno posložena kako treba i nema smisla gredati trenutne prihode i profitabilnost nego one "moguće" i imovinu prije svega…) ?
[/quote]

a šta je umag sada postao neka referenca u turizmu? ako ćemo već uspoređivati onda su poreč i rovinj daleko ispred umaga po turističkoj razvijenosti, a i RIVP, PLAG i MAIS su daleko jače firme od ISTT-a. ISTT ima sreću da mu je zaba u zaleđu pa mu dionica nije puno pala, no daleko je umag od jednog poreča ili rovinja, a s opatijom se to ionako ne može mjeriti jer opatija će biti destinacija 5 zvijezdica, dok su poreč i rovinj destinacije čvrstih 4 zvjezdice, ali i s većim naglaskom na masovniji turizam jer na njih otpada najveći dio hrvatskog turizma, dok je opatija tu relativno slaba, no to je samo trenutno stanje. ja očekujem da će se stanje u opatiji za 10 godina skroz promijeniti i da će sve biti kako treba. a ako si pod umagom mislio na kempinski, onda je to druga stvar, ali opet to nije za usporedbu jer ionako cijela istra ne mora brinuti za svoj turizam dokle god postoji italija , austrija, bavarska i slovenija. ti gosti uvijek će dolaziti, makar za vikende.

...povijest se ponavlja...



Nije Opatija Umag. Nema LRH sve što i oni. Ali svjedeno da li je netko probao komparirati valuacije LRH sa ISTT, recimo po vrijednosti imovine/kapitala (ako pretpostavimo da LRH nije baš operativno posložena kako treba i nema smisla gredati trenutne prihode i profitabilnost nego one "moguće" i imovinu prije svega…) ?

a šta je umag sada postao neka referenca u turizmu? ako ćemo već uspoređivati onda su poreč i rovinj daleko ispred umaga po turističkoj razvijenosti, a i RIVP, PLAG i MAIS su daleko jače firme od ISTT-a. ISTT ima sreću da mu je zaba u zaleđu pa mu dionica nije puno pala, no daleko je umag od jednog poreča ili rovinja, a s opatijom se to ionako ne može mjeriti jer opatija će biti destinacija 5 zvijezdica, dok su poreč i rovinj destinacije čvrstih 4 zvjezdice, ali i s većim naglaskom na masovniji turizam jer na njih otpada najveći dio hrvatskog turizma, dok je opatija tu relativno slaba, no to je samo trenutno stanje. ja očekujem da će se stanje u opatiji za 10 godina skroz promijeniti i da će sve biti kako treba. a ako si pod umagom mislio na kempinski, onda je to druga stvar, ali opet to nije za usporedbu jer ionako cijela istra ne mora brinuti za svoj turizam dokle god postoji italija , austrija, bavarska i slovenija. ti gosti uvijek će dolaziti, makar za vikende.
[/quote]
nisi razumio poantu mog posta – Umag je sa zadnjom cijenom (ISTT) postao sinonim za P/B = 2,37 , samo to sam htio reći 😉

P.S. Rovinj nije 4* nego 5*. 4* su privremena kategorizacija – investitori gledaju dugoročno, a to je 5* !!

P.P.S. Svi nabrojani + Nizozemci (već su 8,74 % noćenja na razini Istarske županije, u nekim gradovima su već i 4., ispred Slovenaca, sa oko 10 %, kao npr. u Rovinju). Oni su mi jedni od najdražih stranaca, istina da su oni štedljivi i tak, što baš nije da nam odgovara, ali lijepo "diverzificiraju" strukturu gostiju, da ne budu svi ovi najbliži. A zapravo su oni po naravi da “traže kvalitetu” – ne daju novac tek tako, ali daju za ono što vrijedi. A Istra upravo svoj razvoj temelji na tome da gostu za njegov novca ponudi i kvalitetu. Porast broja Nizozemaca je i svojevrsni lakmus papir koliko je jak omjer kvalitete i cijene.

Badava Vam sve :

Zaduženost , loša uprava , nerješeni vlasnički odnosi , nerješeno zemljište oko hotela ,
visoka davanja državi ,ogromni komunalni doprinosi i vodne naknade , needucirano osoblje – nenaučeno na rad sa jakim sindićima , ………………….
Da ne govorim da dodatnih vanhotelski sadržaja u RH – NEMA …..
Slijedeća negativna stavka u turizmu – potrebna stalna ulaganja …tako da danas jedno rekonstrukciju niti ne dovrše a već je potrebna nova …. jednostavno hotel ima radni vijek koji je nažalost kratak ………

Najveći problem ‘ prekratka sezona ‘ i nepostojanje mogućnosti da se ista produži ….

Zato od hotela zarade velike niti ne očekujem … – nije vezano za cijenu dionice op tome ovdje nepišem…

Pa nisu H. kuće jedan DLKV ppa da čistih 7 mil. €ura više naplati ionako preplaćen posao
postavke bukobrana [lol] [lol] [lol]
za taj novac ima krv da prop….ju

smanjuje se minus.......


Badava Vam sve :

Zaduženost , loša uprava , nerješeni vlasnički odnosi , nerješeno zemljište oko hotela ,
visoka davanja državi ,ogromni komunalni doprinosi i vodne naknade , needucirano osoblje – nenaučeno na rad sa jakim sindićima , ………………….
Da ne govorim da dodatnih vanhotelski sadržaja u RH – NEMA …..
Slijedeća negativna stavka u turizmu – potrebna stalna ulaganja …tako da danas jedno rekonstrukciju niti ne dovrše a već je potrebna nova …. jednostavno hotel ima radni vijek koji je nažalost kratak ………

Najveći problem ‘ prekratka sezona ‘ i nepostojanje mogućnosti da se ista produži ….

Zato od hotela zarade velike niti ne očekujem … – nije vezano za cijenu dionice op tome ovdje nepišem…

Pa nisu H. kuće jedan DLKV ppa da čistih 7 mil. €ura više naplati ionako preplaćen posao
postavke bukobrana [lol] [lol] [lol]
za taj novac ima krv da prop….ju

Kupi si ond CROS-R-A. Ima sve što ti želiš. I onda jednog dana kao Hrvatske ceste-bang!




Nije Opatija Umag. Nema LRH sve što i oni. Ali svjedeno da li je netko probao komparirati valuacije LRH sa ISTT, recimo po vrijednosti imovine/kapitala (ako pretpostavimo da LRH nije baš operativno posložena kako treba i nema smisla gredati trenutne prihode i profitabilnost nego one "moguće" i imovinu prije svega…) ?

a šta je umag sada postao neka referenca u turizmu? ako ćemo već uspoređivati onda su poreč i rovinj daleko ispred umaga po turističkoj razvijenosti, a i RIVP, PLAG i MAIS su daleko jače firme od ISTT-a. ISTT ima sreću da mu je zaba u zaleđu pa mu dionica nije puno pala, no daleko je umag od jednog poreča ili rovinja, a s opatijom se to ionako ne može mjeriti jer opatija će biti destinacija 5 zvijezdica, dok su poreč i rovinj destinacije čvrstih 4 zvjezdice, ali i s većim naglaskom na masovniji turizam jer na njih otpada najveći dio hrvatskog turizma, dok je opatija tu relativno slaba, no to je samo trenutno stanje. ja očekujem da će se stanje u opatiji za 10 godina skroz promijeniti i da će sve biti kako treba. a ako si pod umagom mislio na kempinski, onda je to druga stvar, ali opet to nije za usporedbu jer ionako cijela istra ne mora brinuti za svoj turizam dokle god postoji italija , austrija, bavarska i slovenija. ti gosti uvijek će dolaziti, makar za vikende.
[/quote]
nisi razumio poantu mog posta – Umag je sa zadnjom cijenom (ISTT) postao sinonim za P/B = 2,37 , samo to sam htio reći 😉

P.S. Rovinj nije 4* nego 5*. 4* su privremena kategorizacija – investitori gledaju dugoročno, a to je 5* !!

P.P.S. Svi nabrojani + Nizozemci (već su 8,74 % noćenja na razini Istarske županije, u nekim gradovima su već i 4., ispred Slovenaca, sa oko 10 %, kao npr. u Rovinju). Oni su mi jedni od najdražih stranaca, istina da su oni štedljivi i tak, što baš nije da nam odgovara, ali lijepo "diverzificiraju" strukturu gostiju, da ne budu svi ovi najbliži. A zapravo su oni po naravi da "traže kvalitetu" – ne daju novac tek tako, ali daju za ono što vrijedi. A Istra upravo svoj razvoj temelji na tome da gostu za njegov novca ponudi i kvalitetu. Porast broja Nizozemaca je i svojevrsni lakmus papir koliko je jak omjer kvalitete i cijene.
[/quote]

ne bih ja dijelio goste po pripadnosti. nizozemci su u istri oduvijek među prvih 5 , no sada je to puno bogatija klijentela nego prije par godina. lijepo je gledati nadmetanje rovinja i poreča, a bogme i umaga u dizanju zvijezdica, no opasnost će biti za nas što si mi nećemo u istri moći priuštiti niti sokić na plaži kroz 10 godina, ako ovako nastave sa dizanjem zvijezdica, a o nekretninama da ne govorim. opatija je tu daleko zaostala, ali će privatizacijom LRH i ona ući u to odabrano društvo kojemu se još može priključiti jedino dubrovnik. ostali su miljama daleko.

...povijest se ponavlja...


ne bih ja dijelio goste po pripadnosti. nizozemci su u istri oduvijek među prvih 5 , no sada je to puno bogatija klijentela nego prije par godina.

Nizozemci su oduvijek (već 400 godina) bogata klijentela 😀 Ali su oduvijek bili mudri, racionalni… (zato i jesu bogati!) i zato su mi zanimljivi kao nacija . Nije moja nakana bila podcijeniti bili kojeg drugog gosta – nego izražavam divljenje Nizozemcima, koji jesu nezgodni u pogledu što je iz njih novac teško izvući – ali to što se u Istri od njih novac može izvući i gdje dolaze u sve većem broju dokaz je da Istra ima što ponuditi!


lijepo je gledati nadmetanje rovinja i poreča, a bogme i umaga u dizanju zvijezdica, no opasnost će biti za nas što si mi nećemo u istri moći priuštiti niti sokić na plaži kroz 10 godina, ako ovako nastave sa dizanjem zvijezdica, a o nekretninama da ne govorim. opatija je tu daleko zaostala, ali će privatizacijom LRH i ona ući u to odabrano društvo kojemu se još može priključiti jedino dubrovnik. ostali su miljama daleko.

Ja to volim gledati sa druge strane: mi taj skokić možemo proizvoditi, prodavati im…! 🙂 A onda ćemo lako i piti na plaži u slobodno vrijeme 😀

Žao mi je jedino što ponekad griješimo i ne vidimo sve potencijale… Npr. nekretnine koje spominješ: zar nije bolje, kada cijene već moraju rasti i nešto možda baš i recimo moramo/želimo prodavati (iako mislm da je uvijek bolja opcija iznajmljivati…), npr. izgraditi luksuzne vile i sami ih iznajmljivati/prodavati strancima, nego da mi prodamo samo zemljište a onda drugi da nose više razine ovog poslovnog procesa??

Npr. ovi Slovenci (http://www.fameya.com/) su jedan mali primjer na tu temu. Zašto da oni grade naše mediteranske vile, kada možemo mi…, a sve je više takvih slučajeva, vrhunac je onaj Danko Končar koji kupuje zemljište po cijeloj Istri i tko zna što će sve napraviti… umjesto da mi sami to napravimo!

Danas smo opet zaplovili prema 7000, -2%!


Danas smo opet zaplovili prema 7000, -2%!

bijedan način razmišljanja. kad bi bilo tako kako ti očekuješ, onda burza ne bi bila zanimljiva i nepredvidiva. ti valjda očekuješ da netko kaže da će ovo jednom biti na 7000 kuna i da će cijena od tog dana rasti sve dok ne dosegne 7000 kuna…mi pričamo o cijeni ove dionice kroz par godina, a ti bi da se odmah usmjeri k tom cilju što naravno neće biti moguće, no ti ćeš iz toga izvući zaključke, naravno, opet pogrešne. bit će 7000kuna, ali neće to ići sa 1500 na 7000 u 2 dana nego će to trajati malo dulje. to i jest bit burze. nepredvidivost.

...povijest se ponavlja...



ne bih ja dijelio goste po pripadnosti. nizozemci su u istri oduvijek među prvih 5 , no sada je to puno bogatija klijentela nego prije par godina.

Nizozemci su oduvijek (već 400 godina) bogata klijentela 😀 Ali su oduvijek bili mudri, racionalni… (zato i jesu bogati!) i zato su mi zanimljivi kao nacija . Nije moja nakana bila podcijeniti bili kojeg drugog gosta – nego izražavam divljenje Nizozemcima, koji jesu nezgodni u pogledu što je iz njih novac teško izvući – ali to što se u Istri od njih novac može izvući i gdje dolaze u sve većem broju dokaz je da Istra ima što ponuditi!

oni su bogati kao nacija jer su opljačkali velik dio azije, amerike i afrike, štoviše ta pljačka i dalje traje. i nemoj ih idealizirati, daleko su od idealnog. njihova klinčadija po istri se ponaša krajnje odvratno, takvu gamad teško da ćeš igdje vidjeti, dok su odrasli pretežno fini, no što nam to vrijedi kad na mladima svijet ostaje.

...povijest se ponavlja...


oni su bogati kao nacija jer su opljačkali velik dio azije, amerike i afrike, štoviše ta pljačka i dalje traje. i nemoj ih idealizirati, daleko su od idealnog. njihova klinčadija po istri se ponaša krajnje odvratno, takvu gamad teško da ćeš igdje vidjeti, dok su odrasli pretežno fini, no što nam to vrijedi kad na mladima svijet ostaje.

Nitko nije idealan – ali mislim da pretjeruješ. Nije to pljačka nego uspješno trgovanje (trgovina je legitiman biznis, a to što su trgovali i robovima: pa u to vrijeme je i to bio legitiman posao… sve treba gledati u vremenskom kontekstu!) i opčenito vrlo lukavo vođenje poslova od mikro razine do makroekonomije koju su stoljećima imali najstabilnijom u Europi trajno održivog rasta unatoč zapravo prirodno najoskudnijim uvjetima (kao Japan, bez resursa, bez ičega pa kako je poslije WW2 uzletio, oni su tako još prije 400 godina, i na malo duži period).

Ovo je zgodan članak o "izvorištima" njihovog "ekonomskog čuda":
http://www.nipissingu.ca/department/history/muhlberger/2155/dutch.htm

A ako te zanima detaljnija financijska povijest ove zemlje evo jedna lijepo napisana knjiga:
http://books.google.com/books?id=R2CR1qhZ1c8C&lpg=PP1&pg=PP1#v=onepage&q=&f=false

Što se tiče njihove klinčadije… Mislim da se baš i nemamo pravo žaliti ako usporedimo sa našima… E to su već složeni problemi… Oni kada odrastu se već i uozbilje čini mi se – ali naši što stariji to veće barabe – barem je tako u većem/balkasnkom dijelu Lijepe naše.



oni su bogati kao nacija jer su opljačkali velik dio azije, amerike i afrike, štoviše ta pljačka i dalje traje. i nemoj ih idealizirati, daleko su od idealnog. njihova klinčadija po istri se ponaša krajnje odvratno, takvu gamad teško da ćeš igdje vidjeti, dok su odrasli pretežno fini, no što nam to vrijedi kad na mladima svijet ostaje.

Nitko nije idealan – ali mislim da pretjeruješ. Nije to pljačka nego uspješno trgovanje (trgovina je legitiman biznis, a to što su trgovali i robovima: pa u to vrijeme je i to bio legitiman posao… sve treba gledati u vremenskom kontekstu!) i opčenito vrlo lukavo vođenje poslova od mikro razine do makroekonomije koju su stoljećima imali najstabilnijom u Europi trajno održivog rasta unatoč zapravo prirodno najoskudnijim uvjetima (kao Japan, bez resursa, bez ičega pa kako je poslije WW2 uzletio, oni su tako još prije 400 godina, i na malo duži period).

Ovo je zgodan članak o "izvorištima" njihovog "ekonomskog čuda":
http://www.nipissingu.ca/department/history/muhlberger/2155/dutch.htm

A ako te zanima detaljnija financijska povijest ove zemlje evo jedna lijepo napisana knjiga:
http://books.google.com/books?id=R2CR1qhZ1c8C&lpg=PP1&pg=PP1#v=onepage&q=&f=false

Što se tiče njihove klinčadije… Mislim da se baš i nemamo pravo žaliti ako usporedimo sa našima… E to su već složeni problemi… Oni kada odrastu se već i uozbilje čini mi se – ali naši što stariji to veće barabe – barem je tako u većem/balkasnkom dijelu Lijepe naše.
[/quote]

1. nije dobro kad netko misli da je susjedovo bolje od njegovog. tako i ti idealiziraš njih, a oni nisu ni po čemu bolji ili sposobniji od nas, štoviše sve što imaju bazirano je na pljački i klanju. ako je uspješno trgovanje doći u tuđu zemlju, iskoristiti dobrotu tih ljudi i onda ih potamaniti , uzeti im sve dragulje i zlato, onda ti imaš poremećene poglede na svijet i odobravaš klanje otprije 100 godina samo zato što su to bile povijesne okolnosti. istrijibili su, zajedno s ostalim osvajačima, stotine visokorazvijenih kultura koje su bile dobroćudne i ti se tomu diviš. zaista, sve bi očigledno dao za šaku dolara. ja nisam takav, ja takve prezirem i ne divim se njihovim tzv. postignućima jer ih niti nemaju. što bismo mi imali da smo ikada ikome ukrali i 100.000 dijamanata?

2. ništa me ne zanima što piše u knjigama jer knjiga odražava mišljenje pisca a to ne mora biti istina. blago tebi ako te je tako lako fascinirati.

3. naša djeca 1000 puta su finija i kulturnija od njihove, to pitaj svakog ugostitelja ili hotelijera u istri, a što se tiče balkana, ponosim se što sam balkanac jer balkanci su topli ljudi, dobri, nisu škrti i nikad ne bi ratovali da nije ovakvih poput nizozemaca (jakih sila koje su nas zavadile). ti se stidiš svoje države i ove regije, ali mi odavde ne možemo i nećemo. nikada, nikada, ne daj bože da postanemo kao oni. daj bože uvijek da budemo balkanci i mediteranci jer to su sve divni ljudi (posjeti albaniju, makedoniju, kosovo, južnu srbiju, bugarsku…ne znaš tko će te bolje ugostiti, prekrasni ljudi), a onda posjedi amsterdam pa neka ti netko oprosti i jedan euro-cent.

4. vidim da si fasciniran njima pa uživaj u njihovim podlim svjetskim igrama u kojima su uvijek bez pogovora slušali engleze koji su u stvari njihovi gazde i gospodari, a bogami i amerikance koji čim prdnu, ovi zaplešu. eto, to ti je današnja nizozemska. ja time nisam fasciniran , štoviše gade mi se , doduše ne kao danska ili norveška, ali blizu. što se mene tiče, te zemlje ne bi trebale niti postojati – nikomu ne bi falilo.

5. vratimo se temi, ima u istri mnogo toga čemu se valja diviti, ali nekakvim kvazi-istarskim kućama u getu nipošto. to nije naša budućnost nadam se. istarska budućnost su hoteli kao san rocco i slično. to je perspektiva. LRH je nešto sasvim drugo, to je budućnost luksuza i užitka u arhitekturi hotela, to je ono što fini gosti

...povijest se ponavlja...

New Report

Close