LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

NOVA LIBURNIJA D.O.O. 25,00% 75.661,00 25,00% 75.661,00

who dares, wins

kod nas ne vrijedi nikakvo slovo zakona, pa ih tako nije briga ni za ovo.

da su oni htjeli mogli su sami ovo riješiti, ovako dok to ne bude u interesu velike politike neće se ništa ni dirati. žalosno ali istinito.!


Danas sam ovo slao na HANFU. Netko zna, tko je prava osoba za takve inicjative? [proud]

Predmet: obaveza za ponudu za preuzimanje kod dionice LRH-R-A

Poštovani,

Dozvolite, da Vas upozorim na činjenicu, da je društvo Nova Liburnija d.o.o. (Ulica Maršala Tita 3, 51410 Opatija) dana 14.lipnja 2007 steklo 75.661 dionica dioničkog društva Liburnia riviera hoteli dioničko društvo (adresa: Ulica Maršala Tita 198, 51410 Opatija, oznaka dionice na Zagrebačkoj burzi LRH-R-A, ISIN: HRLRH0RA0007) i s time prješla kontrolni prag i s time je nastupila obaveza za davanje ponude za preuzimanje prema Zakonu o preuzimanju dioničkih društava (steklo je 25,0002% svih dionica izdavatelja).
Spomenuto društvo Nova Liburnija d.o.o. do sada nije objavilo ponude za preuzimanje ostatka dionica. Molim, da zbog transparentnosti na tržištu kapitala detaljno razmotrite ovaj slučaj i hitno pozovete društvo Nova Liburnija d.o.o. k davanju ponude u skladu sa Zakonom o preuzimanju dioničkih društava.
Molim za potvrdu da ste primili ovaj dopis i kakvi koraci slijede.

Sa poštovanjem,

????????

MatijLalic, kaži mi šta znače ovi ?????? ?


MatijLalic, kaži mi šta znače ovi ?????? ?

pravopis kompa, samo pravopis…

sve ti je podcrtano….

daj kolega mata reci hoće biti nešto od te obaveze
dok još imam kobasice da znam čuvat da mogu ljude počastit

Ipak si mislim da je tu neki problem u matematici jer na mom prijašnjem postu piše točno 25% i to je važeći podatak. Za obavezu treba biti 25% + 1 dionica.
E da li je onih x,0002 jedna cijela dionica? Ne znam baš i da jeste samo se ponovno sjetite Fižulića i njegovog poučka.

who dares, wins

Svih dionica je 302.641, a Nova Liburnija ima 75.661, što znači tačno 25,0002%.

Muzur i LRH potpisali prijenos dionica na Grad Opatiju

Business.hr/Hina
14.06.2007 16:49

Sporazum o prijenosu 25 posto plus jedne dionice Liburnia Rivera hotela d.d. (LRH) na Grad Opatiju, odnosno prijenosu 75.661 redone dionice, svake nominalne vrijednosti 3200 kuna, potpisali su danas u Opatiji predstavnici Hrvatskog fonda za privatizaciju (HFP), Grada Opatije i Uprave LRH.

Muzur: Hanfa nas obavezuje na otkup dionica
Poslano 18.03.2009. u 10:20 od: MN
Grad Opatija, jedina lokalna samouprava u državi koja u svom vlasništvu ima kontrolni dionički portfelj 25 plus jednu dionicu vodeće hotelske tvrtke na Kvarneru, Liburnija Riviera Hotela, očekuje poziv Hanfe da oglasi javnu ponudu za otkup preostalih dioničkih udjela.

Ako žele ići u javnu ponudu (a izgleda da nemaju ništa protiv toga) ne moraju zbog toga čekati Hanfin poziv. Mogu iči na dobrovoljnu javnu ponudu. Problem je u tome što je prosjećna cijena u zadnja 3 mj toliko niska da po toj cijeni nebi puno skupili. No, ako se dobro ispruže mogli bi pregovarati. [cool]

Ne kaze li zakon prosjecna cijena u zadnja tri mjeseca prije dana kad je obaveza nastupila?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ma ljudi moji. Oko prosječne cjene je najbolje "konzultirati" Zakon o preuzimanjima… 🙂
Članak 16, stavka 2 i 6!! Ali kao znam nemaju para ni za 1% dionica pri sadašnjoj cjeni kamoli za 75%…

CIJENA U PONUDI ZA PREUZIMANJE

Članak 16.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.
(6) Ako ponuditelj zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje ne podnese u roku iz članka 24. stavka 1. ovoga Zakona (30 dana od dana nastanka obveze objavljivanja ponude za preuzimanje!), prosječna cijena iz stavka 3. ovoga članka izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu za svako sljedeće tromjesečje posebno, počevši od tromjesječja koje prethodi danu nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje do dana podnošenja zahtjeva, s tim da je ponuditelj obvezan u ponudi za preuzimanje ponuditi najmanje najvišu tromjesečnu prosječnu cijenu izračunatu u navedenom razdob­lju, ako je ta cijena viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka.

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 177.264 58,57 Osnovni račun
2. NOVA LIBURNIJA D.O.O. 75.661 25,00 Osnovni račun
3. SN HOLDING D.D. 6.838 2,26 Osnovni račun + 121 idemo dalje
4. HPB D.D. 1.964 0,65 Skrb. račun
5. CROATIA OSIGURANJE D.D. 1.530 0,51 Zast. račun
6. PBZ D.D. 1.421 0,47 Skrb. račun
7. ABANKA D.D. 1.269 0,42 Osnovni račun
8. VABA D.D. BANKA 1.246 0,41 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. 1.147 0,38 Skrb. račun
10. KD BPD D.O.O. 1.137 0,38 Osnovni račun
Ukupno: 89,04

[thumbsup]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

New Report

Close