LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kakvi sve likovi ne trguju na burzi? Evo ovaj koji je prodao 8 kom po 1045. Šta taj misli, ima li nekakvu strategiju, kupit će po 1000 i bit će u plusu 360 kn-brokerska provizija. A na LKRI netko prodao 3 dionice po 155Kn i sad mi tu pričamo o vrijednosti, cijenama, privatizaciji…. Dok god nam takvi vode igru treba KUPOVATI jer neće ovo još dugo. Ovakve se budale ne rađaju u tisućama, njih je jako malo i to treba iskoristiti. Zato je moj savjet tko ima nešto keša što brže na bid

http://www.zse.hr/default.aspx?id=23360


Kakvi sve likovi ne trguju na burzi? Evo ovaj koji je prodao 8 kom po 1045. Šta taj misli, ima li nekakvu strategiju, kupit će po 1000 i bit će u plusu 360 kn-brokerska provizija. A na LKRI netko prodao 3 dionice po 155Kn i sad mi tu pričamo o vrijednosti, cijenama, privatizaciji…. Dok god nam takvi vode igru treba KUPOVATI jer neće ovo još dugo. Ovakve se budale ne rađaju u tisućama, njih je jako malo i to treba iskoristiti. Zato je moj savjet tko ima nešto keša što brže na bid

a da li ti je palo na pamet da se je možda netko stavio na kupnju na 1045 i onda sam sebi opalio po bidu 8 komada, sve da izgleda kao da se lupa po kupnji……

i još ako pretpostavimo da je to neki veći igrač koji skuplja odavno, i da je možda u top 10……..
šta bi onda njemu značila provizija brokerska od 50 kuna…….????

ako je sam sebi prodao onda mu se to čak i ne vidi na stanju u SDA, a koliko je samo uplašio potencionalne kupce koji se i ne usude udariti po asku, vidiš i sam, jer svi sada čekaju na bidu i preskaču se misleći da će biti još prodaje………ALI NITKO VIŠE NE PRODAJE::::::[thumbsup]

E vidi – čekao i dobio svoju dozu LRHa (LRH ili LSD? To nije više pitanje! [thumbsup] ).

Eto protivkakve gamadi mi kartamo [angry]

INSERT..

Na prikazanoj DVD snimci Matanović i Kuzmanić razgovaraju o tome kako trebaju nastupiti da bi prvo dobili pravo građenja na tom zemljištu. Kuzmanić potom mobitelom razgovara navodno sa svojim stranim poslodavcem, a onda na stol stavlja podeblju kuvertu.

Kuzmanić: Ja sam ovako … Hoćeš pogledat, sve prekontrolirat i šta treba.

Matanović (posprema kuvertu u džep sakoa): …normalno. Mislim, ovo je ono ka iz filmova.

Kuzmanić: A slušaj, napravili smo onako kako smo dogovorili.

Matanović: Sve u redu, to…

Matanović potom Kuzmaniću govori o problemima sa SN holdingom vezanima uz Liburnia Hotele te mu prepričava razgovor s potpredsjednikom Vlade Damirom Polančecom i sastanak s predstavnicima Državnog odvjetništva na tu temu. Zanimljiv je i dio razgovora u kojem spominje prodaju zemljišta u Poreču, na koji se odnosi i dio optužbe protiv drugih okrivljenika u tom postupku.

Matanović: Ima ti pet ponuda, neke dvi, tri privatne firme, ima ti ova jaka firma iz Poreča TIM 90.

Kuzmanić: TIM, aha.

Matanović: Ali tio to Grad da se namjesti jednom HDZ-ovcu, tako. Da Grad da najslabiju ponudu. I sad ti je frka ako će bit ovdje, j… ga. Sad, kako će oni moć objasniti javnosti i svima? Ovi će dignut graju ako ne bude.

Kuzmanić: TIM 90?

Matanović: K…., dignut će graju sto posto jer su dali najbolju ponudu, 24 milijuna kuna. A grad 13 i 900.

(Inače, na natječaju je zemljište prodano Gradu Poreču uz posebne uvjete, da bi poslije odlukom Vlade bilo poklonjeno Gradu.) ……….
…………………………………………..

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



I što je po tebi business realnost, dobivanje hotela na poklon. Svakako je lijepo dobiti hotel ili neku tvrtku, ali prošle su 90-te. Barem se nadam.

Jesi ti možda prespavao zadnje izbore ? 🙂

Može se ovdje postaviti puno različitih teza, međutim pravog odgovora još nema.
Pitanje vlasništva se ne može sada tako lako izmanipulirati jer postoji i pritisak EU da se zatvore privatizacijski sporovi, a svijet u koji želimo ući privatno vlasništvo gleda kao svetinju. Nema sad ti dam, sad ti nedam. To su (da se usudim reći) komunističke fore. Samo u našoj politici ima još dosta repova…

Ajde da ja postavim jednu tezu, bez obzira što mislim da će mi mnogi skočiti za vrat. Koliko je branitelja prodavalo svoje famozne 104-ke do sada ? Nije li to bila prvotna namijena holdinga ? Pošto država nije ispoštovala svoj dug i stvorila je jednu trakavicu od procesa koja je cijeli sentiment oko holdinga učinila lošim, većina tih paketa je prodana mislim… Koliko je tu svaki branitelj tu oštećen ? (recimo da im je prosjek prodaje bio po cca. 200kn)
E sad će netko reći oni su mrvice prema tome koliko Ostoja ima… Ja recimo nisam od onih koji su zavidni što netko ima više, puno mi je bitnije što ja imam nego što drugi imaju…
Eh kad smo kod toga, SNHO je dosta svojih dionica i kupovao nazad, te smanjio temeljni kapital. Time se omogućilo Ostoji da još okrupni svoj udio u odnosu na druge aktere. A onda još kamata na sve to…

Ne stojim iza Ostoje, ali nije on sam sebi dodijelio te dionice. Ima tu cijela priča iza toga…

A to što se takve stvari dešavaju i dalje, to je za jednu dužu priču, možda neku knjigu jednog dana…

I ne možeš ocijeniti poslovnu uspješnost tvrtke ili čovjeka jer nisu sredili hotel na Hvoru na plaži gdje se ti kupaš 🙂 Moraš si naći neku dobru vezu da tebi poklone koji hotel pa da ga onda središ po svom guštu kako misliš da možeš 🙂
[/quote]

Nisam prespavao zadnje izbore, spavam manje od 6 sati dnevno pa je to nemoguće.

Pitanje vlasništva nad LRH od strane SNHO, je smiješno. Pa čitava akcija Maestro je i pokrenuta radi Liburnije. U svijet kamo idemo vlasništo je svetinja, slažemo se. Ali se do njega ne dolazi kuvertama. Što misliš koliko je Ostoja dao kuverti kakve smo imali prilike vidjeti. Ako je pravde on će završiti u zatvoru. Problem je što mu je država omogućila to da postane previše jak. Sa sobom mora povući i veće face. Ali ni to više nije nemoguće u ovakvim krizama. Biračima moraš ponuditi zadovoljštinu.

Ja želim reći da LRH vrijedi puno, puno više od aktualne cijene i vjerujem da nitko normalan u to ne sumnja, a vi i dalje nagovarajte ljude da vam poklanjaju dionice. Neke upadnu i u moje vlasništo. Vratio sam se u Liburniju nakon godinu dana, a mislio sam kako sam završio s tom pričom.

Meni ne treba nitko ništa poklanjati. I s Ostojom i bez njega ja ću još uvijek dolaziti u Vrbosku, gdje imam dovoljno. Možda je nešto i ispod hotela :). Pokone ovih dana ipak dobivam, od onih koji mi prodaju dionice LRH po ovim cijenama. Hvala.




I što je po tebi business realnost, dobivanje hotela na poklon. Svakako je lijepo dobiti hotel ili neku tvrtku, ali prošle su 90-te. Barem se nadam.

Jesi ti možda prespavao zadnje izbore ? 🙂

Može se ovdje postaviti puno različitih teza, međutim pravog odgovora još nema.
Pitanje vlasništva se ne može sada tako lako izmanipulirati jer postoji i pritisak EU da se zatvore privatizacijski sporovi, a svijet u koji želimo ući privatno vlasništvo gleda kao svetinju. Nema sad ti dam, sad ti nedam. To su (da se usudim reći) komunističke fore. Samo u našoj politici ima još dosta repova…

Ajde da ja postavim jednu tezu, bez obzira što mislim da će mi mnogi skočiti za vrat. Koliko je branitelja prodavalo svoje famozne 104-ke do sada ? Nije li to bila prvotna namijena holdinga ? Pošto država nije ispoštovala svoj dug i stvorila je jednu trakavicu od procesa koja je cijeli sentiment oko holdinga učinila lošim, većina tih paketa je prodana mislim… Koliko je tu svaki branitelj tu oštećen ? (recimo da im je prosjek prodaje bio po cca. 200kn)
E sad će netko reći oni su mrvice prema tome koliko Ostoja ima… Ja recimo nisam od onih koji su zavidni što netko ima više, puno mi je bitnije što ja imam nego što drugi imaju…
Eh kad smo kod toga, SNHO je dosta svojih dionica i kupovao nazad, te smanjio temeljni kapital. Time se omogućilo Ostoji da još okrupni svoj udio u odnosu na druge aktere. A onda još kamata na sve to…

Ne stojim iza Ostoje, ali nije on sam sebi dodijelio te dionice. Ima tu cijela priča iza toga…

A to što se takve stvari dešavaju i dalje, to je za jednu dužu priču, možda neku knjigu jednog dana…

I ne možeš ocijeniti poslovnu uspješnost tvrtke ili čovjeka jer nisu sredili hotel na Hvoru na plaži gdje se ti kupaš 🙂 Moraš si naći neku dobru vezu da tebi poklone koji hotel pa da ga onda središ po svom guštu kako misliš da možeš 🙂
[/quote]

Nisam prespavao zadnje izbore, spavam manje od 6 sati dnevno pa je to nemoguće.

Pitanje vlasništva nad LRH od strane SNHO, je smiješno. Pa čitava akcija Maestro je i pokrenuta radi Liburnije. U svijet kamo idemo vlasništo je svetinja, slažemo se. Ali se do njega ne dolazi kuvertama. Što misliš koliko je Ostoja dao kuverti kakve smo imali prilike vidjeti. Ako je pravde on će završiti u zatvoru. Problem je što mu je država omogućila to da postane previše jak. Sa sobom mora povući i veće face. Ali ni to više nije nemoguće u ovakvim krizama. Biračima moraš ponuditi zadovoljštinu.

Ja želim reći da LRH vrijedi puno, puno više od aktualne cijene i vjerujem da nitko normalan u to ne sumnja, a vi i dalje nagovarajte ljude da vam poklanjaju dionice. Neke upadnu i u moje vlasništo. Vratio sam se u Liburniju nakon godinu dana, a mislio sam kako sam završio s tom pričom.

Meni ne treba nitko ništa poklanjati. I s Ostojom i bez njega ja ću još uvijek dolaziti u Vrbosku, gdje imam dovoljno. Možda je nešto i ispod hotela :). Pokone ovih dana ipak dobivam, od onih koji mi prodaju dionice LRH po ovim cijenama. Hvala.

[/quote]

Nije li slučaj Liburnija samo modus vraćanja duga SN Holdingu? Nitko kategorički ne tvrdi da je većinski vlasnik Liburnije SN Holding, budući da takva odluka suda još ne postoji. Ali je neosporan dug prema SN Holdingu. Vlasništvo je svetinja u svijet kamo idemo ali je i svetinja u tom svijetu dokazni postupak pred sudom, a dokaza da je Ostoja davao kuverte zasada nema.

Zanimljiv pogled kako se na turizam odražava ova kriza u Njemačkoj…

..Za razliku od automobilske industrije i strojogradnje, turizam kao gdjegod i najvažnija grana regionalne privrede mogao bi ostati pošteđen krize, smatra Dreger. "Padom stope inflacije uslijed pojeftinjenja goriva i drugih proizvoda raste kupovna moć europskog stanovništva. Ona dovodi do blagog povećanja privatne potrošnje u koju spadaju i turistička putovanja." …

http://www.poslovni.hr/103488.aspx

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Nije problem ove dionice manjak turista.Nine Liburnija ništa bolje radila ni kad je cijena bila 6500kn.Ni sudski spor nije za sve kriv,i on je postojao kad je bila 6500kn.Ali 6500 je bila samo privremena cijena,svi smo znali da obzirom da nije bilo revalorizacije vrijednosti ovo vrijedi bar duplo i to u nekretninama bez obzira na rezultate poslovanja.Ova cijena sada je odlična prilika za dokup zato pametni (snho) kupuju [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

http://www.poslovni.hr/103504.aspx

Naša kupnja je nadmudrila samu sebe [lol] Preskaču se za jednu kunu,sad su na 1103 a prva prodaja je na 1190 što znači da još 87 puta treba preskočiti da bi se eventualno nešto i kupilo.Eventualno,jer nije sigurno da se prodaja neće u zadnji čas povuči [tongue]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Evo najinteresantniji djelovi teksta:

…….Međutim, dok cijenu dionice u drugim gospodarskim sektorima generira profitabilnost tvrtke, u turističkom sektoru to nije slučaj.“Profitabilnost hotelskih tvrtki je relativno mala, a svoju vrijednost na burzi one prije svega grade na cijeni svoje imovine, odnosno nekretnina”, tvrdi Filipi………

………..Tako Vjeran Filipi smatra da čak i mogući pad turističkog prometa od nekoliko posto neće znatnije utjecati na hotelske dionice. “Predviđam čak i oporavak pojedinih dionica u sljedećoj godini jer, napominjem, na cijenu hotelskih dionica prije svega utječe vrijednost imovine hotelskih tvrtki”, tvrdi Filipi. …………

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close