LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Napokon nešto dobro. Bilo kakva presuda u ovom trenutku ne bi donijela ništa. ZSE je trenutno u knockdownu; bolje da se sve odgodi za siječanj. Da sad objave da Liburniju kupuje Hilton cijena dionice na ovakovom tržištu ne bi puno reagirala. Skok sa 1100 na 1400 za nas koji smo kupovali na 4-6K ne znači ništa; bolje da se sve prolongira za nekoliko mjeseci do kad bi se i burza trebala bar malo stabilizirati. Trenutno je CROBEX na 1840, koliko još možemo dole do 1500-1700? Ovo je idealna situacija za sve koji mogu doci do nekog kesa i lagano dokupljivati. Ja osobno 1.12 ocekujem neku lovicu kojom cu sigurno dokupiti LRH bez obzira koja ce cijena biti na taj dan. Pozdrav svim dionicarima i hrvatskim braniteljima ma gdje bili.

nažalost, kao što sam jučer predvidio (a za to zbilja nije trebalo puno pameti, jer je očito da živimo u burkini faso) trakavica se nastavlja…. [bye]

"Day after yesterday"


Evo još jedna vijest.
http://www.poslovni.hr/99794.aspx

mislim da ova(kva) vijest zahtjeva malo opširnije objašnjenje od ovoga što piše u ova 2 reda. Najveći spor koja država trenutno vodi, dobije 2 reda teksta u (nazovi)članku. Ali zato o gluparijama možemo trubit danima po televiziji i radiju i po razglasima i di god stignemo. Lijepo. Svaka čast vladi i medijima.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

p.s. moje isprike, misli sam na članak http://www.poslovni.hr/99798.aspx

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Evo jednog zanimljivog članka , ne tiče se direktno LRH ali tiče se Opatije.

Izvor , današnji Novi list.

OKONČANA VELIKA KUPOPRODAJA: OPATIJSKA HOTELIJERSKA KOMPANIJA PROMIJENILA VLASNIKA
Milenij hoteli kupili Hotele Royal

Nagađa se kako se kupoprodajna cijena kreće u rasponu između sedam i osam milijuna eura. Vlasnik tvrtke Hoteli Royal Boris Majnarić nije želio komentirati cijenu pravdajući taj podatak ugovorom o šutnji

Piše Robert FRANK

Nakon višemjesečnih pregovora, Milenij hoteli, nakon LRH najveća opatijska hotelijerska kompanija, kupili su tvrtku Hoteli Royal, u čijem su sastavu dva vrijedna objekta. Radi se o troetažnoj secesijskoj vili i četveroetažnom hotelu ukupne površine od gotovo 3.000 četvornih metara, koji su smješteni na zemljištu od 3.800 četvornih metara. Oba objekta Hotela Royal nalaze se iznad opatijske šetnice u neposrednoj blizini Grand hotela »Četiri opatijska cvijeta«, što znači da će Milenij Hoteli njihovim preuzimanjem zaokružiti cjelokupan hotelski kompleks. Nagađa se kako se kupoprodajna cijena kreće u rasponu između sedam i osam milijuna eura, o čemu je naš list pisao u rujnu ove godine.

Odbio ruskog milijardera

Vlasnik tvrtke Hoteli Royal, Boris MajOd željeza do vila i hotela

Boris Majnarić, vlasnik tvrtke Hoteli Royal, koju je sada prodao Milenij hotelima, hrvatski je poduzetnik koji je dulje vrijeme radio u Ukrajini odakle se preko tvrtke Dnjeprometal bavio uvozom željeza u Hrvatsku. Majnarić je poznat i po tome što je donedavno bio vlasnik Vile Porthaim, jedne od najljepših u Opatiji, koju je prošle godine prodao porečkom građevinskom poduzetniku Draženu Golemoviću.

Pojačan hotelski »tim«

Iza tvrtke Milenij hoteli koja je kupila Majnarićevu tvrtku Hoteli Royal s dva objekta, nalazi se poduzetnik i hotelijer Veljko Župan, koji je sa svojim tvrtkama vlasnik opatijskih hotela Milenij, Agava i Grand hotela »Četiri opatijska cvijeta« u čijem sastavu su objekti – Magnolija, Kamelija, Wisteria i Melia, kao i šibenskih hotela Solaris.
narić nije želio komentirati cijenu pravdajući taj podatak ugovorom o šutnji koji ga obvezuje na tajnost. Ističe kako je izuzetno zadovoljan da su upravo Milenij hoteli i posebno prvi čovjek te kompanije Veljko Župan kupci Hotela Royal.
– Mogao sam to prodati raznim europskim i svjetskim ponuđačima, koji su pokazivali golem interes. Čak sam odbio, za što sam već imao potpisanu određenu dokumentaciju, ponudu jednog ruskog milijardera za kupnju Hotela Royal. On mi je nudio više od gospodina Župana, gotovo milijun eura, ali ja sam izabrao našeg čovjeka. Htio sam da vila i hotel ostanu u našem, hrvatskom vlasništvu. Sada kada ih je kupio gospodin Veljko Župan, slobodno mogu reći da Hoteli Royal ostaju u najboljim mogućim rukama. Veljko Župan je najbolji i najveći hrvatski hotelijer jer samo takvi mogu u ovako teškim i kriznim vremenima investirati u ovakve poslove, kaže Boris Majnarić.

Šansa za ruševne objekte

S obzirom da su oba objekta koji su sada promijenili vlasnika odavno zapuštena, veliko zadovoljstvo činjenicom da ih je kupio upravo Veljko Župan, odnosno njegova tvrtka Milenij hoteli, nije krio ni opatijski gradonačelnik Amir Muzur.
– Vlasničko rješavanje na toj lokaciji predstavljalo je jedan od većih problema koji je ovom kupoprodajom napokon riješen. Konačno više nećemo imati u samom centru grada dvije polurazrušene zgrade umjesto dva atraktivna objekta, kaže Muzur.
U Milenij hotelima su potvrdili kupoprodaju dva vrhunska objekta, poručujući kako će se u skorije vrijeme u njih investirati.

Vaš link

Inače danas LRH vrijedi cca 50 milijuna eura na burzi.


Napokon nešto dobro. Bilo kakva presuda u ovom trenutku ne bi donijela ništa. ZSE je trenutno u knockdownu; bolje da se sve odgodi za siječanj. Da sad objave da Liburniju kupuje Hilton cijena dionice na ovakovom tržištu ne bi puno reagirala. Skok sa 1100 na 1400 za nas koji smo kupovali na 4-6K ne znači ništa; bolje da se sve prolongira za nekoliko mjeseci do kad bi se i burza trebala bar malo stabilizirati. Trenutno je CROBEX na 1840, koliko još možemo dole do 1500-1700? Ovo je idealna situacija za sve koji mogu doci do nekog kesa i lagano dokupljivati. Ja osobno 1.12 ocekujem neku lovicu kojom cu sigurno dokupiti LRH bez obzira koja ce cijena biti na taj dan. Pozdrav svim dionicarima i hrvatskim braniteljima ma gdje bili.

Apsolutno se slažem.
Trenutno stanje nema puno veze ni sa poslovanjem ni sa problemima LRH (vlasnička struktura). Trenutno je problem likvidnosti svih na tršištu (ne samo TK). Cash je izuzetno dragocjen i neki kojima je velika frka moraju izlaziti iz svojih pozicija koliko god one bile dobre.
Nikakva vijest ovo sad ne može okrenuti. Samo dotok cash-a na tržište ovo može preokrenuti. A to je teško za očekivati jer svima je frka, prvenstveno bankama,a zatim i svim ostalima u lancu.
Ako mene pitate rješenje za LRH, a i mnoge druge dionice je da se oporave banke. One su lakmus papir za početak izlaska iz krize.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

sad malo čitam o ovoj trasakciji milenijum hotela 8milja na ovoj krizi
a mi 15 X u prosijeku 10milja i eto nas na 150 bez grča na licu
a tek bonus od 30% i eto nas na 200 milja plus ljuti za kraj sa svojih 100milja i eto nas na 1500
kn po dionici a gazdi jozi jedna vila ispod stola nek mu se nađe a što će jadničak bolje njemu nego kolegi štroku on nema za režije(mito) ako nema za darove nema niza nas forumaše(mi makar za internet imamo)
puj pik živo i mrtvo

Svašta se da nać na netu

Od Hotela Park po 840.000 eura 2002. godine http://www.nacional.hr/articles/view/16267/9

do hotela Kvarner sa 7 zvjezdica do 2017. http://www.opatija.hr/fgs.axd?id=1570

Only God, Muammar and Libya!

hahaha, bas sam se dobro nasmijao kolega oberst….odlican osvrt [thumbsup]

"Day after yesterday"

Ostvaruje se moje proročanstvo od prije 2 mjeseca da će na 1000. Ljudi i tako nisu normalni pa dat će i po 100 kn ako bude trebalo.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Jača se kupnja. Novih 105 komada na 401,01! Svašta.

nije teško biti prorok…evo ja proričem da ide na 500kn tu se samo takmičimo tko niže kaže pogodi!!!

živjeli!!!

New Report

Close