LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zauzvrat će za sve nekretnine na kojima su bili neriješeni vlasničko-pravni odnosi izdati valjane tabularne isprave LRH

S400, 14.10.2008. u 09:02

Šta znaće te tabularne isprave?
Hvala

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Tabularna izjava (Clausula intabulandi)!

Tabularna izjava je izjava vlasnika nekretnine kojom prodavatelj kupcu nakon primitka cijelog kupoprodajnog iznosa dozvoljava upis vlasništva na nekretninu bez ikakovog budućeg protivljenja i ograničenja. Prodavatelj tabularnom izjavom ovlašćuje kupca da bez ikakvog daljnjeg pitanja i odobrenja ishodi uknjižbu prava vlasništva u svoju korist i u svoje ime.

Prodaja nekretnine, osim predaje u posjed, obuhvaća i dužnost prodavatelja da izda kupcu tabularnu ispravu ukoliko je kupac svoje obveze izvršio na uredan način, odnosno isplatio ugovorenu cijenu.

Ukoliko prodavatelj ne želi izdati tabularnu ispravu, a kupac je podmirio sve svoje obveze, u tom slučaju kupac ima pravo tražiti raskid ugovora. Kupac može tužbom zahtijevati izdavanje tabularne isprave (isprave podobne za prijenos prava vlasništva u zemljišne knjige) od prodavatelja ukoliko isti ne želi svoju obvezu ispuniti dobrovoljno.

Nije zapreka izdavanju tabularne isprave činjenica da kupac nije isplatio kupoprodajnu cijenu u cijelosti. Bitno je da on ima namjeru to učiniti. Prodavatelj je dužan izdati tabularnu ispravu kupcu ako nekretnina koja je predmet kupoprodaje nije upisana u zemljišne knjige, niti je prodavatelj upisan kao vlasnik.

[wink]

"Day after yesterday"

Ja sam smogao hrabrosti i kupovao po 1400 kn.

Nadam se da više za to nikad neću imat priliku.

Baš me zanima tko je prodao 1500 kom na 1650 i onda sutradan na 1400?


Ja sam smogao hrabrosti i kupovao po 1400 kn.

Nadam se da više za to nikad neću imat priliku.

Baš me zanima tko je prodao 1500 kom na 1650 i onda sutradan na 1400?

Mislim da ćemo odgovor dobiti danas, jer je prva prodaja išla u četvrtak.

BTW i danas smo kao u lunaparku , gore , dole ali prosjek je dobar 1794 kn.


Ako sam dobro razumio ovo bi moglo jako dignut cijenu dionice?

trebalo bi u slucaju da je sve rijeseno….ako se i prenesu tih 25% ili potvrdi prijenos (da znam da je 25% Nova Liburnia vlasnik), no ostaju jos 2 procesa, jedan pred Upravnim sudo, a drugi u trgovackome sudu u Rijeci koji traju u vezi SNHO-a i upitnosti prijenosa odnosno ta saga koja traje vec devetu godinu sa SNHO i njegovim potrazivanjima…
nisam pravnik no ako je tu jos nerazrjeseno mnogo stvari, nisam siguran da su LRH otvorena sva vrata da krece naprijed…to ce se dogoditi kada se sazna tko bi bio strateski (privatni, kapitalisticki) partner koji bi pomaknuo LRH iz tapkanja u mjestu..(sto se tice poslovanja)

Bye the way, imate dobar clanak u jutrarnjem o turistickome sektoru
http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2008,10,14,turizam_recesija,136846.jl

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

http://www.poslovni.hr/94805.aspx
Na Upravnom sudu pokrenuo je sredinom prošle godine novi spor protiv Hanfe "zbog šutnje administracije" kojim želi inicirati novo propitivanje odluke o "skidanju" dionica s računa holdinga i vraćanja Hrvatskom fondu za privatizaciju. Smatra, naime, da je pravorijek Arbitraže pri Hrvatskoj gospodarskoj komori iz 2007. godine povod za obnovu postupka pred Upravnim sudom protiv odluke Hanfe jer ga u prvom odlučivanju Upravni sud nije uzimao u obzir. Arbitraža je tada, uz ogradu da ne želi ulaziti u bit spora ustanovila da je sporazum Vlada-Ostoja valjan i konzumiran. Vlasničkom tužbom na Trgovačkom sudu u Rijeci pak traži da mu se vrate u posjed dionice Liburnije Riviera Hotela koje su mu prvo bile iz HFP-a prebačene na račun, pa oduzete, točnije traži 58 posto dionica Liburnije i naknadu u novcu u iznosu od 96 milijuna kuna kao kompenzaciju za 25 posto dionica koje je Vlada darovala gradu Opatiji.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Možda se sad jave i oni Amerikanci na čelu s Andrijom Marichem pa kupe LRH, s obzirom kakva je situacija pristao bi na nominalu da mi isplate.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Evo promjena u TOP 10

Važeći podaci za uredovni dan 13.10.2008 .

LIBURNIA RIVIERA HOTELI D.D./REDOVNA NA IME LRH-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 177.256 58,57 Osnovni račun
2. NOVA LIBURNIJA D.O.O. 75.661 25,00 Osnovni račun
3. KD BPD D.O.O. 2.372 0,78 Osnovni račun
4. HPB D.D. 1.928 0,64 Skrb. račun
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 1.750 0,58 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 1.584 0,52 Osnovni račun
7. CROATIA OSIGURANJE D.D. 1.530 0,51 Zast. račun
8. ABANKA D.D. 1.368 0,45 Osnovni račun
9. VABA D.D. BANKA 1.246 0,41 Skrb. račun
10. PBZ D.D. 1.095 0,36 Skrb. račun
Ukupno: 87,82

Važeći podaci za uredovni dan 14.10.2008 .

LIBURNIA RIVIERA HOTELI D.D./REDOVNA NA IME LRH-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 177.256 58,57 Osnovni račun
2. NOVA LIBURNIJA D.O.O. 75.661 25,00 Osnovni račun
3. KD BPD D.O.O. 2.372 0,78 Osnovni račun
4. HPB D.D. 1.934 0,64 Skrb. račun
5. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 1.750 0,58 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 1.584 0,52 Osnovni račun
7. CROATIA OSIGURANJE D.D. 1.530 0,51 Zast. račun
8. SN HOLDING D.D. 1.430 0,47 Osnovni račun
9. ABANKA D.D. 1.348 0,45 Osnovni račun
10. VABA D.D. BANKA 1.246 0,41 Skrb. račun
Ukupno: 87,93

Znači kupac je SN holding , prodavatelj za sada nepoznat , pretpostavljam da je 10. PBZ D.D. 1.095 0,36 Skrb. račun ( od 13.10. ) samo ispao iz TOP 10.

Zašto SN holding kupuje ? Dobra prilika ili nešto drugo ?

Prodali po 6000, kupili po 1600?[lol] Zašto ne bi opet prodali po 6000. Uostalom, tako se danas zarađuje. [lol]

Nešto drugo može biti jedino da trebaju vratit onih 15xx komada dionica šta im je pripalo arbitražom.

Only God, Muammar and Libya!

Ma samo mi nije jasno tko je prodao po 1650 i 1400 kad je taj majke ti mile kupio?

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Meni je problem šta sam mislio da su dionice biznis gdje se gledaju fundamenti a cijena može malo oscilirati, pa sam uletio u LRH na 6280 kn, jer sam računao da je nominala 3200 po staroj revalorizaciji a znamo da koliko su otad nekretnine skočile, pa sam gledao zaduženje i gle čuda LRH je u odnosu na druge turiste jako malo zadužena. Onda sam u obzir uzeo lokaciju gdje je Opatija mjesto iz snova, jer kad prođeš kraj sumorne Rijeke i onih dizalica pojavi se pravo gospodsko ljetovalište, s prekrasnim austrougarskim objektima i uređenim okolišem. E sad kad pogledam kakva je burza prevara konačno mi je sve jasno jer ovdi ti je bolje molit Boga nego nešto znati jer nek mi neko objasno tko je mogao prodati po 1400 kn. Tako da bih bio sretan da izađem bar po nominali.
POZDRAV

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Ma samo mi nije jasno tko je prodao po 1650 i 1400 kad je taj majke ti mile kupio?

Vjerovatno neki fond. Oni ne gube svoj novac tako da im je svejedno pošto su kupili, a pošto prodali.

New Report

Close