LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zeko_ma, 06.10.2008. u 11:51
nameće mi se kao najvažnije pitanje, dokle će kriza trajati? koliko će trebati da najbogatiji, pokupuju za male pare, ono što im je zanimljivo, preslože svoje megatvrtke u još veće mega tvrtke, pa da opet možemo polako prema gore?

nego čisto da dam primjer koji će sada grabež uslijediti, pri ovakvim cijenama:
"Citigroup blokirao preuzimanje Wachovie – Najvažnija točka tog ugovora bilo je osiguravanje Citigroupu ekskluzivnog prava na pregovore s navedenom bankom do 6. listopada. Wells Fargo je uprkos tome, dva dana prije isteka roka, objavio kako je postigao sporazum o kupnji Wachovia, za oko 15,1 milijardu dolara."

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]


kolega zeko,

nitko vam ne može reći koliko će kriza trajati….IMHO sadašnji okvir je 3-5 godina do novog bull-a…ali već sada pesimisti govore o minimalno 10 godina, a najveći medeki o cijelom našem životu…

eto… i šta sad? koja je to onda dionica u koju uložiti novac? nije li svejedno dali si u LRH ili u IGH ili u DDJM?


u što ulagati?
ja da imam toliko love, ja bi ulagao u zemljišta u dalmatinskoj zagori uz auto cestu
…u poljoprivredna zemljišta kojima još vrijednost nije rasla…

ovo i nema nekog smisla osim ako si nisi dobar i ne uključiš lokalne političare u igru… ulagao bi ja u zemlju da mi netko iz gradske vlasti došapne koja će to zemlja biti zanimljiva za zamjenu u slijedećih 5 godina, ili za prenamjenu, ali nemam ja te veze i poznanastva [undecid]


ulagao bi u znanje

krhko je znanje, što danas znaš, već sutra se može pokazati netočnim (da ne kažem da je u RH na niskim granama)


dio portfelja prebacite u zlato

zlato je malo gore malo dolje, mogao bi tako uložiti i u omjer CHF vs. EUR i sl.


obveznice rh s prinosom od 5,5% su super ulog….hedging pozicija vam je pola u kunama pola u euro obveznicama rh…

obveznice RH, gdje je država zadužena do grla, i dalje se zadužuje u nedogled mi se ne čine sigurnim ulaganjem za 5,5% eventualne dobiti, da ne kažem da je tu i utjecaj inflacije, pa se onda zarada od 5,5% i ne može smatrati zaradom, to je više pokrivanje gubitaka.


ulagati u zlato i druge plemenite metale….
kupovati certifikate na uran…

raznorazni metali i sl. isti problem ko i sa zlatom, nema nikakvih naznaka da će to donekle sigurno rasti… na terminskim ugovorima se može brže popušit doli na dionicama


kupovati stanove po zagrebu kada cijna padne na 1400 eura

stanovi se čine u najvećim kriznim situacijama kao dobro ulaganje, no sumnjam da će pasti na
1400,00 Eur, s obzirom da samo dozvole i zemljište u gradu skupo košta, kako bi počeo gradnju, pa s toga nema smisla da netko prodaje po toj cijeni, nije to više ko prije 10 godina kad si mogao kupiti zemljište i dobiti sve potrebne dozvole u pola današnje cijene


pazi hebeno dobru operaciju….uloži u velika skladišta (kupi ih ili ih dugoročno najmi….) napuni ih sada s brašnom, uljem, rižom….
pa lijepo prodaj u travnju iduće godine… [thumbsup]

brašno, ulje, riža,… kvarljivo, i podložno utjecajima vlade koja to vedri i oblači, jedino ukoliko dođe do rata, no onda se to zove ratno profiterstvo 🙂

Poanta cijele priče, ne vidim zašto bi nešto od ovoga bilo puno sigurnije od LRH ili neke druge dionice? Istina da sam uložio u par poslovnih prostora tj. kupio ih, vjerojatno ne bi ništa izgubio, no to onda i nije investicijsko ulaganje, to je igra na ziher, gdje uglavnom nemožeš ili možeš vrlo malo spušiti. No nemožeš niti očekivati neku značajnu zaradu.

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

pa svaka investicija je rizik….
kada propadne država, biti će ti više manje svejedno gdje si kratkoročno uložio….
ipak mislim da su obveznice, sada najsigurnije…
ne znam na koji se način kupuje zemlja, ali znam da su tamo općine pretežno siromašne, tak da bi im bilo kakav kupac s gomilom para dobro došao…

pitao si me što ja mislim gdje su relativno sigurne luke…evo ja sam ti odgovorio…ne znaći da sam u pravu….

evo ti jedan link koji se bavi s tim tvojim pitanjem…a što sad?

http://www.moneyandmarkets.com/Issues.aspx?Urgent-from-Martin-Your-Last-Chance-to-Act-2357

Tako je, svaka investicija je rizik…, samo eto nakon cijele priče, znači da ako si dobro predvidio i povukao svoje novce, super, no nisi ih imao gdje uložiti da ostvariš dobit u ovom periodu… što znači ne možeš kriviti vodstvo LRH, državu i još tko zna koga (makar i bili krivi), isto tako i plašiti ostale koji su ipak odlučili ostati, za trenutnu cijenu LRH dionica. [tongue] Jednostavno LRH je danas dolje za godinu dana isto tako može biti gore.
Ulaganje je nada u bolje sutra, pa ajd nemoj dioničarima LRH ubijat nadu, osim ako stvarno nemaš neke relevantne informacije [wink]

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

Još nam se LRh i dobro drži s obzirom na tržište u zadnjih nekoliko sati nije bilo trgovanja jer su ljudi shvatili koliko je podcjenjeno.
Pozdrav

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.




kupovati stanove po zagrebu kada cijna padne na 1400 eura

stanovi se čine u najvećim kriznim situacijama kao dobro ulaganje, no sumnjam da će pasti na
1400,00 Eur, s obzirom da samo dozvole i zemljište u gradu skupo košta, kako bi počeo gradnju, pa s toga nema smisla da netko prodaje po toj cijeni, nije to više ko prije 10 godina kad si mogao kupiti zemljište i dobiti sve potrebne dozvole u pola današnje cijene.
[/quote]

Hebat ga, nece vise zemljiste tolko kostat. Ja platio prije 4-5 godina kvadrat 1190 EUR u ZG, novogradnja. 700-800 EUR mozes kvalitetno gradit po kvadratu. Ostalo je zemlja i ostali troskovi. Znaci, kad se nadje dobra volja, moze se jeftino gradit. Ovi kaj prodaju po 2.500 EUR bi mogli i zlatne pipe i kvake stavljat za te novce…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


pa svaka investicija je rizik….
kada propadne država, biti će ti više manje svejedno gdje si kratkoročno uložio….
ipak mislim da su obveznice, sada najsigurnije…

Najbolja kratkorocna investicija za slucaj armagedona su cigarete… Tako kaze frend koji je prezivio opsadu Sarajeva… Kutija cigareta – konzerva hrane. Visoko likvidno, uvijek mozes zamjenit.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Još nam se LRh i dobro drži s obzirom na tržište u zadnjih nekoliko sati nije bilo trgovanja jer su ljudi shvatili koliko je podcjenjeno.
Pozdrav

Kako da ne,baš su ljudi danas poslije 13h shvatili koliko je lrh podcjenjen.Koje su parametre pri tome koristili?
[shocked] [shocked]
Koliko jedna zgrada građena za vrijeme Austrougarske ima rok trajanja?Poslovanje koma,spomenička renta ubitačna,vlasništvo nerješeno-kako hotela tako i zemljišta,svijetska kriza,muljaže Muzurove……..Kome sve ovo nije primamljivo taj se nebi trebao baviti ulaganjem u hartije. [lol] [tongue]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Gore navedeno stoji, ali stoji i da je obično zarada puno veća u smnjivim situacijama. Pa tko voli, nek izvoli. [lol] [tongue]

Only God, Muammar and Libya!

Ma sve pet,reagirao sam na post od kolege S400 jer zvuči djetinjasto.Ali naravno lov u mutnom se ponekad isplati.Samo ako znamo da je burza kocka (a znamo,jer oslobađa iste kemikalije u mozgu) onda je LRH kocka na kubik.A ja više volim običnu kocku,evo zaljubio sam se danas u KODT-R-A [lol]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

I noćaš ja da poludim, sve na kocki izgubim! :pjeva: [tongue]

Only God, Muammar and Libya!

Evo clanak iz Nacionala.

http://www.nacional.hr/articles/view/49116/

[undecid]

"Day after yesterday"

New Report

Close