LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A slušaj oni kontroliraju medije u Americi sve te bloomberge, cnbc, reuterse itd. te prenose vijesti kako im odgovaraju, jedan dan kad donesu odluku da je dosta pada vidjet ćeš da će stalno dolaziti bolje vijesti te će govoriti kako se gospodarstvo oporavlja, potrošnja raste itd. Pričao sam s nekim ljudima u Americi te su mi kazali da se ništa bitno nije promjenilo, a ova kreditna kriza će se rješiti kad oni donesu odluku jer ta otpisana imovina banaka ipak je u materijalnom obliku. Hoću reći da kad krene propaganda onda će početi rasti cijene kuća,a Amerikanci medijima vjeruju počet će kupovat nekretnine, cijene će rasti te početi govoriti kako je sve u redu. U međuvremenu će toliko love skupiti na opcijama da će apsolutno sve biti njihovo, a stoka sitnog zuba će još jednom biti nasamarena. Malo se kolega raspitajte te vidite tko je burzu osnovao, čije su navedene firme koje sam gore naveo pa će Vam bit jasnije zašto sam to spomenuo. U svakom slučaju mi ćemo spušit jer s vremenom živci popuštaju a životne potrebe se gomilaju, dok se njima ne žuri.
Pozdrav

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Sad su vam židovi uzeli lovo?! ajd živjeli!!
uzeli su vam lovu oni koji su vam ovdje govorili da ide to UPUP dok je tonulo po 5% dnevno…kada ste trebali biti brzi na 6000 pa na 5000 pa na 4000…onda su vas smirivali likovi koji su vam govorili da je to dno i da ste zapeti ko strijela i kad krenete neće biti kraja…e ti su vam uzeli lovu…a ne židovi

a inflacija sada guši i krediti stežu…ali osnovno pravilo investiranja je ne investirati lovu koja bi vam mogla biti nužna idućih 5 godina…

krivi su vam i fondovi….jer su rušili tržište..
ali dragi moji, nisu fondovi krivi što se tržište urušilo…

ali su zato krvavo krivi, što su potpirivali mahniti rast….što su vas navukli, usput dižući crobex na 5500, kao da je hrvatska gospodarsko čudo…

hmmm zanimljivo je da ih za to još nitko nije prozvo, a u stvari to je njihova osnovna krivica…bio je to moralni hazard epskih proporcija…

ali u stvari lako ga se može usporediti s financijskim inženjeringom iz ’90….navukli su vas, napucavanjem crobexa, dok svu lovu niste zakopali nutra, a onda su se samo povukli u kljućnom trenutku…i ostavili vas same…

to se upravo desilo i na liburniji…

i tako je potonuo crobex vraćajući se na svoju realnu vrijednost…

kada sam govorio da tvrtka koja ima manju dobit nego dvije godine ranije, a na burzi vrijedi 3 puta više…nije ništa drugo nego navlakuša….onda me se ovdje cenzuriralo…

možda su i to židovi radili????

inaće ovaj portal koliko ja znam ne dopušta netolerantne izjave…

oni koji su me slušali…kolega lav ili posejdon…su uspijeli uteći dok su gubici bili prihvatljivi…evo gospon lav je ovdje izgubio nekoliko stotina tisuća kn…ali je uspio sačuvati 3 puta veći izbos, koji da je ostao bi također popušio….-

tko me je ranije slušao, manje je izgubio!


Vidimo se za 5 godina. LRH ce biti bar 500% u odnosu na danasnju cijenu. Oni sto su prodali Liburniju na 5k, vjerovatno su kupili nesto drugo pa ti to dodje na isto. Oni koji nisu prodavali imaju isti broj dionica i to je to. Prodat ce za 5 godina. Oni koji su dizali kredite i kupovali….nisu smjeli, to se ne radi. Lako se sada praviti pametan, ali ni veliki igraci puno pametniji od nasih fond menagercica nisu predvidjeli ovo sto se trenutno dogadja u svijetu. LRH je kao i svaka druga dionica pala zbog psihologije krda, a ne zbog fundamenata. Ako cemo o fundamentima onda je LRH vjerovatno najpodcjenjenija dionica na ZSE, trzi se ispod BV koji je btw procijenjen prije 16 godina. Oporavit ce se LRH vrlo skoro i prije nego druge jace dionice sa ZSE. Za fer vrijednost LRH kljucno je rjesavanje pitanja vlasnistva, a ne moze se ni to odgadjati vjecno. Sudska presuda ce biti uskoro, a kakva god ona bila cijena ce ici gore.

Ti si konstantno drukao bas na ovoj temi koju si odabrao iz samo tebi poznatih razloga. Mogao si tako uzeti bilo koju drugu dionicu listanu na ZSE ali ti si se bas uhvatio Liburnije. Zasto, sta si ti Crveni Kriz pa ti je zao nas koji gubimo na dionicama Liburnije? Kako ti nije zao onih sto su izgubili na EIG, ATPL, ADRS, INGR, DLKV……………. Da HANFA radi svoj posao onda je vec trebala istraziti koji su to motivi koji tebe vode da u zadnjih nekoliko mjeseci plasis ljude i drukas da ovo nista ne vrijedi, bankrot…Mozda si ti bivsi konobar LRH koji se nada ESOP-u i druka na dolje ne bi li privatizacija isla za djabalesku? Ili ti je zena sobarica u LRH pa te muci griznja savjesti….? Da nemas neki prikriveni interes onda sigurno ne bi pisao na ovoj temi. Evo ja npr. nisam nikad napisao ni jednu jedinu rijec o dionicama koje nemam. Sta cu ljudima koji su kupovali na ATH sad jos ja popovati da su se zahebali i da su mogli drugacije. Znaju to i sami i ne trebaju mene da im otkrivam toplu vodu. A tebe jos manje.

što drugo reći nego [thumbsup] [thumbsup]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

@cadilac

svaka čast majstore, odličan post

@cadilac

Potpisujem svaku riječ!

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

beholdera je svatko već davno mogao skužiti…….pa čovjek ima interesa da je LRH što niže, pa je blati u svakoj prilici, druga je sad stvar što mu se ova cijela svjetska situacija poklopila pa ispada da je on bio u pravu……….

čovjek kupuje, pa mu je u interesu d aje što jeftinije…….a prodavati ćemo svi za par godina ako treba……..a cijena će biti XX XXX……

MAli podsjetnik:

20.02.08. | 14:34 beholder | privatna poruka | profil
korisnik od: 24.03.2006.

ocjena poruke

zajednica –
moderatori
beholderbojim se da će liburnija otklizati i ispod 4000 kn, jer ja neki bull run u doglednoj budućnosti ne vidim svi koji se pozivaju na revalorizaciju i BV, upozoravam vas da je p/BV za MNDS 0,26, a nitko ga neće taknuti ni motkom a isto bi se mogla napraviti revalorizacija pa bi onda mundus bio na 0,15 i kakve to onda veze ima? turizam u hrvatskoj se do sada pokazao kao loša investicija

evo jedan post prije malo više od mjesec dana…ne da mi se tražiti ali ima i jedan post u kojem vam objašnjavam da se cijena neke investicije gleda kroz poslovanje, a ne kroz vrijednost zgrada…kao što sam vam i rekao cijena kliže na razinu 2006. godine, a ako sada zbog spomeničke rente godišnja dobit bude i manja, odoste vi i ispod te cijene na 2.500 kn.
sorry kome se ovo ne sviđa, ali u pitanju je čista realnost

20.02.08. | 15:01 beholder | privatna poruka | profil
korisnik od: 24.03.2006.

ocjena poruke

zajednica –
moderatori
gledajte ljudi, svakom vlasniku ove dionice mora biti jasno da kako god okrene da je spušio! (osim kejmana jer je on ulazio po 150 kn još ’45)…
svi oni koji su ušli prije 3-4 mjeseca, sada su za tu istu lovu mogli kupiti duplo više dionica!!! tako da pustite ljude s ovim odama revalorizaciji i liburniji na miljon kuna.
ja sam na ovoj dionici izgubio više od 15% ali sam sretan da sam izašao…danas ne bi više ulazio ni po 2500 kn, jer je firma nesposobna, a ovo društveno vlasništvo grada i države samo će i u budućnosti potpirivati nesposobnost…

kao sutra će prodati liburniju…ha koja glupost, pa niti jednom direktoru i lokalnom gazdi iz liburnije nije u interesu dolazak stranog gazde, jer bi mu ovaj opalio takav vritnjak da bi ovaj učku preletio…

ponavljam na kraju, ovo je tvrtka koja će zbog te spomeničke renete jako podbaciti 2007. a kako mi se čini ni u 2008. nema puno razloga za optimizam…
a ovi long run investitori su mogli 7000 kn staviti u banku i za 5 godina bi imali 10.000 kn, a za 5 godina lrh neće biti na 10.000 kn.

Teško mi je ovo reć ali ljudi moji propali smo treba istini pogledat u oči.Ne samo da se LRH srozala do najniže razine nego se raspala cila burza i banke zajedno s njom! to je istina ne treba meni Rohatinski,Šuker ili Samodol govorit da je naš bankarski sustav jak bla bla bla o čemu vi ser.. gospodo Ameri i Europa su u kur..samo je naš bankarski sektor zdrav moš mislit priče za malu dicu kako ne bi došlo do povlačenja depozita! Pitanje je vrime kad će nam stranci vratit kupljene banke za 1 kunu s milijunskim gubicima. Ukratko sve je propalo i idemo ispočetka ko je jamio jamio a jamili su povlašteni a njihova sra.. neka plaća narod!

Drugarice i drugovi ne cveta cveće ni u naše preduzeće


@ oberst
a koliko si još u minusu od kupovine na preko 6000??? [tongue]
i kako mugu drukati, ako me nema? ja sam se i danas samo pojavio da odgovorim ovima siromašnim razumom..

@vorda
,

da ste prodali na 5500 ne bi sada tako pisali, neki su se uspijeli iskrcati kao kolega lav, koji za razliku od vas ipak radi sa malo značajnjim sredstvima, ako je ulazio ponovno na ispod 2500 kn, onda se je do danas uspio oporaviti od 300.000 kn gubitka koliko mu je ova dionica donjela…
BTW. kolega vorda osnove matematike, ja sam izašao morao bih pogledati ali čini mi se da je bilo 5500 ili 5600, danas je 3400, ako hoću ući, ući ću po 60% povoljnijo cijeni u odnosu na onu na kojoj sam izašao…

ovdje ste jedini pušionićari svi vi, ali dobro je što si to ne želite priznati [thumbsup]

kadilak, stvarno nisi vrijedan ni da ti odgovorim, ali uglavnom tvoj ulaz na 6500 prije godinu dana i još tome pridodaj koliko si izgubio jer nisi npr. oročio ta sredstva na dvije godine…
pa kad se ovo "čudo" od dionice lijepo digne iznad 7500 kuna u idućih 3 mjeseca, onda možemo razgovarati o tome da sam ja idiot, a ti vrhunski investitor..
do tada je još uvijek obrnuta situacija [thumbsup]

a gdje su nam kolege:

savage
mc2
tiha voda
pale
lejzer
ocultis
burza
bill gates

pa zar su svi već utekli? [lol]


gledajte ljudi, svakom vlasniku ove dionice mora biti jasno da kako god okrene da je spušio! (osim kejmana jer je on ulazio po 150 kn još ’45)…
svi oni koji su ušli prije 3-4 mjeseca, sada su za tu istu lovu mogli kupiti duplo više dionica!!! tako da pustite ljude s ovim odama revalorizaciji i liburniji na miljon kuna.

nema smisla, pušio na ovoj dionici ili nekoj drugoj, a pušilo se na svima u zadnja 3-4 mjeseca dođe mi na isto -> zaključak, trenutna kriza nema veze s poslovanjem i vrijednosti tvrtke


ja sam na ovoj dionici izgubio više od 15% ali sam sretan da sam izašao…danas ne bi više ulazio ni po 2500 kn, jer je firma nesposobna, a ovo društveno vlasništvo grada i države samo će i u budućnosti potpirivati nesposobnost…

slažem se da država i grad ne mogu biti dobar vlasnik, no opet tvoja pušion apo mom mišljenju dolazi od globalnog trenda a ne od realne slike tvrtke


kao sutra će prodati liburniju…ha koja glupost, pa niti jednom direktoru i lokalnom gazdi iz liburnije nije u interesu dolazak stranog gazde, jer bi mu ovaj opalio takav vritnjak da bi ovaj učku preletio…

bez obzira na vritnjak ili ne ti ljudi to nemogu spriječiti, mogu samo zavlačiti i to je to, LRH je d.d. i prije ili kasnije, a razriješit će se problem vlasništva, LRH će dobiti privatnog gazdu


ponavljam na kraju, ovo je tvrtka koja će zbog te spomeničke renete jako podbaciti 2007. a kako mi se čini ni u 2008. nema puno razloga za optimizam…

moj pesimizam ne potječe zbog smanjenja prihoda, nego zbog razvlačenja problema oko vlasništva, ali ne preostaje ništa drugo doli biti strpljiv


a ovi long run investitori su mogli 7000 kn staviti u banku i za 5 godina bi imali 10.000 kn, a za 5 godina lrh neće biti na 10.000 kn.

long run investitori mogu lovu stavit i u banku, no pitanje je, što ako banka propadne? ne bi bilo prvi put u RH, sve su to rizici koje nosi ulaganje bilo u banku ili dionice

nego dragi moj beholder, bez obzira na slaganje ili neslaganje s tobom i tvojim viđenjem (ako si izvadio lovu na vrijeme, svaka čast, ja nisam vidio što se iza brda valja, pa sad snosim posljedice), reci ti nama šta dalje [proud]

jedan moj poznanik je reko, bježi iz hrvatske (mislim s investicijama) premalo je to tržište gdje neobrazovani fond manageri igraju igre, no opet ni vani ne cvjetaju ruže…

nameće mi se kao najvažnije pitanje, dokle će kriza trajati? koliko će trebati da najbogatiji, pokupuju za male pare, ono što im je zanimljivo, preslože svoje megatvrtke u još veće mega tvrtke, pa da opet možemo polako prema gore?

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

kolega zeko,

nitko vam ne može reći koliko će kriza trajati….IMHO sadašnji okvir je 3-5 godina do novog bull-a…ali već sada pesimisti govore o minimalno 10 godina, a najveći medeki o cijelom našem životu…

u što ulagati?
ja da imam toliko love, ja bi ulagao u zemljišta u dalmatinskoj zagori uz auto cestu…u poljoprivredna zemljišta kojima još vrijednost nije rasla…ulagao bi u znanje
dio portfelja prebacite u zlato
obveznice rh s prinosom od 5,5% su super ulog….hedging pozicija vam je pola u kunama pola u euro obveznicama rh…
ulagati u zlato i druge plemenite metale….
kupovati certifikate na uran…

kupovati stanove po zagrebu kada cijna padne na 1400 eura

pazi hebeno dobru operaciju….uloži u velika skladišta (kupi ih ili ih dugoročno najmi….) napuni ih sada s brašnom, uljem, rižom….
pa lijepo prodaj u travnju iduće godine… [thumbsup]

New Report

Close