LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa nakon što je Vlada već dala 25% + 1 dionicu Gradu Opatiji, zaposlenicima ipak ne bi smjelo pripasti više od 7% (svježi primjer INA i HT).

Zanimljivo razmišljanje..bilo bi dobro znati i broj radnika koji bi imali pravo na dionice
[/quote]

Mora da su te čuli pa su brže bolje odgovorili.

"OPATIJA – Djelatnici i umirovljenici opatijskih Liburnia Riviera Hotela, njih oko 2.100, trebali bi, kroz ESOP program, postati vlasnici 29 posto dionica ove tvrtke. Zajedno s 25 posto plus jedne dionice koje su u vlasništvu Grada Opatije (i susjednih općina), Opatijci bi konačno postali većinski vlasnici LRH-a i mogli…"

http://www.novilist.hr

Only God, Muammar and Libya!

Ovo je komedija, oni su se vec dogovorili kako da podijele nešto što nije njihovo [lol]. Jakog je partnera našao Štrok, Muzura koji bi svima sve dao samo da dobije još jedan mandat. Novi list uredno objavljuje ovakve nebuloze u rubrici vijesti umjesto da ih smjesti u vjerovali ili ne. Bilo bi interesanto čuti odgovor Muzura što će dati radnicima ukoliko SNHO dobije Liburniju na sudu; možda ovih 25% koje drži Grad [lol]

Ma pročitajte ovo iz

S400, 17.09.2008. u 16:17
Novog lista
S400, 17.09.2008. u 16:17
:
Ponuđeno je više varijanti kako bi radnici mogli dobiti dionice, od one da ih dobiju besplatno na račun troškova zbrinjavanja prognanika, do otkupa po povoljnijim uvjetima što bi opterećivalo radničke plaće od 200 do 800 kuna mjesečno kroz 20 godina, ali postoji i mogućnost da se one otplaćuju iz dividende.
Ne možeš vjerovat, moj je prijedlog da dobiju po nominalnoj cijeni, evo ja ću im prodati, Nego kako su došla do 29% posto.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Valjda ESOP. Dionice će im morat dat valjda po povoljnijim uvjetima nego su na tržištu. [lol] Mislim da bi im moglo usfalit dionica. Iako, ništa što par dokapitalizacija ne bi riješilo. [lol] A koliko godina će morat radnici živjet da od dividende otplate dionice ili su ovi našli naftu ispod hotela nekog[lol]

Only God, Muammar and Libya!

Što mislite kako će ovo utjecat na nas male dioničare?

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Mali dioničari će postati još manji…

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Što hoćeš reć da će LRH na kraju past ispod 2000 kn, pa koliko onda vrijede tih 15 hotela, vile itd?
Ja više ništa ne razumijem

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Da je cijena na 6000 zabrinuo bih se, al s obzirom na ovu cijenu mislim da nije toliko bitno. Uostalom tko će od njih opteretit plaću da kupi nešto što pada. Osim ako će dobit besplatno.

Only God, Muammar and Libya!


Što hoćeš reć da će LRH na kraju past ispod 2000 kn, pa koliko onda vrijede tih 15 hotela, vile itd?
Ja više ništa ne razumijem

čvrstog sam uvjerenja da vrijede iznad 4000kn po svim mogućim izračunima zato se nebi trebali bojati za lrh…tko danas gleda fundamente

živjeli!!!

Iz današnjeg Novog lista :

RUPE« U OPATIJSKOM MODELU PRIVATIZACIJE LRH-a
Radnici nemaju novaca za dionice

( tekst za pretplatnike ) ako je netko ima bilo bi zanimljivo da ga prenese na forum.

Meni se osobno čini da je mogući sljedeći scenarij :

– Vlada i Štrok se dogovaraju o prodaji 59 % LRH u vlasništvu HFP
– jedan dio od tih 59 % će pripasti radnicima LRH ( vjerojatno ne prevelik cca 8 %, možda kroz ESOP , sigurno ne kroz poklonjene dionice ) a Vlada će na neki način obeštetiti Štroka
– Štrok će imati kontrolu od 51 % , lokalna zajednica zadovoljna , Vlada rješila spor koji traje predugo a LRH se konačno može razvijati

Izgleda da je naša burza u večim gov..od amera i Eu FTSE 10 +1.23 DAX +0.23 CROBEX – 3.9. Ko je sad kriv za pad Crobexa možda AIG ili Lehman Brothers ili možda naši ušminkani fond menađerčići sa završenom večernjom školom. E ko nama zemlju vodi jadna nam majka!

Drugarice i drugovi ne cveta cveće ni u naše preduzeće

ti ti hoteli i vile ne vrijede niš, sve dok se ne rasčisti s državom, kad se taj dio rasčisti, onda će vrijedit po realnoj tržišnoj cijeni za to područje

[i]1 i 1 nisu 2 već 11 ;)[/i] [i]Klasa Hrvatski realist, realni pesimist[/i]

New Report

Close