LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A što češ, nebi baš najzgodnije zvučalo da jedan gradonačelnik kaže-žao mi je dragi radnici (glasači) nema za vas dionica
Ja to sigurno ne bih napravio na njegovom mjestu, mislim da bi to bilo, kako se ono kaže "političko samoubojstvo"

A tako je to kad vlada da bi dobila izbore popušta svima pa će na kraju i platiti SN Holdingu i još dati radnicima i Opatiji dionice. I onda se čudimo kad nam mirovine budu 1000 kn za 20god.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

kapetan na belu ladju..Šoići.. [lol]

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

pa..ako sam dobro shvatio, onda se zapravo ovime više manje izbija Štroka kao opcija da on uđe u ovaj hotel kao većinski vlasnik, što mu ondaj ugovor ili predugovor-deal nayovimo to kako hocete daje, na 59% LRH?
To zapravo znači da se može pozdraviti od prijenosa potraživanja njemu, tj. da neće morati platiti SN tj. Ostoji jer nije ništa ni postigao….

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

U pravilu da. Osim ako Štrok pristane na 30% LRH, pa onda bude još kupovao na burzi.[undecid] A država će mu onda brat bratu morat isplatit oko 150 000 000 eura.

A oni traže do 29%. Možda im se za mir u kući da 15%, a Štrok dobije 45%. Moguće je sve i svašta. [yawn]

Only God, Muammar and Libya!

Pa nakon što je Vlada već dala 25% + 1 dionicu Gradu Opatiji, zaposlenicima ipak ne bi smjelo pripasti više od 7% (svježi primjer INA i HT).

Očito je , da je Opatijskoj vlasti jasno do kakvog dragulja mogu doći ( da li će doći to je već pitanje ? ). Možda im je i Štrok dao ideju , dovesti renomirane hotelijere a nema ozbiljnog u svijetu kojem nije jasno šta je Opatija . Uz Dubrovnik broj jedan na Jadranu. Već neko vrijeme se zna da su razne hotelske kuće zainteresirane za neku kombinaciju oko LRH ( ili oko LRH hotela ). Navodno su to i Hilton i Kempinski i neki drugi. Kada bude jasno tko kontrolira LRH ( vlada , Ostoja ili Štrok ) onda će početi pregovori. Ako sada nije vrijeme za skupljati LRh ( po 2200 – 2300 kn ) onda neznam kada će biti vrijeme.

Poznato je da je Štrok preuzeo 80% Liburnie od Ostoje za 160 mil. EUR.
No očito je da je Ostoja morao, na svoja potraživanja od Vlade, a za koja se još uvijek vodi za njega neizvjesni sudski postupak, odobriti Štroku i izvjesni diskont.
Iako možemo samo nagađati o visini tog diskonta, pretpostavimo da on nije manji od 10%, a niti veći od 20%.
To bi značilo da je njihova usuglašena procjena kako cijela Liburnia vrijedi 220 – 240 mil. EUR, što bi davalo vrijednost od 5.300 – 5.750 kn/dionici.
Treba toga biti svjestan stalno, pa čak i dok se gleda kako se trenutna cijena "topi" pritisnuta raznoraznim okolnostima na ZSE i u svijetu.
Po meni, za LRH-R-A na ovim razinama cijene preporuka je "hold" ili "buy" !


Očito je , da je Opatijskoj vlasti jasno do kakvog dragulja mogu doći ( da li će doći to je već pitanje ? ). Možda im je i Štrok dao ideju , dovesti renomirane hotelijere a nema ozbiljnog u svijetu kojem nije jasno šta je Opatija . Uz Dubrovnik broj jedan na Jadranu. Već neko vrijeme se zna da su razne hotelske kuće zainteresirane za neku kombinaciju oko LRH ( ili oko LRH hotela ). Navodno su to i Hilton i Kempinski i neki drugi. Kada bude jasno tko kontrolira LRH ( vlada , Ostoja ili Štrok ) onda će početi pregovori. Ako sada nije vrijeme za skupljati LRh ( po 2200 – 2300 kn ) onda neznam kada će biti vrijeme.

SLAŽEM SE
[thumbsup]

i nadam se… [pray]

"Day after yesterday"

"Poznato je da je Štrok preuzeo 80% Liburnie od Ostoje za 160 mil. EUR.
No očito je da je Ostoja morao, na svoja potraživanja od Vlade, a za koja se još uvijek vodi za njega neizvjesni sudski postupak, odobriti Štroku i izvjesni diskont."

Nije Štrok preuzeo ništa od Ostoje već od SN Holdinga, a to su dva različita pravna subjekta…Ostoja se prečesto spominje po forumima.


Pa nakon što je Vlada već dala 25% + 1 dionicu Gradu Opatiji, zaposlenicima ipak ne bi smjelo pripasti više od 7% (svježi primjer INA i HT).

Zanimljivo razmišljanje..bilo bi dobro znati i broj radnika koji bi imali pravo na dionice

I dali će neki radnici to pravo moći iskoristiti dva puta.

Jer bilo je i prvog puta, a tih su se dionica većinom radnici već i rješili.

New Report

Close