LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolege,
Zar nije Štrok otkupio potraživanja od SN Holdinga? Po meni je SN Holding izvan igre.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Kerum je Hotel Marjan platio 25 mil. eura a LRH s svojih 15 Hotela, zemljištem i vilama vrijedi barem 250 milijuna, pa me čudi kako to da onda nema nekog interesa za ovu dionicu, možda je razlog nizak free float pa fondovima i mirovincima nije interesantna. Što mislite?


Sta se cudis, fondovi ce je kupovati kad bude 6k; prije toga ne. Tako je uostalom sa vecinom dionica u ovoj lopovskoj drzavi.

Bila im je zanimljiva na 5k, TOP 10 je bio pun fondova.

Only God, Muammar and Libya!


Da li je u sporu s državom SN Holding tražio naplatu od države u dionicama LRH po nominalnoj cijeni, te zašto onda Ostoja prodaje Štroku potraživanje po nominali ako realno vrijedi bar duplo. Jel bilo zadnjih dana šta na vijestima o LRH.

Dug je iznosio nekih 570 milijuna. I tad dolazi do nagdobe za LRH. Te dionice su onda imale tržišnu vrijednost od nekih 640 milijuna. cca 2500 po dionici.

Only God, Muammar and Libya!

gospodo draga!!!!!!!!!!!!lrh,nemože potegnut ni lipu ukoliko to ne blagoslovi sn,jer kamen spoticaja je ostoja,prvo riješit dug,a onda sve ostalo,po nekim pretpostavkama u samom procesu sn mora odradit svoje da bi lrh samim ulaganjem u digao ljestvicu svoje vrijednosti!!!!i jedna i druga dionica su rijetke koje bi mogle skakat puta 2,3,al moje mišljenje je da je sn u velikoj prednosti jer ne ovisi direktno o crobexu….

Polančec je nedavno spomenuo ponovnu procjenu vrijednosti nekih kompanija i trebao bi pokušati podiči vrijednost LRH ukoliko dođe do nagodbe kako bi dobio par poena i nešto para od Štroka a SN bi mogao dati nekakav popust Štroku na ime "brzog" rješenja problema.
Čini mi se dosta logičnim da kažu, ok, evo vama LRH ali ne baš toliko jeftino.

Da bi došlo do nagodbe potrebno je definirati vrijednost dionice LRH a preuzomanjem po X cijeni Štrok dolazi do obveze za javnu ponudu jer sigurno prelazi 25%+ 1 dionicu odnosno preciznije HFP ima 58,5% LRH a sadašnja vrijednost duga je, prema pisanjima, 160 milijuna eura (1,1 mlrd kn).
1,1mlrd/177 256 dionica je cca 6000kn/dionica

U ciloj ovoj priči barem se meni tako čini,najgore će proć mali dioničari.Možda griješin ko zna ali…
Ovo je zemlja u kojoj je sve moguće pa i to da Štrok dobije Lrh za 1 kn!

Drugarice i drugovi ne cveta cveće ni u naše preduzeće


Kolege,
Zar nije Štrok otkupio potraživanja od SN Holdinga? Po meni je SN Holding izvan igre.

TOČNO, međutim ne možemo reći "otkupio", bolje PREUZEO. Pravno gledajući, osoba legitimirana potraživati od RH udjele u LRH je sada Štrok.

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]


U ciloj ovoj priči barem se meni tako čini,najgore će proć mali dioničari.Možda griješin ko zna ali…
Ovo je zemlja u kojoj je sve moguće pa i to da Štrok dobije Lrh za 1 kn!

djelomicno dijelim misljenje sa kolegom….
nekako mi se cini da uvijek kada je nesto sve poznato npr. dogodi se nesto totalno drucije…tako npr. prije nekoliko dana(ili tjedan-dva) je bio jedan politicar izjavio kako je nagodba strok-vlada gotova stvar i da ce se to sve rijesiti upravo tako…u tome slucaju cijnea LRH bi trebala poletjeti na minimalno 4500 kn, a to se eto ne dogadja….
da, u slucaju dokapitalizacije npr. ako imate investiciju ulozenu LRH u iznosu od 100.000 kn, za dokapitalizaciju bi vam mozda trebalo jos jednom 100.000 kn, koje mnogi mali dionicari nece imati..

takodjer, naravno, postoji mogucnost da sve dobije Ostoja, vladi je ovo prva godina mandata i to se do kraja njihove 4. godine lako zaboravi…

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


gospodo draga!!!!!!!!!!!!lrh,nemože potegnut ni lipu ukoliko to ne blagoslovi sn,jer kamen spoticaja je ostoja,prvo riješit dug,a onda sve ostalo,po nekim pretpostavkama u samom procesu sn mora odradit svoje da bi lrh samim ulaganjem u digao ljestvicu svoje vrijednosti!!!!i jedna i druga dionica su rijetke koje bi mogle skakat puta 2,3,al moje mišljenje je da je sn u velikoj prednosti jer ne ovisi direktno o crobexu….

Fredi, ma kakve veze ima Ostoja trenutno sa LRH????
Ako je rečeno da je ŠTROK preuzeo potraživanja, onda je Štrok i samo Štrok trenutno u mogućnosti to rješavati i pregovarati. To se odnosi i na upravni spor gdje sada Štrok nastupa kao tužitelj.
Pustite više Ostoju i SN holding na miru. Trenutno nisu aktualni. Biti će aktualni ako Štrok ima vremenski rok odnosno uvjetovani ugovor sa Ostojom da ispuni svoju obvezu prema njemu, i to ne učini.
Dakle, ovog trena imamo samo Štroka koji ima potraživanja prema RH a koja se odnose na LRH!!
Budući je Štrok dobar i sa vlašću (dobio preko HDZ-a hotele u Dubrovniku) i sa oporbom (dobio preko SDP-a hotel Bonaviu u Rijeci) postoji realna šansa da dobije podršku i za LRH.
Pozdrav.

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]

evo vama kolega 100tka kad tako mudro zborite.
Da niste vi iz okolice Opatije? [lol]

Pessimism Is Your Friend

New Report

Close