LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

beholder:

kolega deimos nemojte tako…ispast ćete neuki mali haso…morate nešto pametno reći…nešto tipa: neće ovo ispod 4.000 to je dno! [lol] [lol]

Kolega Beholder, ma nisam ni ja za vremenske prognoze, ovo ce ovoliko gore, toliko dolje, i taj djir…Al volio bi da vec podijelite Vase znanje s nama, Moje misljenje je da da je LRH trenutno cisti BUY signal, trenutno se trzi ispod BV, znamo da treba doci do revalorizacije imovine a naravno da to nece biti sutra.Mislim da trenutno gledamo igre velikih.skreno ,mislim da nitko nije ocekivao cijene na ovim razinama ni na jednoj dionici…

dragi moji forumasi….cini se da vi ovdje svi jako volite Book Value….nemam nista protiv, volio sam ga i ja…
ali, ako toliko volite BV, u tome vas slucaju ja pozivam da kupite jednu kompaniju koja se zove Northwest Airlines Corp, i ciji P/BV trenutno iznosi 0.28,
dionica se isto trako strmoglavila, rijec je o velikoj aviokompaniji u SAD-u….ispod BV je, pa je treba kupiti

http://finance.yahoo.com/q/ks?s=NWA

evo, tu je i link..dobra prica, mozda nafta bude roknula dolje, stabilizira se gospodarstvo itd…ispod BV je, i to znatno vise nego LRH, stoga STRONG BUY!
Pozdrav
p.s. ako treba, budem vam ja jos rekao i druge kompanije koje se trze ispod Book Value-a[proud]



1 m2 gdje su hoteli je oko 5000 eura pa ti računaj………..[thumbsup]
a jedna soba ako ima 20 m2 to je 100 000 eura po sobi

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Zanimljive su te cijene po sobama. A koliko se zarađuje? Znam da negdje 2004. na međunarodnom planu hoteli sa 4 zvjezdice su radili 30 – 35 000 eura po sobi…

Only God, Muammar and Libya!


Zanimljive su te cijene po sobama. A koliko se zarađuje? Znam da negdje 2004. na međunarodnom planu hoteli sa 4 zvjezdice su radili 30 – 35 000 eura po sobi…

A LRH?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Pale: ” beholder: ” kolega deimos nemojte tako…ispast ćete neuki mali haso…morate nešto pametno reći…nešto tipa: neće ovo ispod 4.000 to je dno! [lol] [lol] ” Kolega Beholder, ma nisam ni ja za vremenske prognoze, ovo ce ovoliko gore, toliko dolje, i taj djir…Al volio bi da vec podijelite Vase znanje s nama, Moje misljenje je da da je LRH trenutno cisti BUY signal, trenutno se trzi ispod BV, znamo da treba doci do revalorizacije imovine a naravno da to nece biti sutra.Mislim da trenutno gledamo igre velikih.skreno ,mislim da nitko nije ocekivao cijene na ovim razinama ni na jednoj dionici… ” pa gledaj ako su podaci na poslovnom točni tržišna kapitalizacija danas je 801 mil kn to je nekih 110 mil eura…lrh ima u ponudi (što sada, što u planu) 2.000 soba…ako se hiltonove sobe plaćaju 20.000 eura, a naše nek budu 25.000 eura jer smo rodoljubi (jedino što očekujemo da neki stranac kupi a kako će on biti rodoljub?) to je nekih 50 mil eura, e sada neka još neka još i svi “popratni” sadržaji vrijede 50% procjenjenih kapaciteta dolazimo do cifre od 75 mil eura…dalje matematiku radi sam[thumbsup]

[lol] [lol] [lol] [lol] Po toj tvojoj racunici obiteljski hotelcic u centru Opatije sa nekih 20 soba bi trebao vrijediti 400 000kEura[pray]

GS je platio puno manje, 270 kn ako se dobro sjecam, potrazite na temi ARNT. .

Bas se tebi Piovesana ispovjedio za koliko je prodao svoj udio u ARNT. Ono sto se vrednuje i racuna je sluzbena ponuda GS-a koja je bila 5xx Kn. Kad se samo spomene rijec privatizacija kod LRH, cijena ce doci tamo gdje je mali Mujo mislio da ce biti kad je kupovao po 6000[lol]

“IV/ Cijena po kojoj Ponuditelj nudi otkup dionica u ponudi za preuzimanje iznosi 534,21 kune za
dionicu. Najviša cijena po kojoj je Ponuditelj stekao dionice Izdavatelja u razdoblju od jedne godine
prije dana objavljivanja ponude za preuzimanje iznosi 271,71 kunu za dionicu.
Prema podacima
Zagrebačke burze d.d., Zagreb dostavljenim na zahtjev Agencije (u predmetu: Klasa: 451-04/07-
13/117), na Zagrebačkoj burzi je u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze objavljivanja ponude za
preuzimanje ostvarena prosječna cijena dionicama Izdavatelja u iznosu od 534,21 kune za dionicu, te je
utvrñeno da je cijena izražena u ponudi za preuzimanje u iznosu od 534,21 kune za redovnu dionicu,
utvrñena u skladu s odredbom članka 15. stavci 3.-6. Zakona.”

http://www.hanfa.hr/uploads/52-07-30.pdf

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

28.03.2008 Tanja Čorak

LRH na Upravnom sudu tek za šest mjeseci
RIJEKA Spor koji je SN Holding pokrenuo tužbom 2005. protiv bivše Komisije za vrijednosne papire, današnje Hanfe, na Upravnom sudu u slučaju vlasništva nad paketom od 84 % dionica Liburnia Riviera Hotela još čeka red. Glasnogovornica Suda Ana Berlenghi u četvrtak je naglasila da ovaj predmet još nije raspoređen a zbog velikog obujma posla na to može čekati i pola godine. Riječ je o ključnom sporu čije bi rješavanje rasplelo mrežu drugih sporova o vlasništvu nad LRH

Pale:

beholder: ” kolega deimos nemojte tako…ispast ćete neuki mali haso…morate nešto pametno reći…nešto tipa: neće ovo ispod 4.000 to je dno! [lol] [lol] ” Kolega Beholder, ma nisam ni ja za vremenske prognoze, ovo ce ovoliko gore, toliko dolje, i taj djir…Al volio bi da vec podijelite Vase znanje s nama, Moje misljenje je da da je LRH trenutno cisti BUY signal, trenutno se trzi ispod BV, znamo da treba doci do revalorizacije imovine a naravno da to nece biti sutra.Mislim da trenutno gledamo igre velikih.skreno ,mislim da nitko nije ocekivao cijene na ovim razinama ni na jednoj dionici…

pa gledaj ako su podaci na poslovnom točni tržišna kapitalizacija danas je 801 mil kn to je nekih 110 mil eura…lrh ima u ponudi (što sada, što u planu) 2.000 soba…ako se hiltonove sobe plaćaju 20.000 eura, a naše nek budu 25.000 eura [/b]jer smo rodoljubi (jedino što očekujemo da neki stranac kupi a kako će on biti rodoljub?) to je nekih 50 mil eura, e sada neka još neka još i svi “popratni” sadržaji vrijede 50% procjenjenih kapaciteta dolazimo do cifre od 75 mil eura…dalje matematiku radi sam[thumbsup]

Mislim da nemam iste kriterije vezano za procijenu kvadratu u Opatiji, tako da nam i matematika nije ista:)

Pogledajte malo današnji Jutarnji na str. 7! [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

La vita e bella!


Pogledajte malo današnji Jutarnji na str. 7! [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Jesam ga….ravno u sridu!
Nije trebalo dugo čekati da se jedno, onako u šali, predviđanje na Forumu obistini!


sava: ” Zamisli ovo…. LNG terminal na Krku, a jahte Arapa parkirane u Opatiji! ” [lol] [lol] [lol] He – he! Baš si me do srca nasmijao! [thumbsup] Već pred očima imam ovu sliku. Od svega me najviše veseli što se trenutno obje ove dionice mogu dobiti tako povoljno! [thumbsup]

Mislio sam na ovo!
Ovo boldano neće dugo…..

Lanac Marriott htio bi preuzeti hotel Kvarner

OPATIJA – Hotelska grupacija Marriott zainteresirana je za razvoj vlastitog hotelskog branda na području Hrvatske, a držimo da su Liburnia Riviera Hoteli te slavni hotel Kvarner idealno mjesto za početak takvog poslovnog projekta, stoji u pismu koje je na adresu LRH uputio Marcus Lehnart, predstavnik kompanije za međunarodni razvoj.

Tako je jučer i službeno potvrđena informacija da uprava LRH u tajnosti već nekoliko mjeseci razgovara s predstavnicima američkog hotelskog koncerna koji uživa ugled jednog od najjačih hotelskih brendova svijeta o budućnosti hotela Kvarner, čija rekonstrukcija počinje na jesen ove godine.

Osim što izražava otvoreni interes za razvoj svog branda Renaissance u hotelu Kvarner, Amerikanci ističu kako ih zanimaju i druge mogućnosti suradnje s hotelskom tvrtkom LRH i najavljuju da su svoje namjere spremni osnažiti konkretnim pismom namjere čim dobiju konkretan stav od uprave opatijskog hotelijera.

Iznimno smo zadovoljni što je tvrtka ovakvog ugleda izrazila interes za dolazak u jedan od naših objekata, te vjerujem da postoje velike šanse da se dogovorimo oko modaliteta buduće poslovne suradnje – ističe predsjednik Uprave LRH Kristijan Staničić.

Prema njegovim riječima, Marriott u ovom trenutku po cijelom svijetu upravlja s više od tri tisuće hotela i razvija 20 različitih brandova, a posebno je zanimljivo da preko svog distributivnog sustava ostvaruje 20 posto svih hotelskih rezervacija na svijetu.

Na hrvatskom tržištu do sada nisu bili prisutni, a opatijskom hotelijeru ponudili su poslovnu suradnju tako da preuzmu upravljanje hotelom Kvarner i u njemu razviju svoj brend Renaissance.

Radi se o brandu koji je po razini kvalitete odmah do slavnih Marriottovih brandova Ritz Carltona i Bvlgarija – kaže Staničić.S dolaskom Marriottova menadžmenta Kvarner bi ušao u njihov Marriott loyalty program, odnosno bazu podataka stalnih hotelskih gostiju koji u ovom trenutku uključuje 27 milijuna korisnika diljem svijeta. – S obzirom na to da je jedno od naših strateških opredjeljenja upravo dovođenje renomiranog međunarodnog branda, ovakva ponuda Marriotta odlično se uklapa u takve planove – drži Staničić.

U cijeloj priči posebno je važno to što bi hotel Kvarner i dalje ostao u vlasništvu LRH, a odnosi sa stranim operaterom definirali bi se posebnim ugovorom o upravljanju.

Budući da se radi o iznimno važnom poslu koji će u mnogočemu utjecati na standard ukupne turističke ponude u gradu, Staničić je najavio da će u buduće pregovore biti aktivno uključeni i predstavnici grada Opatije.

Muzur: Ovo je odlična vijest za Opatiju

Ovo je odlična vijest za cijeli grad, a dolazak Marriotta sigurno bi se dramatično odrazio na kvalitetu hotelskih standarda na razini cijelog grada – kaže gradonačelnik Opatije Lanac Marriott preko svog distributivnog sustava ostvaruje 20 posto svih hotelskih rezervacija na svijetu Amir Muzur.

Ističe kako ga posebno veseli činjenica što bi predloženim modalitetom poslovne suradnje Kvarner i dalje ostao u punom vlasništvu opatijske hotelske tvrtke, što je razvojna strategija koju Grad Opatija odlučno podržava.

http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2008,3,29,,113954.jl

Only God, Muammar and Libya!

New Report

Close