LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


avax10: ” Vrijede nekretnine LRH znatno više nego je vrednovano kroz cijenu dionice na burzi. Na žalost, turisti već neko vrijeme nisu IN i ulagači jednostavno ne priznaju vrijednost njihovih nekretnina kao mjerila za valuaciju vrijednosti turistčkih dionica. Ovdje ćemo očito morati još neko vrijeme čekati da se rasplete tko je vlasnik LRH: Ostoja ili država/Opatija? ” Kolega avax, po meni se već jako dugo znade tko je vlasnik. Osoja će biti financijski obeštećen, a Opatija će kako stvari sada stoje dobiti još 25% LRHa. [embarass]

Imaš love Bille pa onda OBEŠTETI Ostoju sam!
A pusti hrvatsko zakonodavstvo da dejstvuje.


” Kolega avax, po meni se već jako dugo znade tko je vlasnik. Osoja će biti financijski obeštećen, a Opatija će kako stvari sada stoje dobiti još 25% LRHa. [embarass]

Potpisujem.Dug države prema Ostoji nema više nikakve veze s dionicama LRH. Zmuljali su u međuvremenu i dali dionice Opatiji i još će dati a Ostoja će dobiti lovu.(našu lovu,lovu poreznih obveznika)[angry]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"


Bill Gates: ” Kolega avax, po meni se već jako dugo znade tko je vlasnik. Osoja će biti financijski obeštećen, a Opatija će kako stvari sada stoje dobiti još 25% LRHa. [embarass] ” Pravno gledano, situacija je znatno jača u korist Ostoje nego države, a to znači da će se “Ostoja” vjerojatno do kraja godine upisati kao vlasnik dionica LRH. U konačnici, u ovakvoj situaciji gdje država gubi spor za sporom u stotinama milijuna kuna, to će biti dobro za državu jer joj je ipak lakše vratiti dionice nego iskeširati još 100 mil. EUR Ostoji. Vjerojatno će država i za ove izgubljene sporove (Astaldi itd.) morati dodatni keš osigurati prodajom državnih udjela (privatizacijom) u drugim firmama (poput PTKM) i ne treba im još jedan udar na proračun zbog SNHO-a, a s druge strane, Sanader će reći: mi smo napravili što smo mogli, sad se Opatijci snalazite sami i tužakajte i dalje s LRH oko vlasništva objekata ili se dogovorite s novim gazdom.

Dug prema SNHO ne postoji!!!

6.6. Suprotnost presude izbranog suda s javnim poretkom

Po odredbi noveliranog clanka 485. t. 6. ZPP 90 poništaj presude izbranog suda
može se zahtijevati “…ako je presuda izbranog suda u suprotnosti s Ustavom
Republike Hrvatske i utvrdenim osnovama društvenog uredenja”. U cl. 485. t. 6. ZPP
76 to je pravilo glasilo: “…ako je izbrani sud osudio stranku na takvu cinidbu koja po
zakonu nije dopuštena ili je uopce zabranjena
”. U cl. 36. st. 2. t. 2b. NZA pravorijek
može poništiti sud, i kad se stranka nije pozvala na taj razlog, ako sud nade: “…da je
pravorijek u suprotnosti s javnim poretkom Republike Hrvatske”.

Odluka Stalnog izbranog sudišta je PROTUUSTAVNA!
A to je i najbolje za ovu dionicu.

LIBURNIA RIVIERA HOTELI D.D./REDOVNA NA IME LRH-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 177.256 58,57 Osnovni račun
2. NOVA LIBURNIJA D.O.O. 75.661 25,00 Osnovni račun
3. KD BPD D.O.O. 2.518 0,83 Osnovni račun – 24 kom
4. PBZ D.D./ILIRIKA JUGOISTOČNA EUROPA 2.200 0,73 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./PROSPECTUS JUGOISTOČNA EUROPA OIF S JAVNOM PONUDOM 1.713 0,57 Skrb. račun -5 kom
6. HPB D.D. 1.705 0,56 Skrb. račun + 107 kom
7. PBZ D.D. 1.700 0,56 Osnovni račun
8. CROATIA OSIGURANJE D.D. 1.530 0,51 Zast. račun
9. ABANKA D.D. 1.356 0,45 Osnovni račun
10. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 1.316 0,43 Skrb. račun – 120 kom

previranja postaju zanimljiva, a još će vjerujem biti zanimljivije vidjeti stanje sutra jer je prije 3 dana promet bio preko 400 kom

[wink]


Dug prema SNHO ne postoji!!! 6.6. Suprotnost presude izbranog suda s javnim poretkom Po odredbi noveliranog clanka 485. t. 6. ZPP 90 poništaj presude izbranog suda može se zahtijevati “…ako je presuda izbranog suda u suprotnosti s Ustavom Republike Hrvatske i utvrdenim osnovama društvenog uredenja”. U cl. 485. t. 6. ZPP 76 to je pravilo glasilo: “…ako je izbrani sud osudio stranku na takvu cinidbu koja po zakonu nije dopuštena ili je uopce zabranjena”. U cl. 36. st. 2. t. 2b. NZA pravorijek može poništiti sud, i kad se stranka nije pozvala na taj razlog, ako sud nade: “…da je pravorijek u suprotnosti s javnim poretkom Republike Hrvatske”. Odluka Stalnog izbranog sudišta je PROTUUSTAVNA! A to je i najbolje za ovu dionicu.

Ma nemoj me nasmijavati, dug države prema SNHO (i PIF-ovima) sad odjednom ne postoji? Ako ne postoji to je samo zato što je država potpisala sporazum kojim je dozvolila HFP-u da dugovanje prema SNHO-u &co podmiri prijenosom dionica LRH i time je sve trebalo biti riješeno. No kako je država jednostrano povukla suglasnost na već potpisani sporazum (!??), opet je otvoreno pitanje duga države/HFP-a prema SNHO-u (i VLHO, KORF…) jer taj dug postoji i dalje!
Ajde mi objasni što je u odluci arbitraže protuustavno, odnosno cinidbu koja po zakonu nije dopuštena ili je uopce zabranjena ?? Misliš da zakon brani prijenos dionica? Ili da su transakcije dionicama općenito zabranjene? Ajde pojasni tu tvoju “protuustavnost”. Ja tvrdim da je nema. O (ne)moralnosti Ostoje i ekipe nećemo ovom prilikom.

Ignore: KressoM, delux

Dobro prestanite se prepucavati i napišite šta je po vam najbolji scenarij za buduči skok cijene ove dionice bar na 5000k. ? Koliko je on vjerojatan i kada?[sad]

Najbrži način za skok dionice LRH je likvidacija društva. Time bi se dionica prodavala po 3143.78 kN i eto nas odmah u blokadi! [lol]

Današnji bid je bolji od jučerašnjeg aska! Carpe diem!


Dobro prestanite se prepucavati i napišite šta je po vam najbolji scenarij za buduči skok cijene ove dionice bar na 5000k. ? Koliko je on vjerojatan i kada?[sad]

moja procijena ti je 3-5 godina i to samo uz koloplet dobrih vijesti [thumbsup]


Dobro prestanite se prepucavati i napišite šta je po vam najbolji scenarij za buduči skok cijene ove dionice bar na 5000k. ? Koliko je on vjerojatan i kada?[sad]

Čim se riješi ovo s Ostojom. E sad, koliko će to potrajati nitko ne zna. Problem je što LRH ima gazdu samo na papiru, dok je stvarno vlasništvo upitno zbog spora, pa sve stoji. Kad se konačno riješi natezanje oko vlasništva na relaciji Ostoja-država, krenut će i LRH gore. Do tada, čekanje.

Ignore: KressoM, delux

Jel to drustvo iz PROSPECTUSA prodaje?

Mea parvitas.

Odlučila sam . Neću prodavati – minusi su preveliki- a ipak su to kultni objekti našeg Primorja. Mogli bi privući
rast cijene – podjelom dobre dividende- bez obzira tko je gazda- Odluku donosi ……..? Grad? SNHO ? HFP ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

dividende neće biti jer se nema od kuda isplatiti, osim toga jedini je spas za vas dioničare u kvalitetnom investicijskom ciklusu koji bi eventualno privukao nekog stranog investitora…ali otom potom, kao odgovor na tvoje pitanje, najbolje ti je pogledati onog lava koji drži evo već dva tjedna jer je bio uvjeren da je dno i u međuvremenu je izgubio 90.000 kn…[thumbsup]

New Report

Close