LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovakvi nalozi strašila su u zadnje vrijeme ovdje česti, vidjet čemo što je kad ga netko nagrize

x


venividi..: ” Auuu, 350 kom na prodaji po 2850kn… ” Prospectus malo izlazi da bi mogao isplačivati izlazak malih ulagača iz fonda….

Potpisujem tvoju teoriju [wink]


… ” sorry ali mislim da nemaš pojma o lancu kempinski niti njegovim namjerama. u 6 mjesecu dođi na otvorenje hotela i kluba kempinski savudrija sa golf terenom pa onda reci hoće li oni odustati ili neće od hrvatske. tek da znaš, u sklopu kompleksa prodaju se kuće od 200-1000 m2 po cijenama od 3.000.000 do 10.000.000 a jednu je kupio michael schumacher glavom i bradom….zato ne laprdaj…kempinskom se zakompliciralo kod fažane a ne kod duge uvale (pojma nemaš o zemljopisu) zbog tih iskopina, ali već će se naći neko rješenje. uostalom, sve i da ne uspije, zemljište je plaćao 5 eura po m2, a sada to isto vrijedi oko 50-80 eura za poljoprivredno, odnosno 200-500 eura po m2 za građevinsko…a što se opatije tiče, tu isto tako ništa nije odlučeno a kamoli prekriženo. ubuduće molim sve koji govore ovako neprovjereno uz katastrofalno nepoznavanje zemljopisa da ne pišu, posebice ne na ovoj temi.

Kolega delboy,inače se ne osvrćem na pisanja nekih likova na forumu, ali moram Vam odgovoriti jer sam Vas
smatrao gospodinom, ali očito sam pogriješio.
-O mom poznavanju zemljopisa se ne morate brinuti.Istru sam prošao uzduž i poprijeko i veoma mi se sviđa jer me njezina unutrašnjost podsjeća na Hrvatsko Zagorje.Od Fažane do Duge Uvale preko Marčane i Vodnjana ima cca 25-30 km.Ako je nešto blizu Fažane sigurno nije daleko od Duge Uvale, bez obzira da li je na istočnoj ili zapadnoj obali Istre.
Vjerojatno Vas je moje izlaganje pogodilo pošto ste iz Abazije (bar se tako predstavljate) pa je proradio lokal-patriotizam.
-Što se tiče Kempinskog, nisam stručnjak, priznajem, ali Crveni Vrh nije njihov nego od gospodina Oblaka koji je lovu stekao vani i to najviše trgovinom kožom.Nešto sitno (2.000.000,00 kn) darovao je HDZ-u za predizbornu kampanju, ali to nema veze sa zemljištem sa Rezidencijom Skyper koju već puste godine gradi zbog naših zakona o golf igralištima.Kempinski je tu rezidenciju uzeo na upravljanje, a nigdje nisam čuo da je Kempinski prodavao nešto što nije njihovo, a kamoli vile i apartmane koji su namijenjeni za iznajmljivanje.
-Standardi Kempinskog zahtijevaju određen broj kvadrata po gostu u smještajnim kapacitetima, a što se LRH tiče, nemaju mjesta ni za parking vozila, a kamoli za njegove standarde po gostu.Ako Kempinski preuzme LRH,slučajno, neće ih kupiti budi siguran, nego će imati isti deal kao sa Oblakom.
-LRH je u sudbini g. Muzura, koji osnivanjem Nove Liburnije i ostalim potezima opasno prijeti preuzimanjem LRH po sistemu stare privatizacije.Nadam se da mu to neće uspjeti, za dobrobit svih.
Pozdrav g. delboju, idemo dalje!!! [smiley]

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Kempinski je tu rezidenciju uzeo na upravljanje, a nigdje nisam čuo da je Kempinski prodavao nešto što nije njihovo, a kamoli vile i apartmane koji su namijenjeni za iznajmljivanje.

Kolega, trebali biste malo bolje naćuliti uši, jer eto, moj prijatelj upravo skida kupaonske pločice jer se nekom bogatunu koji je kupio apartman ne sviđaju. To su pločice u rangu 80€ kvadrat. Sitan trošak za tipa.
Ne bi vam bilo loše provozati se do Umaga pa malo pogledati što će sve tamo biti.

-Standardi Kempinskog zahtijevaju određen broj kvadrata po gostu u smještajnim kapacitetima, a što se LRH tiče, nemaju mjesta ni za parking vozila, a kamoli za njegove standarde po gostu.

Pa svi hoteli visoke kategorije imaju određen standard, mislim, to ih najviše i razlikuje od hotela drugačije kategorizacije. Međutim, kako se postiže ta veća kategorija? Hm, hm, hm, idemo malo razmisliti… Možda tako da se smanji broj smještajnih jedinica? Da se parking (koji je uvjerljivo najvažnija stvar kod hotela, zar ne? proširi itd.

Što se LRH tiče, po meni je nevjerojatna mogućnost da nijedan svjetski lanac nije zainteresiran za nju. Pogotovo po ovim uistinu smiješnim cijenama.

Nisam više u LRH, možda se jednog dana vratim, ali mislim, da ona vrijedi nešto iznad 100 milijuna eura, to je smiješno. To je cifra koju ozbiljniji hotelijer utroši za obnovu samo jednog hotela.

Izuzetno privlačna dionica na ovim cijenama.

tiha vodo, igrom slučaja poznajem gospodina oblaka, kao i njegovu poslovnu partnericu pa malo bolje znam neke stvari. uostalom vlasnici kempinskog su iz jugoistočne azije a tamo nema što se ne može izgraditi pregraditi ili srušiti. nisam pogođen nego je za istarske pojmove duga uvala prilično udaljena od fažane. jer kad tako ne bi bilo, onda bi ti mogao kupovati dionice plave lagune poreč a nadati se popunjenosti kapaciteta u opatiji. kempinski nije jako zagrizao za opatiju, nego ju mjerka…i pročitaj post ovog gospodina iznad…inače o tebi sve najbolje, ali dopusti mi da budem temperamentan kao i dosad. ne volim uvijenost…

...povijest se ponavlja...

delboy
Usporedba udaljenosti Fažana-Duga Uvala i Poreč-Opatija nisu suvisle,ali nemojmo više o tome.

Slažem se da je cijena dionice na ovim razinama vrlo povoljna, slažem se i da se sve da srušiti i pregraditi,ali
ne kod nas.Da se to može, Kempinski ne bi odustao od investiranja u blizini FAŽANE.

Siguran sam da bi se za LRH našlo zainteresiranih svjetskih hotelskih lanaca, ali ne u momentalnim okolnostima.Prije svega mislim tu na SN Holding i pokušaje g. Muzura da iskamči još koji postotak od Fonda.
Nadalje sumnjam da bi Kempinski volio nekakvog Muzura ili bilo koga drugoga u upravljačkim strukturama, a
Muzur se za to opako bori i mislim da neće odustati.

Sve ove stvari ne bi bile toliko bitne da dionica LRH uđe u portfelj nekog jačeg fonda koji bi mogao dizati cijenu
kao što su to do sada radili.U kraćem vremenu, tj u bližoj budućnosti to bi bio najbolji okidač.

Inače posjedujem dionice LRH, ne malu količinu jer vjerujem da će se čekanje isplatiti bez obzira na trenutnu
situaciju.

Temperament je vrlina ambicioznih ljudi, ali treba ga znati kontrolirati.

Pozdrav uvaženom kolegi![smiley]

Daj mi bože mira da se ne sekiram zbog stvari koje ne mogu promijeniti,daj mi snage da promjenim stvari koje mogu promijeniti, daj mi mudrosti da uspijem prepoznati te dvije stvari. [color=black][/color]

Hrvatskoj, osim 40 milijuna eura izgubljenih u sporu s austrijskom Hypo bankom, prijeti ovrha i naplata iz državnog proračuna 37 milijuna eura u sporu koji je talijanski građevinar Astaldi pokrenuo pred Arbitražnim sudom u Beču, piše Jutarnji list.

Spor je posljedica potpisanog, a nikada realiziranog koncesijskog ugovora o gradnji autoceste Zagreb – Goričan, zbog kojeg je Astaldi još krajem 90-tih tužio Hrvatsku. Pravomoćnost odluke austrijskog suda trebala bi stupiti na snagu ovih dana jer parnice, koje je odvjetnički ured Hanžeković-Radaković pokrenuo u ime Hrvatske kako bi poništio odluku, nisu urodile plodom.

Na izgubljenih 37 milijuna eura još nisu obračunate kamate, koje će odštetu Astaldiju znatno povećati. Inače, Astaldi je ponudio da u zamjenu za odustanak od tužbe izgradi dva tunela na autocesti od Zagreba prema Goričanu no u HAC-u su odbili prijedlog jer je troškovnik Astaldija zbog skupoće ocjenjen ucjenjivačkim.

Prema koncesijskom ugovoru autocestu prema Mađarskoj trebalo je graditi zajedničko koncesijsko društvo Transeuropska autocesta no Hrvatska kao suosnivač nije uplatila svoj dio u temeljnom kapitalu već je gradnju povjerila 66. pukovniji Hrvatske vojske pod vodstvom Ljube Ćesića Rojsa.

Hrvatsku, osim naplate potraživanja od Astaldija i Hypo banke zbog spora oko prodaje Slavonske banke, očekuje i epilog u sporu sa Dom holdingom i SN holdingom oko Liburnija Rivijera hotela koji je izgubljen pred arbitražnim sudom HGK.

[thumbsup]

...Imperare sibi maximum imperium est...

http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2008,3,22,,113220.jl

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Evo i na dnevniku da je država vjerojatno izgubila spor sa Ostojom i da će mu morati isplatiti 180 milijuna EURA u slučaju Liburnija i to najkasnije do kraja godine. Uskoro će i ta trakavica biti riješena.

Znaci u utorak ekipa krece u shopping [lol] . Nadajmo se da ce se stvar rijestiti u korist dionicara[proud]

...Imperare sibi maximum imperium est...

Možda malo preteška pitanja, ali ipak netko tko je duže ovdje i bolje razumije situaciju možda odgovori.

Da li je eventualna odluka suda u korist SNHO dobra vijest za dioničare LRH?
Da li je bolje da se dug vraća u dionicama ili kešu?
Kolika je šansa da odluka ne bude u korist SNHO (pravno gledano)?
Koliko su realne one Muzurove ideje kojima su se svi smijali a on je nakon toga ušao u upravu

Čudno da se ovakve vijesti uglavnom lansiraju pred vikende i praznike kada se to teško može potvrditi ili opovrgnuti.
Način kako se to iznosi u medijima je čisto drukanje i ovo je već drugi put u vrlo kratkom vremenu.
Prvi je dakako došao iz Fime a u svezi tzv namjere povećanja udjela u Podravci po cijeni 540-570kn.
Dotični nisu kupovali ni po 370 neki dan!

New Report

Close