LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pitanje za strucnjake…
ako netko ima kontrolni paket, da li moze zastopati dokapitalizaciju vecinskog vlasnika, kojom bi njegov udjel pao ispod kontrolnog paketa?
hvala

Može, ako uprava nema već validnu skupštinsku odluku da sama napravi dokap uz suglasnost NO.

Al sto je bitan dokap?

Pa ima prostora da firma zaduži. Mislim da Nijemci dok ne riješe vlasnitvo do kraja neće raditi nikakve dokape. Nema potrebe za njima.

Pozdrav svima,
Da li netko dobro pozna mehanizam javne ponude – da li Gitone ima svaki dan informaciju koliko dioničara je prihvatilo ponudu do tog momenta ili im to SKDD obznanjuje sa završetkom javne ponude?
Hvala na informaciji

Vezano uz moj prethodni post, imam prijedlog za nas koji pratimo ovaj forum.
Možda je ideja banalna i promašena, no razmislite o tome da svi postavimo naloge za prodaju naših dionica na jednu cijenu koja nas zadovoljava (bolju od ponuđene no ipak u domeni ostvarivosti). Te naloge možemo držati otvorenima do kada traje ponuda, tj. do dana prije isteka.
Možda bi netko od većih fondovskih igrača bio zainteresiran za ovakav paket u cijelosti koji može malo promijeniti igru glede budućnosti i dioničara LRH.
Ako nitko ne kupi, prije kraja ponude ovjerimo papire i prodamo Gitoneu.
Pitanje je koliko dionica možemo postaviti no freefloat bi u idealnom slučaju ako su svi informirani mogao biti oko 8%, barem prema top 10. Nemam cijelu knjigu dioničara tako da ne znam cijelo stanje.
Možda bi se netko i od top 10 priključio ovome. U tom slučaju situacija bi bila zanimljiva. Recimo da se Nova Liburnija priključi 🙂

Koja cijena da se postavi 5300

O rasponu 5200-5500 sam i ja razmišljao. To je cca 10-15% na ponudu, a nije opet previsoka cijena. Dokle god su mali dioničari raspršeni i djeluju neovisno jedan od drugog nemaju nikakvu težinu.
Na ovaj način bi se možda stvorila jedna velika ponuda od 5-8% LRH pa bi možda bila interesantna za nekoga iz top 10. Fondovi imaju dovoljno municije za nositi se s Gitoneom i njihovim većinskim apetitima na duge staze.
Znam da ovo ne zvuči baš suvislo, no ništa ne gubimo. Ima puno možda no ništa ne košta.
Na ovaj način šaljemo i poruku onome tko u ime Gitonea vodi brokerske poslove i kupnju da postoji opcija u kojoj uz nešto veću premiju može riješiti dio dionica.
Zato sam i pitao kakav je mehanizam javne ponude, tj. imaju li oni podatke u realnom vremenu koliko dioničara je prihvatilo njihovu ponudu? Ako nemaju, možda bi se i oni okuražili na ovakav potez.


Vezano uz moj prethodni post, imam prijedlog za nas koji pratimo ovaj forum.
Možda je ideja banalna i promašena, no razmislite o tome da svi postavimo naloge za prodaju naših dionica na jednu cijenu koja nas zadovoljava (bolju od ponuđene no ipak u domeni ostvarivosti). Te naloge možemo držati otvorenima do kada traje ponuda, tj. do dana prije isteka.
Možda bi netko od većih fondovskih igrača bio zainteresiran za ovakav paket u cijelosti koji može malo promijeniti igru glede budućnosti i dioničara LRH.
Ako nitko ne kupi, prije kraja ponude ovjerimo papire i prodamo Gitoneu.
Pitanje je koliko dionica možemo postaviti no freefloat bi u idealnom slučaju ako su svi informirani mogao biti oko 8%, barem prema top 10. Nemam cijelu knjigu dioničara tako da ne znam cijelo stanje.
Možda bi se netko i od top 10 priključio ovome. U tom slučaju situacija bi bila zanimljiva. Recimo da se Nova Liburnija priključi 🙂

Odlična ideja. Moram priznati da sam i ja na to pomislio ali mi je bilo glupo predložiti.
5.500,00kn?
Da zarade i ovi “optimisti” koji su kupovali na 5.200,00kn prije par dana 🙂

A i bilo bi lijepo vidjeti cifru na ekranu da vidimo koliko smo mi forumaši jaki 🙂

Hoćemo li opet tablicu?
Kolega Darkwanderer?
P.S. Smatram da Lurseni nisu zainteresirani, kao ni Nova Liburnija.
Trebalo bi smisliti nekog trećeg, i još važnuje da je zainteresiran i najvažnije da mu javite.
Ja sam za svaku vrstu proaktivnosti i akrobacije



Vezano uz moj prethodni post, imam prijedlog za nas koji pratimo ovaj forum.
Možda je ideja banalna i promašena, no razmislite o tome da svi postavimo naloge za prodaju naših dionica na jednu cijenu koja nas zadovoljava (bolju od ponuđene no ipak u domeni ostvarivosti). Te naloge možemo držati otvorenima do kada traje ponuda, tj. do dana prije isteka.
Možda bi netko od većih fondovskih igrača bio zainteresiran za ovakav paket u cijelosti koji može malo promijeniti igru glede budućnosti i dioničara LRH.
Ako nitko ne kupi, prije kraja ponude ovjerimo papire i prodamo Gitoneu.
Pitanje je koliko dionica možemo postaviti no freefloat bi u idealnom slučaju ako su svi informirani mogao biti oko 8%, barem prema top 10. Nemam cijelu knjigu dioničara tako da ne znam cijelo stanje.
Možda bi se netko i od top 10 priključio ovome. U tom slučaju situacija bi bila zanimljiva. Recimo da se Nova Liburnija priključi 🙂

Odlična ideja. Moram priznati da sam i ja na to pomislio ali mi je bilo glupo predložiti.
5.500,00kn?
Da zarade i ovi "optimisti" koji su kupovali na 5.200,00kn prije par dana 🙂

[/quote]

.bitno da svi zarade?! 😂😂😂…ovo je za krepat 😂😂😂

Gi tone kaže Mi tone
želimo

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


O rasponu 5200-5500 sam i ja razmišljao. To je cca 10-15% na ponudu, a nije opet previsoka cijena. Dokle god su mali dioničari raspršeni i djeluju neovisno jedan od drugog nemaju nikakvu težinu.
Na ovaj način bi se možda stvorila jedna velika ponuda od 5-8% LRH pa bi možda bila interesantna za nekoga iz top 10. Fondovi imaju dovoljno municije za nositi se s Gitoneom i njihovim većinskim apetitima na duge staze.
Znam da ovo ne zvuči baš suvislo, no ništa ne gubimo. Ima puno možda no ništa ne košta.
Na ovaj način šaljemo i poruku onome tko u ime Gitonea vodi brokerske poslove i kupnju da postoji opcija u kojoj uz nešto veću premiju može riješiti dio dionica.
Zato sam i pitao kakav je mehanizam javne ponude, tj. imaju li oni podatke u realnom vremenu koliko dioničara je prihvatilo njihovu ponudu? Ako nemaju, možda bi se i oni okuražili na ovakav potez.

Uglavnom pozdravim svaku proaktivnost i aktivizam ali ovo je jedna od većih nebuloza koje sam vidio na ovom forumu 😀

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

A sto bi dobili s time da stavite nalog?

Ja i dalje ne kuzim u čemu je problem sa LRH?

Ne razumijem zašto bilo tko misli da je ovom cijenom oštećen i/ili samim postupkom i da ga je netko (Ostoja, Lursseni) ili bilo tko zeznuo?

New Report

Close