LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dokupio [proud]

Današnji bid je bolji od jučerašnjeg aska! Carpe diem!


pa da, apsolutno se slazem…zato i nemaju fondovi neki veliki udio niti zele ulaziti u ovu dionicu… jer je pitanje tko ce ovdje željeti dugoročno ulagati..tko će misliti da su u stanju povecati profite… pod ovakvim uvjetima i sa strateskim partnerom koji prvenstveno misli na socijalni mir, da se ne opterecuju previse radnici i da se stite njihova prava…. meni tu nema sreće, ja bih rekao i oni koji misle na dugi rok, neka jos jednom razmisle.. ne kažem da LRH ne vrijedi više, no njezina profitna snaga je uvelike smanjenja sa postojećim ”strateskim partnerom”

Da li je negdje određeno da grad mora zauvijek ostati u posjedu tog svog paketa?

Only God, Muammar and Libya!

Dobro je danas ovo zaronilo. Ne znam da li da se radujem ili žalim što mi je jedan nalog prošao na bidu.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Boso:

pa da, apsolutno se slazem…zato i nemaju fondovi neki veliki udio niti zele ulaziti u ovu dionicu… jer je pitanje tko ce ovdje željeti dugoročno ulagati..tko će misliti da su u stanju povecati profite… pod ovakvim uvjetima i sa strateskim partnerom koji prvenstveno misli na socijalni mir, da se ne opterecuju previse radnici i da se stite njihova prava…. meni tu nema sreće, ja bih rekao i oni koji misle na dugi rok, neka jos jednom razmisle.. ne kažem da LRH ne vrijedi više, no njezina profitna snaga je uvelike smanjenja sa postojećim ”strateskim partnerom”

Da li je negdje određeno da grad mora zauvijek ostati u posjedu tog svog paketa?

Ja mislim da nije određeno, no on ga uvijek može prodati no ne vjerujem da bih to učinio….
Jedino što može da se dogodi jest da npr. Upravni sud dosudi da većinski dio (mislim preko 80%) odlazi Ostoji, no ne znam onda kako bih onda država davala nešto što je tuđe, tj. od Nove Liburnije, odnosno Grada..


beholder: ” bojim se da će liburnija otklizati i ispod 4000 kn, jer ja neki bull run u doglednoj budućnosti ne vidim [cry] svi koji se pozivaju na revalorizaciju i BV, upozoravam vas da je p/BV za MNDS 0,26, a nitko ga neće taknuti ni motkom [embarass] a isto bi se mogla napraviti revalorizacija pa bi onda mundus bio na 0,15 i kakve to onda veze ima? turizam u hrvatskoj se do sada pokazao kao loša investicija [bye] ” evo jedan post prije malo više od mjesec dana…ne da mi se tražiti ali ima i jedan post u kojem vam objašnjavam da se cijena neke investicije gleda kroz poslovanje, a ne kroz vrijednost zgrada…kao što sam vam i rekao cijena kliže na razinu 2006. godine, a ako sada zbog spomeničke rente godišnja dobit bude i manja, odoste vi i ispod te cijene na 2.500 kn. sorry kome se ovo ne sviđa, ali u pitanju je čista realnost

evo da se opet citiram post od prije dva mjeseca…

Hina:
Osnovan konzorcij za izgradnju žičare na Učku
Ugovor o konzorciju za izgradnju žičare na Učku Rivijera-Učka potpisali su danas predstavnici grada Opatije, općine Lovran, Javne ustanove Park prirode Učka, tvrtki AREA arhitektura iz Rijeke i Zanatservisa iz Opatije te poduzetnici Mladen Blažević i Milorad Stanić iz Opatije.

Ugovorom se predviđa da bi početak izgradnje žičara mogao biti u ožujku 2009. godine, a do tada bi se osnovalo trgovačko društvo koje bi preuzelo nastavak priprema i ulaganja na tržišnim osnovama.

Konzorcij Rivijera-Učka obavit će prostorno-planske, koncesijske, tehničke, financijske, komercijalne i druge pripreme za izgradnju i eksploataciju žičara na Učku, odnosno razmotriti mogućnosti oživotvorenja stoljetne ideje o toj žičari.

Konzorcij je uređen kao ortaštvo i neprofitan je, a osnivači su se obvezali da će za njegov rad i izradu predinvesticijske studije osigurati ukupno 160.000 kuna, od kojih grad Opatija i općina Lovran po 50.000 kuna.

Ideja o izgradnji žičare na Učku začeta je još u austro-ugarsko vrijeme, ali nikada nije ostvarena. Sada je predloženo nekoliko mogućih pravaca povezivanja opatijske rivijere s Učkom, odnosno mora s planinom visokom oko 1400 metara, a konačni će prijedlog biti izrađen tijekom rada konzorcija.

Uoči potpisivanja ugovora u opatijskoj Vili Angiolini predana je donacija arhivskog gradiva lovranskog liječnika Albina Edera (1859.-1916.), koju su njegovi nasljednici darovali Hrvatskom muzeju turizma u Opatiji.

Eder slovi kao otac lovranskog zdravstvenog turizma, tvorac ideje razvoja Liburnijske rivijere kao rivijere lječilišnog turizma i tvorac prvog konkretnog prijedloga za izgradnju žičare na Učku.

Arhivsko gradivo Albina Edera sastoji se od njegovih originalnih osobnih isprava i fotografija, dnevnika studijskih putovanja po Europi i SAD-u, pisama, crteža, originalnih isprava o inicijativama za izgradnju električne zupčane željeznice i hotela na Učki, a svo je gradivo uredila i donirala njegova unuka dr. Dora Sečić.

...Imperare sibi maximum imperium est...

http://www.poslovni.hr/73198.aspx

a u ugovoru pise i da ce po gasenju konzorcija i osnivanju trgovackog drustva ulozi članova konzorcija biti pretoceni u udjele u TD-u u razmjernim omjerima….

Da li dijele dividendu?[pray]

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] Od čega??

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

——————————————————————————–

Šta mislite da ce vam ovaj clanak o žičari podignuti cijenu dionice? Na osnovu čega? Pojasnite! Šta ce se organizirati više jednodnevnih izlete ili ce novi turisti brze silazit niz Ucku?[pray]

Ako Ostoja ne dobije presudu u 6om mjesecu nema od ovoga kruha čini mi se [sad]


Ako Ostoja ne dobije presudu u 6om mjesecu nema od ovoga kruha čini mi se [sad]

Zasto, na temelju cega, ocekujes da bi presuda trebala biti u lipnju?

[shocked]

New Report

Close