LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije za usporedbu Opatija i Sibenik. Zasto onda ne usporedjujes ISTT ili SUNH sa SLRS? Opatija je uz Dubrovnik i Hvar jedini pravi hrvatski turisticki brend koji nesto znaci u svijetu, malo su zaduzeni, ceka je privatizacija….Trenutna cijena je izvanredna prilika za sve koji imaju visak CASH-a, ja na zalost taj nisam[cry]


Nije za usporedbu Opatija i Sibenik. Zasto onda ne usporedjujes ISTT ili SUNH sa SLRS? Opatija je uz Dubrovnik i Hvar jedini pravi hrvatski turisticki brend koji nesto znaci u svijetu, malo su zaduzeni, ceka je privatizacija….Trenutna cijena je izvanredna prilika za sve koji imaju visak CASH-a, ja na zalost taj nisam[cry]

ali ako su očekivanja da će se dogoditi privatizacija, to bi trebalo biti ugrađeno u cijenu, a to izostaje ovome trenutku…odnosno najvjerojatnije se nece niti dogoditi…

katastrofalno je da dok je cijeli turizam (prihod) rastao oko 5% prosle godine, prihodi od LRH su se povećali nula posto…a navodno su neki brand…

inače, teorijska definicija branda je ta da je brend u stanju ostvariti iznadprosječne marže u odnosu na industriju, čega naravno nema…

Boso,
čini se da miješaš prihode s dobiti jer prihodi su povećani i nešto sitno iznad 5%, dobit je druga priča.


katastrofalno je da dok je cijeli turizam (prihod) rastao oko 5% prosle godine, prihodi od LRH su se povećali nula posto…a navodno su neki brand…

ispravak netočnog navoda.

prvih 9 mj 2006. Prihod 170,3 mil Dobit 33,7 mil
prvih 9 mj 2007. Prohod 179,1 mil Dobit 33,8 mil

Porast prihoda je 5,1% dok porasta dobiti nema jer su većinu razlike (oko 7 mil kn) pojeli ostali troškovi u vidu spomeničke rente i ostalih renti uvedenih prošle godine.

dobro, memorija mi je malo slaba, onda sam mislio na profit, jer to zapravo definira brand…profit se nista nije povećao i nema ga uopće, to je mizerija, management je nesposoban i firma je za čuvanje socijalnog mira, da radnici malo imaju di raditi ta tri mjeseca i da šute i drže jezik za zubima…
tipično socijalistički….
vjerujem kako će cijena i dalje padati sve dok ju ne počmu fondovi podržavati…ako do toga uopće i dodje….
gdje nam je posejdon, mora da je na kupnji….tamo negdje 3200…snižava prosjek….???

Apropo snižavanje prosjeka,neznam zašto se ljudi time muče.Smajenjem prosjeka ne smanjuje se gubitak izražen u kunama.Ako kupim 10 kom.LRH po 5000kn kad padne na 4000k imam gubitak 10.000kn.,pa kupim još 10kom.po tih 4000kn,napravio sam -ništa.Imam prosjek 4500kn.a gubitak i dalje 10.000kn.[shocked][shocked]

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

prije ćeš doć na 0 iz minusa od n x 000 [lol]


Apropo snižavanje prosjeka,neznam zašto se ljudi time muče.Smajenjem prosjeka ne smanjuje se gubitak izražen u kunama.Ako kupim 10 kom.LRH po 5000kn kad padne na 4000k imam gubitak 10.000kn.,pa kupim još 10kom.po tih 4000kn,napravio sam -ništa.Imam prosjek 4500kn.a gubitak i dalje 10.000kn.[shocked][shocked]

U prvom slučaju na nuli si tek kad se dionica vrati na 5000, u drugom slučaju već na 4.500 si na nuli, a sve iznad toga nosi ti zaradu..

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

lavgar:

Apropo snižavanje prosjeka,neznam zašto se ljudi time muče.Smajenjem prosjeka ne smanjuje se gubitak izražen u kunama.Ako kupim 10 kom.LRH po 5000kn kad padne na 4000k imam gubitak 10.000kn.,pa kupim još 10kom.po tih 4000kn,napravio sam -ništa.Imam prosjek 4500kn.a gubitak i dalje 10.000kn.[shocked][shocked]

U prvom slučaju na nuli si tek kad se dionica vrati na 5000, u drugom slučaju već na 4.500 si na nuli, a sve iznad toga nosi ti zaradu..

da, isto kao sto je i dionicarima donsilo zaradau kada su kupovali Enron sve po nizoj i nizoj cijeni….to je tak super stvar..wow[undecid]

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


K-PAX: ” U prvom slučaju na nuli si tek kad se dionica vrati na 5000, u drugom slučaju već na 4.500 si na nuli, a sve iznad toga nosi ti zaradu.. ” da, isto kao sto je i dionicarima donsilo zaradau kada su kupovali Enron sve po nizoj i nizoj cijeni….to je tak super stvar..wow[undecid]

U slučaju da je dionica ‘junk’ onda naravno ovo gore što sam naveo ne vrijedi. Ali u slučaju LRH ne bi smjelo biti bojazni, jer dionica ima čvrsto pokriće u nekretninama.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

lavgar:

Apropo snižavanje prosjeka,neznam zašto se ljudi time muče.Smajenjem prosjeka ne smanjuje se gubitak izražen u kunama.Ako kupim 10 kom.LRH po 5000kn kad padne na 4000k imam gubitak 10.000kn.,pa kupim još 10kom.po tih 4000kn,napravio sam -ništa.Imam prosjek 4500kn.a gubitak i dalje 10.000kn.[shocked][shocked]

U prvom slučaju na nuli si tek kad se dionica vrati na 5000, u drugom slučaju već na 4.500 si na nuli, a sve iznad toga nosi ti zaradu..

Naravno, ali pazi sad:
dionica padne na 3.000 kn, pa sad imas gubitak od:
10x(5000 – 3000) + 10x(4000 – 3000) = 30.000
umjesto:
20.000 kn u prvom slucaju…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Ah, deco draga…

Vidim da ovdje još uvijek ima puno špekulanata.

Imate krivu matematiku. [proud]

Ako si kupio 10 dionica po 4.000 kn, a po tvojoj procijeni ona vrijedi 5.000 kn, u perpektivi si zaradio 10.000 kn
Ali, ako cijena dodatno padne na, recimo, 3.000 kn i ti kupiš još 10 dionica onda si povečao svoj potencijal zarade na: 20*5.000 – (10*4.000 + 10*3.000) = 30.000 kn
umjesto:
10.000 kn iz prvog slučaja! [thumbsup]

Tako se računa. [wink]

Samo, vidim ja da je vama u glavi prošlost a ne budućnost!
Promjenite perspektivu, pa će vam i matematika dati druge brojeve! [thumbsup]

La vita e bella!

New Report

Close