LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od početka bazirao sam ovu investiciju na sljedećim temeljima:
* vrijednost nekretnina
* turizam kao perspektivna grana
* Opatija kao suvlasnik, koji neće dopustiti baš svega (delistiranje, iscrplijivanje…)
* tužba protiv Opatije kao još jedno osiguranje
Prije 10 godina nitko nije znao, kako će se Ostoja ponašati perma ostalima i kakva tačno je njegoav agenda an na bazi zgore spomenutih temelja riziko bio mi je više nego prihvatljiv vis-a-vis potencijalne zarade.

@Sinkopa
– da kupnja nije bila u novcu i trebali bi nekako utvrditi vrijednost transakcije (recimo, da je Ostoja iz Monaka otišao jednom Luerssenovom jahticom) , pistup tromjesečnog prsjeka bi igrao, ali u ovom slučaju (skrbnički računi kod bilježnika, novac na račun) to ne može.

oko 4300. Takodjer ako netko zna po novom zakonu da li obveza za ponudu vrijedi za fondove i zaklade???!!

Evo link; članak 16

https://www.zakon.hr/z/360/Zakon-o-preuzimanju-dioni%C4%8Dkih-dru%C5%A1tava

Psuti ti u nas zakone. U nas su zakoni upravo tu da se krse i da se izhebu mali. Ovo ne bi bio prvi slucaj. Samo pitam opreza radi jer kupnje nema.


oko 4300. Takodjer ako netko zna po novom zakonu da li obveza za ponudu vrijedi za fondove i zaklade???!!

samo 4300?…. hmmm

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i
osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine
prije dana nastanka obveze

ZPDD…CL 16

Ok, ako “opreza radi”, onda ok. Samo da nema stvaranja panike zbog jeftinog dokupa… 🙂
Pa to je dobra vijest – ponuda je na dole ograničena na 4589 već tromjesečnom prosjekom (ako smo precizni)! 🙂
Promet od 27.6.2019-27.9.2019 (uključujući i ove datume) je bio 27.930.820 kuna li 6086 dionica. Pa podjelimo i dobijemo 4589,36.

što ćemo sad nego čekati mislim da neke kolege još hoće nešto nadokupiti


Promet od 27.6.2019-27.9.2019 (uključujući i ove datume) je bio 27.930.820 kuna li 6086 dionica. Pa podjelimo i dobijemo 4589,36.

zadnji datum za izračun je dan kada su oni sklopili ugovor i tome obavijestili nadležne, tako da ti sve nakon toga ne ulazi u izračun….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

nije ok imali su priliku i oko 4500 dokup raditi



Stranica 3. prag su presli na dan 27.09.2019. temeljem ugovora o prijenosu dionica. Da ne bi ovdje ponuda bila tromjesecni prosjek ili cijena dionice na dan 27.9.2019.??!!!!
https://zse.hr/userdocsimages/novosti/LRH_fe2569f7-8ef6-4e95-8bf0-887957bd2a77.pdf

Ja baš nisam stručnjak za novi ZPDD… STalno mi se mota logika iz onog starog gdje bi se u slučaju da kupac napravi neku grešku u koracima i ne preda ponudu na vrijeme ili ista ne bude odobrena prosjek pomjerao ..
Zato su kupci iz opreznosti imali neke svoje satelite koji su te cijene držali pod kontrolom i prodajom stiskal cijenu prema dolje.

[/quote]
Pa kad smo mogli tužiti brku&co, za ove bi fiškali još nama plaćali😁

Nego jel tko prijavio ekipu komori ili dorhu?
Naplatiti peterostruke troškove a bez traženja povećanja vpsa bi trebalo biti kazneno djelo



Promet od 27.6.2019-27.9.2019 (uključujući i ove datume) je bio 27.930.820 kuna li 6086 dionica. Pa podjelimo i dobijemo 4589,36.

zadnji datum za izračun je dan kada su oni sklopili ugovor i tome obavijestili nadležne, tako da ti sve nakon toga ne ulazi u izračun….
[/quote]

Pa u prijavi stjecanja vrlo jasno piše (članak 9. Datum kada je prag prijeđen): 27. rujna 2019. godine. A oni datumi u sedmom mjesecu nigdje nisu spomenuti.

New Report

Close