LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dečki ponuda je u HANFI i što god mi pisali bit će kakva bude bila. Jutros smo se malo zezali, ali svi mi koji smo duže unutra da cijena u ponudi bude i 5000 kuna jako dobro smo zaradili. Zapravo na toj cijeni nitko nije izgubio više od 5%, a čak vjerojatno ni toliko jer mislim da ovo dokupljuju oni koji su unutra, a ne nek novi.
Što se tiče ovih teorija o insajderskim informacijama, i mene optužuju da sam insajder jer imam puno informacija (koje su usput sve javno dostupe). Znam da nije lako povjerovati da cijena nije “procurila”, ali to nije baš tako lako kako ste si zamislili. Postoji popis osoba koje znaju takve informacije. Hanfa trentnu dionicu drži u režimu segmenta promatranja i transakcije se provjeravaju. Osobe koje rade na takvim mjestima imaju obavezu prijaviti ako oni li netko u njihovoj obitelji kupuje ili prodaje dionice. I svi su skupa svjesni da se zbog takvih stvari može imati velikih problema. Možda netko na nečiji mig kupi ili proda neki mali paket, ali to ne bi utjecalo na cijenu. Kad bi netko krenuo sa nekim većim količinama to bi primijetili oni kojima je to posao i evo ti problem. Nije se s tim za igrati.

Postoji jednostavnije objašnjenje. Netko je nešto zaradio na Krašu, pa se prebacio u LRH, tu opet uzeo nešto pa se sad planira vratiti u Kraš. Lako moguće zaraditi će puno više nego mi koji samo čekamo.

Osim toga cijena od 5250 kuna po dionici je nešto što bi puno ljudi potpisalo prije samo 3 mjeseca. Od nekih 3650 kuna to je zarada od preko 40%. Nije to za baciti, zar ne.

Nije loše što ima onih koji nam govore da to ne vrijedi više od 5000 kuna. Treba nas netko “trzati” Meni je samo žao što se stvar svede na prepucavanje, a ne na ozbiljnu raspravu. Ja sam dosad i opširan, često i nepotrebno zakompliciram, ali stvarno se trudim elabororati svaki svoj stav.
Sad se sjetim jednog mladog “investora” s portfeljom od 20.000 kuna, koji je visio na gledalici i excelicama po čitav dan. Koliko god da je zaradio na tom portfelju to je bilo definitivno neisplativo u odnosu na sate koje je potrošio. Da je šišao travu tolike sate, više bi zaradio.Bojim se zbrojiti sate koje sam ovdje utukao 🙂

Nemoj misliti na m2!

dalibore,
za novog mladog ‘investora’ ili ulagatelja ništa bolje od par godina buljenja u gledalicu: shvatiš kako se koja dionica ponaša, kako se (namjerno ili ne) manipulira kupnjom i prodajom, kako se ponašaju likvidne dionice a kako nelikvidne… tako da to ipak ne bih brojao u izgubljene sate, to je i te kako vrijedno iskustvo
recimo ja sam ovih zadnjih tjedana mjerkao neke dionice i kad vidim dulje vremena da cijene na njima ne padaju dalje, dokupim, jer pojavom likvidnosti zna se kud će cijena – gore
npr. HPB, VLEN vjerojatno je bilo i nekih drugih (osim KRAS i LRH)
(eh zaboravih dodati, to mora biti potkrijepljeno i zadovoljavajućim izvješćima inače ništ’ od toga)


meni ovo izgleda kao blef nekoga tko zna cijenu s namjerom dokupa ispod te cijene.

nije previše upecao…samo cca. 330.000,00kn.

Cijena se sad vec sigurno i zna. Objava samo sto nije!

ako se cijena zna,a mislim da se zna onda nije preko 5200.Dobro govori kolega one. Sve vise i vise se slazem s tom konstatacijom gledajuci trgovanje.


ako se cijena zna,a mislim da se zna onda nije preko 5200.Dobro govori kolega one. Sve vise i vise se slazem s tom konstatacijom gledajuci trgovanje.

…sad nije preko 5200…prije mjesec dana nije bila preko 4500….mjesec dana ranije maximum je bio 3600….drukeri …drukeri…bolje bi vam bili da ste danas nešto kupili…



ako se cijena zna,a mislim da se zna onda nije preko 5200.Dobro govori kolega one. Sve vise i vise se slazem s tom konstatacijom gledajuci trgovanje.

…sad nije preko 5200…prije mjesec dana nije bila preko 4500….mjesec dana ranije maximum je bio 3600….drukeri …drukeri…bolje bi vam bili da ste danas nešto kupili…
[/quote]
Svaka čast Tin,ova ti je na mjestu. Svi sve znaju,a svaki tjedan drugu cijenu “imaju”


Cijena se sad vec sigurno i zna. Objava samo sto nije!

Pa zna se vec od 11/07.
Samo je, za nas ostale, problem što je znaju samo ljudi koji su sklopili ugovor.

Cijena nije došla do nikoga bitnog i zato nije bilo većih oscilacija. Prosječan kockar na burzi možda ima nekih milju kuna max na raspolaganju, to se na ovoj dionici sprzi u jednom trejdu. Osim toga nebi se iznenadio da je ostoja angažirao par brokeraja koji prebacuju iz supljeg u prazno kako bi zameli tragove.

A sto Ostoju briga kakva je cijena na burzi?

Bilo je intenzivno trgovanje od 4.400-4,800 kuna, nakon toga je likvidnost pala. Meni to kada spojim sa izjavama forumaša(koji se hvale javno da kupuju), ne djeluje slučajno i daje mi dosta vjerodostojnu info gdje je cijena u ponudi. Da nije bilo Kraša, cijena ne bi preskočila ni 5.000 kuna, IMHO.

https://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=32

Ostoja je možda utržio 200 mio eura i on će kokošariti s nekim brokerima da bi netko jamio koju kunu? Jedino što on ne treba mu je takva stvar, ne budite smješni

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Oglas Belvedere

Išao sam pogledati i raspitati se o ovom što vlasnik LRH želi kupiti, mimo LRH

Procjena na 136,5 mil kuna !

Oni su dali ponudu za 82 mil kuna ali oni su jedini i mogli dati ponudu.
Da ne zamaram detaljima, nekretnina je u sporu, tužitelj je LRH + dio pripadajućeg zemljišta je u vlasništvu LRH.

Najgluplja moguća usporedba.
Ako gledamo po m2 zemljišta to je 4,7% zemljišta u posjedu LRH
Ako gledamo po m2 korisne površine to je 4,6% u posjedu LRH

136 mil kn / 4,65% = 396,5 mil eur
82 mil kn / 4,65% = 238,5 mil eur

Ovo je radio službeni procjenitelj. Kupci su položili kaparu. Žele platiti tih 82 mil kuna. Manju cijenu opravdavaju sporovima, LRH tj njihovi vlasnici su realno jedini kupci.

Lokacija je odlična, ali ima niz ograničenja. Od ceste koja prolazi kroz parcelu Belvedera, do zaštićenog kulturnog dobra. Depadansa sigurno, a i Belvedere vjerojatno mora se srušiti pa iz početka sve graditi.

Nadam se da vidite koliko je moja procjena vrijednosti LRH konzervativna. Kolika bi bila procjena kad bi ju radio službeni i ovlašteni procjenitelj???

Kolika je stvarna vrijednost tih nekretnina zna jako dobro i Ostoja, a znaju i kupci.

Inače danas sam od jednog našeg kolege doznao da je kupac preko godinu dana čekao na red da počne pregovarati sa Ostojom. Još u proljeće 2018 su pokušavali izlobirati i sjesti za stol, ali drugi kupci su imali ugovorenu ekskluzivu. To je u takvim procesima normalno. Prodavatelj ne pregovara istovremeno sa više kupaca. Zato su tada obilazili Dujmića i predstavljali svoje planove.

Toliko o tome da nije bilo interesa. Baš obrnuto. Čekalo se u redu za priliku da se da ponuda.
Ovakvi procesi su vrlo skupi i za prodavatelja i za kupca. Savjetnici, revizori, dubinsko snimanje. To sve košta i traje. Ostoja & co odradili su to po svjetskim standardima i na ozbiljnom nivou. Izredali su se tu ozbiljni potencijalni kupci iz cijelog svijeta. Bez žurbe i panike.

Vidjet ćemo dali će cijena biti svjetska ili smo mi još uvijek jedna mala periferna i nezanimljiva destinacija u kojoj se sve može kupiti u trećinu cijene.

Znam da vlada neki pesimizam i crnilo no jako puno se toga promijenilo, a mi toga izgleda nismo svjesni. Hrvatski dug sad ipak ima investicijski rejting. Čak i kod nas kamate su nezamislivo niske. Uskoro ulazimo u eurozonu. BDP raste brže od prosjeka EU. Čak je i tržište kapitala malo živnilo.

Ja očekujem da bi ovaj tjedan mogla osvanuti ponuda.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close