LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…netko se danas ubrzano ukrcava…za samo sat vremena gotovo 800 000 kn…

Trenutno 150 dionica na prodaji do 5700 kn..paranoja se siri samo na forumu, po prometu i cijeni na burzi se ne moze primjetiti

Valja li se nešto iza brda…….

NE razumijem koliko uzbuđenja na svaku sitnu proimjenu cijene i objavu. Većina nas je čekala godinama i mislim da sačekati još malo ne bi smio biti problem. Ionako nitko od nas strpljivih neće prodati prema tome samo polako pa šta bude… Good luck


NE razumijem koliko uzbuđenja na svaku sitnu proimjenu cijene i objavu. Većina nas je čekala godinama i mislim da sačekati još malo ne bi smio biti problem. Ionako nitko od nas strpljivih neće prodati prema tome samo polako pa šta bude… Good luck

Mudro čovjek zbori…

Ma sve je to normalno. Cijena ide 100 po 100 kuna gore, pa se ljudi vesele.
Koliko ja vidim sve ide po planu. Očekujem da najkasnije slijedeći tjedan osvane i nova vlasnička struktura. Sve je teže kupiti neku ozbiljnu količinu bez da se podigne cijena.

Malo su nam prestali zatrpavati forum sa crnjacima?

Nemoj misliti na m2!

Hrvatska bilježi najbolju sezonu ikad

Dakle svake godine ista priča. Ne znaš tko se više trudio da nam objasni da je hrvatski turizam propao. Od tzv novinara, ugostitelja, trgovaca na ribarnici pa su na kraju pod utjecajem sve te buke na kraju i neki ozbiljniji ljudi krenuli negativno sagledavati stvari i povjerovali da nam je turizam propao.

I sada izađu brojke i ispada da je ovo najbolja sezona ikad !?!?

Neće ovo biti dosta, vidjet ćete da će se sada propitivati metodologije, da će se kovati teorije zavjere da se podaci iz eVisitora lažiraju i slično.

Na kraju vidjeli smo to i na LRH. Ambasador je sa svojih 200 soba bio zatvoren sve do 1.6., a bilo je još zatvorenih kapaciteta u travnju i svibnju koji su mogli raditi ali su se renovirali. Samo Ambasador drži skoro 10% kapaciteta, ali uz to on je jedini hotel sa 5* i koji radi cijelu godinu. I uz sve to prihod je bio samo 2,7 manji za prvih 6 mjeseci, a za 3Q očekujem da će se to nadoknaditi tj da će se nadmašiti planirano. Kalkuliram sa cca +2%

Znam da to u svjetlu skorog preuzimanja možda ne izgleda tako važno, ali ipak malo razmislite o tome.
Postoji poslovni plan koji je prezentiran kupcima, i iz kojeg se jasno vidi da tvrtka ostvaruju planirano i da te brojke nisu samo napisane na papiru nego se ostvaruju.

Kupac preuzima tvrtku po završetku odlične sezone, sa pristojnom cifrom na računu. Svi hoteli su obnovljeni u zadnjih 5-6 godina. Uloženo je u obnovu samo u LRH skoro 100 mil eur. Tvrtka je dokazala da može godišnje ostvariti plan i EBITDA od 20 mil eur je nagodinu realnost. Da su kapaciteti ove godine bili na raspolaganju od 1.1. vjerujem da bi već i ove godine bili jako blizu toj brojki.

U ladici su projekti i planovi ako novi vlasnik nema svojih. Tu je hotel Zagreb za koji su u LRH smatrali da bi bio izuzetno profitabilan projekt. Puno vrijedne imovine koja za sada nije u funkciji.

Da bi malo dobili sliku što je opatija pogledajte npr ove oglase:
Dvoetažni penthouse 435m2
Iako kad podjeliš 2,8 mil EUR za kvadratima ispadne “povoljnih” 6500 eur m2 u tim kvadratima su i spremišta i garaže, strojarnice bazena i sl. Neto je tu stambene površine manje od 200 m2

Dvosban 85 m2 Evo ovdje je 10.000 eur/m2

Pa sad razmislite malo koliko vrijedi nekretnina u Opatiji, a onda koliko vrijedi i vaša dionica LRH 🙂

Nemoj misliti na m2!

kolega Dalibore,
još ćemo mi na kraju razmisliti i da ostanemo s novim vlasnicima, dakle i dalje dioničari LRH….pa u novo razdoblje, novu eru…

@Malidion

Ah, mislim da će biti teško odoljeti ponudi. Iako uvijek se poslije toga postavlja pitanje kuda sa novcima.

Vjerujem da će novi vlasnici krenuti to dizati na jednu višu razinu. Za to treba i vremena i novaca. Ja jesam dugoročan, ali nekako mi se čini da oni gledaju na puno duže staze. Vidjet ćemo što će najaviti uz ponudu.

Nemoj misliti na m2!

da bi to otislo na visu razinu treba tu puno vise nego samo dati novac od drzave koja nema strategiju viziju ideju do lokalne razine gdje je totalni kaos korupcija nepotizam , pogledajte Dubrovnik sa onim planovima za golf ili Rovinj gdje Maistri treba po 2 godine da dobiju dozvole za pocetak gradnje pa se u Rovinj upuca x miljardi a kad proseces ulicama maximum su im prodavaone suvenira

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI

Ja mislim da kad su švabe prvi puta došli da je bilo i gore pa opet su nešto napravili. Od kad im se to “uzelo” pa do danas u Opatiji najviše vrijedi ono što je od njih ostalo. Ali evo njih opet 😉

Nemoj misliti na m2!


Hrvatska bilježi najbolju sezonu ikad

Dakle svake godine ista priča. Ne znaš tko se više trudio da nam objasni da je hrvatski turizam propao. Od tzv novinara, ugostitelja, trgovaca na ribarnici pa su na kraju pod utjecajem sve te buke na kraju i neki ozbiljniji ljudi krenuli negativno sagledavati stvari i povjerovali da nam je turizam propao.

I sada izađu brojke i ispada da je ovo najbolja sezona ikad !?!?

Neće ovo biti dosta, vidjet ćete da će se sada propitivati metodologije, da će se kovati teorije zavjere da se podaci iz eVisitora lažiraju i slično.

Na kraju vidjeli smo to i na LRH. Ambasador je sa svojih 200 soba bio zatvoren sve do 1.6., a bilo je još zatvorenih kapaciteta u travnju i svibnju koji su mogli raditi ali su se renovirali. Samo Ambasador drži skoro 10% kapaciteta, ali uz to on je jedini hotel sa 5* i koji radi cijelu godinu. I uz sve to prihod je bio samo 2,7 manji za prvih 6 mjeseci, a za 3Q očekujem da će se to nadoknaditi tj da će se nadmašiti planirano. Kalkuliram sa cca +2%

Znam da to u svjetlu skorog preuzimanja možda ne izgleda tako važno, ali ipak malo razmislite o tome.
Postoji poslovni plan koji je prezentiran kupcima, i iz kojeg se jasno vidi da tvrtka ostvaruju planirano i da te brojke nisu samo napisane na papiru nego se ostvaruju.

Kupac preuzima tvrtku po završetku odlične sezone, sa pristojnom cifrom na računu. Svi hoteli su obnovljeni u zadnjih 5-6 godina. Uloženo je u obnovu samo u LRH skoro 100 mil eur. Tvrtka je dokazala da može godišnje ostvariti plan i EBITDA od 20 mil eur je nagodinu realnost. Da su kapaciteti ove godine bili na raspolaganju od 1.1. vjerujem da bi već i ove godine bili jako blizu toj brojki.

U ladici su projekti i planovi ako novi vlasnik nema svojih. Tu je hotel Zagreb za koji su u LRH smatrali da bi bio izuzetno profitabilan projekt. Puno vrijedne imovine koja za sada nije u funkciji.

Da bi malo dobili sliku što je opatija pogledajte npr ove oglase:
Dvoetažni penthouse 435m2
Iako kad podjeliš 2,8 mil EUR za kvadratima ispadne "povoljnih" 6500 eur m2 u tim kvadratima su i spremišta i garaže, strojarnice bazena i sl. Neto je tu stambene površine manje od 200 m2

Dvosban 85 m2 Evo ovdje je 10.000 eur/m2

Pa sad razmislite malo koliko vrijedi nekretnina u Opatiji, a onda koliko vrijedi i vaša dionica LRH 🙂


Dalibore, njuskalo j epuno stanova koji se sad prdaju po ludim cijenama. koliko ih se i po kojoj cijeni proda, ne znamo ali znam da mi frend u nekretninama veli da je cijena daleko ispod trazene po novinama za kesh naravno.
koliko je to daleko…nije mi htio reci.

zelim reci da je jedno sto se trazi a drugo posto se nesto stvarno kupuje. nazalost nije transparentno kao kod dionica.

New Report

Close