LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@kvart99
Bas si ga sad nepotrebno nadrobio.
Imas dvije stepenice, AZTN i Hanfu. Prva je rjesena, ostaje je jos druga. U cemu je problem?

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.


Sad kada je AZTN riješen sada se treba obaviti sama transakcija i prijenos dionica.

Dok se ovo gore ne realizira i ne provede u SKDD crno na bijelo, posebno nakon ovako sročenog “rješenja” agencije danas i u svjetlu one obavijesti koju sam naveo u prethodnom postu, mislim da nitko objektivan ne moze sa potpunom sigurnošću predvidjeti ishod.



…znači ponuda do kraja tjedna….moglo bi ovo danas i do 7800…jer sada više nema nikakvih prepreka za objavljivanje ponude za preuzimanje…

zašto si baš taj broj izabrao?
[/quote]
Ma greška mislio sam 4800…isprika..


Ima koji pravnik ovdje da razbije ovaj morsov kod od ove socijalističke ustanove?

Ako je ovo Morsov kod onda ne znam sto reci. AZTN nije uopce ovlasten odlucivati o koncentraciji zato jer nisu ispunjeni uvjeti prema kojima bi bio ovlasten. Dakle, nema prepreka za preuzimanju po AZTN-u.
Sigurno nisu u ugovor stavili da im u odluci mora pisati “odobrava se” vec na nacin da im ne bude zabranjena koncentracija, a to upravo stoji u ovoj odluci..Idemo dalje..

Mogli su oni u ugovore staviti uvijete kakve god žele ali to ih sada ne izvlači kod obveze objave ponude za preuzimanje. Prije toga u Zakonu o preuzimanju nije ni bilo što je bio problem pa je zato i uneseno u Zakon. Tj u nekim slučajevima kupac je morao dobiti dozvolu AZTNa za koncentraciju. Znači on bi i samim podnošenjem prijave AZTNu iskazao namjeru kupnje što bi ga dovelo u situaciju nastanka obveze objave ponude, a kasnije bi u slučaju da AZTN ne odobri koncentraciju i dalje bio u obvezi objaviti ponudu, koju opet ako bi dobio zabranu koncentracije prema odluci AZTN-a ne bi smio objaviti. To je jedna pravna nesigurnost zbog koje je i izmijenjen Zakon i preuzimanju.

Znači Zakon predviđa da u slučaju:
“Ako je prema odredbama posebnog zakona ponuditelj za stjecanje dionica koje su predmet ponude prethodno obvezan ishoditi odobrenje (suglasnost i sl.) javnopravnog tijela, početak roka od 30 dana za podnošenje zahtjeva za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje iz članka 24. stavka 1. ovoga Zakona odgađa se do ishođenja takvog odobrenja.”

AZTN je bio jasan, kupac nije ni bio obvezan ishoditi odobrenje koncetracije. Znači uvjet za odgađanje ni ne postoji.

Evo i ja sam nešto naučio, jer ostale su mi stare odredbe u glavi.
Rokovi idu ovako:
Kod nastanka obveze objave ponude:
1. kupac mora poslati obavijest o nastanku obveze – bez odgode (znači odmah i tako je bilo i po starom)
2. kupac u roku od 30 dana mora podnijeti zahtjev za odobrenje objave ponude (nekad je bilo 7 dana)
3. HANFA ima 14 dana za odobrenje (nekada je bilo 30 dana)
4. kupac u roku od 7 dana po odobrenju ponude istu mora objaviti

Kvaka je bila da HANFA nije smatrala da je zahtjev podnesen dok nije potpun pa je onda još imala tih 30 dana od zadnje dopune zahtjeva, i to je znalo potrajati. Sada je to stavljeno u uže okvire. Kupac se treba potruditi da u tih 30 dana preda potpuni zahtjev, a HANFA kad je zahtjev potpun nema više što razvlačiti. Ako kupac ne uspije u roku od 30 dana predati uredan i potpuni zahtjev riskira da se nađe u prekršaju.

Ako bi se tjerao mak na konac kupac je već u prekršaju jer nije ni morao zatražiti odobrenje AZTNa pa nije imao pravo na odgodu. No mislim da sada to nitko neće povlačiti, a kupac je trebao paralelno i podnijeti zahtjev na HANFU da bude u roku i u slučaju ovakvog razvoja događanja. Rokovi teku i očekujem da će svi ispoštovati svoje obveze. Znači najdalje za 51 dan ponuda bi morala biti objavljena. A ako bi striktno se držali rokova sada već traje 14 dana u kojima HANFA mora odlučiti pa bi ponuda morala biti objavljena najkasnije za 3 tjedna.

Nemoj misliti na m2!


Sad kada je AZTN riješen sada se treba obaviti sama transakcija i prijenos dionica. Ako je kupac uopće do sada poslao zahtjev HANFI tek sada ga može dopuniti odlukom AZTN što znači da će HANFA ako je baš sve ostalo predano tek sada smatrati da je zahtjev za odobrenje potpun i počinje teći rok od 30 dana u kojem HANFA treba odobriti ponudu za preuzimanje.

Na stranicama Hanfe imate objavljene sva odobrenja pa pogledajte i sami koliki je prosjek broja dana od podnošenja ponude do odobrenja. U ovoj godini bilo je 4 ponude, a prosjek više od 2 mjeseca. Prošle godine je bilo 6 ponuda i prosjek je bio ispod mjesec dana.
Najkraće 16 dana, a najduže čak 80 dana.

Samo strpljivo sada!


Stvarno nisu brzi … uzeo sam jednu kao stih probu i odmah nasao rekordera kojeg ste naveli
Ponuda predana: 16. travnja 2019.
Sjednica od 05.07.2019
https://hanfa.hr/media/3812/8-ispravljeno-luka-plo%C4%8De_rje%C5%A1enje_web-_ispravljeno_hascek.pdf
nemrem bolivit 3 mjeseca!

Ovo nestrpljenje za javnu ponudu podsjeća na kraj srednje škole. Svi bi htjeli što prije van, a kasnije bi svi da se vrate.

Kolovoz je na Opatijskoj rivijeri bolji nego lani

Prema mojim saznanjima LRH je već do kolovoza imala bolje brojke nego lani iako znamo da su važni kapaciteti bili zatvoreni zbog renoviranja sve do lipnja. I ove godine objavljeni planovi bit će premašeni.

Novi vlasnik kupio je i novce na računu koji će ostati nakon sezone, a to neće biti mala brojka.

Nemoj misliti na m2!

Zadnji minut prije GS mogli bi staviti protuprijedlog za isplatu dividende. kad već ima toliko novca na računu ( moj prijedlog 199 kn/dionica). Po staroj hljebinskoj školi. možda prođe, a možda Nijemci ne budu ni razumjeli protuprijedlog. Šta kažete na to?

A sada? Nema više nikakvog interesa za kupnjo LRH na ZSE. Teško razumijem – ipak nakon AZTN nema više barijera za završetak ovog deala.

@Matko555,

Nitko od nas ne zna što točno piše u SPA-u.
Postoji rizik da na temelju ovog odbacivanja AZTN-a kupac ako se u međuvremenu predomislio (općinari mu nisu sjeli; potencijalna recesija…) zatraži raskid ugovora.
Mislim da se to neće dogoditi, ali postoji rizik…sad svi čekamo službenu potvrdu (ili čak novinski članak) da proces ide svojim tokom…
A osim navedenog, jučer se moglo kupit po 4520 kn pa je danas 4720 kn “skupo”.
Imam LRH i jučer sam nadokupio…

Rastimo zajedno...

…..a postoji i solidna šansa da se netko opet prospe barem do 4500, posebno u ovim okolnostima koje ste upravo naveli……

New Report

Close