LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ha. Ha. Treba znati pročitati uhljebarskim jezikom napisano… Neke je to koštalo 700-tinjak tisuća kuna prosutih po bidu…
Sad će to brzo nazadn na 4700 – jer trenutak objave javne ponude je sad bliži…

tko zna….jer (pre)mutne su ovdje igre i sve su opcije otvorene….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Kad se sad nisam šlogiro nikad neću

Ajde Sokole ponašajte se u skladu sa svojim imenom 🙂

Nemoj misliti na m2!

joe, 03.09.2019. u 14:16
tko zna….jer (pre)mutne su ovdje igre i sve su opcije otvorene….

Lijepo piše da nije potrebno prijavlijivati koncentraciju ako nisu zadovoljena dva navedena uvjeta.
Samo treba znat jezik (uhljebarski)…
uskoro ide ponuda…

svjedočimo lakoći investiranja u Rvacku, prava smo meka, pače hub za investicije.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

…znači ponuda do kraja tjedna….moglo bi ovo danas i do 7800…jer sada više nema nikakvih prepreka za objavljivanje ponude za preuzimanje…


…znači ponuda do kraja tjedna….moglo bi ovo danas i do 7800…jer sada više nema nikakvih prepreka za objavljivanje ponude za preuzimanje…

zašto si baš taj broj izabrao?

Odrzana sjednica danas.

Znaci jos minimalno tjedan dana čekanja.


Ima koji pravnik ovdje da razbije ovaj morsov kod od ove socijalističke ustanove?

Ako kažete da ste prodali sve,čemu zanimanje i dalje? Pitam ozbiljno,nemojte shvatiti kao provokaciju? Hvala

kolege,
drago mi je da je napravljen veliki korak naprijed.
Treba čitati između redaka i pratiti što se piše, a još više tko to piše.
Ovo naravno nije poziv niti na kupnju ni na prodaju dionica LRH.
Nemam info po koliko je prodana, ali možda naslučujem, a možda mi se samo čini ili je to wishfullthinking.
Još malo, red je da poslije proslavimo, pa barem na skupštini, valjda će upriličiti mordke rakove i jastoge, once in a life time

Sad kada je AZTN riješen sada se treba obaviti sama transakcija i prijenos dionica. Ako je kupac uopće do sada poslao zahtjev HANFI tek sada ga može dopuniti odlukom AZTN što znači da će HANFA ako je baš sve ostalo predano tek sada smatrati da je zahtjev za odobrenje potpun i počinje teći rok od 30 dana u kojem HANFA treba odobriti ponudu za preuzimanje.

Na stranicama Hanfe imate objavljene sva odobrenja pa pogledajte i sami koliki je prosjek broja dana od podnošenja ponude do odobrenja. U ovoj godini bilo je 4 ponude, a prosjek više od 2 mjeseca. Prošle godine je bilo 6 ponuda i prosjek je bio ispod mjesec dana.
Najkraće 16 dana, a najduže čak 80 dana.

Samo strpljivo sada!

Nemoj misliti na m2!

Imam xxx broj dionica LRH i nisam kupovao dok je bilo jeftino (ispod 4000), ali se ne mogu sloziti onima koji su zaključili da je ovime danas sve pozitivno riješeno.

Odobrenje AZTN-a jedini je uvjet za prodaju većinskog paketa LRH Gitoneu

“……Navodno glavni i jedini uvjet za to je odobrenje Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja (AZTN), a doznajemo da eksperti ne vide nikakve prepreke.

Kako naši izvori navode, kupac želi biti miran te je odlučio predati dokumentaciju na AZTN da je pregleda i odobri. Pravnici ne vide da su moguća iznenađenja, pa je sklopljen escrow ugovor između kupca i Zagrebačke banke, a radi provođenja transakcije otvoren escrow račun.

Ugovor i isplata
Navodno će na njega i prije nego AZTN odluči biti uplaćena dogovorena cijena, da bi nakon sklapanja ugovora o prijenosu dionica, za što je bitna suglasnost Agencije[/b], bio i isplaćen prodavateljima, a to su tri SNH-ova društva Alfa, Beta i Gama te SN Pectinatus.

Potom kreće obveza za objavu ponude za preuzimanje…..”

Kupac je, sigurno, unaprijed bio dobro upoznat – putem naših pravnih sluzbi – da nije potrebno / nuzno slati zahtjev za odobrenje na AZTN, ali je to ipak odlučio učiniti.
Na zalost, čini mi se da je ovdje sada sve stvar interpretacije i kako će, u svjetlu toga, reagirati sam kupac – odnosno da li će se ugovor realizirati i biti napravljen prijenos dionica – ili neće.

Sjetite se samo one nedavne obavijesti – “predmet : Obavijest, opreza radi, o promjenama u postotku glasačkih prava sukladno cl.482 zakona o trzistu kapitala”

….gdje unutra stoji…..

Ugovor o kupoprodaji dionica sklopljen je uz niz uvjeta koji se trebaju ispuniti u ugovorenom roku te će kupac i prodavatelj po ispunjenju istih sklopiti ugovor o prijenosu dionica…..”

Jedino što mi imamo na uvid je, naravno, interpretacija novinara, i ne znamo koji su sve točno uvjeti u pitanju. AZTN je sigurno jedan od njih. Drugi su i dalje pod znakon upitnika.

Ostaje da se vidi kako će se stvar raspetljati i da li će sve uopce doći do Hanfe.
Ako dodje, ne sumnjam da će Hanfa odobriti takav zahtjev za preuzimanje.
Pitanje roka je druga stvar i lako moguce da i to jos moze poprilično potrajati.

Sve u svemu – jos jednom potpuno nepotrebno kompliciranje cijelog procesa koje je vrlo lako moglo biti izbjegnuto.

Pa poslali su AZTN-u da budu sigurni da neće biti nekih problema, i sad im je AZTN odgovorio da im nisu trebali niti slati – dakle, problema nema. Mislim, spavaj nemirno i dalje, tu ti nitko ne može pomoći.

New Report

Close