LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LRH (Liburnia Riviera hoteli d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ok, slažem se da ako bi netko došao razgovarati sa lokalnim političarima, pa onda to još oni raspravljali na svojim tijelima to onda postaje teško kontrolirati. No uvjeren sam da se sa njima barem u početku ne razgovara o konkretnoj cijeni. Jer cijena na kraju krajeva i nije nešto na temelju čega oni donose odluku (jer nisu njihovi osobni novci). A kako mi, tako i kupac zna da to i nisu ljudi kojima daješ baš sve informacije, jer ako ih netko zloupotrebi i ti si u velikom problemu.
Gradonačelnik ako je kvaran, baš ga briga kolika je cijena. Briga ga je koliko on ima od toga.
Ako nije kvaran, nego kao što kaže brine o interesu grada, onda su mu opet bitne neke druge stvari, a nije toliko presudna cijena.
Mislim da su njihove izjave koliko bi to bilo novca u proračun više bile neko njihovo očekivanje, a ne baš neki stvarni izračun.

Ja sam više mislio na ekipu koja sudjeluje u samom procesu. Kupac, prodavač, savjetnici, revizori, odvjetnici, itd. Zašto bi si npr savjetnik koji vodi kupca (rekao bi da je to Crowe Horwath jer je jedna od tvrtki registrirana na istoj adresi) si dozvolio da se kompromitira, kad su na ovome sigurno zaradili veliki novac. A to je privatna firma, i ne rade oni tamo samo za neku sitnu plaću.

Mi često projeciramo na druge svoje modele ponašanja, koji ne moraju biti "jako" nepošteni i u našem društvu su uobičajeni. Klijentiilzam, kumovi, rođe, tipovi, itd… To je "normalno" da se nekom šušne takva informacija. Nemam ja iluzija, ali poznajem malo i jedan krug ljudi kojima to nije normalno i ozbiljno se bave svojim poslom. Jednostavno im je jasno što bi im se moglo dogoditi i dovoljno im je dobro da bi riskirali da izgube to što imaju za relativno sitan novac. Da odigraju na veliko teško bi prošli ispod radara na ovom našem malom tržištu, a za sitno je glupo riskirati.

Ponavljam, ja na ovaj način ne sugeriram samo da je cijena viša, nego isto tako možda je i niža.
Ja samo na osnovu trgovanja na burzi i trenutne cijene ne bi donosio procjenu kakva je cijena po kojoj će ići ponuda.

Da je kupac “domaći” cijena bi se znala davno prije,ovako buduci da su stranci cak i meni skeptiku se mozda cini da je ne zna bas puno ljudi.

Svakom upućenijem poslovnom čovjeku vjerujem da je potpuno jasno da ključ razvoja destinacije, a samim tim i LRH drži lokalna uprava. Jednostavno nisu dozvolili daljnji razvoj. Slijedom toga, ako je malo lukaviji, vještiji, iskusni i ozbiljno zainteresiran kupac on će prvo otići do čelnog lokalca i s njim popričati i pokušati se dogovoriti, a tek tada će otići do većinskog i pregovarati o cijeni. Pošto znamo da većinski i lokalni baš i nisu u dobrim odnosima kupac je to zasigurno obilato iskoristio. Ne isključujem znatno veću premiju u ponudi od cijene koju je postigao većinski.


Svakom upućenijem poslovnom čovjeku vjerujem da je potpuno jasno da ključ razvoja destinacije, a samim tim i LRH drži lokalna uprava. Jednostavno nisu dozvolili daljnji razvoj. Slijedom toga, ako je malo lukaviji, vještiji, iskusni i ozbiljno zainteresiran kupac on će prvo otići do čelnog lokalca i s njim popričati i pokušati se dogovoriti, a tek tada će otići do većinskog i pregovarati o cijeni. Pošto znamo da većinski i lokalni baš i nisu u dobrim odnosima kupac je to zasigurno obilato iskoristio. Ne isključujem znatno veću premiju u ponudi od cijene koju je postigao većinski.

Kako to misliš?

Cijena će biti ona koja je ugovorena ili tromjesjecni prosjek. Ne može u ovome trenutku grad ili općine dobiti vise od većinskog odnosno onoga sto je tromjesjecni prosjek.

Možda je i moguće da jednog lijepog dana nakon ove ponude, koja je u procesu objave, bude još jedna za općine i preostale dioničare, no cini mi se da većina neće riskirati da ostane zarobljena u dionici još x godina s prilično upitnim konačnim rezultatom. Ali sada je. ovo o čemu ti pišeš, da kupac nakon postizanja dogovora sa većinskim vlasnicima podigne cijenu u tekućoj ponudi, posve neizgledno.



U petak su alfa i beta skupštine i planiram ih pitati za planove ako me netko drugi ne pretekne.

Gdje su skupštine, i u koliko sati?
[/quote]
Miramarska 24 kao i obično. Alfa 10:00, Beta 10:30, Gama 11:00, PCTS 11:30. Kasno je za prijaviti se, javio sam kada je izašlo na sudskom registru na temama SNHO i GAMA

Tko izgubi dobitak dobije gubitak



Nema ništa ni danas.

…i neće biti do skupštine po mom mišljenju. Čini mi se, da može biti u tom nizu uvjeta – kraj odobrenja agencije z konkurenciju – još recimo smjena nadzornog odbora. Ako se uz ispunjenje toga uvjeta kupoprodajni ugovor automatski sklopi, niša ne riskira sadašnji vlasnik a ni budući. Ako ostane isti nadzorni odbor, to može predstavljati potencijalne probleme za budućeg većinskog, pa smjenu većinom ili uvijek tako ili drugačije dogovore unaprijed…
[/quote]

Eh, pa ipak ovo nije bilo tako glupo razmišljanje…:):
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/7KV730SYHFjzTkSLm8c0Fg==.pdf



Svakom upućenijem poslovnom čovjeku vjerujem da je potpuno jasno da ključ razvoja destinacije, a samim tim i LRH drži lokalna uprava. Jednostavno nisu dozvolili daljnji razvoj. Slijedom toga, ako je malo lukaviji, vještiji, iskusni i ozbiljno zainteresiran kupac on će prvo otići do čelnog lokalca i s njim popričati i pokušati se dogovoriti, a tek tada će otići do većinskog i pregovarati o cijeni. Pošto znamo da većinski i lokalni baš i nisu u dobrim odnosima kupac je to zasigurno obilato iskoristio. Ne isključujem znatno veću premiju u ponudi od cijene koju je postigao većinski.

Kako to misliš?

Cijena će biti ona koja je ugovorena ili tromjesjecni prosjek. Ne može u ovome trenutku grad ili općine dobiti vise od većinskog odnosno onoga sto je tromjesjecni prosjek.

Možda je i moguće da jednog lijepog dana nakon ove ponude, koja je u procesu objave, bude još jedna za općine i preostale dioničare, no cini mi se da većina neće riskirati da ostane zarobljena u dionici još x godina s prilično upitnim konačnim rezultatom. Ali sada je. ovo o čemu ti pišeš, da kupac nakon postizanja dogovora sa većinskim vlasnicima podigne cijenu u tekućoj ponudi, posve neizgledno.
[/quote]

Jao ljudi stanite, može dati veću cijenu u ponudi za preuzimanje, ako hoće, po moje neće, ali može i gotovo.
Ne može manju, može veću.



Svakom upućenijem poslovnom čovjeku vjerujem da je potpuno jasno da ključ razvoja destinacije, a samim tim i LRH drži lokalna uprava. Jednostavno nisu dozvolili daljnji razvoj. Slijedom toga, ako je malo lukaviji, vještiji, iskusni i ozbiljno zainteresiran kupac on će prvo otići do čelnog lokalca i s njim popričati i pokušati se dogovoriti, a tek tada će otići do većinskog i pregovarati o cijeni. Pošto znamo da većinski i lokalni baš i nisu u dobrim odnosima kupac je to zasigurno obilato iskoristio. Ne isključujem znatno veću premiju u ponudi od cijene koju je postigao većinski.

Kako to misliš?

Cijena će biti ona koja je ugovorena ili tromjesjecni prosjek. Ne može u ovome trenutku grad ili općine dobiti vise od većinskog odnosno onoga sto je tromjesjecni prosjek.

Možda je i moguće da jednog lijepog dana nakon ove ponude, koja je u procesu objave, bude još jedna za općine i preostale dioničare, no cini mi se da većina neće riskirati da ostane zarobljena u dionici još x godina s prilično upitnim konačnim rezultatom. Ali sada je. ovo o čemu ti pišeš, da kupac nakon postizanja dogovora sa većinskim vlasnicima podigne cijenu u tekućoj ponudi, posve neizgledno.
[/quote]

svaki normalan covjek dosadasnjim vlasnicima i menagementu(kaubojima) nebi dozvolio daljni razvoj , nego bi cekao priliku kao sto je ova sad nadam se da ce je znati iskoristiti

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI

Što znači godinu dana u odnosu na ovu vječnost provedenu u LRH?

Nisam prije pratio pozive na skupštinu, ali mi nije jasno zasto ste je svi očekivali danas, ako je danas tek objavljen poziv za 07.10.2019. ?

http://zse.hr/default.aspx?id=93604

Pa nisu valjda odjednom objavili poziv na novi datum bez da su prethodno dobrano unaprijed otkazali ovaj prethodni ?

I druga stvar……ako se očekuje (kako kaze Dalibor) da svaki čas AZTN da zeleno svjetlo, zasto bi Hanfa onda čekala do datuma nove skupštine, ako svoj dio posla moze obaviti u uobičajenom roku od cca 2 tjedna ?

eh čitaj detaljnije na zse:):
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/TczGXWXI9bT8tvKCLqKhmA==.pdf

Jedna glavna skupština je zakazana za sutra, a druga za 7.10.

New Report

Close